voortgaat aan zulke mannen hare hoogste belangen toete- vertrouwen. Oostenrijk moê geworsteld in de innerlijke beroeringen haalt een oogenblik adem. Het ministerie Hohenwarlh heeft in den Rijksdag bij de indiening der begrooting eene belangrijke over winning behaalt en verklaard dat de kans op vredelievende oplossing van alle inwendige geschillen nimmer zoo gunstig stond als nu. Card. Antonelli heeft in een brief aan Mgr. Ketteler een démenti gegeven aan de beweering van von Bismarck als zou hij (Antonelli) en de Paus afgekeurd hebben de houding der katholieke fractie in den Pruisisehen Bijksdag, die eene belofte tot interventie voor den Pauselijken Staat van de Pruisische regeering wilden uitlokken. Sommigen verwonderen zieh dat von Bismarck om de katholieken tot zwijgen te brengen tot een onbeschaamde leugen de toevlucht heeft genomen. Alsof von Bismarck voor een leugen zou blijven staan! Hij is er al te groot diplomaat voor. Of zou de man die zijn prinselijken titel met het bloed van honderd duizenden hetft betaald kemelen kunnen doorzwelgen maar geen muggen? In onze Tweede Kamer heeft de minister van koloniën een zwaren strijd door te staan over de gesloten traktaten tot afstand der kust van Guinea. binnenlands™ tijdingen. Vlissingen 7 Julij. Het schip Johannes, kapt. Lindberg, (zie ons vorig nummerv is in het droogdok gehaald om nagezien te worden. De wetsontwerpen betreffende de tractaten met Groot- Britannië wegens den afstand der Nederlandsche bezittingen ter kust van Guinea,en de toepassing van een tractaat van den leö Februarij 185S tusschen het Nederlansch gouvernement en den sultan van Siak Srie tndrapoera zijn, in de zitting der tweede kamer van gisteren, verdedigd door de heeren Eombach, Cremers, Bredius en 's Jacob, en bestreden door den heer Hoffman. De kamer zal waarschijnlijk met het houden van avond- aittingen de behandeling der tractaten ten einde brengen, om Zaturdag op reces te kunnen scheiden. Bij beschikkingen van den minister van binnenlandsche zaken van 3 dezer is aan Kloos en van T.imburgh, te Rotterdam, en de erven H. Trip, te Utrecht, tot weder-opzegging, vergunning verleend voor een raderstooinsleepdicnst op de daarin omschre ven kanalen in Noord-Brabant, Gelderland, Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en Overijssel. Js GRAVENHAGE 4 Julij. Gisteren avond werd op het groot stedelijk badhuis te Scheveningen door de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan hunnen voorzitter, den heer mr. WH. Dullert, een groot diner aangeboden. Tot 9 ure heeft het geduurd en bleven de gasten gezellig bijeen. Er heerschte op dit diner een hartelijke en genoegelijke toon. Er werd sleehls één feestdronk ingesteld en die was aan Z. M. den koning gewijd. Het diner werd zeer talrijk bezocht en was zeer luisterrijk te noemen. Daar de heer Storm van 's Grave- sande zich op dit oogenblik niet in het land bevindt, was de heer Guljé, die als derde kandidaat voor het voorzitterschap der Katner, op de daarvoor opgemaakte lijst, aan Z. M. den koning was geplaatst, ter regterzijde van den voorzitter gezeten. HARDERWIJK 3 Julij. Den 15 dezer zal van het koloniaal werfdepot alhier naar Rotterdam vertrekken een detachement suppletietroepen sterk 135 mail, om dien dag ingescheept te worden aan boord van het aldaar liggende schip Kosmopoliet 11, gezagvoerder T. Huizer, en naar Java vertrekken onder hevel van den kapt. der inf. van het Oost-Indische leger C. J. G. de Bruin, die van verlof naar Java terugkeert en onder