BlllTENUêSCHE TIJDINGEN. De zuidewind heeft nog al veel drijfijs de rivier afgevoerd, doch de communicatie met de haven is onbelemmerd. De Fransche stoomboot Lucien, kapt. Delamare, die hare lading stukgoederen hier heeft opgeslagen, is Dingsdag in bal last naar Frankrijk vertrokken. Evenzoo heeft de Fransche stoomboot President, kapt. Maillart, Woensdag namiddag de haven verlaten, alsmede de Engelsche stoomboot Souehaijs, kapt. Marshall, welke gisteren uit de haven naar zee is ver trokken. Jl. Vrijdag nacht is op de Binnenpaardenmarkt gestrand de Engelsche bark J. B. Duffers, kapt. Arains, komende van New-York en bestemd naar Antwerpen, geladen met stukgoe deren. Het schip werd als verloren beschouwd en door kapitein en equipage verlaten; eenigen tijd daarna werd hetzelve door een aantal visschersvaartuigen in vlot water gebracht en op onze reede gesleept en bij Bammekens in zinkenden staat aan den grond gezet. De lading, welke zeer door zeewater is beschadigd, wordt nu gelost. Bij de Dingsdag gehouden verkiezing van een lid voor den gemeenteraad te Oostburg werden uitgebracht 52 geldige stem men, waarvan 27, en dus de volstrekte meerderheid, op zich vereenigde de heer A. J. Fokker, rijks-ontvanger in die ge meente. De uitslag der eergist ren gehouden herstemming voor de verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad van Goes is als volgt: Voor de verkiezing van een lid in de plaats van den heer mr. J. H. de Laat de Kanter zijn uitgebracht 296 geldige stemmen. Daarvan bekwamen de heeren B. Meylink 184 en mr. J. H. de Laat de Kanter 112 stemmen. Voor de verkiezing van een lid ter vervanging van wijlen den heer O. Verhagen ?ijn 268 geldige biljetten ingeleverd. De heer mr. A. B. M. Hanlo verkreeg 157, de heer G. J. Besseling 111 stemmen. De heeren Meyling en Hanlo zijn alzoo gekozen. Te Heusch, in Limburg, kregen Zondag avond twee landbou wers, die .e veel aan Bacchus geofferd hadden, woorden, welke al spoedig tot daden overgingen. Een der vechters bracht zijn tegenstander zulk een zwaren slag toe, dat deze doodelijk ge troffen aan zijne voeten nederzonk. De justitie heeft de hand op den dader gelegd. Men meldt uit Maastricht van 9 Jannarij. Eenige dagen geleden kwamen laat in den avond twee vreemde heeren te Wijlre aan. In het eenig hnis, bij Martinus Creutz, bakker aldaar, waar zij nog licht bemerkten, klopten zij aan en verzochten aldaar den nacht te mogen doorbrengen. Daar deze personen er fatsoenlijk uitzagen, werd hunne vraag om den nacht in de schuur of op zolder door te brengen afge slagen en stonden de bewoners hunne eigen legerstede den vreemden af. Den volgenden morgen wilden zij C. voor zijne gastvrijheid betalen, doch daar deze weigerde iets aan te nemen dankten zij en zeiden hem bij het verlaten van het hnis, dat zij twee kooplieden uit Berlijn waren, die uit hun vaderland vluchten, omdat zij, tot het laatste Eindberuf behoorende, hun leven niet aan de Fransche Chassepots-kogels wilden wagen. De Duitschers hadden echter de gulle gastvrijheid naar waarde weten te schatten, want toen de bakker in zijne kamer terug keerde, vond hij onder ieder schoteltje, door de vreemden ge bruikt, vijfentwintig thaler liggen. DALFShN 10 Januarij. Een eigenaardige visscherij werd hier heden onder het ijs gehouden. Men heeft namelijk op eene uitgestrektheid van circa 100 meters bijten in de rivier gehou wen, en de trektouwen met schipboomen van bijt tot bijt voor- uitgebracht, hetwelk voor den vissclter door de goede vangst een niet gering dagloon aanbracht, in weerwil van de veelvul dige manschap die noodig was om het bijna een meter dikke ijs door middel van bijen en houweelen stuk te slaan. H ELLE V OETSLU IS 10 Ja naarij. Hoezeer niet van gevaar lijken aard, heerschen de mazelen ook in deze gemeente zoo- danig, dat de scholen slechts ten deele bezet zijn. Over het al of niet laten schoolgaan van kinderen uit huisgezinnen waar de mazelen hecisehen, schijnt verschil van gevoelen te bestaan tus- schen de school- en de gezondheidskommissie, de eerste wil ze wer« u en de laatste ze toelaten. IN ALGEMEEN BELANG vinden wij ons geroepen, om de opmerkzaamheid te vestigen op de in dez« courant voorkomende advertentie van den Heer GrUStav Schwarzschild tö Hamburg. De daarbij geannonceerde loten kunnen wij, in aanmerkiug der vele en belangrijke prijzen, ten beste aanbevelen. De realiteit en