:aler. IOD. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. )RST AANDOE- R bij FranMoit an SO en 40 ct,, jE te Zierikzee ER. •ift. ij U te verwittigen, lig was sedert i American, ene volledigel bezetter als ik ooil| hulde aan de wan- ij getuigenis koiaeij AN 'T BIET, Landeigenaa. .OPHILE, St. Mie con. 1 Jij voedsel van het Vlissingsch Wcok- blad. van Zaturdag 21 Januarij 1871. no. 41^- G ROMPBELASTING. Aangifte tot het verkrijgen van vrijdom van grondbelasting. De Burgemeester van Vlissingeu; herinnert bij deze de ingezetenen aan de bepalingen der wet ,an den 26 Mei 1870 Staatsblad no. 82) betrekkelij k de Grond- belasting namelijk, dat indien een belanghebbende ten gevolge van stichting, herbouw, bijbouw of vernieuwing van gebouwen, of van ontginning van woeste gronden, vrijdom van belasting verlangt, bij verpligt is binnen drie maanden na de geheele of gedeeltelijke in gebruikstelling van bet gebouw, of, wat de onge bouwde eigendommen betreft, vóór den aanvang der landver- jetcring daarvan aangifte te doen aan het bestuur der Gemeente mar de eigendommen gelegen zijn. Vlissingeu den 10 Januarij 1871. De Burgemeester voornoemd; WINKELMAN. Staat verloting' ra uting, welke in vat, zullen thans in ge maanden de vol- tiaal 69,000 TliaJer ',000 2 maal 1 maal 4100 (uiaal 2400 taal 12f>0 105 0 155 maal 40 10810 maal (4 en 2 Thaler, tg is wettig vastgt- nstaandc, kost voor gulden. Is a 4 n :rbodene Promissenl verzending van lirtl 8de lastgevers, ztl(:| &USQELDEN liederen aawleelheb' n'aouding- cl-ste en aller-] vele aandeelhebber: 0, 60,000, 50,1 IIOOPDELIJKEN OMSLAG. fkondiging van het uitvoerbaar verklaarde 1° suppletoir kohier van den Hoofdeljken Omslag voor 1S70. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken ickend dat het 1" suppletoir kohier van rleu Hoofdelijken omslag oor het jaar 1870, na door de Gedeputeerde Staten van Zee land, bij hun besluit van den 30 December 18'0 no. 25 te zijn :oeiigekeurd, op heden is afgekondigd en aan den Gemeente- Intvangêr ter invordering verzonden. Vlissingen den 10 Januarij 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. TOBBES WELS. 13nrgevlij Ice Stand. Van 7 tot 14 Jauuadj 1871. Vlissingen. Gehuwd; P. J. van Heckeu,jm. 23. j. co E. S. C. Rlinkbof, j<l. Ij. 1). J. de Vriese, weduwe vaD A. Huugt-rheijde, 40 j. eu J. P. Peuuiugs, iduwe vau P. G. Oameri, 33 j. L. Uns, jia. 30 j. eu F. Huisebos. jd. 84 j. Bevallen: N. Theune, geb. de Groot, d. (J. Brielsman, geb. Sanderse, J, B. Beenhouwer, geb. Barra, d. C. Geschiere geb. Jobse, d. P. Spinnaaij, geb. Antneunisse, z. M. Monjé geb Tan is, z. Overleden: M. E. Kaerebout, vrouw van P. Herpers, 54 j. J. Kloeg, ia van A. Griel 76 j. O. de Lange, weduwe van A. van Antwerpen, j. C. H. Baale, weduwn. vau-Ternion, 82 j. - P. de Hamer, weduwe u M. ötroosnijder, 58 j. L. Maas, d, 13 m. eer dikwijls 12, ,s wettige prijslijst Zitting van Zaturdag 14 Januarij. Voorzitter de heer Winkelman. Afwezig de lteeren estdagli en de Groot De voorzitter opent de zitting met de volgende toespraak „Mijne heeren! «Op deze onze eerste vergadering in dit pas ingetreden jaar, het mij vergund u wederom het welkom toe te roepen, en u jjne hartelijke gelukwenschen toe te brengen, Gods zegen biddende zoo voor u zeiven en uwe betrekkingen, als in uwe «danigheid van leden van den gemeenteraad van Vlissingen. //Aangenaam is het mij, u allen wederom vereeuigd te zien, einde onze werkzaamheden in het belang van de stad onzer oning opnieuw aan te vangen. Tot mijn leedwezen is een lid onzer vergadering nog steeds sten staat om aan onze beraadslagingen deel te nemen. Moge geen we wederom dit jaar zullen besluiten of tot stand mgen, blijken, werkelijk tot nut en heil van deze gemeente Staat gewaarborgd ,alve per Post«»stj fce HAMBURG. en Wisselzaak. TE VLISSIKOEÏ' «Wemogen ons verheugen dat het afgeloopen jaar zich door 'no buitengewone rampen of onheilen voor deze gemeente 'enmerkt beeft. Moge ook al de loop der gebeurtenissen een ongunstigen loed uitgeoefend hebben, betgeen als het ware onvermijdelijk nn we in een staat van overgang verkeeren, en door het effen der vesting, de verwijdering van de artillerie, het daarop °lgd vertrek van vele militairen zoo vau de land- als zeemacht 3e daar mede verbondene familiën een groot verlies aan de neente berokkend zien; toch mogen we niet al te zeer klagen, °ns nog zoo veel is overgebleven, dat bet op den gang van 6a geen stremmenden invloed heeft te weeg gebracht. Meer malen, mijne heeren! heeft Vlissingen zulke moeielijke toestan