1 BlIITENLANDSCBE TIJDINGEN. SNEEK 11 Julij. Heden morgen omstreeks 7 nur ontstond alhier bij den korfmaker B Smits brand in de korfmakerij. Een poging tot blussching door de bewoners mislukte, zoodat de hulp 'an de brandweer moest worden ingeroepen. Deze be vond zich spoedig op de plaats en het gelukte nu weldra verdere onheilen te verhoeden. Ook de extincteurs hebben goede dien sten bewezen. De schade is niet aanzienlijk. De oorzaak moet gelegen zijn in het zwavelen der korven. ZUTPHEN 11 Julij. De rivier is thans gelukkig weder bin nen hare oevers getreden, en het gras der uiterwaarden is voor het grootste gedeelte van het water bevrijd; het vertoont eene vaalachtige, hier en daar geel-bruine kleur. IJsselhoogte 10 voel 9 duim. neUen atgesiapi: tgenoemde kornets stede, sedert 1 J< abare reiniging, k Ier loonen sedert takt. Men verwi rorden geschikt® ve van het publiel n eene brutale nd die gelden itq lid der Bijbélversi en en zich niet tev mogen gelukken ig van zijn misdrt gebleken dat hij tijk had weten tet iën der Bijbel-vetf n kootributiëu voot uchten staan buitel al niet zoo geweest hebben het veld? n is begonnen ;t is extra goed hier in het Zandt heeft ook gemaakt en de lage hoon» jven weinig, dit181 jval zijn met appe ook bij te komen en landbouw beloo» vensch in het lan zoo goed staat; srs «giftje, de hoofdpr« Frankrijk. PARIJS 10 Julij. In een partikulier berigt uit Versailles tvordt medegedeeld, dat de nota, aan de legitimistische bladen in de provinciën toegezonden, vrijdag jl. door de aanzienlijkste legitimistische leden der nationale vergadering is opgesteld. In een Zaturdag jl. gehouden bijeenkomst der legitimisten was de nota door de groote meerderheid goedgekeurd; slechts enkele leden keurden den vorm als te heftig af, hoewel zij zich met de Strekking konden vereenigen. 10 Julij. De France meldt het volgende: „Eetie Ptansch-Pruisische kommissie zal, onder voorzitter schap vau generaal von Mauteulfel, belast worden met de be slechting der moeijelijk heden, welke in de bezette departemen ten kunnen ontstaan. Tot de drie Fransche kommissarissen be- hooreu de generaal St. Va'llier en deintendant Roger. De eenige Duitsc'he kommissaris, wiens haam tot dusver bekend is gewor den, is de intendant Eugelhardt. „Te beginnen met heden zal men ijverig aan het herstel van het paleis Elysée arbeidenhet is tot verblijf voor Thiers bestemd." VERSAILLES 10 Julij. Nationale vergadering. —-De heer Raubot ondersteunt krachtig de voordragt tot instelling van tón departementale kommissie en herinnert de belofte van de Duitsche regeeringgrootere vrijheden te verleenen. - De minis ter Lambrecht protesteert tegen de vergelijking door andere leden gemaakt tusschen Frankrijk en het instortende Romein- sche Rijk. Met betrekking tot Savoye doet hij een beroep op de afgevaardigden betreffende de vereeniging van dat gewest met Frankrijk. DeheerSilva, Savooiscb afgevaardigde, kon- stateert de echt Fransche gevoelens van Savoye, gedurende al de doorgestane beproevingen. Savoye heeft voornamelijk met Frankrijk zich vereenigd sedert Frankrijk republiekeinsch is geworden. Een afgevaardigde uit Nizza zegt dat in die stad misnoegen heersehte, maar dat dit veroorzaakt was geworden door misbruik van magt van slechte overheidspersonen, doch dat de bevolking altoos opregt en getrouw aan Frankrijk ge' hecht is. 10 Julij. Natationale vergadering (vervolg). Een voor «tel tot vaststelling van het kontigent van 1870, ten einde aan de jongelieden van de ligting van dat jaar het voordeel van hooge nommers te verzekeren, zal worden in overweging ge nomen. Een voorstel, strekkende tot voorzieniug in de leemte ontstaan in de registers van den burgerlijken stand van Parijs, wordt aangenomen. De beraadslaging over de algemeene raden komt daarna aan de orde. Art. 2, houdende dat de algemeene raad in zijnen boe zem de departementale kommissie kiest, wordt aangenomen met 410 tegen 132 stemmen. De nieuwe afgevaardigden stemden legen het amendement Target, dat verworpen is met 338 tegen 220 stemmen. VERSAILLES 11 Julij. Nationale vergadering. Nadat het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwe leden is voortge zet, heeft de minister van marine voor ten eenenmale valsch verklaard het gerucht, door de Liberie vermeld, dat eenige dnizende vronwen gedeporteerd zouden zijn. De minister voegde er bij, dat de regeering niets zal doen zonder dat de vergadering er kennis van draagt, en dat het aan deze staat te Wissen of de oproerlingen gedeporteerd zullen worden. De snuister Favre verklaarde dat de brief van Thiers aan den heer <1 Harcourt een valsch stuk is, uit de