DE HAND! Ier Zaturdag 28 Mei. 8ste Jaargang. V LI SS IN GEN. IIINNENLANDSCUE TIJDINGEN. i groote Gelden- Braunschweiger eguaraudeerd. is kken ell in de loop ffieiëele Plan 29.000 ng, van deze zijn er ,15.000, 12.000, 000, 12 5 4000, 13 h 200, 18.600 ote van de Staat ge- ee bepaald, plaats te Sjs daarvan is voor L 7 3.50 ct. 1.75 ct. meeste zorgvuldigheid is, de met het wapen Ie Plan gratis worden t na iedere Trehking |mpt onder waar- intante toezendingen, 'nze Correspondenten !i voltrokken, eerst kortelijks gele' andere aanzienlijke rs in 3 Trekkingen en en zelf aan onze e grondslag gestelde We Deelneming met lalve wegens de Imissiën ten spoe- omp. Hamburg 6n, Spoorweg» naar dc geheele ;en door Postwissel f volledig op de CoU' iugsbrief met Adres burg. ;ee naar Middelburg. 1870. N°. 383. 7L1SS1N6SGH WEEKBLAD. Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te genden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren, Vlissingen 27 Mei. v In ons vorig nummer meldden wij dat de Heer Minister van buitenlandsche zaken van Belgie benoemd had tot onder- lispecteut over het Belgische loodswezen alhier den Heer heobald Yerbrugghe. Wij zijn op dit berigt de opheldering verschuldigd dat der- elijke benoemingen geschieden door Z. M. den Koning op voorstel van den Minister van buitenlandsche zaken. Den 23 dezer arriveerde alhier Zr. Ms. transport-schoener met stoomverinogen Frans Naereiout met het te Hellevoetsluis in conservatie geweest zijnde lichtschip no. 1, om zoo spoedig de gelegenheid zulks toelaat naar de Noord-Hinderbank te wor den overgebragt, ter vervanging van het thans aldaar liggende lichtschip no. 2. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan G. F. Kampschreur, als le luitenant bij de dienstdoende schutterij te Vlissingen, en bij die schutterij benoemdtot kapitein II. F. Suyck, thans le luitenant, tot le luitenant J. H. Will en W. L. Winkelman, beiden thans 2e luitenant, tot 2e luite nant H. H. Dansdorp. 'smorgens 11.v Te 's Gravenhage is jl. Dingsdag herbesteed het leveren en 'snamidd. 6.— jnhangen van de houten deuren voor de schutsluizen aan de l 'smorgens 7— wtlle» Tan het kanaal van Walcheren, benevens het leveren 'snamidd. 0.— en stellen van twee duo d'alven nabij de schutsluis te Veere. 1 T Minste inschrijvers de heeren Galuiau en de Jont; te Amsterdam, 's morgens 10.— io0^146.S60< 's namidd. 7. 7 3.-V I wagen rijdt alsdan Vlissingen, v. f 9, 10 en 11 ure. 5, 6. 8 en 9 i ddags 5.ure. 4.30 r f 2 50. met de Stoomboot Prijs 60 cents. bin 1 40. 4e trein 5.5' 8.30. S.S ent. >0 3e trein 4.50. 0 7.20. Aan de sluis te Veere voor het zeekanaal door Walcheren heefteene aanmerkelijke verzakking plaatsgehad, volgens het oordeel van deskundigen is de oorzaak daarin te zoeken dat de grond niet voldoende beheid is, indien dit zich bevestigt zal zulks eene vertraging, welligt van bijna twee jaren ten gevolge hebben, l De aannemers hebben een protest doen opmaken waarbij zij de nadeelige gevolgen, daaruit voortvloeiende van zich afwer pen. Woensdag jl. heeft omtrent deze zaak een onderzoek in loco plaats gehad door eene Commissie bestaande uit hoofd- tngenieuers van den Waterstaat. Blokzijl 22 Mei. In de afgeloopen week was de vangst voor Urker visschers, vooral voor hen, die zich huiten hun ge woon vaarwater begaven, uiterst voordeelig. Er zijn er, zegt pien, die in deze week 4 a f 500, voornamelijk aan de schol verdienden. Een visscherman had 1300 schollen aan boord. "Chelvisch wordt ook in menigte gevangen. Breda 24 Mei. Gisteren nacht heeft men hier eene ver- vegaande baldadigheid gepleegd. Aan