medegeleide van de Se luits. der inf. van gemeld leger J. G. van der Dussen en E. G, Smits. MIDDELBURG 5 Julij, In de vergadering der provinciale Staten van Zeeland is heden door het lid de heer J. A. A. Transen van de Putte een door vier leden ondersteund voorstel ingediend de strekking hebbende dat de Staten besluiten tot het aanleggen van drie steigers als een aan het Kalsche veer, een tejjjoedekenskerke en een te Walsoordenen daarvoor op de voor 1873 respektievelijk uit te trekken de sommen V 13.000 en /lS.dt'O. WELP 3 Julij. Gisteren avond werd alhier een jongeling van 17 of 18 jaren gevankelijk door 2 geregtdienaars wegge- voerd. Zaturdag 11. keerde hij, met eene spade van het weiland waar hij bezig was geweest, naar zijne woning terug; den doesburgschen dijk passeerende ontmoette hij eene vrouw, die hij de aanleidende oorzaak is onbekend met de scherpe zijde der spade zulk eene wonde op het hoofd toebragt, dat zij hoogstwaarschijnlijk het leven er bij verliezen zal. WIJ HE 3 Julij. Dezer dagen kwam alhier een vat boter ter markt dat voor de helft met water gevuld was. De kooper heeft de zaak met den boer echter afgemaakt, en deze heeft het vat boter om niet en daarenboven nog een zekere som geld van den boer uitbetaald gekregen. Het ware echter wenschelijk dat dergelijke misdrijven voor den regter werden gebragt en dat deze de bedrijvers naar behooren strafte. In een Pranscli blad, de Nation Souveraine, lezen wij onder, den titel van „de Dronkenschap" het volgende stukje, dat wij helaas! noodig achten in zijn geheel over te neinen, omdat het zoovele wenken bevat, die ook hier te lande behartigenswaard zijn. nZoo er een wet is, die allernoodzakelijkst en zonder verwijl opgesteld en bekrachtigd moest worden, een vret die gebiedend geëischt wordt in het belang van de morele en physieke ge zondheid van geheel onze bevolking, dan zal het voorzeker wel zijn een wet tegen de dronkenschap. „De dronkenschap door de absiuth, de dronkenschap door de alkobol van zoo velerlei soorten, zij hebben al die schrale en dorre vruchten van het journalisme en de scholen, al die deser teurs van den intellektuelen arbeid, die Parijs met hun misda den overdekt hebben, zij hebben die allen het hoofd op hol ge bragt en in wezer.looze schepsels herschapen. „De vervaardiging en de verkoop van de absinth en van alle andere dranken, die door hun alkoholische verwoestingen met het absinth zijn gelijk te stellen, motten door geheel Frankrijk volstrekt verboden worden. Laat men des noods den uitvoer van die artikelen toelaten, zoo men den maatregel te radikaal vindt, niemand zal zich ernstig daartegen verzetten, maar het is ten eenenmale noodzakelijk, dat die rampzalige verspreiders van de woedende waanzinnigheid ophouden een plaats in te nemen in de rij der gewoonten van eene bevolking, die door de, vreeselijke uitwerkselen van dat gif eerst verwelkt en onder mijnd en daarna verbasterd wordt; om ten slotte met het rede- looze dier een bondgenootschap aan te gaan. „Gedragen wij ons als Spartanen tegenover de dronkenschap. Men kaslijde den man, die zich in staat van dronkenschap op de openbare straat vertoont. Een nog zwaardere en hardere straf treffe hem bij herhaling van die overtreding. „Men sluitte gedurende een bepaalden tijd elke herberg, elk koffijhuis of etablissement, waar de dronkaard zijne lust tot drinken bevredigd heeft. Eu ten slotte, dat de dronkenschap leeft gelegd tot de hef laardoor Parijs aan i fEve» als het kwaa jan ook de pltysiologe U hunne