de republiekh,. paarden gedood es heeft geen aanmei. Floquet en Loekror ïandaat van afgevaaj de commune in 1 ele tegenstrijdige o -nale garden, die inj rze op 51.SO. n Clamart en hetfi arden zijn geposieet Vlont-Valérien zwij; en om versterkiii raar dien kantworj teer op dit punt is n mime alleen uitgea nen naar verzoent rdigers een ondethi Van wege de conm waarin de regering mldigd wordt. Parijsche afgevaari mité zamenstellen, en oogenblik (11 en vrees te bestaan reral volkomen geoi eldt het volgende: heid volbragt. voorzien; vrees is 11 >or het publiek on«s heden morgen de li menten af tot len van Versailles aan tussehen de .1 ogten van het bost' De redoute Chatilli gevangenen, waart bragt. Duval is gel voort tussehen de ret forten bezet houden, ie troepen zijn al t de nationale verg: ilkomeu begrijpt; ft van heden zijn nrsteld. De meeste .ng genomen, elke benaming de :duid) opereerden in 1 hadden. Meer dal 100 a 110.000 mi klamatie uitgevaar! ering van Versailles! maken op het leger, z. tegen ons uitgezoi is onze roeping des' tj loudelijke beweging den in de open luch :n de Champ-Elysées jkken. Heden vertrf is appèl geslagen. W ris en op andere god' ragt. Sedert vijf ure gerucht dat gisteren te Parijs is het rast', geruchten zijn hier"1 ven noodlottig warenj den was tussehen de' n op de hoogten v»« artilleriegevech',eD' centrum een infanterie-gevecht, dat zich echter naar de var: Moutrouge schijnt te verplaatsen. Xe Const itutionel, le Journal des Débats, Paris Journal eu le P«JS ZÖ» opgeheven. pene proclamatie der commune drukt het volste ver trouwen op zegepraal uit, en roept alle ongehuwden van 17 tot gó jaren op om bij de uittrekkende bataljons gevoegd te worden. VERSAILLES 3 April (6 ure's ochtends). Mac-Mahon is benoemd tot opperbevelhebber van het leger te Versailles 5 April 9.30 's avonds. Uit de forten Issy en Vanvres zetten de insurgenten het beschieten van de redoute te Chatil- lon voort, doch zonder gevolg. Heden nacht tastten zij Sèvres aan; zij werden echter teruggeslagen. Een dekreet van het gouvernement binnen Parijs roept alle ongehuwde mannen tussehen de 17 en 35 jaren onder de wapenen. De. Mot d'orde bekent dat de nationale gardes ernstige verliezen geleden heb ben. Een gerucht spreekt van onlusten te Limoges. 6 April, {joartik. telegram!) Thiers wacht op de beweging der gematigde nationale garde, alvorens Parijs aan te tasten, Een brief van Garibaldi is ontvangen, waarbij hij het opper bevel afwijst, maar belooft mede te strijden tot handhaving der republiek. Het kasteel van Compiégne is afgebrand; de inwoners wei gerden hulp te bieden. BORDEAUX 3 April. Blijkens eene regeringsdépêche nit Versailles van den 1, is de orde in de departementen in de drie laatste dagen niet gestoord. In die dépêche leest men het vol gende:,/ Te Lyon, Etienne, Toulouse, Narbonne en Perpignan is de rust hersteld. Te Marseille heeft de nationale garde aan het gemeentebestuur een verklaring gezonden, houdende dat zij de wettig gekonstitueerde regering erkent; de troepen zijn naar Marseille teruggekeerd. Geheel Frankrijk is rustig, met uitzondering van Parijs. Onder de leden der Parijsche commune heerscht verdeelheid op last der commune worden de openbare kassen geplunderd, maar zij is in den grond der zaak magteloos en wordt verafschuwd door de Parijzenaars, die ongeduldig liet oogenblik der bevrijding afwachten. De nationale verga dering, welke zich om de regering heeft geschaard, houdt in volle rust hare bijeenkomsten te Versailles, waar een der schoon sie legers, welke Frankrijk ooit heeft bezeten, zijne volledigi organisatie nadert. De goedgezinde burgers kunnen gerust zijn, daar een spoedig einde van de korte, maar treurige krisis le verwachten is." Engeland. LONDEN 4 April. De dépêches in de Engelsche bladen kon stateren dat de opstandelingen gisteren hun doel gemist hebben. De voornaamste oorzaak van hunne nederlaag was hunne mee- ning dat de troepen op den Mont-Valérien zich met hen zouden verbroederen; zulk een kanonvuur hadden zij niet verwacht. De korrespondent van den Times gelooft dat de toestand deze was: Bergeret bevond zich met 15.000 man geheel afgezon derd van Parijs, en dus werd opzettelijk aan Flourens de gele genheid gelaten zich met hem te vereenigen. Derhalve zullen ï'lourens en Bergeret met hunne 35.000 man zich moeten overgeven, of den veldslag moeten aannemen onder zeer nadee- lige omstandigheden. Daily-News meldt, dat de pauselijke zonaven al hunne ge vangenen hebben doodgeschoten. 