Zaturdag 27 Mei. 9de Jaargang. VLISS1NGEN. AANBESTEDING. POLITIEK OVERZICHT. 1871. N° 435. mSSINËSGH WEEKBLAD. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te I jenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs I ?an 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland f Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, J)*>> A 'té&r BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven, Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren, Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, "Weenen, Praag, Basel, Ziirich, St. Gallen Geneve en Lausanne, Bij deze Courant behoort een Bij- toegsel. I De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen pn voornemens op Zaterdag den 8 Junij 1871, des ■middags ten twee ure in het Raadhuis aldaar bij ikele inschrijving in het openbaar aantehesteden. |De levering van Uniform-lileeding voor de beambten van folie ie te "Vlissingen. [De bestekken liggen ter lezing ter Gemeente- Vetarie en ten kantore van den commissaris van ■licie alwaar de modellen zijn te hezigtigen en Lichtingen zijn te verkrijgen van den 29 Mei tot 2 Junij a. s, van des voormiddags ten 10 tot s middags ten 12 ure. lissingen den 22 Mei 1871. De Burgemeester en Wethouders vernoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. NATIONALE MILITIE. Onderzoek der verlofgangers van de Militie te land. lorgemeester en Wethouders van Vlissingen; Belet op art. 1 van het besluit van den commissaris des i in deze provincie van den 29 April 1871 (Provinciaal (110.71); lenvittigen hij deze de verlofgangers van de militie te land, potende tot de Iigtingen van 1867, 1868, 1S69, en 1870, f zoo ver zij vóór den 1 April II. in het genot van onbepaald loi zijn gesteld en zich in deze gemeente bevinden, dat zij [opDingsdag den 6 Junij 1871, des voormiddags ten 10 are J het raadhuis dezer gemeente zullen moeten vervoegen, pen van de kleeding- en uitrustingstukken, van hun zak- Jje en van hun verlofpas, om aldaar door den militie— Jnissaris te worden onderzocht. «ordende een ieder wien zulks aangaat, ernstig aangemaand, lich ten voorschreven dage, uur en plaatse te doen vinden, linde zich niet bloot te stellen aan de straffen bij de wet T'ga. Ma hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den Wei 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. LOKBES WELS. Mac-Mahon, de opperbevelhebber van de troepen van het wettig gezag is meester van Parijs. Eenige sterk verschanste straten zijn nog in de macht der opstandelingen en worden met wanhopige woede verdedigd maar moeten noodzakelijk, de een na de ander, in de macht van de troepen der wettige regeering komen. Een groot gedeelte van Parijs staat in vollen brand. Die brandstichting zet de kroon op het werk van de mannen der commune, die in hunnen liberalen zin vrijheid en welvaart den Pranschen beloofden aan te brengen en niets anders geven dan bloed en verwoesting. Parijs heeft in den opstand onnoemlijk meer geleden dan tijdens het beleg door de Duitschers. De godsdienst is onteerd, de kerken zijn ontheiligd en geplunderd, de priesters gekerkerd, de liefdezusters verjaagd, de schoonste monumenten zijn omvergeworpen, de prachtigste gebouwen verbrand en dat alles om de beginselen van scheiding van Kerk en Staat, van godsdienstloos onderwijs en nutteloosheid van het koningschap. Aan de vruchten kent men den boom. Is het niet te betreuren dat niet een algemeene kreet van verontwaardiging in ons land is opgegaan, toen onlangs in de Tweede Kamer het liberale lid van Honten den onbeschaamden moed had een woord van goedkeuring voor de beginselen der commune te spreken De hoofden van den opstand wagen wel het bloed van dui zenden voor hunne beginselen maar hun eigen leven hebben zij daarvoor te lief, en vluchten in 't uur van 't gevaar. Gelukkig zijn eenigen, zooais Rochefort, Delescluze, Dombrowski ge vangen genomen. Moge de wettige regeering verstandig ge noeg zijn om, doof voor liberale inblazingen van philantrophie, de wet in al hare gestrengheid op de onverlaten toe te passen. Het koningrijk Italië maakt toebereidselen om te Rome het 25-jarig Pausschap van Pius de IXae plechtig meê te vieren. Grover huichelarij zal de geschiedenis der laatste jaren niet kannen aanwijzen. In Spanje is de politieke atmospheer ook niet zuiver. Daar botsen de republikeinsche en Cariistische elementen met het tegenwoordige monarchale, en kunnen spoedig een hevig onwe- der over den zwakken troon van Amadeus doen losbarsten. De republikeinen en Carlisten hebben aan de Cortes eene petitie ingediend met het doel de dynastie van koning Amadeus van den troon vervallen te verklaren. In Oostenrijk blijft de regeering haspelen met de vertegen woordigers der verschillende nationaliteiten. De staatsman is nog niet gevonden die op dat in volslagen verwarring gebrachte huishouden orde kan stellen. Of Oostenrijk nog lang ontgaan zal aan de wet: alle rijk, 't welk in zich zelf verdeeld is, gaat te niet De nieuwe kieswet, in Beigie, aangenomen zal voor dat land eene misschien niet verwachte hervorming teweegbrengen. De nieuwe kieswet met verlaging van ceneus is een stap nader aan liet algemeen stemrecht, het groote beginsel der revolutie. Opmerkelijk is het dat de nieuwe kieswet is voorgesteld door

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1