BMTENLANDSCBE TIJDINGEN. Niettemin persisteren wij bij ons gezegde, 'omdat liet is, dat iemand belust op een stoel in den Raad eene advertentie fabriceerde als afkomstig van eenige kiezers, waarin hij alleen zich zeiven aanbeveelt. Wij wenschen den Heer Stewart Schultz bij eene volgende stemming meer succes op zijne kandidatuur bij eene eventu- eele vacature in den Stedelijken Eaad, en hopen, dat ZEd. met onze verklaringen volkomen tevreden zal zijn. Evenwel meenen wij ten slotte de opmerking niet te moeten verzwijgen, dat wij van den Heer Stewart Schultz, bij het ter sprake brengen der ongeteekende advertentie, op eenige wijze de verklaring verwacht hadden, dat ZEd. alles behalve geflatteerd is geneest met het noemen van zijn naam als kandidaat tegenover den Heer Klein- hens in eene naamlooze advertentie, die niels minder inhield dan eene beschuldiging tegen den Chef van het Hollandsch Loods wezen te Vlissingen van gepleegde grief tegen de burgerij. Wie toch zal gaarne zijn naam genoemd zien door eene in het duister werkende klub, in eene ongeteekende advertentie, die bestemd is om een aanval van beschuldiging ie doen tegen een persoon als den Heer Kleinhens, die door zijn eenmaal be danken van bet lidmaatschap in den Stedelijken Eaad in onze aehtiDg eerder rees dan daalde, omdat ZEd. niet a tout prix maar op eene waardige wijze in den Eaad wenschte gekozen te worden. En wij hadden te meer eenige afkeuring verwacht, nadat de burgerij van 'Vlissingen door slechts achttien stemmen te geven aan den Heer Stewart Schultz, en eene schitterende her stemming uit te brengen op den Heer H. E. Kleinhens, een krachtig sprekend protest heeft willen openbaren tegen zulke hatelijke ongeteekende advertentiën. De heer James Hector is erkend en toegelaten als con sulair agent der Vereenigde Staten van Amerika te Vlissingen en zulks onder de gewone bepalingen van onderhoorigheid. H. K. H. prinses Hendrik zal haren dooriuchtigen ge maal op de reis naar Egypte, tot bijwoning der plegtige opening van het Snez-kanaal, vergezellen. Wij vernemen tevens, dat HH. KK. HH. alvorens die reis te ondernemen, een uitstapje zullen doen naar Frankrijk, Italië en Spanje, om zich waar schijnlijk in een der Spaansche havens naar Egypte in te sche pen. Reeds a. s. Donderdag zullen HH. KK. HH. de reis aan vaarden. Uit de Krim wordt gemeld dat de keizer van Rusland onlangs daar eene Tartaarsche deputatie, uit 200 personen be staande, ontvangen heeft, die hem de gevoelens van hare trouw en gehechtheid te kennen gaf en hare innigste dankbaarheid betuigde, dat hij het Tartaarsche half-eskadron in zijn eskorte opgenomen, en daardoor van zijn volkomen vertrouwen in de Mahomedannsche bevolking blijk gegeven heeft. De keizer dankte de deputatie en verklaarde dat hij zeer erkentelijk was voor de geuite gevoelens van gehechtheid zijner Mahomtdaan- sche onderdanen. Zondag ochtend om half negen uur is op den Limburg sehen staatsspoorweg aan het station Maaslrucht een personen trein, komende van Maastricht in vollen gang tegen eenige goederenwagens geloopen. De schok was hevig, doch de reizi gers zijn er met den schrik afgekomen. De oorzaak was, dat de wisselwachter den wissel verkeerd had gezet zoodat de Ireinop eene verkeerde lijn liep. Door activiteit van den machinist werd de trein spoedig gestopt. Bij de jongste tentoonstelling van vee en landbouw producten te 's Heerenberg, ontving den voorzitter, staande de vergadering, een schrijven van een' belioeftigen man en huis vader uit het naburige Zeddam, die