VLISS1NQSGH WEEKBLAD. ■J. 1810. N°. 369. Zaturdag 19 Februarij. 8sfe Jaargang. STREMMING DER PASSAGE OVER DE TONNEN BRUG. STOOMBOOT. uiten-eilanden geen aan- abeduidend en daarenbo- Zeer weinig is dan ook voorgaande veek weinig i uitsluitend tot dadelijke 5 a f 7.75. Rogge f 5.60 af 5.25. Haver f3.50 f 6.60 a 1 6.90. jt was dan de beide vorige en in Davolging van de Rogge en Paardenbooncn >len 10 cents per mud ta jartijtjes werden geplaatst 1 6.50 a f 6.zijn ie be 3 f5.75 a f5.50. Winter- f5.—tot f 4.75. Haver 6.50 a f 6.Krwten :ten. 2*/3 pc.t 54 3 65 4 84»/» 4'/3 5 92»/, 5 67'/» e 5 n 75'/, 4 a 63'/., 5 213 4'/» 81'/» 4 04'/» 3 26'/, 3 22'h» 5 55'/» 5 55'/» 5 S 3 2'/, hunnen harte- leelnemen in de e Jtüclitver- BERG. IBERGDUPONT. Nieuwendijk IT 110. 101. VLISSINGEN. Advertenticu gelieve men aan den Uitgever in te gendin uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs *aa 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Bij deze Courant belioort een Bij voegsel. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, maken bekend: dat ten gevolge van door de vorst ontstane be lemmering, de passage over de TONNENBR UG van af heden, tijdelijk zal zijn gestremd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15 Februarij 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. NOG EEN ERNSTIG WOORD OVER DE ig der LOTERIJ ÜCHIALE an den Heiligen dat de Weeshuis zal Zondag van :ags vijf uur, en 21° dezer maand 27" Februarij op lie, 'ast. Voorz. 1, Secretaris. i VLISSINGEN. Elke inwouer van Vlissingen zal met dankbaarheid het voor stel hebben vernomen, door den Heer Wethouder van Uije Pielerse in de vergadering van den Stedelijken Haad uitgespro ken, met het doel, om aan de zijde des Heeren Burgemeesters, een beroep te doen op de medewerking der Raadsleden, ter voor- Ikoining van nog meerdere schade aan handel en nijverheid toe- gebragt door de geslremde stoomvaart van Vlissingen op Rot terdam. Wij brengen, als de tolk der burgerij, den Geëerden Voorsteller onzen opregten dank, en geven ZijnEd. de eer, iu eene zoo belangrijke zaak, het intiatief te hebben genomen, en voegen er den wensch bij, dat bet voorstel, dat zoo naauw de belangen raakt onzer stad, in ernstige overweging worde ge nomen, en het welverdiende succes van onverdeelden bijval lerlange. Moe heeft de Meer van Uije Pieterse het voorstel go- Iformulecrd ZijnKd. beeft iu eene namiddigzitling van den Kieuieeiilcraad de bezwaren ter tafel gebrugt, welke liet gevolg zijn ioor onzen handel van liet gemis eener stoomboot van Missiugen op Rotterdam. Op dit voorwoord van het geachte raadslid zal wel niemand der raadsleden iets hebben af te dingen. En als ieder vertegenwoordiger der burgerij zijne roeping ge- I Machtig is, zal de geheele Gemeenteraad het gesproken ■woord ten volle moeten beamen en wij hopen, ook herhalen, klat de bezwaren groot en talrijk zijn, die in onze gemeente ^oortvloeijen uit liet gemis onzer stoomboot, l'oregt gaf dan ook meergemelde Meer den St delijken Raad iu overweging, om fan de directie van de Zeeuwsche maatschappij san stoomvaart, Kelke zich niet voldoende heeft ui'gesproken over eene hervat- bug al of niet der gestremde stoouiboutdicnst en dientenge- f'ulge, niet genoegzaam het bestaande gemis tot een ernstig fint van overweging beeft gemaakt de categorische vraag tc stellen of zij plan heeft den stoombootdienst te hervatten, en