7L1SSIN6SGH WEEKBLAD. oeders. [1869. N°. 341. Zaturdag 7 Augustus. 7de Jaargan JMATIEK. agpijn POLITIM OVERZIGT. »er 1809 HIJZBN leening BIWEMWRSCHE TIJDINGEN. 5 6 w 78'/, 5 2333; 4'/s 833/. 4 65 2»L 30'/, 3 n 25';. 5 47»/, S 5 55»f„ S'/s 3 3'/, :r te Seneffe. Gewrichts-Blra- Aeuzingen, Ver- Scheele hoofd- ehten in het enuwen. Het •s 37Vs Ct.,ver- houders in deze wen, kenszand. fa- verkrijgbaar: iPPEL uit Lon- olen aan Lijders ;al, Maagzwakte, rpingen, Brakin- Maagkrampen :ke en ziekelijke eschje kost met i Artikelen is hij te Groningen. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te senden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 1regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Nieuwendijk H no. 101, VL1SSINGEN. F. BUREAU: H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nnmmers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. hebben, van b ÉStaatslee' 000, fl. 50.000, 1. 1000, fl. 500 i0. PRIJZEN Ned. Crt. c°- Weonsn. Wat in Frankrijk nu gebeurt wordt, niet geheel ten onregte, een „omwenteling zonder kanonnen en barricaden" genoemd. De gevreesde invloed van Rouher heeft het beoogde doel niet bereikt; Napoleon III toonde zich nog liberaler dan men naar 'aanleiding van zijne boodschap van 12 Julij had mogen ver wachten. Geen wonder dan ook, dat het ontwerp-senatus-con- aolt het groote evenement is waarover uitsluitend te Parijs en in geheel Frankrijk gesproken wordt. Het senatus-consuit, dat thans 'in onderzoek komt om zoo spoedig mogelijk in behande ling gebragt te worden, is het veertiende sedert 1851 en schept een toestand die, vergeleken bij hetgeen bestond, onmiskenbaar een belangrijke verbetering in zich bevat; maar zullen de her- 'lormingen, welke Frankrijk nu met dankbaarheid ontvangt, ■erkelijk goede vruchten dragen, dan belmoren de keizer en lijne ministers weldra een stap verder te gaan; dan moet een einde komen aan de officiële canditnren; dan moet de willekeu rige en eigendunkelijke ontbinding van de kiesvergaderingen een onmogelijkheid worden. Bij den bestaanden twijfel aan de verwezenlijking van de desbetreffende nog gekoesterde verwach tingen laten eenige bladen zich dan ook niet door geestdrift wdeslepen, en beschouwen zij de bepalingen van het senatns- Consult slechts als een middel om tot een beteren toestand te ge raken, Een der bedoelde organen, de Independence beige, is het olkomen eens met keizer Napoleon, die, gelijk de heer Rouher 'aandag herinnerde, gezegd heeft dat het keizerrijk sterk ge- >eg is om ziek met de vrijheid te verstaan; maar „om zich met le vrijheid te verstaan, moet het keizerrijk," volgens het bewe en van genoemd blad, „zich deugdelijk rekenschap geven van rat de vrijheid is, van hetgeen zij eischt, van hetgeen voor haar loodig is, en helaas! niets bewijst dat men juist daaraan denkt, le handelingen der regering strekken maar al te zeer om het egendeel te veronderstellen." Naar onze meening gaat de 'niêpendance lelge hierin wat te ver, en misschien oordeelt de 1onstitutionnel (niet meer een imperialistisch blad) beter, als lij zegt: „De openbare meening verwacht met vertrouwen en n volkomene zekerheid de goede uitkomsten der nieuwe ker- 'ormingen." Het Journal des Débats betuigt zijne tevredenheid iver het senatus-consult. oppositiegeest, die zich in den laatston tijd in Frank- ijk geopenbaard heeft, vertoont zich niet uitsluitend op politiek ;ebied, ook op dat der sehoone