BIOENLANDSCÜE TIJDINGEN BUTEA'LANBSEllE IIJDIiAGEIT T 12.15 2.30 6.— 0.— 7.- 7.- 7 Bijvoegsel van het "Vlissingsch. Week blad van Zaturdag 33 Julij I870. VRIJWILLIGERS. De Burgemeester van Vlissingen Gezien de daarop betrekkelijke bekendmaking van den Minis ter van oorlog; Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat bij Z. M. besluit van den 18en dezer no. 9 onder anderen is bepaald, dat mannen van 17 tot 50 jarigen leeftijd tot eene vrijwillige verbintenis voor onbepaalden tijd, doch minstens zoo lang de Militie bui tengewoon ouder de wapenen wordt gehouden, worden toegela ten, en wel bij zoodanig korps van het leger, waarop zij hunne keuze vestigen, en waarvoor zij geschikt worden bevonden; en dat zij, die als onderofficier of korporaal bij het korps mariniers, de landmagt of de koloniale troe-pen gediend en de dienst op eervolle wijze verlaten hebben, dadelijk in hun vori- gen graad en voor onbepaalden tijd kunnen worden aangenomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 21 Julij 1870. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. Vlissingen 22 Julij. Heden arriveerde alhier ter reede Zr. Ms. Ramtorenschip I Schorpioen commandaut II. J. van Mansvelt komende van het Nieuwediep. Het schijnt, dat het gerucht, als zoude een Engelsche vloot hier aankomen, in verband met het verblijf van het Amerikaansch fregat alhier, het Ncderlandsche gouvernement heeft genoopt, de Nederlandsche vlag op de Schelde door een Oorlogschip te doen vertegenwoordigen. Ofschoon door verschillende Couranten, is gemeld dat een Engelsche vloot voor deze stad zoude arriveeren, en er zelfs is bijgevoegd, dat er reeds loodsen voor waren aangevraagd, kun nen wij tot nog toe melden, dat die tijdingen geheel uit de lucht gegrepen zijn, en er niets officieels van bekend is, ofschoon het verblijf eener vloot voor onze stad, welke door het vertrek der troepen weder een gevoelig verlies lijdt wel wenschelijk zoude pijn. rg. tar Middelburg morgeus 6. uamidd, C. 3.30' 1 morgens 10.30 Danndd. 5.— 1 morgeus 10.30 c.-1 [siiftinidd. 6.— s morgeus 10.30 ii 6.-* jen rijdt alsdau tsxwgen 10 vu 11 ure. 3, 5, 6. 8 cu 'J «'I vet 3e Stoomboot rijs 60 cents. Fratilcrijlï. 20 Julij. De hertog de Gramont las heden in het We - evend Ligchaam eene verklaring voor, waarin wordt gezegd, dat de oorlogsverklaring aan Pruissen te Berlijn, op last des keizers is overhandigd, en dat de oorlogstoestand tusschen Frankrijk en Pruissen met diens bondgenooten sedert den 19 dezer bestaat. Deze mededeeling werd met gejuich ontvangen. Volgens de Liberie is het plan der cotnpagne aldus vast- esteld: Een snelle inval in Hessen, met het doel oin de drie uid-Duitsche Staten te neutraliseeren; Frankfort vrijmaken en ich daar versterken; uit het geheele Pruissische grondgebied 'an den linkeroever den vijand verdrijven; vervolgens Westfa- leti binnenrukken en zijn linkervleugel laten dekken door Hanover en Denemarken. Pruissen naar gene zijde van de Elve terugwerpen, zooals naar Friesland; herstelling van een Duitschen Bond, waarvan Oostenrijk en Pruissen, die het zoo min als het ander Duitsch zijn, zouden buitengesloten wezen. Een voornaam handelshuis te Parijs heeft van zijnen ^respondent te Londen bericht ontvangen, dat het blocus officieel afgekondigd was en zou toegepast worden op de vijf Eigende havens: Bremen, Hamburg, Dantzig, Stettin, en Koenigsberg. 21 Julij. In de verschillende kazernes is eene proclama- 'e des keizers voorgelezen, waarin een beroep wordt gedaan »p de vaderlandsliefde en de bevrijding van het leger. Aan de militairen, die tot verschillende straffen waren 'eroordeeld, is amnestie verleend. De public beweert, dat Frankrijk reeds 250,000 man op 'c grenzen heeft. Uit Pruissische bladen verneemt men daaren- iegen dat Pruissen er over 8 dagen slechts 100,000 op de gren- 'cn hebben zal. X>uitschland. Aan buitenlandsche bladen van heden ontkenen wij het volgende: Men schrijft van de Pruissische grenzen aan l'Avenir du Luxembourg, dd. 18 dezer: Sedert gisteren nacht ten 2'/i ure de communicatie door middel van den spoorweg door de Pruissische troepen, die in grooten getale de grenzen bezetten, afgtbroken. 