4 April. Het leger van Versailles blokkeert Parijs. De orde is hersteld in al de groote provinciale steden van Frankrijk. Te Parijs is het rustig. Lord Enfield, sekretaris-generaal van buitenlandsche zaken, heeft heden in het Huis der Gemeenten uit naam der regering gezegd; dat de geruchten onwaar zijn, volgens welke ile Engelsche regering voornemens zou zijn zich te mengen in de onderhandelingen te Brussel over de definitieve vredesvoor waarden voorts, dat de Nederlandsche regering gevraagd heeft, het beginsel van eerbiediging van partikuliere eigendom men op zee in tijd van oorlog aangenomen, en dat door de be schaafde mogendheden gemeenschappelijk eene omschrijving gegeven zal worden van de voorwerpen als corlogskontraban- den aan te merken. 5 April. De Times meldt nit Versailles dat 15.000 opstan delingen gevangen zijn gemaakt, dat in Parijs de grootste ver slagenheid heerscht en de bevolking van Versailles ten hoogste verbitterd is tegen de muitelingen. De Daily Telegraph berigt dat hel eerste Pruisische leger korps in last heeft gekregen zich marschvaardig te houden om "aar Parijs op te rukken, in welke stad het schrikbewind op :n oogenblik vrij spel ijecft, - News meidt dat gisteren (Dingsdag) nationale garden bij Meudon de troepen van Versailles hebben aangevallen, maar volkomen verslagen zijn geworden. Garibaldi weigert het hem aangeboden opperbevel. De dichter Swindburne ligt gevaarlijk ziek. WASHINGTON 3 April. De minister van financiën heeft gelast gedurende de maand April te verkoopen voor acht mil- lioen dollars aan goud en in te koopen tien millioen aan bonds. J>VlitSC 111 Till <1. BERLIJN 4 April. De keizer heeft heden voormiddag een lang onderhoud gehad met generaal Göben, die voor één dag uit Amiens hier is aangekomen. In de Kreuz-Zeitung leest men: „De Parijzenaars ver sterken ook den ringmuur aan de noordzijde der stad. De Pruisische bezetting van het fort Aubervilliers behoort op alles voorbereid te zijn." Het berigt in den Londenschen Times, volgens hetwelk de heer Thiers 500 millioen fr. op de vergoeding van oorlogskosten zou hebben afbetaald, is ten eenemale ongegrond. Frankrijk heeft van die vergoeding nog niets betaald, maar is daarentegen nog 48 millioen fr. schuldig voor kosten van verpleging der Dnitsche troepen. WEENEN 5 April. Nadat de voorzitter, deheer von Schmer- ling, zijn leedwezen had te kennen gegeven, dat het Heerenlmis, wegens de vertraagde debatten in het huis der afgevaardigden, genoodzaakt is belangerijke wetsontwerpen kortelijk te behan delen, werd de wet op de ligting van het rekruten-kontingent zonder diskussie aangenomen, Belgie. BRUSSEL 3 April. De Btoile beige meldt uit Parijs van gis teren 8 ure dat de commune een dekreet heeft uitgevaardigd, waarbij de heeren Thiers, Favre, Picard.Dufaure, Jules Simon en Pothuau in staat van beschuldiging worden gesteld, en be- slag gelegd wordt op hunne goederen tot dat zij zich voor de regtbank des volks zullen hebben verantwoord. Krachtens een ander dekreet worden kerk en staat geschei den; het budget van eeredienst is opgeheven. De goederen der kerkelijke kongregatiën worden verklaard nationale eigendom te zijn. De zitting van het vredeskongres heeft heden een uur geduurd. Tegenwoordig waren de heeren Bande von Arnim, von Balan, Quadt en Uexküll. Naar men verneemt, is over de inwendige aangelegenheden van den Elzas beraadslaagd. - 4 April. De Bcho dn Parlement meld, dat de Duitsche en Fransche gevolmagtigden heden weder eene bijeenkomst heb ben gehouden. Gisteren zijn hier twee speciale Duitsche kom- missarisseu voor de konferentie aangekomen. 5 April. In de gisteren gehouden zitting der konferentie heeft een der Fransche onderhandelaars een rapport over de nieuwe Fransch-Duitschegrenzen voorgelezen; een tegenrap- port over hetzelfde onderwerp werd door de Duitsche onderhan delaars medegedeeld. Disenssiën worden nog niet gevoerd. Morgen (woensdag) zal rapport uitgebragt worden over de maatregelen van overgang, te nemen ten voordeele van de Fransche bevolkingen die Buitsch willen worden. Naar het schijnt is Duitschland geneigd zich zeer vrijgevig te toqneu ten opzigte van de Elzassers en Lotharingers, "die naar Frankrijk zouden willen trekken; de daartoe noodige middelen zullen hun zelfs verschaft worden. Concordia, Zeetijdingen. Binnengekomen Nederlandsche schepen. Adriana Wilbelmina, kapt. Reijnhout, van Engeland naar Vlissiugcn. Frouwke, Heins, Oostzee Antwerpen. h Wildeboer, Buenos A ij ros u Uitgevaren Nederlandsche schepen, kapt. de Boer, van Antwerpen naar Engeland, v v.d. Werf, au u a Lnkkien, a Lunenljorg, v u n u Schuth. u Ouwehand, Vlissiugcn Ceres, Goudvisch, Hoop. Janlina, Zwerver, Regina Maris, Adriana Franoisca, Oost Indie via Engeland. Engeland. vanEijk, u In de haven gekomen: Nederl. kof Geuig, kapt. Mulder, komende van Antwerpen bestemd naar Dundee, welke door aanzeiling de boegspriet heeft verloren. Uit de haven vertrokken.- Eng. schoener Taunton Packet, kapt Humphreys, in ballast bestemd n aar Eugeland, Sedert 31 December a, p. hier binnen geweest.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 3