zoo ja, wanneer. En mogt het. antwoord der directie wezen, dat zij de gestaakte dienst niet denkt te herstellen, door eene andere stoomboot in de vaart te brengen, of mogt het antwoord onvol doende klinken, dat wil zeggen, mogt de directie een ontwij kend antwoord geven, mogt ze de hervatting der stoomboot- dienst op de lange baan schuiven of een te lang tijdverloop be palen, dan ware liet naar liet inzien van den Heer Wethouder, dienstig om pogingen aan te wenden tot de oprigtitig van een stoombootdienst van wege de gemeente en de gelden daartoe door eene leening bijeen te brengen, opdat zoodoende in de dringende behoefte voor onze gemeente voorzien worde. Dit laatste hadden wij gaarne door het geëerde Raadslid eenigzins anders geformuleerd gezien. NI. eene stoombootdienst van wege de gemeente, had kunnen weggelaten worden, en juister had de geachte voorsteller gesproken, indien hij gezegd had eene stoombootdienst, door de gemeente in het leven ge roepen, waut als de bedoeling is met eene stoombootdienst van wege de gemeente, dat de gemeenteraad zulk eene dienst zou oprigten, dan zo.i het voorstel bij sommige leden tegen spraak kunnen ontmoeten, op grond, dat de Raad zich met zulke zaken van handel en nijverheid minder behoort in te laten, maar ze in handen moet stellen van de Kamer van Koop handel of van particulieren. Bedoelt evenwel de Heer van Uije Pieterse, dat de gemeente, niet eigenlijk de Raad, maar de bur gers gezamenlijk, eene stoombootdienst zullen oprigten dan houden wij de zaak als flink voorgesteld, maar in dit geval had het geëerde Raadslid zich duidelijker kunnen uitdrukken. Hadde ZijnEd. gesproken van eene stoombootdienst, door de gemeente in liet leven geroepen, dan is in de veronderstelling, dat de bur gers de dienst eigenlijk oprigten, en dat de Raad daartoe de impulsie geeft en de competente medewerking, de zaak goel voorgesteld. Het zou kunnen zijn, dat de lieer vau Uijé Pieterse zich duidelijker heeft uitgedrukt, dan de lezing zijner woorden in de Middelburgsche Courant, bevat. In deze veron derstelling nemen wij onze opmer.ing terug. Maar indien zij juist inogt wezen, dan hopen wij, dat de Geachte Voorsteller zijn voorstel met juistheid bij de discussie zal opzetten, opdat geen der Raadsleden in de woorden van liet voorstel een voor wendsel zoeke, om te zeggen: dat de Raad zich met zaken vait handelen nijverheid niet te veel moet inlaten. Tot zekere hoogte stemmen wij met die bewering in; maar keureu af, dat'de Stedelijke Raad geheel werkeloos zou blijven in het gevoelig en naileelig verlies der stoombootdienst. Het optreden evenwel van de vertegenwoordigers der gemeente, om de directie van' de Zeeuwsche maatschappij tot een beslissend antwoord uit te tioo- iligen, des noods te noodzaken, vinden wij allezins gepast,'eu de krachtige medewerking van den Stedelijken Raad, om de gelden voor eene Vlissingsche stoombootdienst door eene Icening bijeen te brengen onder de burgers, zal elkeen van harte wen- sclien; ofschoon de concessie, de leiding en de uitvoering van de dienst- aan particulieren of aan een commissie buiten den Raad, ons bedunkens, behooren gegeven te worden. Ten slotte kunnen wij de opmerking niet verzwijgen, dat het voorstel van den Heer Wethouder ten bekwamen tijde iu het midden is gebragt. In deze dagen, als alle vaart op Rotterdam

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1