Italiaansche bladen overge nomen. Aangenomen is eén ontwerp van wet, bepalende G&t van suiker, koffii. thee en kalend in Frankriik incrp.vnprfl p.n 'an suiker, koffij, thee en kakao in Frankrijk ingevoerd en H'Mr?au de verzending naar Frankrijk geschied is vóór dat de aanbieding der pas vastgestelde financiële wetten bekend was in de havens van afzending, alleen zullen geheven worden de regten zooals deze vroeger bestonden, mits dat genoemde artikelen bij hunne ontvangst in Frankrijk ingeklaard worden als bestemd voor het verbruik. PARIJS 13 Julij. [Ned. Tel. M.) Gambetta heeft het man daat van volksvertegenwoordiger voor Parijs aangenomen. Een belangrijke arrestatie is gedaan Picolet, sekretaris van de politie-prefektuur onder de commune, is in hechtenis genomen. De tuin der Tuileriën zal weldra weder voor het publiek opengesteld worden. De insurgenten, die voor de verschillende krijgsraden moeten verschijnen, zijn in drie eategoriën verdeeld. De eerste bevat de voornaamste personeD, die het oproer, in het leven riepen, de leden van het comité central en de leden der commune. Deze zullen het eerst gevonnisd worden. Dan komen de mede plichtigen, zooals Rochefort, Mourot, Henry Maret, enz. eu eindelijk, in de laatste plaats, het uitschot der insurgenten, die hetzij uit vrije beweging, hetzij gedwongen de wapens voor de commune gedragen hebben. Assy zal een der eersten zijn terwijl zijn aide de camp Fossé onder de laatste categorie gerangschikt is. Deze laatste heeft nog geen ophelderingen willen geven over zijn burgelijken staat, en de politie heeft tot dusverre daarom trent nog geen zekerheid kunnen verkrijgen. Deze persoon, die men niet weet van waar hij komt, die noch zijn naam noch zijn geboorteplaats wil opgeven, zal, ofschoon hij een der laatsten zijn zal die voor den krijgsraad verschijnen zullen, een der be langrijkste personen van dit merkwaardig proces zijn. Kraminski, een der Polen die zich bij de commune aan sloten, die persoon die door Delescluze en Rossei belast werd met de gevangeneming van Cluseret, is thans zelf gevangen ge nomen. Zijne kennis van vreemde talen had hem eene be trekking bezorgd aan een der voornaamste hotels in Parijs ais cicerone, teneinde de vreemde bezoekers door de ruïnen de ver brande hoofdstad te geleiden. Onlangs is de betrekking met een Engelsche familie het paleis de justice bezoekende, werd hij door twee agents de suieté niettegenstaande zijn afgesneden baard en hoofdhaar herkend, en terstond gevangen genomen. Onmiddelijk werd hij naar het commissariaat in die Rue de la Barillerie gebracht, echter niet alleen, doch met de gansche Engelsche familie, voor wie deze episode zeker niet eene der minst belangrijke gebeurtenissen van haar pleiziertochtje zijn zal, en na onderzoek terstond naar de gevangenis overgebracht. De familie werd naartuurlijk op vrije voeten gesteld. TRIEST 13 Julij. De Fransche consul te Alexandrië heeft zijne landgenooten aangespoord, om zich tegen de maatregelen der Egyptische regeering te verzetten. Men zegt dat deze een klacht bij het Fransche gouvernement inleveren zal, Engeland. LONDEN 10 Julij. Hoogerhuis. Lord Richmond kon digt aan dat hij bij de tweede lezing der wet op de leger-reor- ganisalie zal voorstellen den maatregel niet goed te keuren. Lagerhuis. De heer Gladstone deelt mede dat de rege ring in de volgende zitting een ontwerp van wet tot vestiging van een koninklijke residentie in Ierland zal indienen. LONDEN 11 Julij. Op een meeting van leden van het Hoo gerhuis is besloten de wet op de leger-reorganisatie te verwer pen en een nieuwe, vollediger wet tegen het volgende jaar te vragen. LONDEN 11 Julij. Hoogerhuis. In antwoord op een vraag van lord Stratford de Redcliffe verklaart lord Granville voor onwaar het berigt dat een Russisch eskader vergunning is ge geven door de Dardanellen te stevenen met bestemming naar Odessa. LONDEN 13 Julij. The Times meldt, dat maarschalk Serrano belast is met de wijziging van het Spaansche ministerie. NEW-YORK 10 Julij. De Ieren wapenen zich en dreigen een protestantschen optogt aan te vallen, die Woensdag zal ge houden worden, Eenige regementen zijn onder de wapenen ge roepen, Men vreest een ernstig oproer. NEW-YQRK 11 Juüj. Van overheidswege is het houden van den tegen morgen aangekondigden protestantschen optogt verboden, en dit besluit wordt zeer afgekeurd. Men vreest nog steeds een oproer. Onder het volk heerscht een hevige gisting. Naar men verzekert is de regering voornemens de nieuwe leening in te trekken en de geheele leening 5/20 bonds van 1S62 te absorberen.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 5