BIPENLAMDSCHE T1JDÏMF~ lllTPlAroCHE TUSHlmr van dit jaar, zal plaats hebben onder toezigt eener commissie uit het bestuut, ten raadhuize dezer gemeente, op Maandag den 26 Junij 1871, des voormiddags ten 10 ure precies, wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden, ten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten, of zulks door behoorlijke, bij de gedachte commissie bekende, gemagtigden te laten doen, zullende voor hen, die persoonlijk afwezig mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen, door één der leden vati de commissie worden getrokken; dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze, eene naloting zal plaats hebben, ten behoeve van diegenen, welke tot de loting verpligt zijnde, buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden, alsmede ten be hoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeente reeds ge loot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeente zijn komen inwonen, en der vreemdelingen, welke sedert de inschrijving in de termen zijn gevallen, om als inge zetenen te worden aangemerkt; en dat eindelijk den belanghebbende personen, bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrij stelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie te brengen, met aandui ding van het artikel der wet en het ouderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En is hier afkondiging geschied, waar het behoort, den 10 Junij 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen 18 Junij. Den 19 Mei jl. is alhier op het postkantoor bezorgd, doch niet aan het adres terechtgekomen een brief inhoudende een bankbiljet groot f 200, gemerkt, Ng 1462 en geadresseerd aan Mej. C. M. K., 't Havik te Amersfoort, De officier van justitie te Middelburg verzoekt opsporing,; aan houding en bericht. Bij de gisteren plaats gehad hebbende opening der stem biljetten voor de verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten-generaal in het kiesdistrict Middelburg is gebleken dat 1744 biljetten zijn ingeleverd (zijnde 2 meer dan op de lijsten zijn vermeld). Van onwaarde zijn verklaard'; 1 biljet als onleesbaar, 3 biljetten bestemd voor de verkiezing van leden voor de provinciale staten, 1 biljet hetwelk liet vereischte stempel miste, 2 biljetten die niet schriftelijk waren ingevuld, maar waarop een gedrukte naam was geplakt, en 1 biljet hetwelk den naam niet duidelijk genoeg aanwees, te zamen alzoo' 8 biljetten, terwijl 11 biljetten oningevuld zijn ingele verd. Het getal geldige stemmen bedroeg alzoo 1725 en de vol strekte meerderheid 863. Er zijn uitgebracht op de heeren Mr. J. P. R. Tak924 stemmen. Mr. J. P. J. A. graaf van Zuijlsn van Nyevelt 407 Dr. A. Kuijper. 367 tt Mr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet 6 Baron Coilot d'Escury 2 Baron van Zuijlen2 Voorts verkregen 7 personen ieder 1 slem. De heer Tak, aftredend lid, is alzoo gekozen. T'e Goes is de heer mr. P. II. Saaijuians Vader, aftredend lid, met 698 stemmen herkozen. Men schrijft uit Middelburg van 12 Junij. Onderscheidene ingezetendei) begaven zich heden morgen naar het Sloe, om tegenwoordig te zijn bij het inbrengen van het laatste zinkstuk in dat vaarwater, ïietgeen met eeiiige plegtigheid zuu geschie den, daar het Sloe alsdan bij eb te voet te passeren zal zijn. Frankrijk. PARIJS 12 Junij, Partikulier teler/ramEen fcomplot is hier ontdekt, dat ten dpel had het gebouw der Fransehe bank te doen in de lucht springen. De inwoners waken alle nachten. De prinsen van Orleans hebben de fusie, door den graaf van Chambord verlangd, tot later uitgesteld, De Indépenclance beige meldt dat Frankrijk aan Italië ontraden heeft het verleggen van den zetel der regeering van Florence naar Rome. MARSEILLE 12 Janij. De krijgsraad vergaderde heden. Bij de opening der zitting was eene talrijke menigte tegenwoor dig. Reeds bij den aanvang wraakten de beschuldigden de be voegdheid der regtbank. Deze verklaarde zich kompetent. De 160 getuigen werden opgeroepen, en de akte van beschuldiging gelezen. Daarna werd de zitting geschorst. VERSAILLES 13 Janij. Nationale vergadering. Het voorstel tot het benoemen van eene kommissie van onderzoek naar de handelingen der regeering van 's lands verdediging is urgent verklaard. De heer Corgeril licht dit voorstel toe en zeg) dat hij tot het doen daarvan is geleid geworden door zijne liefde voor 's lands eer, maar dat bij de beslissing niet wil vooruit, loopen. De heer Lefère wenscht ook bedoeld onderzoek, en be toogt dat de uitslag daarvan eene schitterende rechtvaardiging van Gambetta zal opleveren. Het voorstel wordt aangenomen. Een ander voorstel strekt dat de leden der regeering van 's lands verdediging rekenschap zullen afleggen van het gebruik door hen van hunne machtsbevoegdheid gemaakt. Bij de dis- kussie