BLiïfeA'LARBSCliE 'fUDlftm kunnen vervoeren van en naar Vlissingen. Maar boven alles zou het wenschelijk zijn, flat dezelfde maatschappij onder medewerking der burgers van Vlissingen fwee stoombooten in huur of in koop zich aanschafte ter hervatting eener geregelde en meer gemakkelijke stoomvaart tusschen onze stad en Rotterdam. De Fransclre schoener Eduard kapt Bottin komende van Gend en de Noordsche brik Sophie kapt. Eentsen komende van Krageroe zijn den 17 dezer van de Caloot vlot gekomen en in de haven alhier gebragt. De Sophie is zwaar lek en zal waarschijnlijk bier verkocht worden, wat de Eduard aangaat, deze heeft slechts weinig schade. Donderdag nacht is de binnenkomende Engelsche stoom boot Chevy Chase aan den grond geraakt op de Nolleplaat be westen (leze stad doch is spoedig weder vlot gekomen en heeft de reis naar Antwerpen voortgezet. Sedert eenige dagen is men begonnen aan bet slechten van een gedeelte der aarden binnen- en buiten wal en de steenen muren der Duinpoorl De daaruit verkregen grond wordt gebezigd tot liet leggen eener dam, welke voltooid zijnde eene breedte over den kruin zal hebben van 20 nieters. De houten brug op steenen pijiers, welke daar nu ligt zal worden afgebroken, en zal de stad alzooook aan die zijde ophou der. vesting te z'jn. INenzen 18 Jannarij. In het afgeioopen jaar zijn alhier binnengekomen en naar Gent opgevaren 389 zeeschepen, waaronder 42 Nederlandsche en 29 Belgische; en van Gent afgekomen, met bestemming naar zee, 349 schepen. Bovendien zijn neg binnengekomen 32 zeeschepen, wier ladingen, mede voor Gend bestemd, alhier zijn gelost, alsmede 13 zeeschepen als bijleggers. In het iaar 1SGS waren binnengekomen 432 schepen, waai onder 16 Nederlandsche en 42 Belgische, en uit gegaan 380 schepen. Wijders is het kanaal alhier in liet jaar 1869 nog bevaren door 2963 opgaande en 2977 afgaande bin nenschepen, tegen 2524 opgaande en 2418 afgaande in het jaar te voren. Goes. Bij breed gemotiveerd vonnis beeft de arron- disse'ments-regtbank alhier den directeur-generaal der staats spoorwegen vrijgesproken wegens het te laat aankomen der treinen, als zijnde hij niet de daarvoor aansprakelijke persoon. Daargelaten nog de vraag, in hoever het feit \v.el strafbaar is. Bij de regering is een aanvraag ingekomen voor de con cessie van een spoorweglijn van den Hoek van Holland naar Rotterdam, met het maken van een berghaven aan den Hoek van Holland en wel van de heeren L. Pincoffs en mr. D. van Weel te Rotterdam, Th. J. Stieltjes te Delft, S. Raphael C°. te Amsterdam en R. Raphael Sons te Londen. Naar men zegt zou het wetsontwerp, regelende de defensie, door den minister van oorlog bij den raad van state zijn inge zonden. Ook verneemt men dat dezelfde minister voornemens zou zijn de garriizoensveranderingen te doen ophouden, en wel inet het doel de militie te localiseren. In verband (laarmede zouden ook chefs der verschillende regementen worden uitge- iioorligdde miliciens zooveel mogelijk in te lijven bij de corpsen, welke in of nabij hunne gewone woonplaats in garnizoen liggen. {Amslercl. Ct.) Helder 18 Januarij. (II. enN. Ct.) Naar wij ver nemen zal de vice-admiraal O. A. Ühlenbeck in zijne betrekking van directeur en kommandant der marine alhier worden vervan gen door den kapitein ter zee J. van der Meersch, thans in die betrekking te Helleroetsluis; laatstgenoemde zal als zoodanig worden opgevolgd door den kapitein ter zee E. L. Gcerling, thans ekwipagemeester alhier. Tot havenmeester alhier, in de I laats van den heer van Woelderen, zal naar men ons meldt, worden benoemd de kapitein-luitenant ter zee W. R. F. Escher; terwijl ter vervanging van den kapitein-luitenant ter zee A. A. 'sGratuwen tot inspecteur van het loodswezen alhier zal worden benoemd (Ie luitenant ter zee leki.jlrr. II. O. Wichers. ÏVleppel 17 Januarij. Een jongeling, die jl. Vrijdag avond deelnam aan een tamelijk luidruchtiger! optogt van schip persknechten door onze stad, bij welke gelegenheid ruimschoots en gratis brandewijn werd gedronken op kosten van een in ondertrouw opgenomen paar jongelieden, is tot heden nitt bij z.ijne ouders teruggi keer.l. Natuurli,k kwam Wen tot het ver moeden, dat hij vertin rtkm zou zijn rn het Mi pp lerdiep, waar aan bij woont. Gisteren en heden heeft men daarin te vergeefs naar zrjn (ijk geit". I Niets dan Z'jn 'pet en hals teek zijn op twee verschillende plaatsen teruggevonden: men zegt dat ook