),000, 1871. 444. [ILE. tenj. Zaturdag 29 Jul ij. 9le Jaargang. VOOR DEN GEMEENTERAAD. F. Wibaut. BIMNLAPSCHE TIJDINGEN. irkt, 6 no, ISO, e Lange. Ie Bres. i. P. Broekes. J. de Looze lARD in 2 is <1 met de pro! A. T. Bomhoï I H. Weeteringh, Tuijl, J. C. H. L. G. de Henslz, ■van, J. Musko, D. A. Geerman, reunissen, Mas, ig iets te ontwik-1 nvraag bij THE- aat, 403 Amstei- on wordt geheim I i flacon is meest I 2 Julj 1870), t/8,50, IXJBNj met J 75,000, - 30,000, - 20,000, 50C0, - 2500, 500, 'I r duizend nden van f 20, Dedrag van ruim LD EN. o,ooo. ande) e Trekking: 75,000 25,000 7,500 20,000 4000 8000 6000 2000 6165 7500 VLISSIN6SCH WEEKBLAD. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Adverteatien gelieve men aan den Uitgever in te enden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, BUREAUJ F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zatnrdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent, Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Ziirich, St. Gallen Geneve en Lausanne. 161,165 iande 16. V ervolgens LOTING. ekkingen, ■ri<l geld ieesta.1 echter wet ■krijgbaar bij rdam-, van VLO- van SCHERM- smede bij Middelburg. B vlissingen. DE VERKIEZINGEN Be kiezers van Vlissingen zijn door den Burgemeester opge roepen om aanstaande Dinsdag, 1 Augustus, bij herstemming te stemmen voor twee leden van den gemeenteraad. De keuze moet geschieden uit het volgende viertal: J. P. Laeenoes, F. Wibaut, J. J. P. Hectob en H. D. Slegt, welke heeren bij de eerste stemming op 19 Juii niet het vereischte getal steaimeu op zich vereenigden. Een gemeenteraad is geen politiek ligchaam maar een admi nistratief. Hij heeft te waken over de stoffelijke belangen der gemeente, bet goede beheer der financiën, den stoffelijken voor uitgang van de stad. Van daar dat bij de keuze van gemeente raadsleden niet in de eerste plaats in aanmerking behoort te Ikomen van welke politieke richting de candidaten zijn, maar wie van hen de grootste administratieve bekwaamheden en de meeste geschiktheid heeft om der stad goede diensten te be wijzen. Met het oog op deze noodzakelijke vereischten het lijstje der candidaten nagaande, gelooven wij dat de keuze niet moeielijk zal zijn. Vlissingen is geen vestingstad meer, het is een koopstad ge worden gelijk het altoos door den aard zijner ligging had moeten zijn. Streeft Vlissingen er niet naar een grooten handel jte verkrijgen dan zal het allengs verarmen en binnen niet vele naren tot een vergeten gehucht worden teruggebracht. Weet het den handel naar zich te lokken dan zal het vooruitgaan en eenmaal door zijn onvergelijkelijke havens en aansluiting aan iet groote spoorwegnet van Europa een bloeiende koopstad 'orden. De gemeenteraad van Vlissingen zelf als vertegenwoordi gde de burgers zal dus in de eerste plaats in staat moe ien zijn om onder het opzicht van den handel de belangen mzer stad te kunnen behartigenen daartoe is noodig dat «kwame, ijverige en ondernemende kooplieden in den raad lilting hebben. En tot nog toe juist is dat element in onzen nad het minste vertegenwoordigd. Thans is er eene uitmun ten de gelegenheid die leemte aan te vullen. De Heer F. Wibaut koopman; een der grootste handelaren van de stad, bezit hij de bekwaamheden, de bedrijvigheid en den ondernemings ast gepaard met veelzijdige ondervinding, om voor de toe- lomst van onzen handel te ijveren en onze gemeenteraad van oorlichting te dienen. President van de Kamer van Koop- jandei en lid van verschillende commissiën, die met het oog op e toekomst onzer stad zijn ingesteld zal hij onschatbare dien- '■en aan Vlissingen kunnen bewijzen. Wie dus belaug stelt in den bloei van Vlissingen, brenge op mstaande Dingsdag zijne stem uit op den Heer J Er gaat een gerucht door de stad, dat in zeker aanzienlijk ge- plschap eenige Heeren van een bepaalde kleur zich hebben ||'gelaten dat zij aan den Heer Wibaut geen mandaat kunnen Overtrouwen omdat hij Katholiek is. Wij hechten aan dat gerucht geen waarde omdat wij het ge zond verstand der Vlissingers tot zulk eene dwaasheid en hun eerlijk hart tot zulk een beleediging niet in staat achten. Wij weuschen niet dat iemand gekozen worde omdat hij Katholiek is, maar evenzeer vraagt het recht dat niemand uitgesloten worde omdat hij Katholiek is. Het laatste zou eene beleedigende uitdaging zijn aan al de Katholieken der stad. Wij noodigen daarom alle kiezers uit door 't uit brengen van hun stem op E. Wibaut blijk te geven dat voor zulke hande lingen geene plaats in onze stad is. Rest nog een drietal kandidaten. De meeste aanspraak kan doen gelden de Heer Laeenoes, aftredend lid. De Heer Laee noes is wel geen koopman, maar heeft zoover wij weten, als raadslid vroeger geen reden gegeven om hem nu zijne plaats te ontnemen. Zonder gewigtige reden behooren de kiezers geen raadsleden te ontslaan. Toch blijkt uit het geringer aantal stemmen, 'twelk de Heer Laeenoes op zich vereenigde dat eenige kiezers redenen van ontevredenheid meenen te hebben. Wij onderzoeken die rede nen niet; zij kunnen van persooulijken aard zijn. Slechts ge ven wij den Heer Laeenoes den raad, bij openbare belangen een minder exclusief standpunt in te nemen. Daardoor zal hij het vertrouwen zijner kiezers behouden. De opgedane les zal de Heer Laeenoes behartigen en daarom gelooven wij dat zijne candidatuur veilig aan de kiezers kan aanbevolen worden. Mocht men met de laatste candidatuur geen genoegen nemen dan kieze men tussehen de Heeren H. D. Slegt en J. J. P. Hectob. In 't belang van den handel zal Lde Heer Hectoe, gewezen klein-handelaar, de voorkeur verdienen, maar ook van den Heer Slegt is bekend dat hij een man is van administratieve kennissen, vaneen helder oordeel en een eerlijk gemoed. Vlissingen 28 Juljj. Gisteren namiddag is het 10-jarig zoontje van een land bouwer op een noodlottige wijze verdronken. Uit de school naar huis gaande moest het knaapje de vest van het middenkroonwerk passeeren, en schijnt door de lust om vischjeste vangen in het water te zijn geraakt; de vader daar langs komende, zag een petje op het water drijven, ging aan het visschen en haalde spoedig het lijk van zijn kind op. Het Engelsche sehoenerschip Catherine, de vorige week op de Caloot gestrand, is na een gedeelte lading te hebben gelost met hulp van een sleepboot vlotgekomeu. In de laatste dagen hebben zich op Walcheren onrustbarende teekenen geopenbaard van de bekende aardappelziekte; niet alleen het loof, maar op vele plaatseu schijnt reeds de aardappel te zijn aangetast.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1