jroud! 1870. N°. 379. Zaturdas; 30 April. 8ste Jaargang. ZER. B1NNMLANDSC1IE TIJBINGEA. 923l, 67 7 I, G*'l, 216 81'/, 68'|, 27'/, 2 Vl„ 55'/,, 6u9ii« «"lie VLISSINGSCH WEEEBLAD 0>'DEH- ooi voor lager jaarwedde van zoo spoedig brieven bij den 12.1 vorder van 15 tot 30 Men der Baard een Grelcl.) Ifranco aan- ier, St. Nico. 3rd en terugge- Dépóts worden irborgen. Ib li r g. 'c naar Middelburg. I 's morgeus 10 30 9.30 10 30 's uamidd. 2.30 V 2.30 Y p 2.30 Y 's morgeus 10.30 wagen rijdt alsdan urg. Vlissingen, v. v. b o. Vlissingen 9, 10 en 11 ure. 2, 3, 5, 6. 8 en 9 ure. 11. ddags 5.ure. L 4.30 ar f 2 50. met de Stoomboot Prijs 60 ceuts. .25. .40. 3e trein 6 15 8.30 ent. 30 3c trein 4.50. 30 7.20. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te renden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; dc prijs ▼an 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SC Hl F F EB. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 00 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Zoo even ontvingen wij van dc Kegelings-Commissie liet programma voor hel 12e Nederlandsclie Taal- en Letterkundig Congres, wat in den nazomer van dit jaar te Middelburg zal gehouden worden. Wij laten het programma hier in zijn geheel achter volgen: a. Nederlandsclie taal- en letterkunde; b. Nederlandsclie Geschiedenis en oudheidkunde; c. Nederlandsclie tooneel-, zangkunst en Boekhandel. Wat tot elk dezer hoofdvakken o. a. kan gerekend worden te behooren, is in het programma van het IX congres, met zóu eel juistheid, omschreven, dat de herhaling daarvan hoogst wenschelijk geacht wordt. Onder Nederlandsclie taal- en letterkunde moet begrepen worden Geschiedenis der Nederlandsclie taal. Spraakleer. Stijlleer. Spelling. Onderwijs der Nederlandsclie taal, haar plaats in het lager, middelbaar en hooger onderwijs. Geschiedenis der Nederlandsclie letterkunde. Letterkun dige esthttiek. Geschiedenis en tegenwoordige toestand der Nederduitsche taalbeoefening en letterkunde in Duitsehland en Frankrijk. Aanknooping van letterkundige betrekkingen met de Nederduitsche taalbeoefenaren. Onder Nederlandsclie Geschiedenis en oudheidkunde: Nederlandsclie land- en volksbeschrijving. Nederlaud- sche fabelleer. Geschiedenis der verschillende Nederlandsclie gewesten. Ontwikkeling van den Nederlandschen volskgeest in de mid deleeuwen en later. Geschiedenis der betrekkingen tusschen de Nederlandsche gewesten en de Nederduitsche volkeren langs de Noord- en de Oostzee; de Hanze. Nederlandsclie volkplantingen in Noord-en Oost-Duischland. Geschiedenis der wetenschappen en kunsten in de Neder- landen, inzonderheid der schilder en bouwkunst. Hoofd- I kenmerken der Nederlandsclie schilderschool in het verleden; I haar tegenwoordige toestand, haar toekomst. Bewaring van historische en kuiistmonumenten. Archief- wezen. Onderwijs in de geschiedenis des vaderlands. Onder Nederlandsclie tooneel-, zangkunst en boekhandel Geschiedenis van het Ncderlandscli tooneel, zijn tegenwoor- V dige toestand. Uitspraakleer. Zang op het tooneel. Koorzang. Lied. Volkslied. Bevordering der uitvoering van gewrochten van Nederland- sche componisten op Nederlandschen tekst. Geschiedenis der toonkunst in de Nederlanden. Uitbreiding der boekhandelsbetrekkingen tusschen Noord en Zuid-Nederland. Wetgeving op het copieregt en den nadruk. In een onzer volgende nummers zijn wij van plan op het te houden Congres terug te komen. van de saluulbatterij bij de Oranjestraat, van den nog al hoogen zeemuur in het water gevallen, door spoedige en ijverige aange- bragte hulp is het den molenaar A. Polderman en diens knecht J. j. van der Burg gelukt hem behouden op den wal te krijgen. Vlissingen 29 April. Woensdag namiddag is een jongen van 12 jaar die zich onledig hield met het zoeken van vogelnesten op hit buitentalud Gisteren is hier ter reede op het Noord-Duiische barkschip Ilelios, kapt. Ziesiner, een matroos uit de mast gevallen, en op een ketting teregt gekomen. Hij was oogenblikkelijk een lijk, en is in het gasthuis alhier opgenomen. De onveiukkige heette Friedrich Wilhelm Audries en was den 11 October 1852 te Alt Pillau in Pruissen geboren. Volgens het bestek van de op 5 Mei a. s. te 'sGravenhage ten behoeve der staatsspoorwegen te houden aanbesteding, bestaat het uit te voeren werk in het vervaardigen, leveren, stillen en verwen van eene ijzeren draaibrug over bet buiiensluLlioofd der binnenkeer- en schutsluis te Vlissingen, ingerigt voor ge woon verkeer, en om later enkel spoor daarop te kunnen brengen. üe brug wordt bewogen op een gesmeed ijzeren spil en opgehangen met acht gietstalen bouten en een gietstalen deksel aan twee draagbalken, die de hoofdliggers dragen. In gesloten toestand wordt zij aan elk tier uiteinden gesteund door vier opzetrollen of excentriekschijven, aan het middelgedeelte door twee vijzels. Zij wordt gesloten door twee gesmeed ijzeren schuiven. De hoofdafinetingen zijn onderlengte der brug, in de as gemeten, 41 meter; lengte van den langen brugarm, in de as gemeten, 28 meter; overspannende eene doorvaartopening, op 1.70 meter A. P. van 20 meter; lengte van den korten brug arm, iu de as gemeten, 16 meter; afstand der hoofdliggers, midden op midden, 8 meter; breedte van den rijweg 7.20 meter. Aan de brug moet onder meer eene hoeveelheid van 146,525 kilogram getrokken, 89.241 kilogram gegoten en 17.874 kilo- gram gesmeed ijzer verwerkt worden. De brug moet na de voltooijing in haar geheel aan beproef Ij', vingen onderworpen worden. Als zij geopend en geballast is'.p mogen de hoofdliggers niet ineer doorbuigen dan 55 millimeter aan den korten brugarm. Gesloten en behoorlijk gesteld zijnde, zal zij onderworpen worden aan een gelijkmatige belasting van 4000 kilogram per strekkende meter, ouder welke belasting de hoofdliggers geen grootere dourbuiging mogen vertoonen dan 5 millimeter. Na het wegnemen der proeib.lasting mag geen der hoofdliggers een blijvende doorbuiging vertoonen. Heeft zij deze beproeving doorstaan, dan heeft de voorloopige opneming plaats. Dit laatste moet kunnen geschieden op 1 Juïij 1871, zijnde het tijdstip waarop het werk gereed moet zijn. Als bedrag der begrooting vau het werk wordt bij het be stek/59.200 opgegeven. Zr. Ms. raderstoomschip de Valk, onder bevel van den kapi tein-luitenant ter zeeN. M. J. Kroef, is, volgens een bij het departement van marine ingekomen telegram, den 24en dezer te Vigo aangekomen en zoo van daar naar Plv nouth levcneu.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1