871. N436. Zaturdag 3 Jiuiij. 3!e Jaargang. POLITIEK OVERZICHT. ftlSSINGSCH WEEEBLAD. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te lenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cent3. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Zurich, St. Gallen Geneve en Lausanne. PERSONELE BELA.STING. Afkondiging van de kolderen der personele belasting no, 7 en 8, dienst 1870/7[. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend: dat op heden bij hem ontvangen en aan den Rijks-Ontvanger gezonden, de executoir verklaarde kohieren wegens de per- onele belasting no. 7 en 8, dienstjaar 1870/71, de daarop voor- ;omende belastingschuldigen worden uitgenoodigd, om hunne lanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voor- ;oming van vervolgingen; en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen 3 maanden na heden behoo- (U te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van itheffing, in geval van verhuizing, op grond van art. 27, 2, er personele wet, moeten worden gedaan bij den Rijks-Ont- anger, binnen één maand volgende op die, waarin het perceel ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9 Mei 1871. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. PATENTEN. Afkondiging van het kolder der patenten over het vierde kwartaal 18 7U/71. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend: iat bij hem ontvangen en aan deD Rijks-Ontvanger op heden tt invordering is gezonden, het kohier wegens het patentregt ter het kwartaal I870/7I; eu noodigt mitsdien de daarop voorkomende belastingschul- gen uit, om hunne aanslagen op de daartoe bepaalde termijnen ui te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den Mei 1871. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. Parijs ligt in diepen rouw. Wel schijnt de stad door de overal pperende driekleurige vlag een verheugd aanzien te willen Memen, doch dat is alleen de eerste natuurlijke opwelling a de vreugde over do bevrijding van de bloedige monsters, s het verscheurden. Met bloedige tranen moet de schuldige id hare euvelen uitboeten. Zij had Gods rechten miskend; n blik van verachting op den godsdienst neergeworpenden ;aat losgescheurd van de goddelijke rechten; een atheïstisch derwijs in de hand gewerkt; de zinnelijke weelde was haar godsbeeld geworden; op deze altaar werd geofferd door alle "iden, hoogere en lagere. Parijs was vergeten dat er een God dien het moet dienen God heeft zelf gericht gehouden en l!n gevoelen dat hij niet straffeloos vergeten kan worden. Ook de menschelijke gerechtigheid, die door de afschaffing van de doodstraf hier en ginds bnitenwerking wordt gesteld, heeft in Parijs hare rechten hernomen. Barbaarsch moge het schijnen vooral aan onze verwijfde eeuw dat de mannen en vrouwen des oproers onmeêdoogend worden neergeschoten die handelwijze verdient onverdeelde goedkeuring. Die gerech tigheid eischt die straf onverbiddelijk. De mannen der com- mune en allen die door zedelijken of stoflelijken steun hunne plannen schraagden hebben het bloed van duizenden van onschuldigen doen vergieten welnu oog om oog en tand om tand! De regeering van Frankrijk zou een onvergeeflijk onrecht plegen jegens de goedgezinden zoo zij doof was voor de stem der wrake van dat onschuldig bloed. Assi, gewezen hoofd der commune, staat voor de rechtbank en zal het lot niet ontgaan, dal zijne medeplichtigen aan het schelmstuk reeds heeft getroffen. De nationale garde van het geheele departement der Seine wordt ontwapend. Daarmee is echter de rust aan Frankrijk nog niet hergeven. Een nieuwe twist en misschien nogmaals een bloedige, zoo niet in Parijs, allicht in andere steden, zal opkomen over den nieu wen regeeringsvorm. De meerderheid der nationale vergadering schijnt gezind voor het koningschap. Om de keuze van den toe- komstigen koning te vergemakkelijken hebben de takken der Bourbons en Orleanisten zich aaneengesloten. De kroon van Frankrijk zon dan opgedragen worden aan Hendrik V; terwijl de graaf van Parijs de vermoedelijke troonopvolger zou zijn. In verband met deze plannen gaat een gerucht van een minis- teriëele crisis te Versailles; Jules Favre, Jules Simon en Ernest Picard, bekende republiekeinen, zouden moeten aftreden, 't Is echter te vreezen dat de republikeinen zich niet zonder weer stand een koningschap zullen laten opdringen. De generaals Changarnier en Trochu hebben in den natio nale vergadering de ongelukken van het Frausche leger in den oorlog met Duitschland besproken. Beiden verdedigden de opperbevelhebbers. De laatste weet al de rampen aan de ontze- delijking van het Fransche volk en leger. De lijken van den Aartsbisschop en van den Eerw. Heer Deguerry worden gebalsemd en ten toon gesteld. Belgie heeft aan Victor Hugo, gewezen lid der commune doen aanzeggen dat hij het land heeft te verlaten. De woelgeest heeft zijn toevlucht in Nederland gezocht. Wij hopen dat onze regeering hem eveneens van onzen vaderlandsche grond zal verwijderen. Voor zulke ellendelingen mogen de poorten van het vrije Nederland niet open staan. Z. H. Pius de IXae heeft een Encycliek uitgevaardigd. Een treffend en krachtig protest. Te midden zijner vervolging pro testeert de Paus in naam van goddelijk en menschelijk recht tegen de berooving zijner Staten, tegen de inbreuken op zijn geestelijk gezag eu de misleiding zijner onderdanen. Hij ver klaart alle waarborgen van het Elorentijnsohe gouvernement bedriegelijk en nietig en verwerpt voor nu en voor de toekomst alle schikkingen in strijd met zijnen rechten. Ten slotte doet de Vader der geloovigen een beroep op de gebeden der Katho lieken wier geloof en liefde zich zoo schitteren .1 in deze dagen openbaren.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1