sporen van bloed zijn ontdekt. Hoe dit echter z.ij, men verdiept zich in gissingen, en zet het onderzoek voort. Oisterwijls IS Januarij. Gisteren avond om streeks half elf ure is het huis op den bekenden Hondsberg afgebrand. Menschenlevens-zijn niet verloren gegaan, maar de bewoners hebben zich met moeite gered, de meid door uit een zolderven ster te springen, en overigens is alles, ook bet vee, verbrand. Bij geen van de menigte partijen daar gegeven, is die des zomers in deze streken zoo zeer gezochte uitspanningsplaats zoo schitterend verlicht geweest als dezen nacht. Hoe treurig zulk een verwoesting ook zij, prachtig toch was het te zien hoe die hel opschietende vlammen speelden door de takken der zware boomen waaronder het huis was gelegen, fan tastisch licht wierpen op het donkere dennenbosch of zich weerkaatsten in het water. Waarlijk de menigte die anders zoo vaak daar te vinden is, al is het slechts om een armzalig voet zoekertje te zien afsteken, was nu in staat geweest iets indruk wekkends te aanschouwen, en had misschien de kans gehad nog een handje uit den mouw te steken; maar de rust die er in de gemeente heerschte bleef ongestoord, en met overgroote zorg werd elk alarmgeluid vermeden, zoodat zeer enkele slechts ter plaatse van het onheil tegenwoordig waren. Men erkent dat er in dit geval weinig of niets te redden zou zijn' geweest, maar raadt voor 't vervolg toch een weinig meer gerucht aan, anders zou 't kunnen gebeuren dat een geheele buurt afbrandde zonder dat iemand er iets van wist dan enkele die Hadden slaan twisten of het wat meer of minder ver zou zijn. Fi-anki-ijk. De Marseillaise verzekert dat het proces Rochefort Zaturdag a. s. zal behandeld worden. Gelijk men zich herinneren zal, is, ten gevolge eener in 32 departementen van Frankrijk geopende inschrijving, eene som van 22O.D0U fr. bijeengebragt, waarvoor ten behoeve van het pauselijk leger eene batterij getrokken 12ponders en eene bergbatterij, met een aanzienlijke hoeveelheid ammunitie met toebehooren (ook paarden en muilezels), benevens een zeshon derdtal Remington-geweren zijn aangekocht. Dezer dagen heeft de Paus het hoofdcomité dier inschrijving en verscheidene te Rome aanwezige leden der departementale comités ten ge- hoore ontvangen. Bij die gelegenheid werd door den heer de la Chevasnerie van Poitiers, den ontwerper der inschrijving, meteen toepasselijke rede een prachtig bearbeide en rijk inge bonden lijst der insclrrijt ers den Taus aangeboden. I ins IX beantwoordde die toesjrraak in het breede en zeer welwillend, en schonk ten slotte zijnen zegen aan allen die lot dit werk hadden bijgedragen. De deputatie werd vergezeld dour den opperbevelhebber der pauselijke artillerie en door verscheidene hoofd-en andere officieren van het pauselijke leger. Volgens de verwachting van den Public, zal de instructie in de zaak van Auteuil eerst legen het laatst dezer maand afloopen en de hooge raad van justilie tegen het midden van February bijeenkomen. „Prins Pierre Bonaparte (zegt het genoemde blad) heeft nog geen verdediger gekozen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hij zich tot een zijner twee vrienden Cré- mieux of Em. Leioux zal wenden. Nog steeds dringt de prins er, gelijk ons verzekerd wordt, op aan, dat men hein voor het hof van assises zal teregtstellen; de prokureur-generaal Grand- perret voert daartegen echter gedurig aan, dat de wet zich tegen dit verlangen verzet. De prins verkeert in een zeer gedrukte gemoedsstemming. Zijn trouwste bezoeker is de met hem reeds van zijne jeugd bevriende geneesheer Morel, die eiken ochtend het ontbijt bij hem gebruikt eu gewoonlijk een uur met hem doorbrengt. De verzoeken om bij den prins toege laten te worden zijn zeer menigvuldig, maar slechts zeer enkele personen worden door hem ontvangen." Van verscheidene kanten wordt verzekerd, dat de Irooge raad voor de zaak van Auteuil bijeengeroepen te Versailles zijne zittingen zal houden. Dingsdag nacht is Troppmann opgestaan om aan zijne familie te schrijven. Het rumoer onder de menigte, die builen de gevangenis was bijeengekomen, deed hem Ingrijpen dat zijn laatste uur geslagen had. Te 6'/3 ure onderligt dat alle hoop voor hem verloren was en hij het doodvonnis moest ondtrgaair, antwoordde hij: „Ik ben gereed." Slech's twte oogenblikkon scheen, het dat bij den ru ed zon verlozen; den eersten keer

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 2