krachten op frankrijk zai hun di lien zoo vurig gewe laamste bron in dien fersle vereischte is vo< BDITEIUj Daar de conservatie van Mond en Tanden volgens het oordeel van alle Genees- heeren noodig en nuttig is voor de gezondheid van den mensch en tegen veel pijn en onaangenaamheden vrijwaart, moet men het als pligt beschouwen daartoe het beroemde, met het schitterende succes bekroonde ANATHERIN-MOND- WATER van Dr. POPP te Weenen aan te bevelen. Geen middel werkt zoo krachtig en zeker tegen ontsteking der tanden, verrotting, mondzweren, bederl in den mond, zelfs tegen scheurbuik, als dit heerlijk Water, dat tevens voor ge zonden het zekerste voorbehoedmiddel tegen alle mondziekten is. Opwekkend, verfrisschend, den adem zuiverend, werkt het bijzonder op de tanden, wier ge zondheid en natuurlijke kleur behoudeu en weder hersteld wordt. Het geneest bederf der tanden, de pijn die door holle en aangestoken tanden wordt te weeg gebragt en ligt bloedend tandvJeesch. Tegen alle tandpijn (rheumatisch of ner veus) is het eene snelwerkende en zekere remedie, terwijl het den adem verjrischt doordien het alle schadelijke zelfstandigheden uit den aioud verdrijft. De heil- lijke gevolgen van dit middel kuunen derhalve niet genoeg aan alle tandlijders worden aanbevolen. PARIJS 3 Julij. Uil I af te leiden dat 80 ?de-republie (is heer Thiers steunt Laurier verkozen, larschijnlijk de geil leren Magne, Testel e zoon) en Faidherbi lt departement der B I- 8 Julij. Met be lliet volgende beker Ire plaatsen, kolonel ■rijs hadden in 166 feu de achter hunne [olowski 64,500, Ar Flavigny 41,;*%, pschijnlijk zal eers S Julij. ATa(iona s k liet onderzoek van ile afgevaardigden, lemen, brengt rappe de orde is disku I [borgstelling voor d (reden. In antwooi [toont zegt de mii n^olie zal doen on orden door de wi k mining te vragen. 1 het eene laat men I [ere onderwerpt me op verscheidene jj dijkheid van zekei tort spreekt voor d likuliere belangen. •4 Julij. De verl^| bet volgende result [sten, 12 bon apart is ARIJS 4, Julij. D' ji liet leger hierom 130.900, Pern ■800, Pressensé 11 "00, Gambelta 1 PO, Pioeuc 108.2' I '«laje 106.200, Li "O, Breslay 95 30(M komen: Moreau 0, Haussonville 0. Freppei 81,00 KSAILLES 4 Ji diskussie over bij de toepassing van de een of andere korrektionele ot recht doet op onteerende straf, door onze geregtshoven niet meer beschouwd re ls fan een drukp worde als een verzachtende omstandigheid, maar dat zij eer, I era»dslaag(l wore altijd naar gelang van den aard van het geval, een nieuwe en f10? eens in overw ernstige reden tot verzwaring worde. 'M is aan de or „Tot iedere prijs en door welke dwangmiddelen dan ook, I8" vervaltijd van wL moet die afschuwelijke ondeugd van de dronkenschap worden I treffende eene be uitgeroeid; die ondeugd, welke voor Parijs een in haar vt'f I zegt Jules F:| woestende gevolgen nog zooveel te vreeselijker bezoeking kip' v°oral in Du geweest, daar zij die andere geesels, welke haar omstuwden:! "vist. De uilspij den moord en den brand, deed ontkiemen en verspreiden. „Wanneer aan sommigen de wet welker onverwijlde uitvaar diging wij verlangen, te buitensporig of te streng mogt loc schijnen, zouden wij hun met alle mannen, die weten op te iner-I ken en na te denken en te oordeelen, die bevolking toonen, 'hef sedert maanden door het misbruik van sterken drank den groin'l afgekeurd Rak «n auiiniei'kel 'goede trouw de f oezwaarscluift pOfgl Jules Pavr, WiderLai, delaars

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2