ieders. U E. L I860. N°. 355. Zaturdag 13 November. 7le Jaargang. yfmmsMw POLITIEK OVEIIZIGT. DE STOOMVAART OP AMERIKA. IEK potheker te -Rhumatiek, ver. uing, Heupjicht, oeningen, Water- Zenuwen. L Cent. Verkrijg, re Provincie. 'erkrijgbaar: I t Londen, worden igpijn, Hartwater, Brakingen, Bloed- i bij i te Groningen. rijn overal in. jEN-LOTERIJ, oedgekeurd en O, 5.000, 12.000, 000, 6 a, 4000, D a 1000, 500, 1, 16.150 a 47, it winnen, c e? 3.50 1.75 et gemakkelijkst m, worden alle de verst afge- itgevoerd, en na in de gewonnen n niet gelijk te iaar ieder krijgt banden. geluk tweemalen p, 2 d 50.000, zulk een geluk jogen verbeugen, jke huizen zulke ;n zich, in zijn vooraf te ver- oman naar waar- ït vertrouwen te INFELD, iel Geschaft. VLISSINGEN. VlISSINGSGH WEEKBLAD. - '.J f? -J.---. Nieuwendijk H no. 101. VLISSINGEN. Advertentiën gelieve mea aan den Uitgever in te Eenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14, regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. j U-* v. BUREAU: F. H. SCH1FFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. De kiezersvergaderingen zijn te Parijs weêr aan de orde van den dag. In alle vier districten, waar een afgevaardigde moet worden gekozen, worden misschien twee openbare bijeen komsten per dag gehouden. De moesten worden echter ontbon den vóór dat de president den hamer heeft laten vallen om ze te sluiten. Zoodra toch een der woordvoerders het woord can- didat inassermenté uitspreekt of over de grondwet begint te discussiëren, koint de commissaris van politie tusschen beide. De lieer Rochefort heeft Maandag in het eerste district een der gelijke vergadering bijgewoond, die gepresideerd werd door den jakobijn Mulière. Rocheford heeft zich niet ontzien te ver klaren dat bij den eed aan den keizer gezworen had, om hem weg te jagen en de republiek te doen uitroepen. Natuurlijk volgde op die woorden de ontbinding der vergadering. In de financiële kringen te Berlijn worden eenige be denkingen geopperd tegen liet plan van den minister van finan cien betreffende de conversie van staatsschuld. Men vreest dat de premie van 1 pet. te gering zal zijn, om te kunnen worden beschouwd als eene voldoende schadeloosstelling bij afschaffing der tegenwoordige wijze van amortisatie. Men verwacht dan ook dat de meeste staatscrediteuren daarom tegen de conversie bezwaar zullen maken. Ook meent men dat liet meer aanbeve lenswaardig zou geweest zijn, de schuld in eene 3 pet. rente te kouvereeren en eiken houder van een 4'/2 pet. obligatie van 100 thaler schadeloos te stellen met eene van 150 thaler, omdat deze regeling, met het oog op de Fransche rente en die der Eugelsche consuls, nu eenmaal meer algemeen wordt verkozen, en tevens kan gezegd worden eene internationale beteekeuis te hebben. De gallicische landdag heeft na verscheiden dagen be- raadslagens het voorstel om de bekende resolutie des vorigen jaars tot handhaving van de autonomie des lands te vernieuwen aangenomen, nadat door den waarnemenden stadhouder ver klaard was dat de regering tegen zulk een besluit, als zich be wegende op het wettige en eonstitutioneele terrein, geene be denking had. Daarentegen gaf hij den raad om een voorstel van den heer Sraolka, volgens hetwelk besloten zou worden geene afgevaardigden naar den rijksraad te zenden, in het be lang des lands niet aan te nemen. Dit voorstel is dan ook ver worpen; en de dag is, volgens een telegram, den 6 dezer over gegaan tot de benoeming van afgevaardigden voor den rijks raad die echter, met uitzondering van twee, alle geweigerd