verscheidene der voor naamste magazijnen heeft men de kostbare spiegelruiten door insnijdingen beschadigd. Het is in het belang der publieke veiligheid te hopen, dat de onverlaten ontdekt mogen worden, °'ii de welverdiende straf niet te ontgaan. LilaiidL Voorne 23 Mei. Ofschoon het vlas sterk naar regen verlangt, blijft het zich over 't algemeen goed hon den en heeft men ten minste thans het vooruitzigt, dat dit voor ons eiland zoo belangrijk, maar in de laatste jaren zoo mislukte artikel beter slagen zal. Aardappelen, die veel gezet zijn, groei- jen voor zoover zij boven den grond staan, buitengewoon goed; zoomede het koren, dat niet te veel door de vorst heeft geleden. Verleden week heeft men echter nog stukken tarwe moeten omploegen, waarvan men gehoopt had, dat ze bij zonden wer ken. Erwten worden veel door aardvlooijen of zoogenoemde springers geplaagd, 't geen echter geen bezwaar voor een goed gewas is, als zij spoedig wat vochtig weêr treffen. Leiden 23 Mei. Vooreen paar dagen is hier een lijk koets in 't water geraakt door liet schrikken van de paarden. De koetsier hield zich vast aan de takken van de boomen op den wal, en "bleef ".aiAel en t^m-hoed eenige oogenbiikken hangende, het schouwspel aanstaren. IVienwediep 22 Mei. Heden morgen werd door den directeur en commandant der marine aan de officieren en min dere schepelingen van Zr. Ms. stoomschip Koopman, het eerme taal uitgereikt, hun door Z. M. toegekend voor hun dapper ge drag bij de expeditie ter kuste Guinea aan den daggelegd. De schout bij nacht van der Meerseh, die de ridder-orden namens Z. M. uitreikte, hield bij die gelegenheid een kernachtige toe spraak, die ejn zigtbaren indruk op de geheele equipage te weeg bragt. Destafmuziek van het wachtschip liet herhaaldelijk het geliefkoosde volkslied hooren, en luide hoera's voor Vaderland en Koning weerklonken langs de haven. Verscheidene hoofd en andere officieren der marine woonden deze plechtigheid bij, en een groot getal belangstellende ingezetenen hadden zich om en nabij de Koopman geschaard, om van deze plechtigheid ge tuigen te zijn. 'JTiel 23 Mei. Toen de heer dr. J. van Rossum zijn besluit had bekend gemaakt, om de hem aangeboden betrekking als geneesheer in het krankzinnigengesticht te Utrecht te aan vaarden, had zich alhier spoedig eene commissie gevormd, om hem, namens zijne vele vrienden en vroegere patiënten, een geschenk aan te bieden. Aanvankelijk scheen deze commissie niet te kunnen slagen; althans men bemerkte van hare werk zaamheid niets. Thans ecliter is de bedaardheid, waarmede zij zich van hare taak hoeft gekweten, door den uitslag gerecht vaardigd. Aan dr. van Rossum werd gisteren eene prachtige pendule met twee sierlijke candelahres als aandenken aan zijne veeljarige practijk alhier uitgereikt, die den smaak der com missie alle eer aandoen. Een fraai bronzen beeld, Hippocrates in zittende houding voorstellende, siert de zwart marmeren pendule, waarvan de zijden met voorstellingen in brons, aan de medische practijk ontleend, zijn voorzien, terwijl aan de onder zijde in vergulde letters in het marmer siaat gebeiteld: „Aan dr. J. van Rossum, zijne dankbare vrienden, Tiel I Maart 1870." De heer mr. S. Rink overhandigde, als voorzitter der commissie het souvenir aan den ouden vriend met een hartelijk woord, en was zeker veler tolk, toen hij den wensch uitsprak, dat dit geschenk den lieer van Rossum een aangenaam aandenken mogt zijn aan de jaren, die hij hier doorbrngt en aan de sym pathie die hij hier heeft gevonden.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1