"VaUiensweert 24 Mei. Naar men verneemt bestaat het vooruitzigt voor deze gemeente om in het genot eener spoor weg-verbinding gesteld te worden, loopende van hier op Thorn over Roermond naar de Pruissische grenzen. Wij maken hierbij inzonderheid op de in 't huidig blad staande Advertentie der Heeren S. STE1NDECKER COMP. te Hamburg oplettend. Er worde hier gehandeld van Origineel-Loten tot eene zoo rijkelijk met prijzen voor ziene verloting, dat zich ook hier te lande eene merkelijke deelneming voor onderstellen laat. Die onderneming verdient des te meer het volle vertrouwen, naardemaal de beste waarborgen des staats geboden zijn en ook voornoemd huis van alle ijden wegens ziju doorgaans regtschapen handelwijs en prompte voldoening van talrijke prijzen sedert lang bekend is. BE1TENLANDSCHE TIJDINGEN. Frankrijk. Parijs 22 Mei. Bij de plebiscit-illuminatie van giste ren avond heeft men opgemerkt, dat in de arbeiderswijken weinig of geen feestlichtjes waren ontstoken; alleen in de aan zienlijke buurten en aan de openbare gebouwen liep de illumi natie in liet oog. De dom van het gebouw der Invaliden was echter na niet geïllumineerd en de voorgevel der Tuileriën zag er donkerder nit dan gewoonlijk. De grootste menigte nieuws gierigen bewoog zich bij het gebouw van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, waar het cijfer 6.300.000 straalde. Van tegendemonstratie of standjes heeft men niets vernomen, en de gaspitten brandden rustig voort tot den afloop der illuminatie. Ba.i'ijs 23 Mei. De president van het Wttgevend Lig- uhaam heeft van de regering een wetsontwerp ontvangen, waarbij bepaald wordt, dat de voortaan te benoemen Senatoren jaarlijks niet meer dan 15000 frs. vergoeding zullen bekomen. Engeland. Londen 24 Mei. De leden van het Lagerhuis hebben, in comitee vergaderd, alle artikelen van de Ierscke landbill aan genomen. In het Hoogerbnis heeft lord Carnarvon aan de regering gevraagd, welke voldoening zij voornemens was van de Grriek- sehe regering te vorderen, nadat gebleken was, dat deze door hare maatregelen tot den moord der. Engelsche reizigers hal aanleiding gegeven. De minister van buitenlandsche zaken antwoordde, dat hij die vraag nog niet kon beantwoorden, omdat de verschillende stukken, op de zaak betrekking heb bende, nog niet alle waren ontvangen. Inmiddels bad de beer Erskine uit Athene getelegrafeerd, dat de Engelsche advokaten het proces zouden bijwouen en dat zeven roovers van Arvaui- takis ter dood waren veroordeeld. Een vreeselijke moord is, zooals de Times mededeelt, in Denham gepleegd, een klein Engelsch dorp een paar mijlen van Uxbridge. Een zekere maehinewerker, Marshall, bewoonde aldaar met zijne familie een klein landhuisje. Zaterdag jongstleden had men den mail nog in zijne werkplaats bezig gezien. Gedurende de twee volgende dagen merkte men evenwel noch hein, noch zijn familie op, zoodat 's Maandags 's avonds twee mannen, die den macliinewerker noodzakelijk moesten spreken, besloten de deur met gewijd te openen. Een vreesselijk schouwspel vertoonde zich daar aan hun oog. Diie meisjes van 4 tot 9 jaren, slechts in hare nachtjaponnetjes gekleed en met een laken bedekt, lagen ui een boek van het vertrek. In de nabijheid lag hare groot moeder evenzeer vermoord. De grond was bedekt met geronnen bloed. Naderbij tredende ontdekten die mannen dat den kin deren de hersenen waren ingeslagen door middel van een voor hamer, die in liet vertrek gevonden werd. In de daaraan gren zende kamer werden de lijken gevonden van twee vrouwen, die op gelijke wijze gedood waren deeene was de vrouw en de ander de zuster van den machinist. In de werkplaats vonden zij het lijk van Marshall; zijn gelaat was overdekt met sneden, terwijl het lijk bedolven lag onder zakken. Aanvankelijk werd ondersteld dat hij de familie had gedood en zichzelveu daarna van kant had gemaakt. Doch de geneeskundige, wiens hulp werd ingeroepen, verklaarde dat hier niet aan zelfmoord kon gedacht worden en twijfelde tevens of één man al die moorden had kunnen bedrij ven. Uit verschillende feiten wordt thans evenwel opgemaakt dat de verschrikkelijke moorden door sleclits één man werden be dreven; dat Marshall liet eerst als slachtoffer viel na eene lievige worsteling, dat de vrouwen op het geraas kwamen toe schieten en dour den misdadiger werden afgemaakt. De politie is den moordenaar op liet spoor. Zij koestert alihansNrnstim vermoedens ten opzigte van een vreemdeling, die zich va( Zaturüng op Zondag in Denham lieefi opgehouden en bij een lombardhouder een horlogie heeft verpand, dat nu blijkt aan den ongelukkigen Marschall te hebben behoord. De miscla- Naar men Veten te ontkomt Revolutionaire be was gekwetst, en rfl- ue mistla- K „etf0erd. diger, die intussclien nog niet in handen der politie is, heefiyyatMenott'i C zijne hulp ter be na de moorden te hebben