|i: 1371. N° 418. Zaturdag 28 Januarij. 9de Jaargang. POLITIEK OVERZICHT. aar hij mede toe- n dus, lid zijnde, zelfde geldt voor liet toezicht der eseliouwt, omdat oor hunne mede- rozen. lepaling der ver- van het college tot de stemming le heer van der ïoemd worden, de zijnde, blijkt de benoemd te zijn, dtgebracht en een uders, in overleg roeien van eenige d. 3 volgende mede- pletoix kohier van en over 1870; aten dezer provin- ïtebegrooting voor herseh armbestuur besluit tot af- en r1870; an het college van geïnstalleerd; lid der commissi» igenomen; en ;ijne benoeming tot eemt, an een ingekomen om eervol ontsls» ijzer aan de sclioo! -wijs voor jongens i dat adressant ver en gesteld van dei lië, om als onder ad. en voorzitter, ing» ring tot het houden ester en wethouders vorden, is dienaa- ÏP* sining der leden var pliek over een voor van eene commissi l zelf met 9 tegen ingen de aftredend kers beiden niet 11 e Pieterse (als vijfd t vervolgens met 1 le aftredende led' ie Kruijff beiden ffl Uije Pieterse met tot voorzitter, ricage de aftreden» LI, van der Hijden 'abriek de aftredeni 11, van der Os iet burgemeester voor de invorder» inkomsten, de a&j met 10 en Calle»'1 memenden voorzit" 7LISSINGSCH WEEKBLAD. Nieuwendijk H no. 1(1. VL1SSINGEN. Adverteutïën gelieve men aan den Uitgever in te «endati uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van i4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertenticu voor dit blad worden voor Duitscbland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, BUREAU: F. H. SCHIFFEB. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60.Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel Zurich, St. Gallen Geneve en Lausanne. GBON DBELA.STING. Afkondiging van het kohier der grondbelasting, dienst 1871. De Burgemeester van Vlissiugen; maakt bekend: dat het op heden bij hem ontvangen kohier der grondbelas ting, dienst 1871, ter invordering aan den Rijks-Ontvanger is verzonden; en noodigt mitsdien de daarop voorkomende belastingschul digen uit, om hunne aanslagen op de daartoe bepaalde ter mijnen aan te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Januarij 1871. De Burgemeester voornoemd, J. G. HECTOR. L. B. NATIONALE MILITIE. Ter lezing liggen van het inschrijvings-register, voor de nationale militie met de alphabelische naamlijst. De Burgemeester en Wethouders van Vlissiugen; Gelet op art. 26 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staats blad no 72); Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden; dat het register van de in het vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen, benevens de daaruit opgemaakte alpha- betische lijst, voor elk op de Secretarie ter lezing zullen neder- liggen van den 25 Januarij tot en met den 3 Eebruarij 1871; dat tegen register en lijst, binnen den tijd der nederligging, bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Kommissaris des Konings in de provincie, door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt, welk verzoekschrift zal moeten worden overgebracht bij den Burgemeester tegeu be wijs van ontvang. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 23 Januarij 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. G. HECTOR. L. B. De Secretaris, P. PORBES WELS. VERKIEZINGEN. Oproeping van elders in de directe belastingen aangeslagenen tot het doen van aangifte, om op de kiezerslijsten te worden gebracht. De Burgemeester van Vlissiugen; Gezien art. 7, 2e alinea der wet van den 4 Julij 1850 (Staats blad no. 37), regelende het kiesregt en de benoeming van de afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten- Qeneraal; noodigt de inwoners der gemeente uit, om, zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15 Februarij eerstkomende, te doen blijken. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Januarij 1871. De Burgemeester voornoemd, J. G. HECTOR. L. B. Zoo als bet thans in Frankrijk gesteld is kan het onmogelijk lang meer duren; de toestand wordt hoe langer hoe onhoud baarder. Terwijl Parijs onophoudelijk en al heviger door de vijandelijke bommen wordt geteisterd, worden steden en ves tingen vernield, geheele legers te velde verslagen en uitge strekte provinciën verwoest. Wel durft Gambetta zeggen: „liever zal Frankrijk een eeuwigdürenden oorlog voeren dan zich laten verminkenen wordt er nog een volkshoop ge vonden om zulke woorden toe t,e juichen, maar de stroomen bioeds die er dagelijks vergoten worden, de duizende slacht offers die er dagelijks vallen, zullen die heerschzuchtigé taal 'des ministers èii die onstuimige toejuichingen des volks wel spoedig tot zwijgen brengen. Reeds meldt'rn'en dat de ge moederen binnen de hoofdstad, vooral sedert de Dederlaag op den 19 geleden, zeer gedrukt zijn, dat het geduld, zelfs bij de bezadigsten, ten einde is en het vertrouwen in gene raal Trochu aan het wankelen raakt, zoodat het meer en meer te vreezen is dat, indien niet spoedig aan de bran dende begeerte der zoo beproefde bevolking wordt voldaan, om door middel van een monster-uitval met vijf maal hon derd-duizend man de liniën der belegeraars te breken, de nu reeds ongehoorde jammeren door binnenlandse/ie twisten nog in vreeselijker bloedbadenen verwoestingen zullen veranderen. Dan zeker zal bet rampzalig Frankrijk nog meer ondervin den dat de oorlog een der grootste, zoo niet de grootste van alle tijdelijke rampen is, waarvoor God elk land beware! De Koning van Prnissen heeft zich te Versailles tot keizer van Duitscbland laten uitroepen. In de proklainatie waarmede hij den keizerstitel aanneemt, spreekt hij van vrede en welvaart voor het vaderland, maar verraadt hij uiet weinig het doel hetwelk hem ten strijde heeft gevoerd en dien strijd ten koste van stroomen bioeds hardnekkig voortzet. In Beijeren zijn de debatten over het aannemen der ver dragen met Pruisen niet gesloten, een groot gedeelte der vertegenwoordigers is met die verdragen niet ingenomen. De conferentie te Londen is tot 31 Januarij verdaagd; 't schijnt dat die verdaging vooral hieraan is toe te schrij ven dat de onzijdige mogendheden met elkander hebben onderhandeld omtrent gemeenschappelijke stappen tot bevor dering des vredes. Het Spaansehe Gouvernement heeft bevolen dat er schatkist bons zullen worden uitgegeven voor een bedrag van 400 miliioen. Twee gepantserde fregatten hebben bevel gekregen om uit Cadix te vertrekken naar Vigo, ten einde de neutraliteit dier; haven te doen eerbiedigen, en te beletten, dat er een conflikt kome tusschen het Duitsch oorlogschip Augusta en hetFransche oorlogschip Heroïne. De nieuwe koning poogt zich bij de bevolking populair te makende koningin zal in deze week Italië verlaten, om zich naar haar gemaal te begeven. IE VLISSINSEN'

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1