MUM 1870. N0.381. Zaturdag 14 Mei. 8ste Jaargang. ES. AAGPILLEN. BINNENLANDSCBE TIJD11VGEX. 92 67 75^/^ 63'/. 214,I/4 81sla 28'/.a M'/i. 65 63'/,6 4.8J|„ «s/„ VLISSINGSCH WEEKBLAD. e Zeeland: toekhandelaar tter 13. 'ILLEN jaren in Europa ;zaam ter hunner ichte en tocli veel am, merken op (k ijsver tering, ver heid in meer gun- i deze pillen 4 0 Cent. ilarkt, G n°. 130. M. P. Broekes. J. de Looze 4 Nienwendijk H no. 101. VLISSINGEN Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te jenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs fan 1—1A regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franeo per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren, Vlissingen 13 Mei. Aan belanghebbenden maken wij bekend dat het kantoor randen Rijks-Ontvanger alhier, is verplaatst naar de voorma lige groote Marinewerf (kantoor van den Ingenieur.) Den 10 dezer is alhier in het openbaar aanbesteed: het on derhoud der kazernegebouwen te Vlissingen, Middelburg en Breskens, onder het beheer der genie te Vlissingen, gedurende het dienstjaar 1870/71; waarvan aannemer is geworden de heer A. Rinders, te Breskens, voor ƒ4500. Het verwen van de kazernegebouwen te Vlissingen, aannemer de heer A. Monjé, te Vlissingen, voor 1160. Gisteren is te 's Hage ten behoeve der staatsspoorwegen aanbesteed: het leveren en inhangen der houten deuren in de schutsluizen van het kanaal door Walcheren bij Vlissingen en Veere, alsmede het maken van twee due d'alven voor de schut sluis te Veere. De laagste inschrijver was de heer H. Schram de Jong, te Sliedrecht, voor 191.587. burg. naar Middelburg. 's morgens 10.30 V 's naaiidd. 6. 1.— V i 's morgens 7. 's namidd. 6. 3.- V 's morgens 10.30 's namidd. 7. wagen rijdt alsdan burg. Ambt-Ommen 10 Mei. Belgische handelaars in schapen komen deze streken weder bezoeken om opkoopen te doen, aan de huizen der landlieden. De prijzen, die zij beste den, zijn boven verwachting hoog; 13, f 14 a 16 wordt voor een goed langstaartig weer gemakkelijk bedongen. Big gen vinden insgelijks grage koopers, waarvoor zich ook vreemde kooplieden van elders bij de boeren aan huis zich opdoen; de prijzen gaan gemiddeld voor zesweeksche biseen van 8 a 9. Apeldoorn 8 Mei. Er worden op de Wieselsche heide voor het derde concours van den Weerbaarheidsbond negen n; «ohietbanen aangelegd, van 500 meters lengte. Deze zijn op |Co lssin®on> V verschillende afstanden aan beide zijden van coulissen voorzien, i Vlissingen van aarde opgezet, 72 vierk. meters groot. Bij de coulissen ter s, 9, 10 en 11 ure. linkerzijde zijn overdekte observatieplaatsen aangebragt. Nog r' 2' °rt. ecn Mende baan werd op eene lengte van 1000 meters aange- n. V^-gemeenteraadsvergadering van gisteren is besloten, dat bij die gelegenheid, voor rekening der gemeente, op de Loolaan, twee eerebogen zullen worden opgerigt en des avond Plicht. Bergen, op Zoom 9 Mei. De ansjovisvangst op deze stroomen was in de vorige week gezegend, en verlevendigt °°P onzer nijvere visschers op betere uitkomsten dan in de «er laatste jaren het geval is geweest, toen de vangst uiterst Wnaarsch en verre beneden het middelmatige bleef. Eenige vis' Whers bragten tusschen 11. Donderdag en Zaturdag 10 40, Wn zelfs 80 ankers, bij elk getij aan en groot van stuk; de ton ~3ovis bevat S'/2 anker ingezouten. Breda 6 Mei. De heer M. gewezen ontvanger te V. en zoodanig gepensionneerd, werd heden morgen levenloos jpebaald, uit den vijver van den hulzen „de Drie Schouwen" "sar hij gisteren avand zijn intrek had genomen. Liddag9 5.ure. 4.30 laar f 2.50. rke. e met de Stoomboot Prijs 60 cents. 