LI. VLISSINGSCH WEEEBLAD. 8 8 18TI-. N° 425. Zaturdag 18 Maart. Öde Jaargang. POLITIEK O VEEZICHT. BINNENLANDSCHE TIJDINGEN. 3.90 W. Gerst f Agg 5.Groene Erwten 13.Paardenbuouen liteenloopende prijzen, verkocht tot f U.jg' e en Gerst, doch werd bijna niets aangeboden, gge, Paardenbuonta en week prijs met graagte voor hoogstens vorigen irboven waren gestemd. :oopers vonden, doch do ,t. De bedongen prijzen f 9.— f 8 50 a f 8.25, f 7.25 f7.— af 6.75. eubooueu f 9.50 f9.— gebonden. Graauw- n in geriDge kwaliteiten die tot hooger prij- ten. 21 /2 pet 52 3 621/ 8211, 1s 93*/, «f Is e 5 76V/* 64 V 5 2H H *'l, 81' 1, 661/ 3 29ï/« 3 25*/, 5 531/a 3 83sl„ 5 46S,; 5 tt t87l. 587 l\. EN 00RSPR0N- 1 voor GALSLIJM, ivEiiTEiUNG. Zij ver- zuiveren het bloei, om verder uit te iialleen waarschuw jsjes 0.75 en A de Markt, G no. 13t 0. J. de Bres. ■he, M. P. Broekes. M. J. de Looze rschuwtl voor de i geschreven zijn en i merk als bereid zij*' rift. I N G. ere soorten, die ond® jii bij niemand and"' -thouders. Ld de Urbantt' ssingen te halen als te vlissinoeï;. Nieawendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te lenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prij van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLEB, BUREAU: F. H. SCHIFFEB. Dit Blad wordt wekelijks, de9 Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Ziirich, St. Gallen Geneve en Lausanne. Waarschijnlijk zal heden de Keizer-Koning zijne residentie stad wederzien. Dat zijne wederkomst heerlijk zal zijn betwij felt, niemand. Hij heeft de toejuichingen van zijn volk wel ver diend. Bijna negen maanden is hij afwezig geweest. En wat tal van vertnöeijenissen heeft hij zich voor de glorie van zijn rijk op zulk eenen hoogen leeftijd niet getroostMaar ook in Versailles is de vreugde groot. Eindelijk is de gehate Pruis uit de koning-stad vertrokken. Reeds lang genoeg heeft de Keizer- Koning Wilhelm in het vorstelijk paleis van Versailles, de luister van Frankrijks Koningen, waar'iedere steen de glorie van frankrijk onder Lodewijk XIV verkondigt, met geheel zijn staf huisgehouden. En de vreugde van Versailles is te begrijpen, vooral nu de Constituante die stad als de plaats harer verga deringen heeft uitgekozen. Die keuze is voorzeker door bijna allen, ook buiten Frankrijk, met vreugde begroet. Men begint te begrijpen dat Parijs niet meer geheel Frankrijk moet zijn. De provinciën hebben te veel de nadeelige gevolgen van al de woelingen en revolutiën te Parijs ondervonden, om zich nu weer vrijwillig door de hoofdstad te laten beheerschen. Van daar dat de afgevaardigden uit de provinciën, zich zoo sterk verklaarden tegen het voorstel, om de Constituante naar Parijs overtebrengen. De beweeg redenen lagen dan ook voor de afgevaardigden uit de provinciën voor de hand. Zij konden wijzen op de woelingen en revolutionnaire teekenen in Parijs die niet veel goeds voorspelden. Soldaten die hunne wapenen niet wilden overgeven, gewapend canaille dat de stukken ge schut van de hoogte van Monlmartre op Parijs had gericht, 'tls niette verwonderen dat de meeste leden der Constituante zich onder zulke bescherming niet veilig achtten. Tot hunne en onze geruststelling, zijn echter de laatste berichten uit de hoofdstad van minder onrustbarende beteekenis. De krachtige houding van generaal Vinoy heeft ontzag ingeboezemd. Hij heeft een zestal der heftigste revolutionnaire dagbladen opge heven. De Rappel, Cri du Peuple en Tengeur zijn de voor naamste slachtoffers. En na de monden der belhamels zijn ge stopt, zullen de naschreeuwers ook wel spoedig zwijgen. Het schorsen van