3% uur. Wegneming der rails op de brug te Wasserbillig; de boomen langs den weg worden omgehakt en baricaden opge worpen langs de brug aan Pruissische zijde. 7Yj uur des morgens. Sommatie aan de boeren tusschen Trier, Conz en Wasserbillig om binuen 24 uren het graan bin nen te halen; een kapitein heeft zich met een wacht aan de brug geposteerd, zoodat niemand die kan overgaan. De uit gangen van het dorp worden door cavalerie bewaakt. Twee werklieden die het terrein der operatiën te dicht genaderd zijn, worden gevat, maar weldra weder losgelaten. 7 uur des avonds. De troepen vermeerderen steeds, diepe stilte langs de geheele linie. Voorpost van huzaren, 2 eseadrons volgen den linkeroever van de Moezel in de richting van Perl het getal der voorposten is verviervoudigd op tien schreden afstands van de brug over de Suze en op vier schreden langs de Moezel tegenover Wasserbillig. 8 uur. Op106!"11? onder de wapenen. Alle mannen van 18 tot 36 jaar, gediend hebbende of niet, moeten morgen ochtend ten 6 uur vertrekken. 11/1, uur des morgens. Diepe stilte over de geheele linie; de troepen concentreereu zich bij het licht der maan. Belgie. Brussel 19 Julij. iDezer dagen heeft Engeland het voorstel gedaan tot bemiddeling tusschen Frankrijk en Fruissen, in overeenstemming met het tractaat van 1856, Frankrijk heeft de voorwaarden verworpen en verlangt niet te tre.len in de bepalingen van dat tractaat. 20 Julij. Het leger en de reserve houden den vierhoek voor Antwerpen gevormd door Dendermonde, Mechelen. Lier en Diest bezet. De linkeroever van de Schelde is in staat van Verdediging gebragt. 21 Julij. De s'aatsmagazijnen zijn ruim voorzien gewor den van wapenen van het nieuwe model en andere krijgsbe hoeften, om in alle behoeften, te voorzien, De citadel van Gent is in staat van verdediging ge bracht; zoo ook de citadel en het fort la Chartreuse te Luik. Hier zijn thans of [komen onverwijld zeven ligt in- gen van de militie onder de wapenen, namelijk die van 1863 tot en met 1869. De ligting van 1870 is nog niet opgeroepen; die van 1861 en 1S62, welke de reserve uitmaken, blijven voorloopig in de woonsteden. Luitenant-generaal Eenens, chef der artillerie, is, gelijk wij reeds melddeil, tot bevelhebber van liet leger van Antwerpen benoemd, 40,000 man sterk; het leger te velde zal 60,000 man sterk zijn. Dit laatste leger zal, meent men, in twee korpsen verdeeld worden, het eene onder den graaf van Vlaanderen, het andere onder generaal Cliazal. kolonel de Brialmont is generaal Eenens als chef van zijnen staf toegevoegd. De militaire school is ontbonden, en de kwee- kelingen, die den rang van tweeden luitenant bij de „applika- tie-school" bekleeden, zijn tot luitenant bij het wapen der artillerie en dat der genie aangesteld en naar Antwerpen ver trokken. De overige kweekelingen zijn ter beschikking van genoemden generaal gesteld, om dienst bij het wapen der artil lerie te doen. Zeetijdingen. naar Leuven. i Antwerpen o b Brussel. Botterdam. Binnengekomen Nederlandsche schepen. Cornelia Catharina, kapt. Hagedoorn, van Biga Ida, b Kuiper, Buenos-Ayros Catharina, Bekkering, Carthagena, Jautiua, Lnnenborg, B Stettin, Leda, van der Tor, Buenos-Ayros Uitgevaren Nederlandsche schepen. Biga, kapt. Tobiassen, van Antwerpen naar Zweden. Aikia, w Dijk, 0 Engeland. Francois, B van Eijk,{ Vlissingen v DRUKKEEN VAK P. H. SCHIFFER, TB VLISSINGEN.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 5