soli, diteit van dit buis ia bekend en bijgevolg is het zeer natnnrlijk dat daaraan vele orders gezonden worden die steeds met de meeste zorg tea spoedigste worden uitgevoerd. TEN HOOGSTE AANBEVELENSWAARDIG voor al degenen, die genegen zijn aan het geluk op eene soliede en gunstig gevolg beloovende wijze de hand te bieden, ia de in dit bJad vaa heden staande advertentie van het huis Bottenwieser Co. te Hamburg, hetwelk wegens stipte en streng reelle bediening, van zijne belanghebbenden vooral verdiend in aanbeveling gebracht te worden. Wij maken hierbij inzonderheid op de in 't huidig blad slaande Ad ver- tentie der Heeren S. Steindecker Comp. te Hamburg oplet- tend. Er wordt hier gehandeld van Orgineel-Lotea tot eene zoo rijkelijk met prijzen voorziene verloting, dat zich ook hier te lande eene merkelijke deelneming vooronderstellen laat. Die onderneming verdient dea te meer het volle vertrouwen, naardemaal de beste waarborgen des staats geboden zijn en ook voornoemd huis van alle zijden wegens zijn doorgaans reet schapen handelwijze en prompte voldoening van talrijke prijzen sedert laug bekend is. Franlsrijls. PABIJS 11 Januarij. Een aantal aangeplakte manifesten, op rood papier gedrukt, waarbij werd aangedrongen op de om verwerping van het gouvernement der nationale verdediging, op kostelooze uitreiking van levensmiddelen en op een alge- meenen uitval, zijn door de menigte afgescheurd. De markies de Talhouët protesteert tegen de door het gouver nement genomen maatregel om alle departementale raden te ontbinden. PARIJS 11 Januarij. Zondag en Maandag hebben verschei dene gevechten plaats gehad in de nabijheid van Malmaisou, aan de noordwestzijde der hoofdstad bij het fort van den Mont- Valérien. Viermalen herhaalden rle Duilsebe troepen hunne aanvallen, doch zij werden telkens afgeslagen. Dingsdag had er een gevecht plaats aan de Straatsburger spoorweglijn, waarbij de Duitsche troepen met eene bajonelcharge op de vlucht wer den gejaagd. Overigens wordt het bombardement levendig voortgezet. In een enkelen nacht werden een tweeduizendtal granaten in Parijs geworpen, welke op hospitalen, ambulances, kerken en scholen vielen, BORDEAUX 9 Januarij. De regering heeft bevolen, dat de blokkade der Fransche havens aan het kanaal is opgeheven ten opzichte van den invoer van steenkolen. BORDEAUX 8 Jannarij. Auxerre en Semeur zijn door de I Pruisen ontruimd en door de Franschen bezet. Een Pruisisch detachement is bij Briare door de Fransche mariniers terug geslagen. De Pruisen verloren ongeveer 200 man. BORDEAUX 10 Jannarij. DeMoniteur bevat de navolgende berigten aangaande het Ooster-leger, gedagteekend uit Rouge- mont, departement Deubs, van deft 9 's avonds: „De strijd eindigde ten zeven ure's avonds. De duisternis belette om hit gewigt der door de Franschen behaalde overwinning te schatten. De opperbevelhebber overnachtte in het centrum van het slag- I veld. „Alle positiën," zoo wordt in dit rapport gezegd, „die krachtens een algemeene marschorder gisteren aangewezen I waren, zijn door de onzen bezet. Viilesexe! is de sleutel van de positie. Die plaats werd overrompeld onder de kreten: LeveJ Frankrijk! leve de republiek!" BORDEAUX 10 Januarij. Bij een dekreet der regering is I de vervaldag der wissels op nieuw uitgesteldvoorts is bevolen, I dat in verschillende departementen korpsen van 300 verken ners gevormd zullen worden. De Duitschers hebben den 8 een heftigen aanval gedaan op I ue positie uer Franschen te Chateau—Renault. De FransclieH hielden zich staande, doch niet in het dorp Anthou. Gelijkiij- dig werd een gevecht geleverd bij Thiel. "BORDEAUX 10 Jannarij Gisteren vertoonde zich vijande-1 lijke kavalerie te Mortagne. De fransche voorpost op den weg naar Hellême deed daarop een aanval. Na een hevig kanonvuur I trok de vijand terug; hij werd gedurende twee uren vervolgdl door mobile garden, die 18 man gevangen namen. V De Garibaldianen, nabij Seinua aangevallen, sloegen deü| vijand op de linie Monihard terug. Twee detachementen mariniers zijn uit Brest vertrokken, om bij de korpsen van Chanzy te worden ingedeeld. RAVBE lü Januarij (via Engeland.) 500 Duitschers dedeoI heden ochtend een aanval op onze voorposten; zij werden ffl1'1! groote verliezen teruggeslagen in de rigting van Saint'ltomaiii'j De infanterie trok zich met behulp van wagens terug.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2