die dolzinnige dagbladen heeft geene de minste beweging doen ontstaan. Dat de geslagenen protesteeren tegen den kaakslag is niet te verwonderen. Wanneer de regering zoo krachtig weet te handelen, dan twijfelen wij er geen oogenblik aan of de orde en de rust zal ook in Parijs wederkeereu, en daarmede de hernieuwing en verlevendiging van Frankrijk beginnen. De les is wel wat hard en duur, maar als Frankrijk inderdaad tot inkeer komt, zou deze oorlog nog een weldaad kunnen zijn. Er zijn kinderen die niet dan door slagen te regeren zijn. Onder die kinderen behooren ook Italië en Spanje. Zoo ook die landen eens door een buitenlandschen vijand duchtig ge slagen werden, zouden ook deze rijken wellicht tot inkeer komen. Spanje is met zijn nieuwbakken Koning nog niet veel ver beterd. Wel schijnt 11a de laatste verkiezingen de sterkte der oppositie op 110 h 120 en die der ministeriëelen op Z00 ü.280 stemmen te kunnen worden geschat, maar de tijd zal leeren in welken zin die 200 afgevaardigden, de vrienden van het minis terie zullen zijn. En die verkiezingen hebben dan ook bloed genoeg gekost. Te Arstorga waren er 35 gewonden, te Burgos meer dan 20, re Palencia 25, te Ubeda 13 en twee dooden. De Senaat van Italië heeft de algemeene beraadslaging over het wets-ontwerp tot reorganisatie van het leger ten einde vol bracht. De kamer van afgevaardigden heeft wederom een artikel goedgekeurd waardoor aan den Paus zoogenaamd eene zijner vrijheden wordt gewaarborgd. Wanneer zal dat kommedie-spel een einde nemen? Het kabinet van Florence zou zoo gaarne aan de wereld willen wijsmaken dat er geen Staat in de wereld meer belang stelt in den Paus dan de Staat van Italië. In een zekeren zin is dat de waarheid, hij heeft er ook reden voor. Ongeveer op dezelfde wijze stelt Rusland belang in Turkije. De Czaar heeft zijD zin gekregen in de Londensche Conferen tie die eergisteren hare zittingen geëindigd heeft. De besluiten dier Conferentie zijn aldus zaam te vatten: Rusland heeft zijn zin, het traktaat van Parijs is, zoo ver de Zwarte Zee betreft, feitelijk afgeschaft. De toestand in het Oosten is bijna dezelfde als voor 15 jaren, vóór den Krimoorlog. Al het bloed en al de kosten van dien oorlog dus te vergeefs. Slechts een klein ver schil bestaat er. Nu zijn de regteu en de onschendbaarheid van Turkije geplaatst onder den „kollektieven" waarborg van Europa. Wat is die kollektieve waarborg tegenover Rusland waard De tijd zal spoedig antwoord geven. Vlissingen 17 Maart. In eene jl Dingsdag gehouden zitting van den gemeenteraad alhier is besloten om de bestaande bepalingen der verordering op de kinderziekte mede toepasselijk te verklaren op gewijzigde en windpokken. Jl. Maandag namiddag leverde onze haven een levendig ge- zigt op. Bij een stijve westewind kwam een geheele vloot, (ongeveer een zeventigtal)'Engelsche visschersvaartuigen de haven inloopen, door slecht weder in zee gedwongen eene schuilplaats te zoeken. De een volgde zoo schielijk op de andere, dat de haven wel dra een net van touwwerk en masten geleek, het was een ge woel waarhij men ieder oogenblik ernstige haverij of andere ongelukken kon verwachten, doch door de handigheid der vaartuigen en hunne vlugge besturing liep alles goed aft Genoemde vaartuigen zijn, na water en proviand ingenomen te hebben, eergisteren morgen weder van hier vertrokken. Door de commissie tot het examineeren van varenslieden te Middelburg is Dingsdag met gunstig gevolg als tweede stuur man voor de groote vaart geëxamineerd Jan Cornells' de Ruijter, alhier.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1