J. binnenlands™ tijdingen. F. C. waarin de hooogleeraren betuigen dat zij in strijd met Döllin- ger en Prieel rich het gezag der Kerk blijven aannemen en daarom ook de besluiten van het Vaticaansch Concilie. Want, dat verzet tegen die besluiten en een vasthouden aan het alge meen gezagsbeginsel in de Kerk op wetenschappelijke gronden onvereenigbaar is. Men ziet, deze hoogleeraren handelen consequent en meer wetenschappelijk dan hunne collega's Döllinger en Friedrich. Vliasingen 14 Julij. De heer de Veij Mestdagh heeft verzocht bij de verkiezing van leden voorden gemeenteraadtalhier, op Dingsdag 18 Julij a. s., uithoofde van voortdurende ongesteldheid, niet in aanmer king te komen. Dingsdag avond is te Nieuwediep aangekomen hel tweede stoomschip der Maatschappij Nederland, de Prim van Oranje, gezagvoerder Braat. Het schip heeft op den proeftocht 12 mijlen in het uur afgelegd; de geheele reis werd in 76 uren volbracht. In de provincie Noord-Holland zijn tot leden der Eerste Kamer Herkozen: de heeren Rahusen en Dieu Fontein Ver schuur. In Gelderland, Herkozen: de heer Aylva van Pallandt en Nobel. In Noord-Brabant, Gekozen: de heer C. J. A. van Rijcke- vorsel met 86 en Vos de Wael met 33 van de 61 stemmen. In Zeeland, Gekozen: de heer mr. W. C. Borsius, in plaats van den heer van der Lek de Clerq. Men verneemt dat er weder een aanvrage bij de regeering is ingekomen tot den aanleg van een spoorweg van Tilburg over 's Bosch naar Nijmegen. De regeering schijnt niet onge neigd, aan die aanvrage, van Engelsche zijde afkomstig, onder eenige voorwaarden een gunstig oor te verleenen. BREDA 11 Julij. Gisteren werd in het kadettenkamp op de Teteringsche heide het groote jaarlijksche feest gevierd, dat het kadettenkorps gewoon is de Bredasche familiën uit erken telijkheid voor de genoten beleefdheden aan te bieden. Ten 6 ure waren een aantal familiën om en bij de tenten vereenigd, Het getal gasten werd geschat op ongeveer 1200. Het muziek korps van het 6e reg. gaf een koncert, na afloop van hetwelk met uitstekend succes twee mijnen sprongen. Toen het oogen- blik was genaderd dat in de daartoe opgeslagen, met groen en vlaggen versierde en a lagirono verlichte danszaal de Bredasche schoonen zich aan hetdansgenot zouden overgeven, begon het te regenen en haastten de kommissarissen van het feest zich het vuurwerk te doen afsteken, uit vrees dat het vochtig worden en derhalve mislukken zou. Alle nummers slaagden uitmuntend, ondanks den met steeds feller woede nedervallendeu regen. Het bal nam nu een aanvang, maar daar de zaal niet voorzien was van een plafond was't een potsierlijk gezigt die paren, die cava liers met hoeden en jassen en een parapiuie houdende hoven het hoofd hunner dame, en de dames met mantels en hoe den, enz. Men begreep dat het een wanhopende onderneming zou ziju om het bal te doeu doorgaan in zulke omstandigheden. Onder een stortregen zochten dan ook vele der gasten hunne rijtuigen op. Andere bleven in de tenten, die digtgeinaakt wer den, terwijl daar binnen licht brandde, ten gevolge waarvan de voorbijganger vaak moest meenen op een voorstelling van een cliinesche schim of iets dergelijks onthaald te worden, want de silhouetten der tijdelijke bewoners vertoonden zich op het lin nen. Ondanks de gedeeltelijke mislukking van het feest en de daaruit voortgesproten teleurstelling zoowel voor gastheeren als gasten, en in spijt der vele om niet gemaukte kosten zullen velen van dien avond in het kamp een aangenamen herinne ring behouden. De goede wil bestond er eu de toebereidse len lieten niets te wenschen over. DEVENTER 11 Julij. De kanonneerboot, die gisteren voor deze stad is verschenen, is heden weder vertrokken. Naar wij vernemen kruist dit oorlogsvaartuig op de rievieren ten einde te waken tegen de misbruiken, die bij de visscherij zouden kunnen worden gepleegd, door met netten van kleine mazen de jonge vissctïen te vangen, met welker schubben groote handel in liet buitenland wordt gedreven. 's GRAVENHAGE 10 Julij. H. M. de koningin heeft teren een bezoek gebragt op het huis de Paauw, waar Z. K.