hebben het mandaat aan te nemen, ten gevolge waarvan men de ontbinding van den landdag te gemoet zag. Uit verschillende oorden van Italië, zoo meldt men uit Rome, heeft de pauselijke regeering in de laatste weken brieven ontvangen van geloofwaardige personen, waarin mededeelingen voorkomen omtrent de pogingen der Garibaldisten en Mazzi- nisten, om, bij gelegenheid van het oecumenisch Concilie, weder een aanslag op de pauselijke staten te wagen. De briefschrij vers beweren dat de Italiaansche regeering zeer goed met de plannen der geheime genootschappen bekend is en ofschoon ze zelfs begunstigende, toch nog de onbeschaamdheid heeft, om te verklaren dat alles, wat omtrent die genootschappen verhaald wordt, logiiiitaal is, door de vijanden der Italiaansche eenheid alleen met liet doel verspreid, om Italië verdacht te maken. De revolutionairen, zoo heet liet verder, schenen vast te rekenen op het vertrek der Fransche troepen, doch hunne reke? ning heeft weder gefaald, daar men op nieuw voor twee jaren de levering van levensmiddelen voor genoemde troepen heeft aanbesteed. Dat intussclien de politie te Rome een uiterst waakzaam oog houdt op al zulke personen, die gegronde redenen tot achter docht geven of uit streken van Italië komen, waar de revolutie haar kamp heeft opgeslagen, behoeft nauwelijks gezegd te worden. Nog eens Gaven wij eenige dagen geleden ons vast vertrouwen te ken nen, dat de directie der koninklijke Nederlandsche stoomboot maatschappij haar plan tot oprigting eener geregelde stoom bootvaart op Amerika niet zou opgeven, ook al kwam de lee ning in den bepaalden termijn niet vol, dat vertrouwen is niet beschaamd. Als degelijke mannen, met rijpe ondervinding, een deugdelijk plan ontworpen hebben, hoe zouden zij hunne overtuiging van de nuttigheid en de noodzakelijkheid kunnen prijsgeven? Gelukkig, wat wij hoopten is geschied. X>& konink lijke Nederlandsche stoombootmaatschappij heeft de gelegen heid tot inschrijving voor de ontbrekendef 1.600.000 open gelaten, en zeker niet vergeefs. Immers, meer en mëer moet kalm nadenken en onderzoek, waartoe thaus ruimer tijd gegeven werd, den kapitalist de zeker heid verschaffen, dat hij voor zijn geld voldoenden waarborg vindt in hetgeen de koninklijke Nederlandsche stoombootmaatschappij daarvoor aanbiedt, niet op het papier, niet schoone beloften, maar in werkelijkheid. Ten andere zullen nu, hopen wij, vooral de handeldrij venden, de neringdoenden inzien, hoe zeer hun belang meebrengt, dat de ontworpen stoomvaart op Amerika tot stand komt, en zij toch niet langer Breinen en Hamburg enz. de voordeelen moeten prijsgeven die zij zelf kunnen ge nieten. Gaat het hier te lande en hier ter stede zoo mooi, bloeijen handel en nijverheid zoo zeer, dat men aan den vreemdeling, aan den concurrent vrijwillig winsten laten kan, die men zelf zon kunnen behalen Helaas, neen; de klagten zijn algemeen over teruggang; de behoeften stijgendikwijls vestigt men het oog naijverig op andere landen, op vreemde havens, welnu dan, waarom de handen niet uit de mouw gestoken De gelegenheid is daar. Moet men schatten bezitten, om de koninklijke Nederland sche stoombootmaatschappijdoor het verschaffen der benoo- digde gelden, in staat te stellen het plan der regtstreeksehe stoomvaart op Amerika te verwezenlijken? Neen. Als ieder, die er werkelijk en wezenlijk belang hij heeft; als ieder, die inderdaad verliest wanneer hem dit middel lot vermeerdering van zijn debiet, tot voordeeliger handeldrijven niet gewordt,

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1