1870. IN0.- 364 Zatunlag 15 Januarij. 8,te JaargA!i<& VLISS1NGEN. BIXNENLAXDSCHE TIJDINGEN. £3 c3 Nieuwendijk LI 110. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs vaa 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. ;;V r - 1 - i BUREAU: F. H. S C HIF F E R. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cejit. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Even als de Amsterdamsche courant betreurt ook het "Vlissingsch Weekblad de ongelukkige deelneming in de laatst opengestelde leening der koninklijke Nederlandsche stoomboot-maatschappij ten behoeve der geprojecteerde stoomvaart op Amerika. Noch te Amsterdam noch te Vlis- singen heeft men het belang voor den Nederlandschen han del in het welslagen der zaak begrepen. Er zal wel eene gelijke stoomvaart, door deze of gene maatschappij opgerigt, tot stand komen; men zal wel, hoe ook gezind tegen. Vlis- singen, door de noodzakelijkheid gedwongen worden om onze stad tot uitgangspunt te kiezen, maar het vertragen der onderneming, terwijl men in andere landen op dit punt van stoomvaart zoo werkzaam is, zal aan onzen handel en aan ons prestige van den laatsten tijd bij de koninklijke Nederlandsche stoomboot-maatschappij onberekenbare schade toebrengen. Met veel grond kunnen wij tot geruststelling mededeelen dat eene stoomvaart van uit Vlissingen. op Amerika tot stand zal komen, niettemin is het te betreu ren; dat deze belangrijke onderneming dqor gebrek aan deelneming tot zekeren tijd op de lange baan is ge schoven. Wannee,r men al de bewegingen op politiek terrein in Frankrijk gadeslaat, dan schijnen al de zoogenaamde toe- geefelijkheden van keizer Napoleon aan het volksgeroep, oin vrijheid en gelijkheid, om afschaffing van allerlei wetten, vdie de zedelijkheid en het goed regt, in bescherming nemen, uit te loopen op groote verwarring, woester getier en altoos dringender eisch om volslagen regeringloosheid. Zoo gaat het met de regering eens keizers "die beginselloos handelt en leven wil van 't oogenblik; zoo gaat het, als men twee lieereu wil dienen, die in tegenspraak zijn met elkander, van daag den eonen en morgen den anderen afstaan van den grondslag der beginselen, waarop geregeerd moet wor den; en eindelijk ontvalt alle grond, waarop men staan en leven en sterven moet. Keizer Napoleon heeft aan de on verzoenlijke schoonklinkende magt, die onder de leus van vrijheid en gelijkheid, regeringloosheid beoogt, stuk voor stuk en veel te veel toegegeven; hij heeft daardoor zijnen vijand, clien hij als heer diende, eiken dag gevoed en sterk gemaakt, en thans treedt die vijand, onverzoenlijk als hij is, gedreven door de blinde harestogten, te voor schijn aan den voet van den keizerl jken troon, o.in Napo leon te smijten van zijnen vermolmden zetel. Wie roept niet uit, dat God toont, aan de godloochenaren van Frank rijk, die vrij het athisme boven het christendom preeken mogten, dat EI ij bestaat, en geduldig, omdat Hij eeuwig is, eene wijle zwijgt bij de goddeloosheid, maar vroeg of laat, in zijne oplettendheid en zorger, dengene beschaamt, die meende een troon te kunnen vernielen die gebouwd is en onwrikbaar vast staat op de beginselen en de belijdenis van het eenig «aaraeluig regt en de eenige ware Liefde. Vlissingen 15 Januarij. Wij vernemen dat weldra eene andere en veel schoonere stoomboot zal gebragt worden in de vaart tusschen Vlissingen en Rotterdam en tot ons genoegen door dezelfde maatschappij die onlangs hare eenige boot onder de golven der Zeeuwsclie stroomen reddeloos zag verloren gaan. Volgens eergisteren ontvangen berigt is de alhier te huis behoorende Nederlandsche schooner Alida, kapitein 't Hart, pp de reede van Yarmouth gezonken; de bemanning is gered. Met leedwezen vernemen wij, dat de leening door dc- koninklijjcc Nederlandsche stoomboot'-maatschappij bij vernieu wing opengesteld 0111 eene regtstreeksche stoomvaart op Ame rika aan Nederland te verzekeren, niet is volteekend geworden. Zeer te betreuren is die uitslag Handel en nijverheid zullen zich daarover zeer te beklagen hebben, en wij bekennen gaarne dat wij betere gedachten van den ondernemingsgeest onzer land- genooten gehad hebben. De koninklijke Nederlandsche stoomboot-maat schappij bad .welligt beter gedaan, de lee.ing wat linger dan slechts.twee dagen open te stellen.. Maar, wat geschied is n'eeuit gee "keer. Het feit ligt er toe. - (Amst. cour) Voor de regtbank te Goes werd Maandag 11. eene'zaak be handel.!, die met het algemeen belang in regtstreekscli verbalid staal. Het betrof eene klagt, ingediend tegen de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, over het te laat'aankomen van treinen. Niet minder dan'vijf delicten in de maanden No vember en December waren aangewezen eii een aantal getuigen opgekomen om deze te staven, flet openbaar ministerie,' waar genomen door den substituut-officier inr. i ianlo, nam de feiten als bewezen aan en requireerde eetie 'veroordeeling tot vijf geldboeten, ieder van /'iUIJ, subsidair 14 dagen gevangenis straf voor elke boeteen voorts in de kusten van liet. geding. Als advocaat van de beklaagde trad mr. J. H. de Laat de Kauter op, die beweerde dat liet te laat aankomen van treinen niet strafbaar gesteld is en in geen geval de beklaagde daaT- voor aansprakelijk kan worden geacht, en Concludeerde, dat. de beklaagde dan ook niét schuldig zou worden verklaard en secundair dat, bij een tegengesteld s'ustenu omtrent bet eerste punt, de beklaagde als niet strafschuldig zou worden vrijge sproken. Nadat bet openbaar ministerie had volgehouden, bij repliek, dat, de urén van^aankomst door. den minister'Vastge steld zijnde, hier wel van overtreding van wetsartikelen sprake was en de directie daarvoor aansprakelijk moest worden gesteld, betoogde de advocaat van de beklaagde in zijn dupliek,-dat de zekerheid der reizigers eischte uat bet suslenu van bet open baar ministerie niet opging en dat liet ook aanleiding zou kun nen geven dat het voorschrift omtrent de aan te wenden siielbeid wierde overtreden. Over 8 dagen zal ite regtbank uitspraak doen en zeker zullen ook elders de'oogen wel met belaógstellin" daarop gevestigd zijn, omdat de reizigers op de lijnen R ioteti- claal-G'ics meermalen de 01 Ier.i-ding op.la !p:j, D-.f »nt 1 li. t

Vlissings Weekblad | 1870 | | pagina 1