BUITEMAN DSC HE TIJDINGEN. Z. D. H. Mgr. van Genk, bisschop van Breda, heeft be ridëmd: tot pastoor te Etten, den WelEerw. heer P. van Wëes, pastoor te Axel; tot pastoor te Axel, den Eerw. heer P. van Vooren, kapellaan te Halst en tot kapellaan te Hulst, den Eerw. heer F. Potters, tot hiertoe student aan de universiteit van Leuven. De geruchten welke in omloop zijn, als zon de Veerschipper van Veere met het Belgische kottertje Eugenie aan den grond hebben gevaren, zijn ten eenenmale onjuist, daar het niet is de schipper, maar diens knecht J. B. R. De uil vinder van het beroemde alom gezochte ANATHE- RIN-MONDWATER voor mond-en tandziekten, de heer Dr. J, G. POPP, is door den keizer van Oostenrijk benoemd tot K. K. Hofiandarts. AMERONGEN 14 Augustus. Omtrent den uitslag van den oogst kan men van hier niet dan gunstig berigten, De rogge hoewel niet uitmuntende in hoeveelheid, is van substantie even wel buitengewoon goed. De aardappelen beloven ook veel en de ziekte is van weinig of geen beteekenis. De boekweit en de tabak-de voornaamste produkten dezer gemeente - zijn bij uit nemendheid goed. De rogge is bijna ingezameld en men heeft met den tabak ook reeds een aanvang gemaakt. Bij de lange droogte zou een goede regenbui niet onwelkom zijn, daar de grond hier hoog zanderig is. AMSTERDAM 15 Augustus. In de laatstverloopsn nachten bood de wolkenlooze hemel hét schouwspel van eene menigte verschietende sterren aan, waarvan sommigen, naar gelang van de hoogte waarop zij zich bevonden, den glans van den bliksem evenaarden, gelijk jl. Vrijdag-nacht. Het is de zoogenaamde Laurentiusstroom, die van 914 Augustus het sterks', is, doch niet aliijd onder zoo gunstige omstandigheden kan worden waargenomen. 16 Augustus. Zondag a. s. 20 dezer zal op den Amstel worden gehouden eene wimpel-zeilpartij door eigenaren van pleizier-vaartuigeu aan de Amstel-jagthaven. Zij zal aanvan gen des morgens ten 10lL ure. De vloot zal begeleid worden door eene stoomboot, waarop het muziekkorps van het 7e reg. infanterie, onder direktie van den heer Noot. Des avonds zal dat korps zich doen hooren in de muziektent van de Roop, en zal ten slotte een schitterend vuurwerk worden ontstoken, ver vaardigd door den heer v. d. Burgh. 's GRAVENHAGE 14 Augustus. De heete luchtgesteld heid duurt voort. Gisteren avond dacht men, bij het waarnemen vau zeebrand en eene meerdere frischheid, dat daarna verande ring komen zou, doch de warmte, die gemeenlijk tot 88 a 90 graden Fahr. stijgt, bleef even drukkend; reeds vroeg in den morgen teekende de thermometer 75 graden. Die luchtgesteldheid lokt tot baden uit. Ongelukkig dat men eergisteren twee slagtoffers daarvan tellen moest. Een jonge ling verdronk aan het kleine Veentje, alwaar hij was gaan zwem men. Een ander oppassend jongeling, J. v. d. Zeven, woon achtig te Scheveningen, oud 17 jaren, van beroep verwer, die reeds tot steun verstrekte van zijne ouders, waagde zich ver leden Zaterdag avond in het Scheveningsche Kanaal, op de hoogte van de cementfabriek van den heer J. Pleysier, ten einde een verfrisschend bad te nemen. Eenige kinderen, die daar langs kwamen en op den kant kleederen zagen liggen, zonder iemand in het water waar te nemen, vonden dit vreemd. Zij deelden hunne bevreemding mede aan den heer L. de Jager in de nabijheid wonende, die onmiddellijk met eene dregge pogingen aanwendde den bader op te visschen. Terwijl de heer de Jager daarmede bezig was, ontdeed zekere sjouwerman, Nicolaas Jansen genaamd, zich van zijne kleêren en begaf zich te water tot dat hij midden in het kanaal op den bodem den jongeling vond, dien hij, echter niet meer levend, aan den kant rnogl brengen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen en dadelijk verleend door den te Scheveningen als bad gast gelogeerd zijnde genees-heel- en verloskundige, den heer Le Rutie, die, doch helaas vruchteloos, niets heeft onbeproefd -gelaten, om de levensgeesten, zoo deze nog aanwezig waren geweest, bij den drenkeling op te wekken. De minister van justitie is