VLISSINGSCH WEEKBLAD. Zaturdas; 9 April. 8ste Jaargang. te F. H. SCHIFFEB. 1870. N°. 37C. Nienwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Ad vertentiën gelieve men aan den Uitgever in te lenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 1A regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. /tjóq>-^ '-ft v.v BUREAU: Dit Blad wordt wekelijks, des Zatnrdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. PATENTEN. Verkrijgbaar stelling der patenten over het 3e kwartaal van het dienstjaar 18"770. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend dat de patenten over het 3e kwartaal van het dienstjaar 1 8g9/70, verkrijgbaar zijn gesteld ter Gemeente-Secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van af den 1 tot en met den 15 April a. s. van des voortniddags 10 tot des namiddags ten 3 ure; dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, over eenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen zullen worden afgegeven, door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde; wordende de belanghebbend n tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd hun patentniet kunnen vertoonen,zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28 Maart 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De secretaris, P. FORBES WELS. SLAGERIJ. Informatie de commodo et incommodo. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, Gezien het adres van J. A. Wisse, houdende verzoek om vergunning tot het inrigten van het pand wijk G, no. 37, tot slagerij; Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 31 Januarij 1824 (Staatsblad no. 19); Maken bekend dat de bij genoemd Koninklijk besluit voorgeschreven infor matie de commodo et incommodo zal plaats hebben op Zuturdag den 9 April 1870, des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize der Gemeente; en-roepen bij deze op, om daarbij tegenwoordig te zijn, ten einde in hun belang te worden gehoord, alle eigenaars of ge bruikers van de hiervoren bedoelde of daaraan grenzende ge bouwen of erven, en in hel algemeen ieder, die vermeenen mogt tegen de gevraagde vergunning eenig bezwaar te moeten in brengen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 2 April 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. NATIONALE MILITIE. Tweede zitting van den Militieraad. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Brengen ter kennis van de lotelingeu dezer gemeente, behoo- rendetot de ligting van het jaar 1870, die door den militieraad voor den dienst der militie zijn aangewezen of omtrent welke nog geene uitspraak is gedaan, dat die raad op Maandag den 11 April 1870, des voormiddags ten 9'/2 uur te Middelburg in de Ab lij, eene tweede zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent alle in de eerste zitting-niet afgedane zaken, alsmede omtrent hen, die als plaatsvervangers of nummerverwisselaars verlangen op te treden, en dat, bijaldien nopens hunne redenen van vrijstelling nog geene uitspraak is gedaan of zij zich in de dienst der militie wenschen te doen vervangen, zij op gemelden tijd voor den militieraad moeten verschijnen, vergezeld van de personen, die als plaatsvervangers of nummerverwisselaars voor hen verlangen op te treden, en voorzien van de navolgende stukken 1». wat den plaatsvervanger betreft: a. van een getuigschrift, dat hij is ingezeten, ongehuwd of kinderloos weduwnaar, niet beneden de 21 jaren oud, en dat hij een goed gedrag beeft geleid. (Dit getuigschrift wordt afge geven door den Burgemeester). - b. van het bewijs, dat hij zijne pligtenten aanzien van de militie beeft volbragt, of dat hij er geene te volbrengen had; c. indien hij vroeger als militair of op 's lauds vloot mogt hebben gediend, van een bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven door den kommandant van het korps, waarbij hij laatstelijk heeft gediend. (Dit getuigschrift kan bij dien kommandant worden aangevraagd). d. zoo hij minderjarig is, van een bewijs van de toestemming van zijn vader of voogd, om als plaatsvervanger op te treden, 2°. wat den nummerverwisselaar betreft: a. van een bewijs, afgegeven door den burgemeester der ge meente, waar hij voor de militie is ingeschreven en onder ande ren inhoudende, dat hij tot dusverre tot geene dienst bij de militie is verpligt geweest. b. van de hierboven onder letter c. en d. vermelde stukken; c zoo hij voor de militie is ingeschreven binnen eene ge meente van een ander militie-district, dan waartoe de lotelwig behoort, wiens dienst hij verlangt waar te nemen, van eei« floor den voorzitter van den militieraad van dat district afgegeven uittreksel uit het lotingsregister, waarop hij voorkomt, bevat tende de daarin teu zijnen aanzien vermelde opgaten. Nadat de persoon, die als plaatsvervanger of nummervervvis- selaar zal optreden, als zoodanig is toegelaten, zal door of van wege den loteling, die zich doet vervangen, aan den militie raad moeten worden overgelegd een afschrift van de notariële akte van overeenkomst over de vervanging in de dienst. Tot afgifte van de stukken, hierboven onder 1 a en d eri 2 a bedoeld, zal op Woensdag den 6 April eerstkomende, des voormiddags van 11! tot 12 uur, in een der lokalen van het raadhuis zitting worden gehouden. Die als plaatsvervanger verlangt op te treden zal alsdan vergezeld moeten zijn van twee bij den Burgemeester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die de vereisclite verklaring omtrent liet gedrag enz. van den plaatsvervanger kunnen afleg'-' gen en onderteekellen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 April 187Ó. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1