18TÖ. N°. 301. Zaturdag 23 Julij. 8ste Jaargang. IIMMUmClll TUIIMIJ. Gö'/s 83 92'/, 66'I, 75 6 43/, 25'/» 22 51 'I, 52 44 VLISSIN6SCH WEEKBLAD. Nieuwendijk II no. 111. VLISSINQEN. Adverteuticn gelieve men aan den Uitgever in te lenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs vaa 1—A regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertcntiën voor dit blad worden voor Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door HAASENSTEIN VOGLER, BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags nitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Zürich, St. Gallen, Geneve en Lausanne. orgeiis 9.u 9.- 1030 10.30 10.30 .iddags 12.15 12.15 i-i snamidd. 2.30 7.30 f! 2.8 s morgens 7.30 's namidd. 2.30 s morgens 10.30 Aa rs namidd. 0. rs morgens 10.30 gen rijdt alsdan NATIONALE MILITIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend: dat tengevolge van eene aanschrijving vaa den commissaris 'des Rollings in deze Piovincie dd. 20 Juli; 1870 A. no 4690, 3e Afdeeling tot de werkelijke dienst worden opgeroepen al de in deze Gemeente aanwezige milicien-verlofgangers, die voorde ligting 1869 bij de Zeemilitie zijn ingelijfd, onver schillig of zij voor deze of eene andere gemeente zijn opge treden; dat zij zich heden of uiterlijk morgen den 22 dezer, tusschen 9 en 12 ure, zullen hebben te vervoegen ten Raadhuize, len einde hun vertrek zoodanig worde geregeld, dat zij uiterlijk op Dingsdag den 26e:i dezer zich zullen bevinden aan boord 1 van Zijiier Mnjesteits drijvende batterij Neptunus, liggende te Willemsoord. En wordt bun verder onder het oog gebragt, dat zij, die in gebreke blijven aan de boven omschreven oproeping gevolg te geven, volgens art. 145 der mililiewet als deserteur, zullen wor den behandeld, waarom het voor een ieder, in zijn belang, noodig- isaan de bier boven omschreven oproeping gevolg Ie geven. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 21 Julij 1870. De Burgemeester roornoemd, WINKELMAN. NV ij ontvangen beden de navolgende circulaire: „Ministerie van Binneniandsdhe zaken. „'s Gravenliage, IS Julij 1870. „In de gewigtige omstandigheden, waarin ons vaderland thans verkeert, is het van het hoogste belang dat aan de maat regelen, die door de departementen van oorlog en marine ge nomen worden, gcene openbaarheid worde gegeven. „Ik meen daarom een beroep te mogen doen op uwe vader landsliefde en u beleefdelijk te verzoektn van nu of geene mel ding in uw blad te maken van bewegingen van Nederlandsche troepen en andere maatregelen van militairen aard, die binnen onze grenzen door de omstandigheden mogten geboden worden „Ik houd mij overtuigd, dat de publieke pers hier te lande, die hare gewigtige roeping begrijpt, gereedelijk aan dit verzoek ral willen voldoen. „De minister van binnenl. zaken, „Dock „Aan de redaktie van het Vlisaint/sch Weekblad" Vlissingen 22 Julij. Het Amerikaansch fregat Frank'in is, ten gevolge van de aan boord heerschende pokziekte, in zooverre buiten gemeenschap toet de sta I gesteld, dat niet dan noolztkel'jk manschappen aan wal mogen worden gezonden. De lijders, reeds ten getale van 42 waaronder 2 officieren zijn in het gasthuis, en hetzoogenaamdepeaf opgenomen. Dr.Fok- ker van Middelburg, heeft het gebouw onderzocht, en tot het doel bijzonder geschikt bevonden. Doorliet stedelijk bestuur zijn de noodige voorzorgsmaatregelen genomen, ten einde zoo veel mogelijk de verspreiding dier ziekte te voorkomen, welke verschrikkelijke verwoestingen kan aanrigten, onder eene be manning van 709 koppen, in de betrekkelijk kleine ruimte welke een schip aanbiedt. Het schip beeft de quarantaine vlag geheschen. De Noord-Duitsche stoomboot Britlannia komende van Antwerpen, en zondag morgen van deze reedc ver trokken. mes bestemming naar Hamburg, is het Texelsche zeegat binnen moeten vlugten voor een Franscfi oorlogschip hetwelk jagt op haar maakte De gezagvoerder van de Noordd. brik Awjust, donderdag alhier binnengekomen, rapporteert dat hij woensdag in d« Noordzee zeilende, den geheelen dag een verwijderd kanonvuur beeft geboord. De plaats waar geschoten werd, was niet met zekerheid te bepalen. Het vuren duurde den geheelen dag tot des avonds 10 ure. De stoomboot lenus wier vertrek op zondag bepaald was van Hamburg naar Antwerpen, is niet van daar vertrokken, om reden Fransclte oorlogschepen nabij Helgoland hebben post-, gevat, waarschijnlijk met liet doel de rivier de Elbe te blok- keeren. De St.ials-Courant van lieden bevestigd bet gisteren medegedeelde berigt, betreffende de tonnen en bakens langs de Duitsche Noordzeekusten, als volgt: 's Rollings regering heeft van het gouvernement van'den Noord-Duitsclien Bond de mededeeiing ontvangen, dat door hetzelve bevelen zijn uitgevaardigd, om langs de Duitsche Noordzeekusten de tonnen en bakens weg te nemen, de vuur schepen binnen te balen en de kustlichten te blusschen. Van wege den minister van binnenlandscbe zaken is liet volgende bekend gemaakt: Bijzondere telegrammen in geheim schrift zijn op de Eransche lijnen tijdelijk verboden. Mitsdien worden zoodanige telegrammen naar Frankrijk aan de Neder landsche telegraafkantoren niet aangenomen. Het telegraphisch verkeer met Frankrijk via Baden is gestremd. Met zekerheid wordt medegedeeld, dat vier militairen, leden der Tweede Kamer, de lieercn de Casern b root, Nierstrazs, Knoop en de Roo van Aldewerell, zich ter bêschikkin ring hebben gesteld. g <!er rege-

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1