van riolen6". het begrinden en het droogleggen van het stati onsplein; 7°. het maken van gasleidingen; 8°. het maken van de verdedigingen aan de kanaalboorden en van eenige verdere werken. Hiervoor zijn 11 biljetten ingekomen. De laagste inschrij ving is van de heeren D. Tool, te Wognnm, en G. H. Reimcr, te Middelburg, voor ƒ125.880. De begrooting bedraagt 133.260. Den len December zal te 's Gravenhage ten behoeve der staatsspoorwegen worden aanbesteed: het maken van het ver breed kanaal en de binnenhaven te Vlissingen, het voltooijen van het station- en haven-emplacement, de levering van ballast, het leggen van sporen enz. Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, sedert vele jaren als wachtschip te dezer plaatse gestationneerd geweest, is heden morgen van daar naar Hellevoetsluis gesleept. Eergisteren is het door de Franschen prijs gemaakte Noord- Duilsche schoenerschip Nlise van deze reede naar zee ver trokken. Kaar men verneemt hebben de heeren de Waal, van Lilaar, Roest van Limburg en van Muiken hun ontslag als minister aan den koning ingediend, en zouden de heeren van Bosse en Fock door den koning met de aanvulling van het kabinet be last zijn. Naar wij vernemen heeft het Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, behaagd, voor een zeer aanzienlijk getal Loten deel te nemen in de Premié'n-Leening, uilgeschreven door de Vereeniging tot Bevording van 's Lands Weerbaarheid. 'ss Gravenhage 1 November. Eergisteren is in de Gothische zaal de tentoonstelling geopend voor de loterij, die ten soordeele van liet Soode Kruis zal worden gehouden. De koningin en verschillende leden van het koninklijk gezin hebben die tentoonstelling bezigtigd, en werden door de leden van de Loterij-kommissie ontvangen en door den voorzitter'dr. Vrolik, toegesproken. BUIIENLANDSCHE TIJDINGEN, Frankrijk. Parijs 28 October. De geest blijft hier zeer voortref felijk, het aanwerven van krijgsvolk wordt ijverig voortgezet, met de openbare inschrijving ten behoeve van den aankoop van geschut gaat het zeer goed. Reeds zijn 10(10 kanonnen aange kocht. Het uitdeelen van rantsoenen versch vleesch zal, naar geschat wordt, tot 15 December en van gezouten vleesch totj 15 Januarij kunnen voortgezet worden. Brood zal vóór '1 Januörij niet bij bepaalde hoeveelheden worden verstrekt. De meerge- goeden beperken zich tot het rantsoen der andere ingezetenen. Groote werken worden met kracht aangelegd aan den kant van Cachan en Bagneux, niettegenstaande de pogingen der Pruisen om dit te beletten. Een kolossaal zaagwerk (zoogenaamde redons) wordt gebouwd, dat groote diensten zal doen. De Pruisen leggen sterke batterijen aan in de nabijheid van fiézon voor Courbe- voie. Men verzekert ook dal zij beneden Meudon eene sterke artillerie hebben te Choissy-le-Roi. De regering heeft dépêches uit Tours ontvangen van den 24. 29 October. Bij decreet van het voorloopig bewind is bepaald dat de orde van het Legioen van Eer uitsluitend Ier beluoning van militaire diensten zal toegekend worden. Een ander decreet strekt tot afschaffing van de keizerlijke garde. Een militair rapport dd. 28 Oct. meldt het volgende: „In den ochtend heeft generaal Bellemare met francs-iireurs Bourget overvallen en de» vijand verjaagd. Ill den loop van den (lag verschenen de Pruisen weder en vielen met aanzienlijke strijdkrachten de onzen aan, doch trokken 's avonds al'. Onze troepen hebben liet dorp in staat van verdediging gebragt, en ook Drancy bezet. De nationale en particuliere inschrijvingen gisteren bijeen- gebragt voor den aankoop van kanonnen, bedragen meer dan 7 0.010 francs. Een crediet vail 41).(JOU francs is geopend voor de vervaardiging vap luchtballons, welke is opgedragen aan den heer Dupuy de Löme, Tours 31 October. De vervanging van Cambrid Michel is geenszins het gevolg van ziekte van eerstgenoemd, De maatregel is genomen op den aandrang van Garibald' Thiers beeft geweigerd zich met een portefeuille te zoolang de Constituanten niet is bijeengeroepen. Te Dieppe zijn ongeregeldheden voorgevallen ten van den uitvoer van vee. Te St.