den doorleefd, toestanden die vooral voor de financiën der ge meente hoogst drukkend waren. Gelukkig is men die te boven gekomen hopen wij dat dit ook nu bet geval moge zijn. „Aangenaam is het mij u te kunnen mededeelen, dat het zich laat aanzien dat de accijnsen en belastingen nagenoeg zullen opbrengen wat daarvoor bij de begrooting geraamd was, en dat de opbrengst van de gasfabriek bevredigend is, ja zelfs dat over het afgeloopen jaar 1)900 kubieke meters gas meer is afgeleverd dan bet vorige jaar, zoodat de tijdsomstandigheden daarop geen nadeeligen invloed hebben uitgeoefend. „Voorts kan ik u. mededeelen dat de gemeentewerken en ge bouwen in behoorlijken staat van onderhoud verkeeren; dit de gezondheidstoestand bevredigend is geweest en zich slechts enkele gevallen van pokziekte hebben voorgedaan. „Het is u bekend dat in den loop van de maanden Julij en Augustus zich alhier op de reede een Amerikaansoh oorlogskor vet bevond, waar eerst een enkel, later meerdere gevallen van pokken zich hebben voorgedaan. Aan het verzoek om de zieken van boord aan den wal te vervoeren, is door mij kunnen gevolg gegeven worden, behoudens de noodige maatregelen van voor zorg. Het zoogenaamd pesthuis is daarvoor met spoed in ge reedheid gebracht en alle communicatie tusschen dat' hospi taal en de stad verboden. 55 zieken in min of meer lichten graad van ongesteldheid zijn aldaar mez de meeste zorg behan deld, waarvan zes met doodelijken afloop. De handelwijze van de Amerikaansche marine in dezen verdient allen lof. De 'loka len waarin de zieken werden verpleegd, werden dagelijks gedes infecteerd en bij herstel der zieken alle goederen, waarmede zij in aanraking waren geweest, verbrand. De lijken zijn met de noodige voorzorgen begraven. Intusschen werd bet schip herhaalde malen gedesinfecteerd en de bemanning opnieuw ge vaccineerd. Gelukkig zijn wij voor verdere verspreiding der ziekte bewaard gebleven. „De brandbluscbmiddelen verkeeren in goeden staat en wor den goed onderhouden. De thans ingevoerde aanbesteding van bet onderhoud der spuiten beeft voorloopig goed voldaan en levert geen bezwaren op. „De instellingen van weldadigheid zijn door ons bezocht; liet beheer daarover geeft alle stof tot tevredenheid. „De opneming van de boeken en de kas van den gemeente ontvanger heeft geregeld op verscheidene tijdstippen plaats ge had, waarbij de geheele administratie steeds in orde werd be vonden. „De beambten ter secretarie hebben met ijver hunnen plicht vervuld. De handhaving der politie beeft geen bezwaren opge leverd en bet personeel is ijverig werkzaam geweest om rust en orde te handhaven. „De ambtenaren bij de belastingen hebben hunne vaak moeie lijke betrekking goed vervuld. Geene klachten zijn daaromtrent bij ons ingekomen. Door een goede dienstregeling is het moge lijk geweest den dienst naar behooren te doen waarnemen, niet tegenstaande eenige ambtenaren zeer in jaren gevorderd zijn. „De belangrijkste door uwe vergadering behandelde punten zijn geweest: „eene verordening op de begraafplaats, op bet stichten van gedenkteekenen enz., en een tarief voor een en ander; „een veranderd en verbeterd tarief voor het marktrecht, en „de aanstelling van een hoofdonderwijzer op de openbare school voor on- en minvermogenden, in plaats van den heer Scherer, die als zoodanig zijn ontslag verzocht heeft. Aangenaam is het mij u te kunnen mededeelen dat de nieuw aangestelde onderwijzer ijverig werkzaam is en dat dit aanleiding geeft om de verwachting te koesteren, dat het aldaar gegeven onderwijs goede vruchten zal dragen. „De overige openbare scholen verkeeren overigens in vol doenden toestand. „Het onderwijs op de school van don heer Stuart beeft door volslagen gebrek aan goede hulp nogal geleden. Man de jonge- jufvrouwenscbool ontvangen wij de meest bevredigende berich ten, zoowel wat het schoollokaal als het onderwijs betreft. De onderwijzers op de beide overige openbare lagere scholen zijn insgelijks ijverig werkzaam geweest. „De werken op het grondgebied der gemeente worden gere geld voortgezet. Een zeer belangrijk gedeelte is wederom in de maand December 11. aanbesteed, namelijk het verbindingskanaal tussclien de beide sluizen met daarbij behoorende werken. „Wanneer dat gedeelte voltooid, en de wallen en vestingwer ken in verband daarmede zullen geslecht zijn, zal het meer en meer blijken dat somniiger vrees, alsof die werken te ver buiten de bebouwde kom der gemeente aangelegd waren om eenig voor-

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 8