VLISSINGSGH WEEEBLAD 1869. N0. 340. Zaturdag 31 July. Tle Jaargang. er 1869 EW1JZEN POLITIEK OVERZIGT. E BimNLAOSCIIE TIJDINGEN. - aangekocht. ;omen f 8. markt. De aanvoer be- lartijtje, dat het kenmerk quaiiteit mooi en kraak het aaiv/.ijnde grif opge- Leek grootcn aanvoer. n tergerst f 6.10 a f 6.50. leuboonen f 7.50. Winter |g; ter oitzondering vaa loog gestemd, zoodat bijna s f 10 50 a f 10.75 op ea uden; terwijl daarvoor ia Lie prijs daarvan is: voor Donen f7.50 a f 3. aden. Koolzaad, waar vaa teil» L 21/» Pct- 3 n 4 0 4 5 4 w je 5 6 5 47, 4 2 7» 3 S 5 S 27, 3 ü'l, 5S'/« 64 sri, 96 66',', 787, 44®;, 244 837. 66 307. 257» 477. 637, 56'I, 237 697, ïebben. van Staatslee- 00, fl. 50.000, 1000, fl. 500, 1,eening RIJZEN: id. Crt. Jo. 7eenen. O»-'". O Nieuwendijk H no. 101. VLISS1NGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zendsu uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. BUREAU F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaterdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Eet ministerie te Florence verspreidt het gerucht in Italië, lat eene nieuwe overeenkomst met Frankrijk zal gesloten wor- en, waarbij bepaald wordt, dat de Fransche soldaten Rome met ieptember aanstaande zullen verlaten, nota bene, met dien ver- itatide, dat in geval van oorlog van Frankrijk met Pruissen, "ictor Einanuel het regt zal hebben om Viterbo en Civita- ecchia te bezetten, om de Garibaldisten in bedwang te hou- en. De Univers, die dit meldt, gelooft er niets van, maar acht :et noodig dat het goevernement te Parijs zich verklaart. De groote staf der Fransche legermagt, op den voet van rede uit 5S0 officieren van onderscheiden rangen bestaande, irordt voor den staat van oorlog niet talrijk genoeg geacht. Uit lien hoofde zijn bij een besluit des keizers van 19 dezer bepa- ingeu gemaakt, ten doel hebbende eene reserve voor dat korps aan te kweeken; deze zal bestaan uit officieren, welke de bijzon dere opleiding voor de dienst bij den grooten staf ontvangen en vervolgens bij eene legerafdeeling van bun wapen worden ge- ilaatst, met het regt en de bestemming om in geval van oorlog jover te gaan naar den grooten staf. Uit Oldenburg wordt aan de Weser Zeitung geschreven, dat .e werken tot beveiliging der kasten van Pruissen en van den oord-Duitschen Bond tegen vijandelijke aanvallen onafge- uoken en met onverminderde kracht worden voortgezet, en Ie andere militaire werken en fortificatiën wegens den toestand er bondsfinanciëu vooreerst gestaakt zijn. Uit Mexiko wordt gemeld dat generaal Vega, ondersteund floor het krijgsvolk van Lozada, bezig was in de noordelijke Staten der republiek een zelfstandig eedgenootschap te vormen, betwelk zich aan het gezag der te Mexiko gevestigde regering ontrekken zou. Een Russisch orgaan heeft de reeks van geruchten over de spanning tusschen Abdul-Aziz en Ismail-pacha dezer dagen nog met een vermeerderd. Volgens dat blad zou de onder koning 60.000 francs aan de koningiu van Griekenland voor de ongelukkige Kandioten aangeboden en de openbare gebeden voor den sultan in Egypte afgeschaft hebben. Dit laatste, merkt het Journal des Débats aan zou zulk eene vijaudige gezindheid bij Ismail-pacha tegen zijnen snzerein verraden, dat geene Huropesche mogendheid zich bij de Suez-feester. zou kunnen doen vertegenwoordigen; volgens genoemd blad zoude beweerde mildheid jegens de Kandioten hoogst bevreemdend zijn in een vorst, die bij den aanvang van den Kretasoheu opstand zijn "gen leger tot demping daarvan heeft afgezonden. VLISSINGEN. Vlissingen, 30 Julij. Uit de bij het departement van