heden van zijne buitenland- sche reis hier teruggekeerd. Men verneemt dat bij onderzoek gebleken is, dat er van opbreken van de Tramwaj-rails, waarvan dezer dagen gewaagd werd, geen sprake is, maar dat de rails door de zon zijn krom getrokken. ROTTERDAM 15 Augustus. Gisteren heeft alhier in de lijnfcaanlaan een verschrikkelijk voorval plaats gevonden. Een jongman was gewaarschuwd, zoo althans gaat het verhaal, dat zijne nog jeugdige vrouw in ongeoorloofden omgang met andé ren verkeerde, en besloot haar op de aangeduide plaats op te wachten. Toen hij haar inderdaad uit het aangewezen en ver dachte huis zag komen, btagt hij haar eerst een paar slagen en vervolgens eenige messteken toe, waardoor zij levenloos ter aarde stortte. Vervolgens bragt hij zich zeiven eenige verwon dingen toe, doch werd in zijns verdere pogingen tot zelfmoord gestuit door agenten van policie, die inmiddels toegeschoten waren en hem in verzekerde bewaring stelden. Een en ander had op de publieke straat plaats en ging zóó spoedig in zijn werk, dat geen voorbijganger bij magte was de onheilen te voorkomen. IJZENDIJKE14 Augustus. De Zeer-Eerw. heer B. Raessen, deken en pastoor alhier, werd gisteren nlOrgen, terwijl hij op den preekstoel het II. Evangelie voorlas, door eene beroerte overvallen, waaraan hij, na van den kansel in de pastorie te zijn gedragen, eenige oogenblikken daarna voorzien van het H. Oliesel, overleed. Zijne gemeentenaren verliezen in hem een zachtaardig herder en opregt vriend, de kerk van IJzendijke, aan wier hoofd hij 26 jaren stond, een geheimzinnig weldoener. Praabrijk. I'Opinion nationale verhaalt het volgende: „Maandag avond te ongeveer 10 uren ging een zekere heer S langs den Boulevard de Strasbourg naar het station vaa den oosterspoorweg, toen hij bemerkte, dat kort achter hem een gesprek zoo luid gevoerd werd, dat hij alles verstaan kon: „Wel zeker is hij hel!" „Ik zeg u van niet!" „Waarlijk ik verzeker het u, hij is het!" „Op hetzelfde oogenblik viel hij, die het laatste gesproken had, den heer S om den hals en riep „O! mijn beste Bodillon, mijn redderwelke vreugde u weder te zienzonder u zouden de communards mij gedood hebben!" „Gij vergist u!" riep de heer S.terwijl hij zich uil de knellende omarming zocht los te maken, „ik ben niet J' heer Bodillon, ik ken u niet." „Ja zeker hebt gij u vergist", zeide daarop de ander. „Bodillon toch is geheel bruin en deze heer heeft reeds eenig- zins blauwe haren." „Het is waar ook, ik verzoek n duizendmaal om ver- schooniug." „Daarop gingen beiden weg. De heer Sbemerkte ech ter terstond, dat hij bij de omarming zijn horloge en.ketting I verloren had. Het gelukte hem nog de persoon, die hen I omarmd had bij de jas te vatten, en hij hield hem stevig tot op zijn geroep tweegardiens de lapaix zich van hem me» ter maakten. De arrestant ontkende echter alles, en verzekerd! dat hij zich in waarheid vergist had. Bij hem werd dan oor I geen der gestolene voorwerpen gevonden. Natuurlijk had i ander zich daarmede uit de voeten gemaakt, wien het onmogt-1 lijk geweest was nog te achterhalen. Pngeland. LONDEN 14 Augustus. In het Lagerhuis heeft de ring zich verklaard tegen eene enquête naar den toestand vat het"leger; zij beweert dat het effektief thans voldoende is en wenscht niet het cijfer van het budget van oorlog te over schrijden. LONDEN 15 Augustus. Het Parlement zal Maandag prorogeerd worden, en Dingsdag daaraanvolgende zal het ge wone feestmaal worden gegeven, dit jaar te Greenwich. De gemeenteraad van Dublin heeft eene resolutie aangeno men, waai bij verklaard wordt dat het gebeurde in het PboeuB' park leedwezen en afschuw heeft opgewekt. De magistraat te Dublin heeft vergunning verleend tot het instellen eener vervolging tegen de politie ter zake van haat gedrag bij gelegenheid van de meeting in het Phoenix-park. De koningin zal heden Osborne verlaten om zich naai Windsor te begeven. De Noord-Amerikaascjje gezant Schenk ia Daar het vaste land vertrokken.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2