870. Nc BIMM Heden nacht is de alhier ter reede liggende rinkelaar van het Nederlandsch Loodswezen door een binnenkomende Engel- sche stoomboot aangevaren en heeft belangrijke schade beko men; de stoot was zoo hevig dat het alleen aan de bijzonder sterke constructie van het vaartuig is te danken dat hetzelve niet onmiddelijk is gezonken. Benoemd tot ontvanger der directie belastingen, in- en nitgaande regten en accijnsen te Vlissingen W. Schuijlenburg, thans ontvanger te Axel. Kaar aanleiding Zr. Ms. besluit van den 24sten dezer n°. 21 wordt Zr. Ms. schroefstoomschip der 4de klasse de Dommel, lig gende te Hellevoetsluis, met den llden Julij aanstaande in dienst gesteld, met bestemming naar de West-Indien, ter aflos sing van het in de kolonie Suriname gestationeerde schroef stoomschip der 4de klasse Schouwen, en het bevel daarover opgedragen aan den luitenant ter zee der 1ste klasse jhr. A. C. van Haeften. Toorts worden met voorschreven datum op dien bodem de navolgende officieren geplaatst, alsde luitenants ter zee der 2de klasse R. T. du Cloux, H. G. Hildebrandt, E. G. van Emdende officier van gezondheid der 2de klasse G. L. Aal- bertsberg, en de officier van administratie der 3de klasse W. E. Margadant. Dingsdag middag heeft op de spoorweglijn door het land van Waes, tusschen St. Nicolaas en Antwerpen een ongeluk plaats gehad. Men beweerde dat een locomotief zou gesprongen zijn, waarbij volgens gerucht, eenige personen ernstig gekwetst werden. Men verneemt echter nader dat het zich bepaald heeft tot het breken van een der assen van de locomotief. De daar door ontstane vertraagde aankomst te Neuzen die ook van invloed geweest is op de ontvangst der postpakketten aldaar en op andere plaatsen had aanleiding gegeven tot eenige onrust barende geruchten, die later gebleken zijn onjuist te wezen. De Noord •Bnbanter meldt dat te 's Hertogenbosch aan den beminden kerkvoogd, Mgr. Zwijsen, eene plegtige ont vangst bereid is, bij gelegenheid zijner behoudene terugkomst uit Rome. De inwoners zijn uitgenoodigd om door het uitste ken der vlaggen met purperen wimpel, hunne vreugde en liefde voor den waardigen aartsbisschop aan den dag te leggen. Na langdurig kwijnen is de hoogwaardige heer van Kiuts, gewezen president van het seminarie van Warmond, kanunnik en proost van Haarlems kapittel, geheim kamerheer van Pius IX en ridder van den Nederlandschen Leeuw, in den vroegen mor gen van 27 Junij te Utrecht overleden. De verdienstelijke prelaat is eindelijk bezweken onder een aanval van beroerte, die hem op nieuw had aangetast, na hem gedurende eenige jaren zoo dikwerf gekweld te hebben, dat langzamerhand het licht van zijn grooten geest daarbij was uitgedoofd. {de Tijd.) Amsterdam 28 Junij. Heden werd op het Y, voor onze stad, de finale proeftogt gedaan met het schroefstoom schip Prins Hendrik der Nederlanden, gebouwd aan de fabriek de Atlas alhier, voor rekening van de Billiton-inaatschappij, om dienst te doen tusschen Java en Billiton. Z. K. H. prins Hendrik, die de vergunning gaf het schip zijnen naam te doen voeren, gaf een blijk van belangsielling door den finalen proeftogt bij te wonen, welke zich bepaalde tot het Y, aan gezien schip en machine eene week vroeger op de reede van Texel beproefd waren. Bodewaard26 Junij. Omstreeks den namiddag had hier een treffend onheil plaats. De jeugdige Willem Vink hield zich onledig met het verjagen van vogels uit de kersenboom- gaarden, waartoe men gewoonlijk schietgeweer bezigt. Door onvoorzigtigheid of toeval had eene ontbranding plaais, terwijl de loop op 's jongelings borst was gerigt. De uitwerking was doodelijk. Nagenoeg op hetzelfde oogeublik was de ongeluk kige een lijk. Oolm.scha.te {gem. Diepenveen) 26 Junij. In 't be lang van den landbouw kunnen we mededeelen, dat vele land bouwers in deze streken in de laatste jaren, door de aardappe len met een handploeg aan te aarden, de gunstigste resultaten verkregen hebbeu. Niet alleen had men door die nieuwe wijze van bewerken minder werk om 'i onkruid te verwijderen, maar ook een ruimer beschot en grooter aardappelen dan vorige jaren. Eiland Voorne 28 Junij. Reeds nu is de heilza uitwerking van den gevallen regen duidelijk zigtbaar. De aa: appelen in het land staan zeldzaam schoon en vertoonen rijk] bloesem, wat een goed teeken voor een goed gewas is. Die- den tuin, ten minste de allervroegste, zijn slecht van uitko; en smaak beiden. Boonen en erwten staan uitnemend gi De tarwe is nog al bijgewerkt, echter zijn er veel stukken, verleden herfst te veel door het natte weder hebben geleden, oj nog een goed gewas te worden; rogge, die hier echter niet veel verbouwd wordt, staat heel goed. Het vlas is, over bi geheel genomen, weer beneden een middelmatig gewas gi bleven. 