bedreven zich van zijne kleedereii Wat Menot 1 ontdaan en anderen van Marshall aangetrokken. .A.tïiene 23 Mei. Het proces der zeven roovers vat Oropos heeft een aanvang genomen. Het heeft veertien ara geduurd. Allen zijn ter dood veroordeeld. Bnitscliland. Berlijn 24 Mei. De Rijksdag heeft, bij de voortgezetti behandeling van het ontwerp-strafwetboek, liet voorstel deil heeren Luck c. s. om de feitelijkheden tegen Bondsvorsten met den dood te straffen, alsook hel voorstel van den hetr Becker om daarop in eventueele gevallen levenslange tuchthuis- ol vestingstraf toe te passen, verworpen. Het voorstel Kardorft, om de doodstraf te bepalen op poging tot moord, gerigt tegen! het hoofd van den Bond of een der Bondvorsten, is met 128 tegen 107 stemmen aangenomen. Al het overige is meest ge- bleven gelijk het bij de tweede lezing van het ontwerp was vastgesteld. De wet betreffende de maatschappijen op aandeelen is bij derde lezing aangenomen. aangeboden, waar J,., Vertegenwoor alleen in de Kami beweging hij Cati in een aan de Gaz Laarom hij het o| Hij zegt eerst, dell minister-kar dus, dat hij de b schikte ooger.blil aanbieden aan 1 hij de Italiaanse geeft ook nog in arnbte, de syndii volgens hein, en te voorkomen, tc vóór dal de groot hebben gegeven. 1 Florence gepresideerd, hei krachtig tegen te uiers-wachtpostei Te Borgoiara verl boden om ze te kregen naar Calai Bi Time is Moneij, Louise Alofs, Vilheliüina, ïïqrtwatfs, kapt. Catharina, Clemens, Jn de haven gekomei De Eneelsche brik Spanje. ÏMtadrid 24 Mei. Het comitee ter bevordering van Espartero's candidatuur voor den troon heeft eene weinig be vredigende conferentie met Prim gehad. Deze verklaarde dal het gouvernement eene kategorische afwijziirg van Espartero had ontvangen en dat men daarin moest berusten. Op vier mijlen afstand van Gibraltar zijn vier Engelsclien door boosdoeners weggevoerd. Het gouvernement heeft drin gende orders gegeven om de daders op het spoor te komen. De Cortes hebben het wets-ontwerp op het burgerlijk huwelijk definitief goedgekeurd. De maarschalk Prim heeft namens het gouvernement in As Cortes de verklaring afgelegd, dat Spanje in geen enkel opzigt is betrokken in de gebeurtenissen, welke dezer dagen in Por tugal hebben plaatsgehad. Hij voegde er bij, dat eene Uniej ,n.ctle DrlK alleen door toegenegenheid tusschen beide volken, niminci! Lstfrokulenvoor door geweld, zou kunnen tot stand komen. Uit Lissabon wordt per telegram gemeld, dat de maarschalk Saldanha verklaard heeft dat de in Portugal plaats gehad heb bende beweging niets gemeens heeft met lief plan eener Iberi sche Unie. Lissabon 24 Mei. Nadat in de Cortes liet koninklijk besluit tot schorsing der zitting was voorgelezen, hebben del afgevaardigden plegiig verklaard Portugal's onafhankelijkheid te zullen handhaven. Dit geschiedde teil gevolge van eenigt dagblad-artikelen, waarin Saldanha werd beschuldigd van del Iberische eenheid te willen bevorderen. Men verwacht dat liet ministerie aldus zal worden zamen- gesteld: Saldanha oorlog, de bisschop van Vizen binnenland- sclie zaken, Cavallo openbare werken, Avila buitenlandsclieH zaken, Paraba financiën en Andrale marine. 3 G Genua, 21 Mei. Te Sesto Levante vertoonen zich vrij- k scharen; troepen zijn daarheen gezonden. Iu de omstreken viiiik Meekrap. V Genua zijn de nationale garden ontwapend geworden. Tussohen Tcrkl,c!lt- Sparzaina en Spezzia verschijnen gewapende». Genua 23 Mei. Het hot' van appel te Massa-Carrara heeft den hertog van Modena voorluopig veroordeeld tot liet betalen van 2Ü.UU0 i'r., als schadeloosstelling aan ieder der op last van den hertog wegens politieke misdrijven in hechtenis genomen personen. Italië. Xïome 23 Mei. De kardinaal,:]artsbisschoppen van Dublin en Yallailoli.l, Mgr. Moreno en de patriarcli van den iiielclutisclien ritus, Mgr. Jussuf, hebben in de laatste A lp to ineene Congregatie liet woord gevoerd over hel schema dt infallibilitate. Florence 20 Mei. Volgens de CahiLro van Cntanzoro, behoort tot lie uoor de troepen 111 liet gevecht met de muiiers bij het nabijgelegen Eiladelfia gevangen genomen opstanleiiin geil, ook de kamerdienaar van Ricciotti Garibaldi. Bi Vlissingen Gehuwt ltovhciigatter, jm. 2i j. en A. M. de Wolf Bevallen: J. J. Sch< F. van Beek, geb. Lam J. M. Mcijboom, geb. 1 OverledenC, M. I Ojntal, vrouw van G. Ierse, 46 j, E Klaas runen met kleinen Kauariezaad 25 cent, /raag we Aan onze graanmarki ten-eilanden ontbrak gt bestond welke in de gerijf tot f 7 25 verkoc f6.vastgehouden, li AVitteboouen zijn tot f 1 1 Dc aanvoer van Gran fcoodat Tarwe en Boggt Kerst en Haver blijver die deze astikelen, ter mi'ge vraagprijs, en dot icnts prijsverbetering. Tarwe f7 f 7.50 f ;em f 5.90 f Q.— n 1' f 4.Paardcnbooiieu Ter varkensmar vraagprijzen meest iets was aanmerkei

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 2