marine ontvangen berig- 'en van de Kust van Guinea, dd. 27 Junij jl., ontleent de Staats-courant de navolgende bijzonderheden omtrent bet ge keurde met de sloep van Zr. Ms. stoomschip de Amstel op den 26'» Mei jl., en bet lot van de opvarende officieren en manschap jen. Deze bijzonderheden zijn voornamelijk ontleend aan een jrief van den luitenant ter zee 2e klasse F. Zegers Veeckens aan den gouverneur Nagtglas. „De sloep, die, zooals men weet, op verkenning van den wal was uitgegaan, en waarin zich, behalve de luitenants ter zee J. Vriemoet Drabbe en F. Zegers Veeckens, bevonden de 2e schie mansmaat J. C. van Es; de matrozen le klasse D. de Vries, K. P. C. de Bazel; de matrozen 2e klasse A. Ballemeijer, L. J. de Rijke, J. II. Zurburg, J. Carcet; en de matrozen 3e klasse W. Greve en W. F. Drioel, is op een bekwamen afstand van den wal door hevige rollers overvallen en omgeslagen. Van de opva renden gelukte bet aan den luitenant ter zee F. Zegers Veeckens, de matrozen le klasse D. de Vries, K. P. C. de Bazel, en de matrozen 2e klasse J. H. Zurburg en A. Ballemeijer, om zwem mende het strand te bereiken. Van den luitenant ter zee J. Vriemoet Drabbe en de overige schepelingen werd niets meer gezien; zoodat zij ongetwijfeld den dood vonden in de golven. „Terwijl de schipbreukelingen, na op het strand een oogen- blik te hebben uitgerust, beraadslaagden over de te nemen maatregelen, werden zij door eene woeste bende Commendeezen overvallen. Van de van boord medegevoerde wapens waren in de gestrande sloep slechts een achterlaadgeweer en twee revol vers teruggevonden. Deze wapens waren echter door bet zand en bet water voor het oogenblik onbruikbaar. Aan verdediging viel dus niet te denken. Door de negers werd intussehen op de schipbreukelingen geschoten, en daarbij de matroos 2° klasse A. Ballemeijer gedood, terwijl twee andere matrozen werden ge kwetst. De luitenant ter zee Veeckens wist de aanvallers met de hand te beduiden, dat zij niet meer zouden schieten. Daarop werden de schepelingen gevangen genomen en gebonden nasir het krom gevoerd, waar zij in de drie eerste dagen aan allerlei mishandelingen hebben blootgestaan; terwijl zij verder, door tusschenkomst van eenige hoofden en vooral op last van den koning der Fantijnen, om hen fatsoenlijk te behandelen en bet hun aan niets te laten ontbreken, een voor bunnen toestand dra gelijk lot hebben gehad. „Dank zij de ijverige bemoeijingen van den gouverneur van Cape Coast, door wien aan de gevangenen ook een geneesheer, dr. Jones, benevens kleederen en provisiën waren gezonden, werden zij op den 21™ Junij jl. naar Cape Coast overgevoerd en aan hetEngelsciie gouvernement, tegen een losgeld van 12.0ÜU uitgeleverd. „De gezondheidstoestand van den luitenant ter zee Zegers Veeckens en zijne drie lotgenooten liet weinig te wenschen over." De Dordrechtsche courant meldt dat de ouders van den luitenant ter zee F. Zegers Veeckens, te Dordrecht woonachtig,' van dezen officier een eigenhandigen brief hebben ontvangen, waarin bij meldt, dat hij, na eene lange gevangenschap met vier schepelingen is uitgeleverd en zich, bij de afzending van den brief, weder aan boord van de Amstel bevond, en overigens be vestigende wat in de Staats-courant van Woensdag is medege deeld, er bijvoegende, dat bij, na eene gevangenschap van vier weken, met de vier matrozen (de Staats-courant spreekt slechts van drie), die zijne lotgenooten zijn geweest, door tusschenkomst van den Engelschen gouverueur voor rekening der Nederlaud- scbe regering is vrijgekocht.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1