1871. N VLI deel aan de gemeente te kunnen aanbrengen, ij del geweest is „De afdamming van het Sloe die in den loop van dit jaar moet plaats hebben, brengt ons eene schrede nader tot het zoo lang gewenschte doel, namelijk aansluiting aan het vaste land. En de geschikte gelegenheid van onze havens, om ten allen tijde binnen te komen, dezer dagen weder zoo overtuigend gebleken, nu tal van schepen van alle natiën en allerlei grootte hier een veilige schuilplaats gevonden hebben, moet ons moed geven en hoop inboezemen, dat, wanneer eenmaal al de havenwerken ge reed zullen zijn, en de spoorwegverbinding tot stand gekomen is, van een en ander voor de scheepvaart en den handel zal ge bruik gemaakt worden. „God schenke zijnen zegen op de middelen die aangewend zullen worden om daartoe te geraken!" De notulen van het in de zitting van 12 December jl. ver handelde worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens wordt gelezen het rapport van burgemeester en wethouders betrekkelijk het onlangs ingekomen adres der broodbakkers aangaande de broodzetting. De conclusie van dit rapport strektom of bij de berekening der broodzetting aan te nemen, dat uit een hektoliter graan KG kilogrammen brood kun nen worden gebakken, en tevens de kosten van verbakking, thans op/2.16 gesteld, verminderen met de waarde der zeme len en het kort a 81 cents (wat vroeger geen plaats had), en alzoo te brengen op/1.32 per hektoliter; of de verordening op de zetting van het brood te handhaven, de berekening van 90 kilogrammen fijn tarwebrood (van de soort zooals in art. 1 der verordening aangegeven wordt) op oen hectoliter graan te behouden, en de bakkers te verwijzen naar art. 2 dierzelfde verordening, hetwelk bepaalt dat liet aan 'de bakkers veroor loofd is, al zoodanig ander brood te bakken, als hun mocht worden besteld, met de verdere bepalingen in dat artikel voor komende. Op voorstel des voorzitters wordt besloten, dit rapport ter griffie voor de leden ter inzage te leggen en in de volgende zit ting te behandelen. Wordt overgelegd de verordening houdende verklaring welke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd van kracht blijven. Geen der leden verlangt hiervan voorlezing, maar wordt besloten, ze op de griffie ter inzage te leggen. Is ingekomen en wordt voorgelezen een adres van J. Tave- nier van beroep straatmaker, die verzoekt dat geen boete op hem moge worden toegepast voor door hem niet opgeleverd straatwerk, ter oppervlakte van 600 centiaren, zijnde hij in de tijdige oplevering verhinderd geworden door de in December ingevallen vorst. De voorzitter adviseert namens burgemeester en wethouders gunstig op dit verzoek. Na eenige discussie wordt het advies van burgemeester en wethouders met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter deelt mede dat hij, tengevolge van het groot aautal te Ylissingen liggende schepen, genoodzaakt is geweest om tijdelijk twee buitengewone agenten van politie aan te stel len, en verzoekt dat de raad hem daarvoor een onbepaald krediet uit de onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voor 1871 verleene. Dit verzoek wordt zonder beraadslaging ingewilligd. Wordt gelezen een schriftelijk verzoek van den heer H. F. J. Mahutte, om ontslag als lid der plaatselijke schoolcommissie, uithoofde de vele bemoeiingen aan de waarneming dier betrek king verbonden, waarvoor hij den noodigen tijd niet langer aan zijne zaken onttrekken kan. De voorzitter deelt mede dat hij den heer Mahutte persoon lijk heeft gevraagd of dit verzoek hem ernst was, waarop hij een bepaald bevestigend antwoord ontvangen heeft. Mij stelt daarom voor, het gevraagd eervol ontslag, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, te verleenen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Yan regenten van het arm— gast- en weeshuis is voor de ver vulling der vacature van een lid in dat college bet volgende dubbeltal ter aanbeveling ingekomen: de heeren W Schmidt en C. J. van der Hijden. Nadat tot de dadelijke benoeming is besloten, zegt de heer van der Hijden dat hij verschillende redenen heeft, om voor een eventueele benoeming te bedanken. Vooreerst meent hij dat een lid van den raad in h«t college van regenten geen zitting mag nemen, als zijnde in strijd met de bepaling van art. 1 der ver ordening. Voorts herinnert hij dat de vorige burgemeester, een viertal jaren geleden, toen er sprake was van den gemeente secretaris tot lid van liet college te benoemen, gezegd heeft dat Jo vu; Nieuwer Adv-ertentiën gel «etidsu uiterlijk Di van 14 regels i 10 Cents. dit niet wenschelijk was en ook niet doenlijk, daar hij mede toe zicht op de administratie behoorde te houden en dus, lid zijnde zijn eigen werk zou moeten controleeren. Hetzelfde geldt