Van de moordenaars, die Prim om het leven brachten, wordt niets vernomen. Het officieel orgaan der Porte heeft voor eenige dagen een artikel opgenomen, dat de aandacht heeft getrokken, omdat het de uiteenzetting was van eene vredelievende gedachte. Het Turksch blad beweerde, dat de regeering van den sultan daarom weinig bezwaar zag in de aanwezigheid eener Russische vloot in de Zwarte Zee, omdat de Turksohe zeemacht in die wateren der mate zou zijn uitgerust, om aan Rusland het hoofd te kunnen bieden. Men mag zoodoende hoop koesteren, dat van de zijde van Tutkijegeene bezwaren zullen worden geopperd, die eene vreed zame oplossing der Zwarte Zee-kwestie zouden verhinderen. Te Rome is men, na de gewelddadige inname, met het aan brengen der aangekondigde verbeteringen nog niets gevor derd. De verschillende commissiën daartoe benoemd schijnen in diepen rust verzonken. Generaal La Marmora, die tot stadhouder van Victor Emmanuel was aangesteld, is thans vervangen door een commissaris des konings, eu door een regent, die de werkzaamheden van prefekt zal vervullen. Van de gezondheid des H. Vaders worden weer vele on gunstige geruchten uitgestrooid, maar alle verdienen nadere bevestiging. Een groot gedeelte der bevolking lijdt nog door de gevolgen der Tiber-overstrooming. Duizenden zijn zonder dak, zonder werk en zonder brood. De geestelijkheid- heeft gedaan, wat in haar verinogen was, om hulp te bieden eu doet nog, wat zij maar kan; ook dit wekt de haat der revolutie-mannen open deze zijn dwarsboomen der geestelijkheid, wanneer zij alies doet, oin nood te lenigen, om brood uit de deelen of een dak aan. te bieden. BIMEKLASDSCHE'TUDINGEX. Vlissïngen 27 Januarij. Met het dooijende weder,, hetwelk zich zoo gunstig voor de heropening der scheepvaart liet aanzien, zijn eenige schepen reeds uit onze havens vertrokken, en hebben Antwerpen be reikt, ofschoon de reis langs de rivier, wegens de dikke mist en het gemis van genoegzame zekerheid omtrent den toestand der betonning, niet zonder gevaar was; twee stoomschepen zijn omhoog geraakt, doch weder, zonder belangrijke schade te heb ben geleden, vlot gekomen en hebben de reis kunnen voortzetten. Was de dooi doorgegaan, dan hadden leeggeloste schepen Antwerpen kunnen verlaten, maar door het wederinvallen van den vorst blijven niet alleen wegens plaatsgebrek de Antwerp- sche dokken gesloten, nadat slechts een paar stoombooten Ant werpen hebben verlaten, maar zal al spoedig het langer verblijf v<5dr die stad gevaarlijk worden, en kunnen wij dus spoedig de van hier vertrokken schepen weder terug verwachten. Vier stoomschepen, den 19 dezer opgevaren, zijn door het ijs verpligt geweest naar Neuzen terug te keeren. Met het lossen van het bij Rammekens zittende schip James 3. Duffus, wordt steeds voortgegaan; waarschijnlijk zal het schip daar verkocht worden. Zaturdag namiddag is op de plaat van Breskens aan dén gron gevaren de Fransche stoomboot Monte Suma, kapt. Vane; dit schip is Maandag, na een gedeelte der lading te hebben gelost, inet veel inspanning vlot gekomen en hier ter reede geankerd Er bestaat gelegenheid tot verzending van brieven, gedrukte stnkken en monsters van koopwaren bestemd voor zuid-oostelijk en zuidelijk Frankrijk langs den weg van Duitschlanti en Zwitserland. Het port der gefrankeerde brieven uit Nederland naar Frankrijk over Zwitserland bedraagt 25 cent,per 10 gram men, en dat der gedrukte stukken eu monsters 7'cent per 40 grammen. De aldus te verzenden brieven enz. behooren door de afzen ders met eene aanwijzing op het adres; via Zwitserland, voor zien te worden.. BUlMLASD&CflE TUDIKEU Onderneming-en van.iedere sooit ziju van.Omstandigheden alhaiikelijk Dikwijls., in het ge weide. Leven waagt men groote Som-men. zonder dat daarvoor-uaar evenredig heid kansen zijn geboden. Ben gelukkig Resultaat is aan iedereen welkom! Derhalve zal' voor allen welke gaarne aan soliede Ondcrn emir gen Deel nemen de Adverten tie van het gerenommeerde Huis van S. Steindecker Comp iti Hamburg, in ons blad van heden van bijzonder Belang zijn, want bier handelt het zich om eene door den Maat gegarandeerde en op dc hvchtste grondslagen gevestigde Geiden-Verloting welke door hare voor- deelue Iarigting bij een in vet houding geringe Inzet groote Gewiakaiiseu tfctbifd. Frankrijk. BORDEAUX 23 Januarij. De Siècle beveelt sterk aan liet voorstel, aan dit blad door de .Fransche konveutie"' te Tou louse gedaan, en strekkende tot het ouder de wapenen roepen van alle oud-militairen, ongehuwden zoowel als gehuwden. BORDEAUX 24 Januarij. Een officiële dépêche uit Dijón van gisteren avond meldt dat de nederlaag der Tuisen volko. men is. De brigade van Garibaldi heeft het Pruisische 61e regement infanterie ten eenetnale vernield. Ularren zijn uit de nabijgelegen plaatsen la Flèche en Chateau-Gonthier verdwe nen en weken terug in de rigting naar le Mans. Men berigt dat de Prutsen Tours ontruimd hebben. RIJSSEL 23 Januarij. De te Parijs aangeplakte berichten betreffende het gevecht op den 19 bevatten het volgende: „Bij het vallen van den avond hielden onze troepen Morrtretout met artillerie bezet, benevens de hoogte boven Garches en de rech tervleugel St.