,roepen bij Orlc-1 lerdreven waren, man achter de i kunnen voeren, if te trekken. De ledigers terug en ids eenige schade ;r. Dupanloupin derhandelen, die ,e Frangais, deze eeld niet verdri et standbeeld van Indergang redde, eenr Tours, en ali i zijn behalve 4 franken aan dei imelden, hebben b gevechten vei' Het Jour ,dien dag behaald 9 ure begon een liade van een unr net aangevallen, iergeefs hief een een list reeds te sdreven door een Iet een woedende i afstand en kwa< Ion werden weg e. Toen versche lt plateau, zoodat en. Het doel der gelast. Deze ge er het bereik gneux achter; hij afgeloopen, dank dat hij nooit vocr- Van de ver gebiedende nood- a onverwijld naar •uisen naar Lyon onder minuten het vol- vallen in Dijon. al door den vijand Jules Favre uit een volmaakt! .en zijn allen door rdt bevestigd dal in de artillerie- Ie vlakte schoot, eters afstand. Zoo De for- mogelijk kunnen rapeneri met bet stad oyervloedig om, zoo Saint- hulp te komen. gekomen, verze- tval, kort geleden, eft gesteld. Drie i een bestorming door het gotiver- rijheid te stellen, aij een besluit van enz- a. s,, hierdoor ver- October door bet idel heeft eene k" schikking genomen, waarbij bepaald wordt dat in de 20 arron- disseineiit»n "der hoofdstad eiken dag 450 tL 500 ossen en 3000 5 40o0 schapen zullen worden verdeeld, om in consumptie ge- bra"t te worden. Tevens is dien dag de prijs voor paarden- vleésch vastgesteld op fr. 1.40 a, fr. 1.80 het kilo, naar kwali teit. De prijs geldt voor eene week. Het regeringsorgaan van 11 dezer beslisteen besluit, waarbij ge verpligting der dagbladen tot borgstelling opgeheven wordt. f)e sommen die door de bestaande dagbladen gestort waren, zullen na den oorlog worden teruggegeven. De heer Edmond Adam is tot prefect van politie benoemd, ter vervanging van den heer de Kératry. Engeland. Jjonden 18 October. Generaal Boy er, adjudant van maarschalk Bazaine, heeft tweemaal een onderhoud met graaf vou Bismarck gehad. Daily News meldt dat het Loire-leger dagelijks versterkin gen ontvangt, en dat waarschijnlijk Dingsdag (heden?) een veld slag geleverd zal worden bij Laferté. J)e Pruissen hebben de spoorwegbrug bij Beaugency ver nield en vervolgens dit dorp verlaten. Op verscheidene punten rijn zij over de Loire getrokken. 20 October. Eerstdaags zal een kabinetsraad gehouden lorden. Kardinaal Cullen en 21 prelaten hebben een protest tegen de inlijving van Home openbaar gemaakt. Volgens berigten uit Tientsin van 30 Septembei zijn twee landarijnen gedeporteerd en vijftien andere personen ter dood gt. De Chiuesche regering zal een gezantschap naar frankrijk zenden. Twee honderd gewezen pauselijke zouaven zijn gisteren van .iverpool naar New-York vertrokken. Volgens de Daily News kan de overgave van Metz elk oogen- llik worden te gemoet gezien. De Engelsche Fconomist schat de waarde van Parijs die r een beleg kan verwoest worden, op 311.700.000 pond lerling, dat is f 3740.400.000. Hij berekent voor de gebouwen 1852.200.00U; meubels enz./926.100.000; waarde van de lorwerpen in magazijnen en winkels eveneens 926.100.000. IVew-York 17 October. Op het eiland Kuba heeft a verschrikkelijke storm gewoed. Volgens gerucht zouden eeduizend menschcn het leven verloren hebben. Op Marli- que zijn den 24 September de negers in opstand gekomen; hebben 50 plautaailjen verbrand. De opstand is gedempt. Uuitschland. |Berlijn 17 October. De inneming van Soissons opent een tweede spoorweglinie van Chalons naar Parijs; hetgeen te meer gewigt is, daar de andere lijn niet verder dan am gaat. Wgens berigten uit het hoofdkwartier van den 13 viel gebrek aan offensieve bewegingen van de zijde van Parijs 'fljks meer in het oog. Sedert den 30 September was geen ichtige uitval gedaan. Van Duitsclie zijde was nog geen ïlkanonschot tot den aanval gelost, fc Uaals-Anzeiger behelst een besluit, opheffende het ver- wn doorvoer van rundvee, schapen, steenkolen en cokes 'tde grenzen ten zuide van Maldédy tot en met Saarbrücken 'tneraal Rosenberg, gouverneur van Koningsbergen, is Ie plaats van den groothertog van Mecklenburg, tot plaats- angend gouverneur-generaal van Reims benoemd, kofffcieuse Norddeutsche Algemeine Zeitung verklaart de Nellen der Times betreffende de grondslagen des vredes nldelijk onaannemelijk. Een dépêche uit het hoofdkwartier van den kroonprins Pruisen meldt dat zijn leger bij Chateaudun veel krijgs- pgenen heeft gemaakt, terwijl het daarentegen zeer weinig pen heeft te betreuren. Ilunclian 20 October. De ministers van buitenland- zaken, van justitie en van oorlog, de