1870. N°.382. Zaturdag 21 Mei. 8ste Jaargang. VLISS1NGEN. m „JiK S»* F. H. SCH1FFER. KIWLMWIISlillE TIJDINGEN. 7LISSIN6SGH WEEKBLAD. Nieuwendijk H no. 101, Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 are; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags nitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Vlissingen 20 Mei. 1 Door de kamer van koophandel alhier is aan de Tweede 'Kamer der staten-generaal een adres gezonden, houdende be- 'zraren tegen het nieuw ontwerp der postwet, bepaaldelijk .•tegen de daarin voorkomende progressietafel en de hoogere premie die het rijk bepaalt voor de verzending van aangetee- kende brieven met aangegeven geldswaarde. Als sollicitanten naar de betrekking van hoofdonderwijzer bij de school B alhier, hebben zich reeds 36 personen aange meld. Het vergelijkend examen zal plaats hebben op eeue nadere bekendmaking van wege het gemeentebestuur. Boot den Belgischen minister van buitenlandsche zaken is in de plaats van den hr. Delmer tot onder-inspecteur over het Belgische loodswezen alhier, benoemd, de hr. Theobald Yer- brugghe, scheepsgezagvoerder en luitenant der maildienst. Naar men verneemt, bestaat bij eene bijzondere onderneming het plan, om ter voorziening in de afgebroken Stoomloot Com- municatie tusschen flissingen en Rotterdam, eene boot te huren eö in de vaart te brengen, waartoe reeds concessie zou zijn aangevraagd. Tot het maken der buitenhaven binnendijks alhier is eene enorme hoeveelheid 'oazaltsteen benoodigd. Deze steen wordt uit Duitscbland van Linz a/d Rhein aangevoerd, waartoe de heeren aannemers van Dartelen, Kampschreur en van Mourik een tweetal ijzeren schroefstoombooten hebben doen bouwen, ieder voorzien van twee machines van 35 paardenkracht, en waarvan reeds eene is in de vaart gebragt, genaamd Razalt n0 1. Deze stoombooten hebben bij eene lengte van 197 eene breedte van 24 voeten en een laadvermogen van 200 lasten, slechts een diepgang van 7 Amsterd. voeten, zoodat dezelve uitnemend ge schikt zijn om de binnenstroomen te bevaren. Wij vernemen, dat een gewijzigd wetsontwerp betreffende de kalamiteuze polders in Zeeland, gelijktijdig met de memorie van beantwoording bij de Tweede Kamer zal worden inge diend. Te rekenen van 22 dezer zal het rijks-telegraafkantoor te Oostburg op Zon- en feestdagen open zijn van 8 tot 12 ure voormiddags. De diensttijd der werkdagen blijft onveranderd. Door het invoeren van poRtzegels, welke niet voor hetjpubliek verkrijgbaar zullen zijn, zal de benaming poStzegels in'die van frankeerzegels veranderd worden. Gisteren is te 's Hage ten behoeve der staatsspoorwegen aan besteed het bouwen eener woning voor vier sluisknechten bij de schutsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. De laagste inschrijving was van de heeren A. L. Ie Clercq en W. den Exter van den Brink, voor f 13.990. De uitvoering was op/ 15.000 begroot. Aan elke der Rijkskweekscholen te 's Hertogenbosch, Haar lem en Groningen zal met het begin van den kursus 1870/71, aanvang nemende 1 September 1870, gelegenheid zijn tot plaat sing van tien kweekelingen in het eerste studiejaar, ten einde daar op kosten van het Rijk opleiding tot hulponderwijzer te ontvangen. Volgens een bij het departement van marine ontvangen tele gram, had Zr. Ms. raderstoomschip de Valk, onder bevel van den kapitein ter zee N. M. J. Kroef, den 16en dezer de haven van Corunna verlaten, koers stellende naar een der havens van het Engelsche kanaal. Aan boord was alles wel. Z. M. heeft den kapt.-luit. ter zee L. G. Brocx, op zijn daartoe gedaan verzoek, ter zake van langdurige dienst, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlij ksch pensioen van/1500; met bepaling dat het voorschreven pensioen zal stilstaan zoo lang genoemde hoofdofficier de betrekking van minister van marine bekleedt. De luit. ter zee le kl. W. F. van der Burg, laatstelijk be hoord hebbende tot het escader in Oost-Indië, en van daar den 10 dezer in Nederland teruggekeerd, is met dat tijdstip op non-activiteit gesteld. Arnhem 16 Mei. Men verneemt dat, ten gevolge van het onderzoek naar de oorzaken van den laatsten brand te Oosterbeek, door de justitie ingesteld, zware vermoedens zijn ge rezen tegen den eigenaar J. v. K., die ook reeds in het huis van arrest is overgebragt. Uit Apeldoorn schrijft men: Het doet ons genoegen te kunnen mededeelen, dat de ingenieurs der Hollandsche spoor weg-maatschappij, in den loop dezer week, een begin in onze gemeente hebben gemaakt met het uitbakenen van de lijn Amersfoort-Apeldoorn-Zutphen. Dalfsen 17 Mei. De vruchtboomen staan zód buiten gewoon rijk in bloei, dat, zullen de vruchten in evenredigheid zijn, de boomen hunnen last onmogelijk zullen kunnen dragen, en men zich genoodzaakt zal zien een gedeelte af te plukken om het breken der takken te voorkomen. Wij vernemen dat de stoomweverij de prins van Oranje weder een aantal looms zal ontvangen tot uitbreiding van het fabrikaat. Deventer 16 Mei. Gisteren en heden zijn er weder drie zalmen in de rivier gevangen, die ruim 35 kilogrammen wegen. Niettegenstaande het vergevorderde saizoen houdt de vangst van elft, die in de laatste jaren eene zeldzaamheid in den IJssel was, steeds aan. Het zijn meestal elften die 4 a 6 halve kilogrammen wegen. Onze visschers verheugen zich zeer met hunne vangst, die hun groole voordeelen oplevert.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1