BGlTENLANDSCflE TIJDINGEN. Ni werken bij deze stad. Die begrootingen beloopen te zamen 199,913, waarvan/50,000 voor een te maken draaibrug over de kade, tot toegang naar het Stationsplein. MAASTRICHT 28 Augustus. (D.) Gisteren namiddag ten 5'/2 ure werd hier opgelaten het monsterachtig luchtschip „Jules Favre". Behalve de heer Bunelle, kapiteiu, hadden nog drie heeren daarin plaats genomen. Nadat de ballon genoeg zaam met gas was gevuld en de reizigers waren ingestegen, lieten de militairen, die ten getale van 60 h 70 het gevaarte in bedwang hadden gehouden, op een gegeven teeken de touwen los en „Jules Favre", zich nu van de knellende banden, die hem aan het ondermaansche ketenden, bevrijd gevoelende, nam de vlugt. naar hooger sferen. Op een eerbiedige hoogte gekomen, scheen hij besluiteloos, welke rigting in te slaan en vergunde hij aan de duizenden aanschouwers nog tien minuten het genot, hem te mogen be wonderen, waarna hij, achter de wolken gekomen, zich aan het oog der nieuwsgierigen wist te onttrekken. 29 Augustus. Heden avond keerden de luchtreizigers, gisteren alhier per „Jules Favre" opgestegen, in onze stad weer. Aan het station werden zij opgewacht door de kommissie der sociëteit Momns, en de muziek der koninklijke harmonie, waarop zij, in een met vier paarden bespannen rijtuig, door een groot aantal ruiters omgeven en door een aanzienlijk getal rijtuigen gevolgd, door de met vlaggen versierde straten, hunne intrede binnen deze stad deden, alwaar zij door het gejuich eener dadelijk toegesnelde menigte werden begroet. De plegtige en feestelijke ontvangst, den reizigers te beurt gevallen, zal, niet minder dan het indrukwekkend schouwspel van gisteren, nog lang in het geheugen onzer stadgenootenvoortleven. NEUZEN 28 Augustus. Den vreemdeling of nabuur, die vóór 20 jaren deze veste bezocht, werd toen reeds door den inwoner de blijde mare verkondigd, dat Neuzen eerlang met een spoorweg aan Gent zoude worden verbonden en men hoop had dat daardoor toch eindelijk de gebrekkige cemmuni catie dezerzijds zoude ophouden. Sedert dien tijd werd met krachtige hand de inwendige toestand van dit district, wat betreft de ge meenschapswegen, verbeterd en onderhouden, en werden alom voortdurend straat-en grindwegen aangelegd. (De aanleg van een grindweg van uit dit district naar IJzendijke of daarom trent, zoo hoog noodig, maakt echter hierop eene uitzondering, ais blijvende nog altoos tot de vrome wenschen behooren 1) Ook een flinke provinciale stoombootdienst, tot onderhouding van het verkeer tussehen de eilanden Walcheren en Zuid-Beveland, zoomede met Breskens en Walcheren, is thans in wezen en wordt nog aanhoudend uitgebreid, waartoe een nu aan te leg' gen provincialen steiger te Hoedekenskerke niet weinig voor het gemak van den reiziger zal bijdragen. Dit alles is sedert die 20 jaren tot stand gekomen, en stedeling en landbouwer, reiziger en vreemdeling, erkennen het gemak, wat meer zegt, het voordeel, dat zij dagelijks van al die verbeteringen genieten. En het voornaamste middel tot vervoer, hetwelk ons in ge meenschap moest stellen niet alleen met het naburige Belgie, maar voornamelijk met geheel Nederland, en dat ons in den winter, als de Schelde door ijsgang onbevaarbaar is, eene conn municatie te land verzekert de spoorwegen, ook die zijn eindelijk daar; Neuzen, in 1869 met Selzaete en Gent, later met Lokeren en Eecloo, is thans ook verbonden met St. Niko' laas en Mechelen en alzoo met het hart van Belgie, en wordt dit district thans nagenoeg over zijn geheele lengte door eene spoorlijn doorsneden. Gisteren is de dienst op Mechelen aangevangen, nadat Zater dag alhier de inwijding van dien weg door vlaggen, muziek uitvoeringen, illuminatie op de markt, afsteking van vuurwerk enz. gevierd was. NIEUWEDIEP 28 Augustus. Heden morgen is een Engelschman, Mac Gregor, in een cano, Rob Roy genaamd, naar Texel gezeild. Het vaartuigje, dat door twee man gemak kelijk gedragen en in zee werd gezet, is 14 v. lang, 3 v. breed en 18 d. diep. Het voert 2 masten, en met de grootste gemakke lijkheid en bedrevenheid bestuurde onze roekelooze zeerob het ranke vaartuig, waarmede hij Harlingen dacht te bereiken. Hij en zijn eenige medegezel, een houd, gingen met de grootste kalmte in zee en bereikten in zeer korten tijd de haven van het Oude Schild. NIEUWEDIEP 28 Augustus, (per telegraaf). Het schip Zwerver, kapt. Hagedoorn, van New-Castle naar Riga, is mas- teloos en wrak op de hoogte van Doggersbank door het volk verlaten, dat door de visscherssloep Dankbaarheid gered en alhier aangebragt is. UTRECHT 28 Augustus. [V. D.) Gisteren avond ten 5"/ ure arriveerde aan het station van den Nederlandschen Rhijo- spoorweg alhier een transport militairen uit Oost-Indië, slerk 45 man. Een aandoenlijk tooneel viel daarbij voor. De serganl- majoor Rozengarder werd welkom geheeten door zijn 76—jarige moeder, een weduwe uit Houten; zij hadden elkauder in 24 jaar niet gezien, en daar