hierover voert generaal Trochu het woord. Hij zet de oorzaken uiteen, die het verral van het leger ten gevolge had. den; de rampen aan den Rijn geleden en de omwenteling had den deuzelfden oorsprong: de ontzedelijking van het leger. Dit was er niet op voorbereid, reeds in de eerste dagen van Augustus vijanden te ontmoeten. Hij (Trochu), de eenige gene raal toen in Parijs, doorschouwde liet groote gewicht van het beleg van Parijs, waarschuwde in een brief den keizer dat de andere gebeurtenissen van ondergeschikt belang waren, en dat al de legerkorpsen vereenigd voor Parijs de eenige bron van redding voor Frankrijk zouden zijn; hij verlangde de terug roeping van het leger van Bazaine, maar politieke overwegingen beletten de, hoewel reeds aangevangen, uitvoering van dezen maatregel. Toen dit steunpunt nu ontbrak, verkeerde Parijs in zeer ernstig gevaar. Trochu was tegenwoordig den 17 Septem ber bij de konferentie te Chalons tusschen den keizer, Mac- Mabon, prins Napoleon en anderen. Daar werd de vraag be handeld of de keizer het opperkommando of de regeering zon nederleggen. De keizer wilde het bewind weder opvatten, en Trochu nam het voorstel aan, met den titel van gouverneur va Parijs en met den last Napoleons terugkomst in de hoofdstal voor te bereiden, op uitdrukkelijke voorwaarde, dat het legtt van Mac-Mahon naar Parijs zou optrekken om als hulplege; dienst te doer.. De keizerin, die wantrouwen had, verzette ziel bepaald tegen 's keizers terugkeer. Palikao ontving Trochu niet welwillend en gedoogde niet dat Bazaines leger naar Parijs zou gaan; integendeel, ongelukkig besloot hij al de beschikbar hulpkrachten naar Verdun en Melz te zenden. Vervolgens schetst Trochu het vertrouwen, waarvan kj tusschen 13 Augustus en 4 September het voorwerp is geweest; hij toont aan dat hij werkelijk het bevel over het leger ril Parijs niet meer heeft gehad. Daarna herinnert hij de geben- tenissen van 4 September; hij verhaalt hoe het voorloopig Ir wind aanvankelijk werd zamengesteld en hoe hij toesteui' als voorzitter er toe te behooren; hij voegt er bij dat hij red in de laatste dagen van September, in antwoord op de vra;ï zijner ambtgenooten, zijne meening te kennen gaf dat Patri zou overwonnen worden, daar geen leger voorhanden was«« de stad te ontzetten. De weêrstand was eene „heroïsche d« beid"; maar hij was noodig oin Frankrijks eer te redde»- Nogtans had Trochu hoop op bijstand uit Amerika, EugeW en Italië. Hij zinspeelt op al het bittere en pijnlijke, dat hij liet einde zijner loopbaan heeft moeten ondervinden; wedcij legt vervolgens de legen hein gerigte verwijtingenherwin" de blijkbaar onvoldoende voorbereiding der vestingwerken,® niet gemaakt waren voor liet geschut naar het nieuwe stelsdj wapening was er bijna niet voor de soldaten zeiven. Na fj insluiting van Parijs lag voor hem de grootste moeijelijkk daarin dat hij de bevolking moest doen gelooven aan de iverb lijk beid dat Parijs belegerd werd. De zes weken die na den si' bij C'liatillon gebruikt werden om nationale garden te Parijij vormen hebben eigenlijk aan de Pruisen voordeel versclr' want deze wierpen in dien tusschen tijd belegeringswerken en maakten hunne iinipii ontoegankelijk. Trochu is van oori'l dat bedoelde werken de geduchtsten waren welke men T,-ismaina aanschouwd heeft. Hij betoogt dat de soldaten, pas geïmp'l itejntje viseerd, na een verschrikkelijke inspanning onmogelijk dootl S«aantjc eerste linie konden breken. I Amicitia Rüraer De vergadering besluit tnorgen het vervolg der rede >1 ctariotte Loui-e generaal Trochu aan te hooren, I J,alia VERSAILLES 1! Iterzijde beschuldigt st omtrent de ren. Verder zeg „korven worden vo fine interventie ten cliaie rechterzijde ra in legitimistischen z j-eder met kracht oj PARIJS 15 Jur Ijirestatiën plaats. LONDEN 12 Ju stone verkiaard, da imerikaansche tra upenen en ammut genomen, dat een gelijk is. In het Hoogerh bovengenoemd trak van wapenen in 18? deeld, nadat liet di Pruisen had toeges! vriendschappelijke!) lit traktaat, waart prestige van Groo' Ihewijs van verval is LONDEN 13 J Parijs dat de bank leer Ploeue, die zifl lijven gedurende 13 Junij. IlH inssell tot verwer;sB Ier hoofdelijke om (Ned. Tel. M I sie belast met het I bet plan van den m. I loodige geldwaa I t; zout, suiker en g I Ot oorzaak der ingesteldheid. 14 Junij. F ten voorstellen zijijj fransehe regering I van zes maanden, g I BRESLAU J.3 J )urg in lichtelaaije mbekend. 14 Junij. 13 lij het uitbarsten - -invang genomen, wed, zoodat men letreuren. De bibl ;ebragt. Bin 'aulus Meints kapt. pl liruune ova bdrika 'eudrike boa E m 'i ft Wubke VeltmaD Pax Krommenie Ida Piiton Atliiniia WjlbehninaJ Isabella Jobatma Wemen-j Tivee Gebroeders I •Jeune A'olleu

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2