VLISSIN6SGH WEEKBLAD. 8 fe Jaargang. GELUK. rlangen, halen 1870. Na. 373. Zaturda^ 19 Maart. arkt, G n°. 130 de Bres. P. Broekes. J. de Looze or de vele na- osjes geschro ot lak gedrukt ns het aloude ie onder dep leen voor Vlis- E, bij niemand óts kan krijgen n in Zeeland. ele Staats- und. aanzienlijk 'apitalen egering dezer. it Origineel- slechts 3!/2 hen door den origineel jan het bedrag naar de verst GETROKKEN. 00, 200.000, 0, 162.000, 1.000, 40.000, aal 15.000, 4 1000, 7 maal 6 maal 3000, 1 1200, 206 200, 17850 dan een van verzending der -ekking onder - deelnemers, en wordt, het oudste en lillende deelne- prijzen van herhaaldelijk j den 29 der ogsten prijs te t.e og Itte origineele jende de bestel- Hamburg. slkantoor. VLISSINGEU. Niej've'jdijk TT no. Hl. VLISSINGEH. Ailvertenticn gelieve men aap den Uitgever in te «end." uiterlijk Donderdagavond ten S ure; de prijs Van 4 regel» is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. «Ai BUREAUt F. H. SCHiFFER. T)it Blal wordt wekelijks, .lus Zatnrdags uitje Abonnementsprijs per drie maanden (50 Cent», pei pust 75 Cents Afzonderlijke nummers 5 Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en directeuren. gi'v»'H. franco Cent. jaij deze Courant behoort een Bij voegsel. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingeu Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de her ziening heeft plaats gehad, ran de in het vorige jaar vast gestelde lijsten der kiesbevoegden voor de leden der Tweede Kamer van' de Staten-Ger.eraal en van de Provinciale Staten, alsmede voor de leden vau den Gemeenteraad, in deze ge meente, en dat vnn die lijsten, welke van heden af tot en met den 29 Maart a. s. ter Secretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen, wegens verlies van de gevorderde ver- eischteii, of ten gevolge van overlijden, zijn geschrapt ge worden, de namen (Ier navolgende personen, als: Van die voor leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaul en van de Provinciale Staten: P. C. Blonk, F. C. Audenaarde, F. J. Goemans, C. Stroo, P. Lems, K. H. Koentze, D. Krug, J. P. H. Sesseler, W. Schuurman, B. van Lier Ez., H. van Loo, P. de Beer, A. Dekkers, J. J. Soer, E. H. van Leeuwen, C. F. Tienpont, W. F. van der Burg, J. J. F. G. M. Verlieijen, H. F. B. Dissen, W. F. Noest, W. C. M. Arendsma, J. Hector, W. Hendrikse. Voor die voor leden van den Gemeentenraad: J. H. Daane, P. C. Blonk, F. T. Audenaarde, F. J. Goe mans, II. Swenne, J. Jurrij, J. B. Maartens, J. van den Bergen, P. Lems, IC. H. Koentze, J. J. Prince, A. Wielix, Ij. den Herder, F. M. Carel, J. C. de Koster, J. Bos, J. P. H. Sesseler, W. Schuurman, B. van Lier Ez., H. van Boo, J. J. van der Burg, J. J. Soer, A. Riemens, E. H. van Leeuwen, C. F. Tienpont, W. F. van der Burg, J. J. Klo progge, C. Holtgreve, A. Stroo, J. W. Fritz, J. Tromp, P. 11. Simons, W. M. C. Arendsma, J. Mommaas, W. P. Simmons, J. Ilector. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14 Maart 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Wij geven in ons blad van deze week de eerste plaats aan M een schrijven van den Wel Edel Achtbaren Heer van Uije Pieterse, gerigt aan de redactie van het fli&vngsch Weekblad, van den volgenden inhoud: aAan de liedactie van het Vlisshigsch Weekblad. Mijnheer Mag ik U verzoeken in uw eerst volgend nummer op te nemen mijn ter Gemeenteraadszitting van Woensdag 9 dezer gedaan- Voorstel betrekkelijk de Siooinboots-C'öminunicatie van hier op Rotterdam, zoo als dit schriftelijk door mij is ingediend? Het luidt als volgt: De Gemeenteraad ian Vlissingeu; „In aanmerking nemende de behoefte die er voor deze (.Gemeente bestaat aan een geregelde Stooinbootdienst tus- //schen die gemeente en Rotterdam, welke dienst door de „Zeeuwsche Stoomvaart-Maatschappij, door onvoorziene ramp, ..is geschorst. (.Besluit om, wanneer binnen den tijd van vier weken, „de dienst der bestaande Concessie niet inogt worden /(Voortgezet, zich voorbelioudens de goedkeuring van „Gede puteerde Staten, bereid te verklaren, wanneer „door solide personen eeue nieuwe Concessie tot Stoom- „vaart van Vlissingeu op Rotterdam mogt worden aang - „vraagd, in die Concessie, de voorwaarden aan Burgemeester „en Wethouders aannemelijk voorkomende, deel te nemen „voor een bedrag van hoogstens f I2UJD. Zooals gij bemerken zult, verschilt dit voorstel aanmer kelijk van dat, hetwelk in de Middelburgsche Courant van 11. Donderdag voorkomt en waarop uwe beschouwingen in uw geacht blad vau 11. Zaturdag zijn gegrond! Het ver slag van het verhandelde- in de zitting van den Gemeen teraad, voorkomende in de Middelburgsche courant van 14 dezer, alhoewel nog niet in allen opzigte juist te noemen, zal U vermoedelijk het verschil reeds hebben doen opmerken. Door mijn voorstel had ik gewenscht, indien de Gemeen teraad had kunnen besluiten dit aan te nemen, eene aanvraag uit te lokken voor eene geheel nieuwe Concessie, otn, nl. des Dingsdags van hier, des Woensdag van Rotterdam enz. te varen zoo als ik bij de beraadslagingen heb te kennen gegeven. Met betuiging van achting. Uw dw. Dienaar (get.) Th. van Uije Pietkkse. Vlissiugen 15 Maart 1870." Na eene kennismaking met den woordelijken inhoud van het door den Heer Wethouder in den Stedelij ken Raad inge diende voorstel, verklaren wij ons ten volle bereid, om al onze aanmerkingen, die den zin van-afkeuring hadden in ons laatst verschenen nummer op rekening te stellen van de Middelburgsche courant. De mededeeling in het Middelburgse!! blad, vergeleken bij den waren inhoud van het voois el, is zoodanig tegen de strekking en den inhoud van de duor d< n geachten Voorsteller gebezigde en geschreven woorden, dat het geëerde Raadslid, aan wien Vlissiugen dank is verschul digd voor het ter tafel gebragle voorstel, in de noodzakelij k- lieid is gebragt, om den juisten inhoud bekend te maken. Wij brengen ZijnEdele daarvoor onzen dank, en" geven aan het voorstel de verdiende hulde van eenige toelichtingen, die strekken zullen, om ons aan de zijde te plaatsen van den Heer Wethouder in zijn welbegrepen belang onzer stad. liet is niet de eerste maal, dat een Lid uit onzen Stedelijken Raad reden heeft tot billijke klagt, over onnaauwkeurige en ironieke mededeelingen uit de Gemeenteraadszittingen in de Middelburgsche courant.

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1