-Malo werd de openbare onj. verstoord als gevolg van den uitvoer van granen. De Patrie bestrijdt debladen die eischen dat de Pruisen h; Fransche grondgebied ontruimen vóór van vredesonderhanik lingen sprake mag zijn. De Patrie is van oordeel dat Fraiikrjjj niet in de achting van Europa zal dalen, wanneer het naar eervollen vrede streeft. De Franschen moeten kalm en vastig zijn, begeerig om hunne eer te verdedigen, moeten zich aan de andere zijde aan eigenwaan noch, grootspraak schuldig maken. -A-lt-HreiwacIl 2 November. Heden voormiddagl 71/» ure begon het bombardement. Van liet fort Mortiern] Neu-Breisaeh wordt gevuurd. die van de kapi Engeland.. Londen 31 October. De admiraliteit heeft liet Pu sische schip Ueinrichdat door de Franschen genomen en te de Engelsche autoriteiten te Lowestoft aaangehouden is, gelaten, op voorwaarden dat de Fransche bemanning dadelijk in onzijdig water zou brengen. In een dépêche van lord Granville dd. 21 Oct., strekken: tot antwoord op de nota van den gaaaf Bernstoff dd. 8 0q wordt Eugelainïs onzijdighc-idspoliliek verdedigd, en betoo; dat deze volkomen in overeenstemming is met het internatioi» volkenregt en met de antecedenten. De uitvoer van wapenej die door de Brilsche regering ten strengste bewaakt woii, is minder dan de Noord-Amerikaansche uitvoer waartegt Duitsciiland geen btzwaren beeft opgeworpen, en in ieder gei is Palikoos bestelling van 40.UU0 geweren in Engeland nu uitgevoerd geivordeu. Voorts is de verkoop van de Britst! schepen Hynpatia en Norseman als voorraadscliepen aan Fransche regering geschied vóór de nieuwe foreign eulisltn act (wet op liet aanwerven van krijgsvolk voor het buitenlani zoodat de verkoopers niet daarover kunnen lastig gevall) worden. Ten slotte geeft lord Granville de hoop ie kennen een spoedige oplossing van het geschil tusschen Groot-Britt: uië en Duitsciiland. De Brilsche regering is volstrekt jaloersch op Duitschiands eenheid: integendeel zij acht di voor e.u groot en Duitsciiland waardig doei. 1 November. Bazaine is gisteren te Kassei komen; Canrobert en Mae Malion worden daar verwacht. Een korps van bet leger voor Meiz zal de krijgsgevangci| ten geleide strekken; t«ee korpsen zullen naar Parijs gaan de vier overigen tusschen de noord- en zuid-greuzen ij Parijs verdeeld worden. 1 November. Berigten uit Tientsin van den 13 melden dat de vreemde ministers verworpen hebben zeil voorstellen, welke de Chinesche regering gedaan had om geschil uit den weg te ruimen. 2 November. Het berigt dat de graaf van Parijs et graaf van Chambord een onderhoud op het vasteland hebben is vahcli. De graaf van Parijs beeft Twickenham®! verlaten. De brug tusschen Straatsburg en Kelil is hersteld. De bj geringsoperatlën voor Neu-Breisach hebbeu een aanvsl genomen. De Paus heeft aan zijne nuntiussen een nota gezonden, dende beklag over de inbezitneming vau het Quirïaal. "W awliington 1 November. Berigten van het Martinique melden dat de Fransche gezaghebbers aldaar negeropstand bedwongen hebben. 27 aanvoerders der iunitd gen zijn doodgeschoten en 100 gevangen gezet. De Franschen, te San Francisco gevestigd, hebben een aangenomen, waarin Bazaine als verrader woidt aangekla' 1 November. Blijkens den lieden openbaar geinaakj maandstaat bedraagt de schuld 2472 miliioeu. In de schal! voorhanden: aan edel metaal lb3 millioen, aan muntpafj 2(ia|!1 millioen dollars. Buitschland. Berli jn 1 November. De Staats-Anieiger meldbjH voorwaarden der kapitulatie van Metz feitelijk dezelfde nj". leger en van de materieel der v. uit aanmerking degen- prins Frederi van Metz, onde| uitgevaardigd, een onmetelijke erken uwe dapp heitl, kalmte, o[ bezwaren. De Soldatendie v< verschillende be ook uwe latere Naar men vei Klimmer te Met marseden aauvail trokken. 2 Noven. onder dagteeken, dat aan generaa leger opgedragt Parijs zal de voc nen strekken. 3 NoveiJ November. Geil den 3d October Prins Willem va voorstede», waai werd de stad dc 15 officieren gek verlies aan de zij "Vei-wa.il 1 velliste voorspel resultaat zal ople Te Cbêteau-S vele personen, wa gebragt worden. Het bevestigt Zijn. 1 November, adelaars met van Thiers is giste, rigens is voor P: De voorposten I den 27 in de omS-y deze overal op dt gevangen. In liet geveeld, van de garde 34 1 Van bet fort November 's me I tsrlies aan onze 2 NovemlH graaf Bisinarek eiB Heden in den taire conferentie B dig was. Bes namiddag^ lie met den heer H 3 Novemb houd op gisterei B ten wapenstilstai B grondslag van he taire status quo, in Frankrijk zoud B Darmstt berigt: Heden o door een Pruisisi getrokken, om zi Kassei 2 bevestigt de aan] Gisteren avond I dipste incognito i Maarschalk Ba Be! Tilette, eergij I genomen in het ransche officiere lü den afgelo

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 2