hli. Bray, Lutz en 'Uii zijn lieden in den vroegen ochtend van hier naar het fiklijk Pruisisch hoofdkwartier te Versailles vertrokken. bijna al de Beijersche ministers zijn naar het hoofd eer te Versailles vertrokken. h-Uttgart 17 October. De minister Sukow en von lacht zullen in den loop dezer week van hier vertrekken j'olmagtigden van VV urtemberg bij de konferentiën, waarin bet wijzigen der konstitutie van het Kooid-Duitsch-Ver- !a' gehandeld worden. Koningsbergen 17 October. De lichtvuren aan de kust te Pillau, Brusterort en Memel zijn den 16 weder aan- Weenen 18 October. De raad van bestuur der Zui- der spoorweg-maatschappij heeft gisteren besloten de Novem ber-coupons der Lombarden met 71/, franc te betalen. De afdeeling Munchen van het Duitsche Alpenverein heeft het denkbeeld geopperd, om bij helder weder een algemeene bergverlichting te ontsteken van de Bodensee tot aan Salzack, in den avond van den dag waarop de Duitsche troepen Parijs zullen binnenrukken of de vrede voor Frankrijks hoofdstad zal gesloten worden. In het geheele Junthal, het Rotthal, het Donau- en Vilsthal bestond reeds vóór eenigen tijd dit voorne men, en hebben alle gehuchten en gemeenten zich eenstemmig daarop voorbereid. Op verscheidene plaatsen zijn ten dien einde reeds enorme stapels brandhout opgehoopt. In Kassei hebben de vrouwen een breitaak geleverd die zonder vooi beeld is. De Duitsche soldaten in het veld ieder zal het begrijpen kunnen tegenwoordig best wollen kousen gebruiken, en wel zoo spoedig mogelijk. Daarom liet het vrou wen-comité te Kassei aanplakken dat het vrouwelijk deel der bevolking, rijk en arm, jong en oud, krachtig uitgenoodigd werd zich dadelijk neer te zetten en 48 uren onafgebroken sok ken te breijen. Van maandag morgen vroeg, waarop de wol kon afgehaald worden, tot uiterlijk woensdag voormiddag moest alles gereed zijn. Men begrijpt welk een opschudding deze dic tatoriale oproeping ouder de vrouwenwereld teweeg bragt. Geen huis waar men niet twee dagen lang moeder en dochter, keukenmeid en kamermeisje aan het raam met hartstogtelijken ijver de vaderlandslievende taak zag zitten afwerken. Het doel werd bereikt. Woensdag avond werden waggons vol kousen kant en klaar verzonden. Uit Straatsburg wordt gemeldt dat de groothertogin van Baden aldaar dezer dagen de hospitalen ie komen bezoeken, en dat dit een zeer gunstigen indruk op de bevolking maakte, te mper omdat de vorstin ook de gevaarlijke zieken bezocht, zonder zich door vrees voor epidemie terug te laten houden. Meer dan 6000 personen zijn zonder dak. De loonen zijn van 2'/a tot 4 francs daags en er wordt ijverig aan het herstel der geleden schade gearbeid, in de eerste plaats van die welke aan openbare gebouwen en militaire werken is toegebragt. Belgie. Brussel 17 October. Volgens den Eche de Bruxelles is door bemiddeling van generaal Burnside een wapenstilstand voorgesteld, op voorwaarden die door den koning van Pruisen waren goedgekeurd. Dit voorstel is door het voorloopig be wind verworpen, onder verklaring dat bet aan de voortzetting van den oorlog voorkeur geeft. Brussel 17 October. De Gentsche Bien Pullic zegt dat de gezanten te Rome, voordat de volksstemming aldaar gehou den werd, verklaarden iiistructiën te zullen vragen aan hunne regeringen. Na het plebisciet zijn die instructiën aangekomen: de gezanten blijven echter te Rome, hetgeen volgens het Journal de Bruxelles bewijst, dat de regeringen niet berusten in de faits accomplis. Victor Emanuel zal eene nota aan de mogendheden nglen met dringend verzoek den nieuwen stand van zaken te erkenen. Italië. Plorenee 17 October. De heeren Visconti-Venosta, Thiers en Senard hebben gisteren een langdurig onderhond ge had. De heer Thiers zal morgen vertrekkenhij begeeft zich naar Frankrijk. Florence 18 October. De hh. Lanza en Sella hebben gisteren een bezoek afgelegd bij den heer Thiers, die heden vertrokken is zich naar Tours begevende. Verscheidene poli tieke personen hebben hem uitgeleide gedaan tot aan het spoor wegstation. De Opinione constateerd de hartelijke sympathie die aan Thiers hier ten deel gevallen is. Bij koninklijk besluit is de tollinie der Romeinsche provin ciën opgeheven, en de invoering aldaar van verscheidene be palingen betreffende financiën, muntwezen, jaarwedden, pensi oenen enz. gelast. Bij koninklijk besluit is het aantal afgevaardigden voor de Romeinsche provincie op 14 bepaald. Men verzekert dat de meeste mogendheden aan den Paus den raad hebben gegeven, om Rome niet te verlaten.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 3