BINNENLANDSCBE TIJDINGEN. andant te "Vlis?J 1871. N° 427. Zaturdag 1 April. 9le Jaargang. LISSINGSCH WEEEBLAD. Nienwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Adverteatiën gelieve men aan den Uitgever in te enden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland I Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Advertentie-espeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, "VYeenen, Praag, Basel, Zurich, St. Gallen Geneve en Lausanne. andel C. DE BRll POLITIEK OVERZICHT. ïlFÏElt, .TE VU8®1? Een strijd tusschen de soldaten van het comité en die der Rationale Vergadering is dan onvermijdelijk. Niet door de erlangens der oproerlingen in te willigen, kon er een einde aan e ongelukkige tweespalt komen. Te veel reeds heeft liet wet- ige gezag aan de revolutiemannen toegestaan. Iedere dag heeft e revolutionairen in hun gevoelen versterkt, dat het wettig ezag bang voor hen was. Dat maakte hen stouter en stouter, lil Thiers eenmaal toe dat de zoogenaamde burgers van Parijs til eigen raed van bestuur moesten kiezen, hij gaf daardoor ook Wond aan het comité de gelegenheid om aan hun onwettig ■pgeworpeh gezag een glimp van regt te geven. Daarbij was let duidelijk te voorzien dat de groote meederheid der verko pten, vrienden en handlangers van het revolutionair comité ouden zijn. De schijnbare rust der laatste dagen binnen Parijs, ps dan ook slechts liet bewijs dat de geheele stad voor de lagt der opstandelingen bukte. In het dwangbuis is de groot- e woelgeest wel rustig. Die uit die rust iets goeds voorspelde is door den schijn bedrogen. De laatste berichten uit Parijs trestigen onze meening. Maar wat te denken van den man, ie als bij acclamatie tot het wettig hoofd van Frankrijk is uitge lepeld Heeft Thiers inderdaad verdiend dat zijn gedrag en an liberale en van conservatieve zijde zoo gestreng veroor- eld wordt? De liberalen verwijten hem, bij monde van de iipendance Beige, dat hij zich niet geheel en al in de armen Ier republiek heeft geworpen, dat hij nog altijd werkte voor het «stel der monarchie en op 's lands puinhopen een legitimis- ch-klerikaal gezag wilde grondvesten. De zoogenaamde be- oudsmannen beschuldigen hem vooral, dat hij niet sterk ge- als de man van orde is opgetreden en veel te lang met de Jtoermaker8 onderhandeld heeft, 't Is waar, ook wij meenen at bij een krachtiger optreden van het wettig gezag even als in en Marseille, de revolutie die uitbreiding en die kracht fet verkregen zou hebben. Maar wij die verre verwijderd van ft opstand, daardoor ook alles beter als van eene hoogte over- K kunnen gemakkelijk de fouten van de wettige regeering ft wijzen. De tijd zal leeren of het wettig gezag wel over de lige middelen beschikken kon om terstond krachtig op te [den, of het zonder reden zijne troepen en strijdkrachten '(ft mistrouwd. De gebeurtenissen der laatste dagen verster- ®t ous wel in de meening, dat onder de troepen die in de thijheid van Parijs gelegerd zijn veel sympathie voor de f'oiutie heerscht. En zeer zeker handelt het wettig gezag 'kr, met te wachten op de aankomst van troepen van wier 'ede gezindheid het overtuigende blijken heeft, dan aan het I«langen van generaal Vinoy te voldoen en in allerijl naar at'js te snellen met soldaten die in plaats van te strijden zich 1 de armen hunner bestrijders werpen. Die ongelukkige 'Oneelen zijn nu dikwerf genoeg voorgevallen. Wel verwon- ft liet ons, dat wij zoo weinig vernemen van Charette en )»e zoaaven, die, naar men in den beginne zeide, tegen de ministers van Parijs zonden worden uitgezonden. Heeft de regering het gelek eenige duizende Vendeërs te vereenigen, het tweede bewijs zou geleverd zijn dat de waarachtige liefde voor het wettig gezag nog altijd in de harten der Vendeërs troont. Binnen weinige dagen zal dan voor goed de strijd beginnen tegen de revolutie. Dat het wettig gezag ten laatste de over winning behalen zal is onze vaste overtuiging. Zelfs gelooven wij aan een herstel van den monarchalen troon. Want de ge beurtenissen der laatste dagen zijn wel in staat geweest om de vrees voor eene republiek in de harten der goedgestemde bur gers te versterken. De keuze van den vorst zou dan ook wellicht niet veel moeite opleveren, zoo het laatst ontvangen bericht ten minste waarheid bevat, dat namelijk, de partijen der Orleanis- ten en Bourbons in de Nationale vergadering verbroederd zijn. Maar w'ie zal liet wagen in de toekomst te lezen daar waar het heden zelfs zoo duister is! Te Brussel zijn op dit oogenblik de vertegenwoordigers der landen bijeen die in den laatsten oorlog zijn gewikkeld geweest, otn over de definitieve vredes voorwaarden te beraadslagen. Die bijeenkomst zal echter in deze omstandigheden weinig uitwer ken. 't Is dan ook niet onwaarschijnlijk dat er voor eerst geene vergadering meer tusschen die vertegenwoordigers zal plaats hebben. Eene andere bijeenkomst, namelijk die van den Duitschen Rijksdag te Berlijn, prikkelt op dit oogenblik evenmin onze belangstelling. Men is daar bezig met het onderzoeken der geloofsbrieven. Slechts over twee verkiezingen werd de beslis sing voorbehouden. Keeren wij terug naar ons eigen Vaderland. Daar vinden wij de zalen van het Binnenhof te 's Hage verlaten. De Kamer is op repes gescheiden, a. v. zij is haar Paasch-vacantie inge gaan. In den laatsten tijd heeft zij zich vermoeid met de be raadslagingen en de aanneming der begrootingen voor Suriname en Curapao. Ook werd het wetsontwerp op de bevordering enz. der militaire officieren bij de zeemagt na eene driedaagsche be raadslaging met 42 tegen 13 stemmen aangenomen. Vlissingen 31 Maart. Zondag avond is alhier als bijlegger ter reede gearriveerd, het Adviesjacht der Fransche marine Artel, kominandant Le Rougevin, komende van St. Malo bestemd naar Hamburg. Maandag van hier naar zee vertrokken, is hetzelve weder spoe dig wegens slecht weder teruggekeerd, en heeft Donderdag middag de reis op nieuw aangenomen. De Staais-conrant van gisteren bevat het koninklijk besluit van den 8en dezer, tot wijziging en aanvulling van het konink lijk besluit van 15 Mei 1S55 (Staatsblad no. 38), houdende vastelling van een algemeen politie-rcgelement voor 's rijks marine-havens, alsmede van voorloopige plaatselijke reglemen ten voor de haven het Nieuwediep en de marine-havens (e llellev oetsluis en te Vlissingen.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1