-Cloud. Sterke reserves staan sedert den middag op de konterforten van Gaiches en le Foilleuse. Gouverneur Trochu, die inet generaal Vinoy op den Mont-Valérien was, liet door onze bastions een hevig vuur op een deel van St.-Cloud onderhouden, als ook op het dal van Sèvres, boven hetwelk dikke rookwolken zich verheffen, die reeds twee dagen merk baar zijn." RIJSSEL 23 Januarij. Telegram van den inspektenr der telegrafie aan Gambetta. „Gisteren is bij Dijou een gevecht ge leverd, dat wel niet tot een beslissenden uilslag leidde,, maar, volgens de uitdrukking van Garibaldi, roemrijk voor allen is ge weest. De troepen hebben een groote dapperheid aan den dag gelegd, en waren le zes ure 's avonds overwinnaars op alle punten. De vijand is op de vlugt geslagen met achterlating van zijne sterke positiën te Hauteville-aux-Plornbièrcs, van zijn materieel en van gevangenen. De vijand is in vollen aftogt eu wordt door de onzen achtervolgd. Garibaldi is in Drjon terug- keerd en werd daar door een onafzienbare menigte met gejuich ontvangen." In een uitvoerig rapport van generaal Eairllierbe aan den minister over de veldslag bij St-Queiitin worden de reeds be kende feiten bevestigd. Artillerie hebben wij niet verloren, eu liet verlies aan manschap brperkt zicli tot geKwetsteu en achter- blijvers. Op bet slagveld heeft de vijand geen eukelmau krijgs gevangen gemaakt. Gambetta vertrekt heden avond ten 10 ure van Rijssel, om zich naar Calais te Laval te begeven. RIJSSEL 24 Januarij. De Pruisen hebben het beleg van Kamerijk opgebroken. Men zegt dat 30,000 Pruisen in liet departement van het noorden staan, ongeveer 6000, van Kame- rijk gekomen, zijn te Roeulx gekantonneerd. Gambetta is gisteren avond ten 1U ure naar Calais vertrok ken, alwaar de Mirondelle gereed ligt om Item naar Cherbourg te brengen. HAVRE 24 Januarij. Aide hier gekantonneerde troepen, versterkt1 dour kavalerie, hebben in last gekregen onverwijld voorwaarts te rukken. De Pruisen naderden reeds na een ge vecht, FWbes, welke plaats, naar men wil, door hen zou bezet zijn; ook zouden zij Honfleur bedreigen. HAVRE 24 Januarij. 's avonds. Orbec is ontruimd; de stad moet 46,000 fr. oorlogsschatting betalen; vier harer inwonen zijn gefusilleerd; de maire en drie gemeenteraadsleden bevin den zich in hechtenis. De beweging der Pruisen tegen Lisieui is gestaakt, en geschiedde alleen om hunnen uiarsch naai Rouaan te maskeeren. 20,000 Pruisen zijn door Vimousters en Bernay getrokken, oin zich bij het korps van generaal vo» Göben aan te sluiten. De nationale garde van Lisieux en Falaise rukt voorwaarts. .Engeland» LONDEN 24 Januarij. Gisteren werd hier op Trafalgar- Square eene meeting gehouden, die in weerwil van den regen zeer talrijk was bezocht. De inet algemeene stemmen aangeno men resolution bevatten een protest tegen het bombardement van Parijs en een veroordeeling van.de politiek der Engelscto regering. De Morning Tost. heeft reden te gelooven dat, Hij, dè herope ning der parlemenls zitting, het ministerie een legerorganisaW zal voorstellen. De Standard geeft aan lord Granville den raad dat hij nua' aanleiding van Bisinarcks antwoord aan Jules F'avre de konb' rentie tot nader order zal uitstillen. LONDEN 24 J gemeld, dat de he tut heffing der b gelden. Hij zal vo ren geld definitief ofll het nadeeiig 1 cn de inkomende r LONDEN 26 J ter Jules Favre var LONDEN 24 afwezigheid van de de Zwarte zee aa voor de handhavii Westersehe mogen LONDEN 25 J derd, doch is uitee bijeenkomst had lo Tissot, zaakgelastig De limes verzei is van de volledig Pruisische vredesv is mei toestemmine De Times is niet rtes op den troou De Morning po lules Favre vergu vonen, in geheel E Dalg lelegraph fancy en Straatsl ebben; verscheidèl Oaribaldianen L en groote gisting. DUBLIN 26 J; olm van syinpath VERSAILLES 2 file bezet na een vragens mei le lentstukken buit. Defrancs-tireur isschen Nancy en rM ij den vijand tot i VERSAILLES 2 Jules Favre is h tapitulatie van ijgster uittrekke. smarek. Gene Generaal Vinoy i Het voorstel van aannemelijk afges GIUNDVILLB -°no"'y, gedurend agekapituleerd. i in onze hande ling." 1 VERSAILLES 2i veldslag bij St. I Metsten van omsl ientig officieren. BERLIJN 25 Ja den uitval der 1' dooden, gekwets verlies des vijauc len voor ons fronl legen het noordei 'eten afstand in V Udeelingen van 1: 's leger, den Dou 'B spoorwegwagc elation St. Vit g 21' uf eneet" Het ^0 3 pond; 12 pond spek'-; 1 'Hen wijngeest en pond tabak; 1,1 m Julij tot ;ji p [v™«i 1,536,00(1 'aten kregeiv v

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2