1871. N°449. Zaturdag 2 September. 9de Jaargang. POLITIEK OVERZICHT. BINNENLODMGE TUBl\fifi\. viissingsgh weekbla: Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te enden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Zurich, St. Gallen Geneve en Lausanne. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen. Gezien artikel 3 van de aanvulling der verordening van alge- ïaeene plaatselijke politie van den 81 Mei 1869; Maken bekend: dat op Maandag den 4 September a. s. door de daartoe be voegde ambtenaren eene irispektie zal «orden gehouden over de waterkeeringen in deze gemeente, waarmede zal worden aange vangen des voormiddags ten 10 nre; en noodigen alle eigenaars, bewoners of gebruikers van pan den, gelegen in de rigting der waterkeeringen, uit om te zorgen dat voorhanden zijn de voorwerpen in de artt. 1 en 2 van ge noemde verordening omschreven, ten einde zich te vrijwaren van de toepassing der strafbepalingen aan bet slot van art. 3, tegen de overtreders bedreigd. ïm is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 26 Augustus 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. PORBES WELS. INKWARTIERING. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen. Gezien art. 17, 18 en 19 der wet van den 14 September 1S66 (Staatsblad no. 138:) Maken bekend: dat de herziening heeft plaats gehad van de lijst, bevattende ie namen der inwoners, die voor het verleeneu van inkwar tiering en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen; dat die lijst is aangeplakt en gedurende 14 dagen, te rekenen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd; en dat de bezwaren der inwoners schriftelijk aan Burgemees ter en Wethouders kunnen\worden ingediend, binnen 14 dagen na afloop van den tijd voor de inzage der lijst bestemd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30 Augustus 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Dat Europa liet gevaar eener algemeene commune nog niet te boven is, blijkt genoeg uit de kongressen die de inter nationale op verschillende plaatsen houdt en uit de program- Ba s die zij uitgeeft. Op het aanstaande Zwitsersche kongres aal een programma voorgelegd worden van gelijken oproerigen inhoud als dat van Dresden. Met een ongeëvenaarde stoutheid treedt de internationale lu Frankrijk op, vooral in Lyon. Daar worden de voorbereid- aden gemaakt voor eene navolging van de bloedige pinkster- geschiedenis van Parijs. Drukke correspondentiëu worden gevoerd tussehen de hoofden der commune van Parijs, die naar Engeland gevlucht zijn en de communistische agenten te Lyon. Het orderwoord is: verzet tot het uiterste tegen de ontwa pening der nationale garde in de departementen van Frankrijk. Gelijk uit Jersey aan de Tatrie wordt geschreven, zijn de vluchtelingen der commune zonder vreeze zoolang Jules Simon aan de zijde van Thiers zit; dat is een soort van waarborg van straffeloosheid voor de toekomst. Zij hopen ook dat op 4 Sept. aanstaande de door den krijgsraad veroordeelde communalisten gratie zullen erlangen. Thiers durft de nationale garde, dat broeinest in Frankrijk van wanorde en verzet, niet aan. Zij zal slechts langzaam ont bonden worden naar gelang de legerreorganisatie vooruit gaat. Daarmee zal waarschijnlijk aan de nationale garde tijd genoeg gegeven worden om even als verleden jaar in Parijs een bloedig oproer uit te lokken. Thiers blijft wankelen en zet het heil van Frankrijk licht zinnig op 't spel. Aan hem de schuld zoo binnen een jaar de wanorde ander maal triomfeert. liet rapport der kommissie van onderzoek over bet voorstel des heeren Ravinel, om de minisreriëele departementen te Ver sailles te vestigen, is dat voorstel zeer genegen en konkludeert tot de verheffing van Versailles tot residentie der regeering van Frankrijk. 't Schijnt thans zeker dat de keizers van Oostenrijk en Duitschland elkander te Salzburg zullen ontmoeten op den 6 September e. k. De politieke richting van het nieuwe Beijersche ministerie is nog niet met zekerheid aan te geven. De ministeriëele bladen noemen het kabinet Hegneberg-Lutz conciliant. De werkstaking der Berlijnsche metselaars is geëindigd. De metselaars nebben het werk hervat zonder bevrediging hunner eischen te hebben verkregen. Men zegt dal de Duilsche zaakgelastigde bij de Fransche regeering, graaf Waldersee, teruggeroepen is en vervangen wordt door graaf Harry von Arniui, als buitengewoon gezant. Over de Carlistische beweging in Spanje is niets naders be kend geworden. Vlissingen 1 September. In de Maandag (2S Augustus) gehouden vergadering van den gemeenteraad te Middelburg is de gemeenterekening over 1870 goedgekeurd bedragende in ontvangst 269,037,96 en in uitgaaf/ 273,S35,36, sluitende alzoo met een nadeelig saldo van/4797,67. De begrooting voor 1S72, door burgemeester en wethouders overgelegd, bedraagt in ontvangst en uitgaaf 205,859,35'/,,. Door het dagelijksch bestuur zijn in vereem- ging met de kommissie van fabrikage een staat en begrootingen overgelegd van uit te voeren buitengewone gemeente-werken grootendeels ten gevolge van den aanleg van spoor- en kanaal-

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1