11.25. 4.40. 3c trein 6.15 G ent. 0.30 3e trein 4.50. 2.30 7.20. 'ff alwaj 1 Breda. 9 Mei. De timmermansknechts, die deze week alhier voor het eerst de grève opwierpen, hebben voor het grootste gedeelte hun werk rustig hervat. Slechts enkele hebben de stad verlaten, om elders werk te zoeken. Het aantal aspiranten, om op de koninklijke militaire Academie geplaatst te worden, neemt elk jaar af. Thans is door slechts 82 jongelingen aanvraag gedaan, om aan het admissie- examen deel te nemen. 's Gravenlxago 9 Mei. In den gezondheidstoe stand van H. M. de koningin is geene verandering merkbaar, zoodat H. M. nog steeds hare kamers moet houden. De onlangs benoemde gezant van Portugal bij het hof der Nederlanden, de ridder d'Antas, heeft gisteren namiddag zijne opwachting bij Z. K. H. den prins van Oranje gemaakt, en zal heden namiddag ten half zes ure bij H. M. de koningin ten gehoore worden toegelaten. Naar men ons van goed ingelichte zijde mededeelt, zal Z. K. H. prins Alexander der Nederlanden zich spoedig tijde lijk met der woon te Leiden vestigen, ten einde daar in de reg- teu te studeren en verder zijne militaire opvoeding te voltooijen. Z. K. H. prins Erederik heeft aan de handboogschut terij Bexteritae te Steenbergen, die tegen dezen zomer een groot concours van handboogschutterijen heeft uitgeschreven twee fraaije kristalen karaffen, met zilver gemonteerd, als prijs doen toekomen. Grra.venh.age 10 Mei. Ten einde den verjaardag van H. M. de koningin op waardige wijze in de residentie te doen vieren, hebben Burgemeester en Wethouders, nu de post van uitgaaf voor feestelijkheden op de begrooting door de jongste illuminatie schier is uitgeput, den raad voorgesteld dien post met 1500 te verhoogen. Door den raad werd hiertoe besloten. Helder 9 Mei. Werd voor een paar dagen gemeld dat de visschers, tengevolge van het slechte weder niet konden vis sollen: die toestand is zeer in hun voordeel veranderd. Er wordt thans door de kustvisschers belangrijk veel geep gevangen, een visch die voor aas zeer veel aftrek heeft en waarvoor tot ƒ15 het tal wordt betaaldook wordt er veel harder gevan gen, een soort zee-elft die, groot en klein, voor 30 cent het stuk is opgekocht ter verzending. Er hecrscht hier dan ook eene buitengewone bedrijvigheid en levendigheid langs de kust, üie vele toeschouwers uitlokt. Kaalte 10 Mei. Met de bijenteelt ziet het hier en in deze omstreken thans niet zeer gunstig uit. Het koude natte en gure weder was voor de ontwikkeling dezer insekten zeer nadeelig. gneek 10 Mei. Onlangs is een rijke Fries opzijn last begraven z66 als hij te bed lag, en daardoor een schat van effecten meê in de kist gelegd. Later werdt dit ontdekt, en daardoor de naam der huishoud ster, die men van diefstal verdacht, gered. Zutphen 9 Mei. Sedert verscheidene jaren heeft men om dezen tijd van het jaar zooveel hazen niet gezien als thans. Als men door de velden wandelt en bedaard voort gaat, ziet men er niet zelden twee of meer te gelijk weg springen. Ge koppelde patrijzen worltu ook dikwijls aangetroffen.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1