voor spreker, die zich, bezwaard zou achten door het toezicht der wethouders, daar hij dezen als zijn gelijken beschouwt, omdat zij niets meer zijn dan leden van den raad die door hunne mede- leden tot de betrekking van wethouder zijn gekozen. De voorzitter antwoordt, dat geen enkele bepaling der ver ordening een lid van den raad verbiedt deel van het collet uit te maken. Overigens verzoekt hij den raad tot de stemming te willen overgaan, onder opmerking dat de heer van der Hijden, indien hij tegen zijn wensch mocht benoemd worden, de vrijheid heeft voor die benoeming te bodanken. Aan de uitnoodiging tot stemming voldaan zijnde, blijkt de heer W. Sclimidt met 11 van de 13 stemmen benoemd te zijn. Een stem was op den beer van der Hijden uitgebracht en een biljet oningevuld. Een voorstel van burgemeester en wethouders, in overleg met de commissie van fabricage, tot het doen roeien van eenig# boomen op het Drooge dok, wordt goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende mede- deelingen van den voorzitter: a dat goedkeuring is verleend aan het suppletoir kohier vau de plaatselijke directe belasting op de inkomsten over 1870; b dat, blijkens bericht van gedeputeerde staten dezer provin cie, over de helft dtr uitgaven op de gemeentebegrooting vooi 1871 kan worden beschikt; c dat de subsidie aan het Evangelisch-Luthersch armbestuur is goedgekeurd; d dat evenzeer is goedgekeurd het raadsbesluit tot af- overschrijving op de gemeentebegrooting voor 1870; e dat de heer J. C. Ockers als voorzitter van het college van regenten over het arm- gast- en weeshuis is geïnstalleerd; dat de heer C. Mortier de benoeming tot lid der commissi# van de Zeemans— en Visschersbeurs heeft aangenomen; en g dat de heer C. van Zweveren evenzeer zijne benoeming tot regent over het arm-gast- en weeshuis aanneemt, Vervolgens wordt mededeeling gedaan van een in verzoek van den heer J. F. den Hollander, om eervol ontslad uit zijne betrekking van tweeden hulponderwijzer aan de school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens Dit verzoek is gegrond op de omstandigheid dat adressant ver nomen heeft dat hij ter beschikking zal worden gesteld van gouverneur-generaal van Nederlandsch-lndië, om als onder wijzer in Indië te worden aangesteld. Het gevraagd eervol ontslag wordt verleend. Nog was, blijkens de mededeeling van den voorzitter, ingtj komen een verzoek van iemand om vergunning tot het houdeiL - van loterijen. Daar dit evenwel bij burgemeester en wethoudffll e"lsclle "Js vo' en niet bij den raad behoort ingediend te worden, is dienaaii-l 'SSen van 1el) gaande overgegaan tot de orde van den dag. Voorts werd gediscussieerd over de benoeming der leden vsi de vaste commissiën, en na eene ré- en dupliek over een voorl stel v»n den heer Kleijnhens tot instelling van eene commiss: voor de verzoekschriften, werd het voorstel zelf met 9 tegen stemmen verworpen. Alsnu worden achtereenvolgens benoemd Tot leden der commissie voor de belastingen de aftredend leden de Kruijff znet 13, de Gelder en Ockers beiden met )1| van der Hijden met 9, en de heer van Uije Pieterse (als viji lid) met 7 stemmen. Laatstgenoemde wordt vervolgens met stemmen tot voorzitter gekozen. Tot leden der financiëele oommissie de aftredende lei Schraver met 12, Pot met 11, Ockers en de Kruijff beiden wj 10, en bij tweede stemming de lieer van Uije Pieterse met stemmen tot lid en daarna met 11 stemmen tot voorzitter. Tot leden der commissie voor de fabricage de aftrede*] leden Schraver met 12, de Kruijff met 11, van der Hijdei met 10 en van der Os met 8 stemmen. Tot leden der commissie voor de gasfabriek de aftredens) leden Ockers met 12, de Kruijff met 11, van der Os Laernoes beiden met 7 stemmen. Tot leden der commissie belast om met burgemeester wethouders het kohier samen te stellen voor de invorder» Advertenticii voo Oostenrijk en Zwii HAASENS Afkondiging va De Burgemees dat het op he ting, dienst 187 verzonden; en noodigt m digen uit, om hi mijnen aan te zui En is hiervan 23 Januarij 1871 Ter lezing liggen mill De Burgetneesj Gelet op art. blad no 72); Brengen bij de dat het registe militie ingeschre dat tegen reg bezwaren kunne Konings in de bewijsstukken j onderteekend doe moeten worden wijs van ontvang! Eu is hiervaii 23 Januarij 1S7 1] Oproept aangeslagene ki, De Burgemeei Gezien art. 7, lad no. 37), re I afgevaardigden Generaal; noodigt de in de directe belast der plaatselijke directe belasting op de inkomsten, de aflij Februari) eerstk dende leden Ockers met 11, de Kruijff met 10 en Callenfc-i is hier sa i| 9 stemmen. I 23 Januarij 187 Hierna wordt de zitting door den waarnemenden voo®"'™ gesloten. MtUKKIiKIJ VAN I-'. H. SCHIFFBB, TE VUSSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 6