kunsten treft men ernstige ipposanten, malcontenten aan. Zoo b. v. voert de Clironnique les Arts strijd tegen het bestuur der musea (d. i. tegenwoordig raaf de Nieawerkerke) tegen het ministerie van schooue kun- ten (d. i. tegen maarschalk Vaillant), tegen de prijsuitdeelin- ;en en tegen de officiële aankoopen van kunstwerken op ten- oonstellingen. In een der in dien geest geschreven artikelen in jenoemd blad wordt. o. a. de aandacht gevestigd op het feit dat jaarlijks toegekende medailles, die volgens het reglement elk jffl innerlijke waarde van 400 fr. moeten hebben, werkelijk 'echts 340 fr. waard zijn. „Waar blijven vraagt de schrijver -deop deze wijze aan de 69 medailles reeds gespaarde vier- vijfduizend francs? Wel krijgt men bij elke medaille nog TE VIISSISGEM. een handdruk van den senator die de eereblijken uitdeelt, maar zestig francs voor dezen handdruk is toch wat duur!" In een particulieren brief uit Madrid wordt gemeld, dat naar men in verscheidene kringen aldaar verzekert, gene raal Izquierdo, de kapitein-generaal van Madrid, die aan den regent des Rijks (Serrano) den bekenden brief geschreven heefti houdende verzoek om onverwijld over te gaan tot de keuze van den koning, dewijl anders regeringloosheid voor de deur staat, een der ijverigste handlangers van den hertog van Montpen- sier. De vrienden en voorstanders van dezen prins zijn drok in de weer en trachten het leger voor hem te winnen, zoodat het geene verwondering moet baren den een of anderen dag te ver nemen dat een pronunciamento voor den zoon van Bodewijk Filips verschenen is. Vlissingen, 6 Augustus. Eergisteren heeft alhier de opening der stembriefjes plaats gehad ter verkiezing van twee leden voor den Gemeente- Raad, welke bij herstemming moesten worden gekozen. Deze herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren H. E. Kleijnhens, C. J. van der Hijden, J. A. de Wolff en C. Mortier. Van de 217 kiezers waren 215 geldige stemmen ingekomen, hiervan was de verhouding als volgt de heer J. A. de Wolff137 stemmen. C. J. van der Hijden104 H. E. Kleijnhens98 C. Mortier57 Alzoo is herkozen de heer C. J. van der Hijden en ge kozen de heer J. A. de Wolff. Den 1 Augustus jl. vierden de echtgenooten Vermeersch hun 50jarig huwelijksfeest. De jubilarissen ontvingen op dien feestdag de zegeweuschen eener talrijke familie en van zeer vele stadgenooten. De heer de Boninge, hoofd-inspecteur van het Belgisch loods wezen, te Antwerpen, had de onde lieden een bijzonder stret- lende brief bij deze gelegenheid toegezonden, oin liet echtpaar van zijne deelneming in hun feest kennis te geven. Wij kunnen nog mededeelen dat de beide echtgenooten Ver meersch zeer welvarend zijn. De heer Lamb, die zooals onze lezers zich nog herinneren zullen, van Vlissingen gevankelijk naar Rotterdam is gevoerd en na aldaar op vrije voeten te zijn gesteld weder met geweld werd aangegrepen, naar Engeland per stoomboot Waterloo overgevoerd en eenige tijd is vastgehouden is heden nacht ten drie uren per stoomboot Dolphijn op onze reede gearriveerd, en alzoo weder op vrije voeten gesteld. Tot tweeden veldwachter in de gemeente Wissekerke N. B., met aanwijzing van Camperland als standplaats, en om den 1 October in functie te treden, is benoemd Lieven Bakker, thans commies bij de plaatselijke belastingen alhier. De majoor-ingenieur A. Tutein Nolthenins, uit deze

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1