den vorigen dag zijne koe en daardoor zijne bezitting had verloren. Ka de schorsing der vergadering werd er onder de tegenwoordig zijnde leden eene collecte sehouden ten behoeve van den ongelukkigen landman, welke p. in. f 30 opbragt. Ka afloop der tentoonstelling werden de behaalde premiën uitgereikt. Ouder de bekroonde behoorde ook een eenvoudig landbouwer C. genaamd, uit het aangrenzende Pruissen. Ka de ontvangst van zijnen prijs voor eene schoone koe, ten bedrage van f 30, begeeft hij zicli in alle stilte tot den heer, die zich met de inzameling had belast, en verzocht deze, zonder eenige ophef en met de meeste geheimhouding, het door hem ontvangen geld bij het vorige te voegen. Aan het ver zoek van den edelen landbouwer C. werd iu dank voldaan. Amsterdam. Eene zeer belangrijke verkooping van oude en hedendaagsche kunst, uitmakendede verzameling van wijlen onzen stadgenoot den heer H. G. Mulder, in de Brakke Grond op 28 dezer te houden, doet ons de aandacht ves tigen op de tentoonstelling dier werken Vrijdag 24, Zaturdag25 (particulier) en Maaud»gv27 dezer (publiek). Zelden leverde een kabinet meer de bewijzen van uitmuntende keuze, door gelou- terden kunstmaak bestuurd, en van onbekrompenheid ci| wezenlijke kunstliefde voortvloeiende. Vele voorname meestcn der Hollandsche, Vlaamsche, Fransche en Duitsche schilder- school zijn in deze verzameling door schoone werken veitegetl. woordigd, en wij zouden bijna durven zeggen, dat op eene vei. ling als deze mistasten niet mogelijk is. Hare belangrijkheid wordt ook zeer verhoogd door de be. roemde schilderij van Ary Scheffer, de kruisdragende Chrishn in der tijd uit het atelier des kunstenaars regtstreeks ovet' gegaan in handen van wijlen ds.J.J. van VoorstDoor geheel Europa is de fraaije gravure naar deze treffende schilderij vet. spreid gewordenthans voor het eerst zal zij zelve, den eigenaat door zoo velen benijd, aan de openbare mededinging naar het bezit worden overgegeven. Scheffer heeft zijne onvergelijkelijke opvatting van den Christus in geen zijner werken schooner ge. openbaard en de veiling mag geen evenement in de kunstwereld heeten. Men vindt voor den catalogus eene fraaije fotografie van dit meesterstuk, welks beschouwing een onuitwischbaren indruk achterlaat. Bij mogelijkheid dat het welligt voor goed zoo vela andere buitenslands volgt, verzuime men de bezigtiging niet. Onder de laatst opgekomen miliciens was er een, die aan een sergeant de vraag deed: "en waar mot ik wezen?"-"Ik denk naar Woerdenantwoordde de sergeant. - Onze mili. cien maakte zich stil uit de voeten, kwam aan het station en vroeg aan het locet le k). eene plaats naar Woerden die hij bei taalde; daar aangekomen bleek echter dat hij er niet te huis hoorde en werd hij weder naar Utrecht verwezen. Hij reisde 3e kl terug. Na onderzoek werd door een superieur de sergeant gestraft en veroordeeld om de door den milicien gemaakte reis-' kosten te betalen. Franhrijb De Kubaansch-Amerikaansche kwestie, het vraags tuk betreffeude het bezetten van Spanjes troon, de republiekeinsche bewegingen in dat land, de waarschijnlijke kabinetswijziging jp Hongarije, de benoeming van een nieuwen gezant van Pruis sen bij het hof der Tuileriën, de reis van de keizerin der Fran- scherf naar het Oosteu en die van den vorst van Rumanië naar het Westen, de polemiek over het Oekumenisch concilie te Rome, de ophanden zijnde verkiezing van vier Parijsche afge vaardigden naar het Wetgevend Ligehaam, de vraag wanneer deze volksvertegenwoordiging weder zal bijeenkomen: zie daar eenige der voornaamste onderwerpen die de dagbladpers, op dezen oogenblik bezighouden, en waarover bijna eiken dag be schouwingen onder de oogen van het 'publiek gebragt worden. Voor heden levert geen dier aangelegenheden eenig nienws op althans officieel geconstateerde feiten zijn niet te vermelden, en de geruchten met betrekking tot een en ander verspreid behelzen meerendeels herhalingen van hetgeen reeds even zoo vele malen berigf ais tegengesproken is geworden. Frankrijk levert, nu de keizer hersteld is, geen of weinig nieuws. Wat de binneiilandsche aangelegenheden betreft, is de vraag wanneer het wetgevend ligehaam zal bijeengeroepen worden nog steeds aan de orde. De vertraging van den kant der regering baart algemeen misnoegen, en reeds is er sprake van eene manifestatie, uitgaande van de ontevreden onder de volkvertegenwoordigers; men zou namelijk althans de heer Kéralry, een der 116 onderteekenalen van de bekende inter pellatie, acht het nood'g den 26 October, den dag waarop volgens de grondwet de teimijn van schorsing der parlementaire werkzaamheden eindigt, willen bijeenkomen met of zonder op roeping, en naar het oordeel van genoemden afgevaardigde be hoorde de kamer zelf het. eventuele verzet der regering daarte gen met geweld te keeren. Wat aangaat de aanvulling vaD het wetgevend ligehaam, dat nog vier onbezette plaatsen heeft, ver neemt de Lilerté, dat de vier Parijsche volksvertegenwoordigers welke nog ontbreken, in de eerste helft van November aan staande gekozen zullen worden; doch volgens de officieuse Patrie is hierover nog niet beslist. Een der belangrijkste onderwerpen van buitenlandsche politiek, die thans aan de orde zijn, is Frankrijks deelneming aan het oekumenisch concilie. Is de Pevple Frangais goed ingelicht, dan heeft de minister van buitenlandsche zaken aan Frankrijks diplomatieke agenten een circulaire gezonden, om hun kennis te geven dat de Fransche regeering besloten heeft zich op dat concilie niet te doen ver tegenwoordigen, maar zich de regten voorbehoudt, wélke zijpot uit de wetgeving, waardoor thans de betrekkingen tusseken Frankrijk en vergadering, zoo Aan Victo door zijnen brie dent van hetvref een der lialf- volgeude voorge den oorlog der heeft Canaris heeft in het j heer Hugo. bezongen De I zijDs vaders op et worden De heet ■van Napoleon I langen van den 1 keer van Napoleo heeft in het dagb vaardigen en heg heer Hugo. porains geschrevt genoeg geleefd h| Vendóme-zuil te oude strijders vat: Wie heeft vai mijne moeder i spuwt alzoo bede moeder? De heer Het blad het navolgende'bt zullen binnen vei zal de directeur steken der damn staal, wezen om bereiken, zonder De heer de Les gaan en dus den Uit het berigt den verspreid, als hten, van grond o Bij Lloyds is Bamilla Mitchell, specie ten bedrag Londen naar Slian i van de plaats zij n den ingang der ri uilig is gered, doch Deadmiralite van drie eeuwen, fc bezig geweest hebt I eerste schip te Woo I Grace Ue l)ieu, naai lïen jare 1637 wen oorlogsbodems van [voerde, daar gebow [bead op zijnen ank 1 van stapel geloopei [plaatsen, waar nog I hadden, worden ver I dier gebouwen enz. In den Bota. loshangen, die van I de firma Westerell I iDe insekten vindei I schoon als men ze il I keeren in bijzonder Idaanan is iu overvl pa hunne eigene iu peer gunstig ai' bij [hoegenaamd vertooi rjes in meel ge-wik het verschil der luc [de cocher.ilje, ten Ihiawen echter den Nog immer ■andset, welke waard vliedende" de vrij vv i

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 2