's G-ra.vetih.age 27 Junij. Z. K. H. de prins ti Oranje is heden van zijne inspektiereis in deze residentie terug gekeerd. - 30 Junij. Jl. Zondag is hier ter stede, op ruim 60jari» leeftijd overleden, de Fransche uitgewekene Armand Barbè sedert 1854 had hij in deze gemeente gewoond. Gisteren ochtet heeft de begrafenis plaats gehad op Eik en Duinen bij di gemeente, welke door talrijke personen werd bijgewoond, jl wel daartoe overgekomen leden der familie als politieke vriti den van den overledene. Onder de aanwezigen bevonden zitfE de heeren Louis Blanc, Martin Bernard, Victor Hugo, cil^ Aan het geopende graf hebben verscheidene sprekers, als heeren Martin Bernard, Gambon, Louis Blanc, Quignot Beaumont en Amouroux met veel aandoening de loopbaan Barbes herdacht. De heer van Soest, voor Nederland optri dende, sprak van de achting die Barbes in dit toevlugtsooj genoot en die hij ook verdiende. De heer Charles Barbes dankte de aanwezigen. De buitengewone concerten, Dingsdag en Woensfc avond door de kapel (in uniform) van het kavallerie-regemeij der koninklijk Saksische garde uit Dresden, in het Paleis tw Volksvlijt gegeven, hebben een talrijk publiek derwaarts doe stroomen. Men schatte de opkomst Dingsdag avond op 6081 personen, "Woensdag op meer dan 7000. De uitvoering voldeei| bet publiek in hooge mate, en de kapelmeester, de heer Frii drich Wagner, trompet-solist, verwierf de levendigste toejui chingen, waaraan hij door welwillende herhaling meer dan een beantwoordde. Leeuwarden 27 Junij. Er is hier kans op zeldzaam proces. Een boekdrukker, de heer Hoven, had inder tijd ter goedertrouw de Echtscheiding van Tollens nagedrukt, De eigenaar van het kopieregt, de heer Suringar, had hem, uit medelijden, van hut betalen der boete ontslagen. De exempla ren waren verbeurd verklaard en door de regtbank te Leeu warden bewaard. Dezer dagen heeft dit kollegie de onder zijntl berusting zijnde verbeurd verklaarde voorwerpen verkocht, Daaronder waren ook de exemplaren van Tollens, Echtschei ding, Een wandelend boekhandelaar ventte die voor drie cen ten; hij is de regtiuatige eigenaar; maar nu doet zich de vraa;l op, of de heer Suringar geeue klagt kau instellen tegen Leeuwarder regtbank. {A. Ct. JMidclelburg 24 Junij. Heden heeft aan het loka: van het Provinciaal Gouvernement alhier, de herbestedini plaats gehad van het voorzien der ontstane afschuiving aan dei kop van het Osseuhoofd, polder Schouwen, behoorende tot di calamiteuse polders, waarvan nu aannemer is geworden heer H. Hage te Bruinisse, voor f 25,500. Aau genoemd lokaal is heden ook aanbesteed bij enkele in schrijviug, het leveren en storten van steen tot voortzetting van de oeververdediging, wederzijds de havendijken van het kanaal, van Neuzen. Hiervoor was het minst ingeschreven door dei' heer J. Filis te Vlissingen, voor de som van f 15,978. Utrecht 27 Junij. Het Centraal Comité van den Ne- derl. weerbaarheids-Bond ontving van H. M. de Koningil gisteren twee prachtige prijzen voor den derden nat. schietwed strijd, bestaande in: Een geheel compleet Zilveren Theeservies en een Zilveren Koffijkau. Beide prijzen zijn allerfraaist bewerkt en afkomstig uit d( koninklijke Zilverfabriek vau den heer van Kempen te Voor schoten. Verder van baron v. Hardenbroek van Biljoen: Ee» buks met hartsvanger, uitmuntend bewerkt, in kist met ver der toebehuoren. Een koppel pistolen, fraai ingelegd, in rnalw- nruouten kist. Een keurig ingelegde revolver met loebehooret in uiahónyhouteu kist. "Vlaardhagen. 28 Junij. Heden middag ten half twee ure is de eerste haringjager het Maassluische zeegat ingekoineni en kwam met gunstige wiud ten drie ure de haven alhier binnen onder daverend gejuich van de menigte die aan het havenhoo» zijne komst verbeidde, De vangst bestaat uit 32 tonnen, waan LI! Nieuwen VLI Adverteutiën geli tendeu uiterlijk Doi van 1—4 regels i9 10 Cents. Advcrtentiën voor Oostenrijk en Zwits H A ASENS1 Aan de bu Onderwijs te eervol ontslag, in het regtlijn 'Aan deze 1 lijksch inkome tig gulden. Belanghebbë hunner acte v; a. s. vrachtvrij aldaar. Tot het bek zich tot den He aan gemelde s Ieder oogenblik ming naar Antwei Ether. Men zegt dat h was hier eeuigen ti lieden, spoedig vat Maandag heeft :ene collecte plaat: ;den brand te Bo om van ruim f 2C Gisteren midda; Alers in garnizoer kf op heden was °lge zijn hun di eder uitgereikt. Uit Breda meld academie geen ver. afwachting van na teren (Donderdag) Men verneemt 5loe thans geheel werk binnen kort I Men schrijft uit Uit het kamp t borgen de troepe opgebroken. Aans cheineut doorkomt

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 2