jI t&3ïl. N° 438. Zaturdag 17 Junij. ö]e Jaargang. Nieuwendijk H no. 10]. VLISSINGEN. Advertentïën gelieve men aan den Uitgever in te enden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure-, de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenryk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLEB, F. H BUREAU: SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, Jes Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Zurich, St. Gallen Geneve en Lausanne. Onze stadheeft zich in feestgewaad gestoken. De nationale vlaggen met de Pauselijke wimpels in top wapperen uit de huizen van bijna al de katholieken. Wij hebben ons aandeel in het .groote .wereldfeest wat lieden wordt gevierd, Z. H. Pius de IXdc viert zijn 25-jarig Paus- en (Kppingsehap. In de.jpeks van meer dan, 250 Pausen gedurende achttien eeuwen is na: den H. Petrus dus-: danig feest niet voorgekomen.,De Voorzienigheid, be waarde het voor Pius de IXdo, den Paus-Koning bij uitnemendheid; den Pausdie door zjjpe priesterlijke deugden den glans van het Opperpriesterschap der Kerk niet weinig heeft verhoogd; die zijne Opperprie sterlijke zending in de wereld om te leeren en te ver beteren zonder aanzien des persoons uitoefent; den Koning die met ongeëvenaarden moed en met echt koninklijke majesteit zijne rechten handhaaft tegeno ver ieder aanrander van zijn troon; den Koning wiens, majesteit grooter is geworden door den geheim- zinnigen luister waarmee de vervolging zijn gewij- den persoon heeft omgeven; den Paus-Koning, een maal balling op Gaëta, thans den gevangene van een roover-gouvernement, maar onbuigbaren verdediger van de orde en de waarheid. Merkwaardig is het daarom dat juist dezen Paus het voorrecht te beurt valt. De feestviering der katholieke wereld heeft dan ook een meer dan gewone beteekeuis. 't Is eene openlijke hulde aan het beginsel door den Paus vertegenwoor digd en door hem gehandhaafd; eene hulde aan het gezag, aan de gerechtigheid, aan de orde. Niemand vreugdefeest vieren. heeft meer dan de Paus die beginselen, de grondsla gen der maatschappij, geleeraard; niemand is zoo krach tig als hij opgetreden tegen de valsche leerstellingen die in hare toepassing den ondergang der volken aan voeren. Hebben al de vorsten (ler aarde geboeleerd Hl met de valsche leeringen der goddelooze, revolutie Pius de IXde alleen niet. Zijn vaandel is onbevlekt; zijn vaandel is het symbool der orde en van het recht, 'u Op gevoelige wijze heeft de wereld uit de geschiedenis van Parijs geleerd waar de beginselen der liberalen en revolutionairen op uitloopen, kan het verwonderen dat zij zich gelukkig rekent het oogenblik te ontmoe ten, waarop zij haren afkeer van die beginselen nog maals kan doen blijken en haren trouw nogmaals ver zekeren aan de beginselen van orde en aan het vaan del van het recht? Dat dus onze feestviering niet een uitsluitend katho lieke maar een nationale is, blijkt duidelijk. De begin selen die wij huldigen in den Paus, zijn de beginselen, waarop iedere maatschappij moet rustenen wat wij huldigen te Rome, huldigen wij ook hier in ons vader land, en handhaven met ons alle goedgezindenhet j gezag, de wet en de orde. E11 met die beginselen staat - of valt onze rust en voorspoed. jf 1 De Voorzienigheid verlenge nog het leven van den vergrijsden Opperpriester van het Vaukaau tot heil van c. i, heel de wereld. Moge Pius de IXdl!, de moedige kaïnp- 0 vechter, de overwinning beleven van de beginselen jj waarvoor hij strijdt en lijdt, de wereld zal er zich ge- PjR lukkig bij gevoelen en, zoo zij eerlijk is, een algemeen j» - PATENTEN. Be Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend: dat bij hem ontvangen en aan den Rijks-Ontvanger op heden 'er invordering is gezonden, het kohier wegens het patentrecht 1, dienst 187l/72; en noodigt mitsdien de daarop voorkomende belastingschul digen uit, 0111 hunne aanslagen op de daartoe bepaalde termijnen aan te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6 Juaij 1871. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN* SCHUTTERIJ. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; maken bij deze aan de belanghebbenden bekend, dat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de schut terij ter inzage voor een iegelijk zullen liggen op het raadhuis dezer gemeente, van Ziturdagden 17 Junij 1871 tot Zaturdag den 24 Junij daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem eenige personen of omstandighe den rnogten bekend zijn, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten zulks aan het bestuur kennelijk te maken; dat de loting voor de schutterij tusschen de ingeschrevenen

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1