zij door den dood haars mans haren steun had verloren, was de brave zoon naar hier overgekomen, voor zijn oude moeder te zorgen. om Frankrijk. VERSAILLES 28 Augustus. Bij de nationale vergadering ,o ingediend het rapport over het voorstel tot verlenging van den duur van het gezag van Thiers. In dat rapport wordt vet. klaard, dat de vergadering het regt heeft gebruik te maken van het konstituerend gezag, uit hare souvereiniteit voortvloeijenJt, De kommissie adviseert den titel van president der republiek aan het hoofd van het uitvoerend bewind toe te kennen, wel bewind zal voortgaan met de magt uit te oefenen onder hi gezag der vergadering. Voorts houd het voorstel deze bepi lingen: De president kondigt de wetten af en zorgt voordt uitvoering. Hij kan de zittingen der vergadering bijwonen, doch geeft vooraf haar daarvan kennis. De ministers zijn vei- antwoordelijk. De president is niet verantwoordelijk. Ij naam van den ministerraad stelt de heer Dufaure voor in dt overwegingen van het ontwerp op te nemen een paragraaf, waariu de door Thiers bewezen diensten erkend en de waai. borgen van veiligheid die hij aan het land geeft uitgedrukt worden. De vergadering bepaalt de diskussie over het rapport op overmorgen (Woensdag). In het rapport wordt nog gezegd, dat de kommissie geen tijd heeft willen bepalen voor het gezag aan Thiers op ledragen; het zal duren zoolang de vergadering zelve blijft bestaan. PARIJS 29 Augustus. De republikeinsche linkerzijde wei gert zich te vereenigen met het ontwerp der uiterste linkerzijde tot ontbinding der nationale vergadering, daar zij dezen maat- regel als ontijdig en gevaarlijk aanmerkt. De Temps verzekert dat de graaf van Chambord aan de leg.' timistische afgevaardigden raadt geen gevolg te geven aan het plan tot het kiezen van een anderen president der republiek dan Thiers. PARIJS 30 Augustus. Uit Versailles meldt het Débats, dat de kommissie en de meerderheid der kamer aangt- nomen hebben de paragraaf door den minister Dufaure als| amendement op de overwegingen van het ontwerp-besluit bt- treffende Thiers voorgesteld, en dat men dientengevolge kaluitt bij de beraadslaging verwacht. -Engeland. LONDEN 30 Augustus. De koning der Belgen, die ra Ostende hier is aangekomen, heeft gisteren de tentoonstelliiij bezocht en zal morgen naar Ostende terugkeeren om er eettip weken te blijven. De duitsche werklieden, die naar New-Castle gevw werden ter vervanging van de Engelsche werkstakers, weigen11 den arbeid voort te zetten en verlangen eveneens den werktijd op negen uren gesteld te hebben. zouden vereenige heer Mittnacht w- gekozen. Tot ee Kreumucker uit Leipzig; tot den vierden de heer I zijne benoeming ontvangst der O jongend werkte. WEENEN 29 Gastein dat daar rigt tegen ieder storen. Voorloopi maar ook Italië, r De Presse beri Duitschland grooi aan de onderham te geven en ze v gelakt. BERN 29 Aug haar aanzoek om FLORENCE 2 notabelen heeft zit voegd, hem het le< over de dezer dag der regeering hare De president dank de wetten volkon dergelijke buitens) voorkomen, daar ten nutte zouden n Bin Maria I Margaretba vn 1 Trijntje j Amalia Sinnige Verwisseling,, Industrie Albertine In de ha Nederl. fregat Eur lading koffij en suiker! Uit de 1 Eng. schooner Elisal Hannah kapt. Tullock. J3v Vlissingen. Gehuwd lid. 24 j. BevallenJ. C. Seni j; P. van Eek, gebj IC.G. Huibregtse, geb, ft Poppe, geb. Geschil Orarledeu: J, (jt 1 «aurooy, 51 j. J. Boekhout z. 4 01. j J. P. JüUlus. Z. 7 NEW-YORK 28 Augustus. De ketel van de stoomboot Ocean Wave is nabij Mobile gesprongen, door welk onlitil zeventig menschen gedood of gewond werden. NEW-YORK 29 Augustus. De inschrijvingen voor de In ning van 50 millioen dollars hebben het vereischte bedrit opgeleverd, en dus worden verdere aanbiedingen geweigerd, IJ uit se lil and. BERLIJN 28 Augustus. De Neue Presse bevestigt het bt rigt, dat het resultaat der zamenkomst te Weenen en te Gastee eene entente cordiale is tussehen Oostenrijk en Duitschland het belang der bevestiging van den Europeschen vrede. STUTTGART 28 Augustus. De eerste openbare zitting den juristendag is heden hier gehouden. De heer Gneist won met algemeene stemmen tot president gekozen en nam zijne noeming aan als het teeken dat het zuiden aan het noorden «j hand reikt. De minister van justitie, de heer Mittnacht, deej mededeeling van den welkomstgroet van koning Karei aan dn juristendag, en zcide, dat waar nog te enge grenzen aan regtswezen waren gesteld, zoowel bondsraad als rijksdag »j Boekweit f 5.— laorj ja f 5.Zomerzaad G( Meekrap blijft gerest jgroot ia. De meer dan drukke Tarwe, het snijden van «Kaak dat heden bijna i lverkoo|ieu. Jarige Walcherscbe T iaarboven betaald. Jarige Rogge f 8.25. I 'etanld, gewone soorteu Jarige Wiutergerst i 'i 'ringend gevraagd en f - Walchersohe Witte-r, 1 vraag naar Groeite| hefito - U luetic uitgevoerd, daar J'8 0Vcp gezegd. Enl u ?0g niet getoond.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2