}]' prins Frederik, H. K. H. prinses Maria en Z. D. H. de vorst von Wied zich bevonden. Langs den weg van 's Gravenha». naar dit buitenverblijf van prins Frederik prijkt, ter gelegen, heid van het aanstaande huwelijk van het vorstelijk paar, Je Nederlandsche vlag. Elk buitenverblijf, elke woning ook van den nederigen landbewoner, is met vlaggen, met groen eg bloemen getooid. Ook het tolhek op den Leidschen weg is ftaaj gedekoreerd en met bloemkransen versierd. Bakkershagej ingerigt tot verblijf van hooge personaadjes die van buiten 's lauds worden verwacht tot bijwoning van het feest, maat vooral het huis de Pauw, zijn aan de toegangen en langs dj lanen met vlaggen en trophéen getooid; vooral aan den hoofd, toegang tot 's prinsen buitenverblijf prijken standaarden ei schilden met de naamcijfers van het vorstelijke bruidspaar, men weet is de buwelijksplegtigheid op Dingsdag den 18 dezet bepaald. Uit al die huldebewijzen kan men opmaken hoe innig de belangstelling der bevolkiDg is in de aanstaande echt verbind- tenis van prinses Maria, dochter van den zoo algemeen ge liefden en hooggeëerden vorst. 's GRAVENHAGE 11 Julij. In de heden gehouden zil.| ting van den gemeenteraad is het voorstel van het dagelijkj bestuur, om aan H. K. H. prinses Marie en Z. D. H. ij prius von Wied, bij hun aanstaand huwelijk, namens de burgJ een blijk van ingenomenheid en gehechtheid aan te bieden, Ij akklauiatie aangenomen. De heer dr. Meijer, die als oudste lif vau den Raad deel zon uitmaken van de kommissie totaankiJ ding van het geschenk (een zilveren pièce-de-inilieu) verklaard) met het oog op zijne gezondheid, die vereerende onderschei# niet te kunnen aaunemen. Den heer Mock viel daarop eer te beurt, om, in plaats van dr. Meijer, te worden beuoei tot lid dier kommissie. In de residentie is aangekomen de heer J. H. Fergusoi gezaghebber van Bonaire (West-Iudie). 11 Julij. De minister van buiteulandsche zaken, de ht Gericke van Herwijuen, heeft ten zijnen huize een diplomats diner gegeven. Baron von Fabrice, buitengewoon gezant en gevolmagliJ minister van Saksen, bij de Nederlandsche en Belgische hos te Brussel residerende, wordt alhier verwacht ten einde V den koning van Saksen te vertegenwoordigen bij het a, huwelijk van den prins von Wied met prinses Marie der Jïtè landen. Aan het hotel de Oude Doelen zijn heden afgestapt graaf Lanokoronska en echtgeuoote eerstgenoemde komtil van Weenen en laatstgemelde van Parijs. De asch- en vuiliiislieden te dezer stede, sedert 1 overgegaan tot de nieuwe dienst der openbare reiniging, ben ten gevolge van de vermindering der loonen sedert invoering van die dienst, het werk gestaakt. Men ver«j intusschen dat de zaak in der minne zal worden geschikt grêve spoedig zal eindigen, zeer ten gerieve van het publiek - Onlangs maakten wij melding van eene brutale terij, hier ter stede gepleegd door iemand die gelden nl seerde op kwitantiën van kontributie als lid der Bijbelw ging bij personen die bij anderen inwonen en zich niet telt bevonden. Gisteren is het der politie mogen gelukken ij dader, zekeren A. C. D., bij de uitoefening van zijn misdtri vatten. Uit diens bekentenis is het nu gebleken dat hij een aanmerkelijk bedrag door deze praktijk had weten te schaffen; die hij behalve op de kontributiën der Bijbel-m ging ook toegepast had bij het innen van kontributiën voot Witte of Littéraire sociteit. De Kiezers sclien te sterni worden attent en voor de be; volen: Drukkeri MOERGESTEL 9 Julij. De zomervruchten staan buit woon schoon, in vele jaren is dit het geval niet zoo geweest;! haver, erwten, gerst, vlas en boekweit hebben het veld bezet; de aardappelen beloven veel, men is begonnen met] rooijen, en de kwaliteit en kwantiteit is extra goed, rogge is veel bijgekomen. Wij hebben hier in het Zant zijn tijd behoorlijk regen gehad, en die heeft ook gemaattj wij thans ruim van gras voorzien zijn en de lage hooivell zijn zwaar bezet. Alle ooftvruehten beloven weinig, ditisitf de afgevaardigde met Frankrijk. - stateert de echt de doorgestane 1 Frankrijk zich v geworden. Ei misnoegen heers] door misbruik dat de bevolking hecht is. 10 Julij. stel tot vaststeilii de jongelieden t hooge nommers somen. Een leemte ontstaan i Parijs, wordt aan De beraadslagi de orde. Art. 2, tem de departeme WO tegen 132 'egen het amende 220 stemmen. VERSAILLES onderzoek van d. zet. heeft de mii rerklaard het ge doizende vrouwe 6 er bij, da het geval der kersen, en zal ook het geval zijn met appels] j 'orgadering er ki peeren de tuinvruchten beginnen nu ook bij te konten I veel later dan andere jaren, doch tuin en landbouw belooft goeden oogst, en dit is toch de hoofdwensch in het - bedrijf, men heeft zelden jaren dat alles zoo goed staat; Wj ooft betrefd dit is dan ook maar een toegiftje, de hoofdpw tie is goed te noemeD. klissen of de opr «mister Favre v, Q Harcourt een va «omen. Aangj »an suiker, ki verse waarvan de

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2