BIHIEÜLAUSCUE TIJDINGEN. De centrale directie ran Walclieren heeft gisteren aanbe steed a. Het over eene lengte van 80 el overhalen van den zeedijk aan de Oostwatering, tusschen de dijkpalen 10 en 11, niet bijbe- hoorende verdedigingswerken boven laag water. Hiervoor is ingeschreven door de heeren G. T. Kampsehreur, te Vlissingen, voor ƒ3760; C. Roskam, te Siiedrecht, voor 3760; I. de Rijke, te Stavenisse, voor 3750; C. Hartog, te Siiedrecht, voor 3668; P. Monjé, te Breskens, voor ƒ3590; A. Rinders, te Breskens, voor f 3100; G. van de Vrede, te Neuzen, voor* 3395; W. A. Visser, te Kattendijke, voor f3299; Pieter San dee, te Yerseke, voor 3 s. 5 0J. Pilis, te Vlissingen, voor 3168. De laagste inschrijver is alzoo de heer J. Pilis, te Vlissingen, voor 8168. b. Het opruimen der onde en het opbouwen eener nieuwe vaste brug met gemetselde landhoofden over den Domburgschen watergang in den Tommisweg (buurtweg 3e klasse, n°. 22, ge meente Koudekerke); en van een gemetselden duiker over den Koudekerkschen sprinkin den Breedeinveg (buurtweg 2C klasse, n°. 18, gemeente Koudekerke). Voor dit werk is ingeschreven door de heeren W. A. Visser, te Kattendijke, voor 3289; Clir. van Rooijen, te Grijpskerke, voor 3195; C. Lindenberg, te Wemeldinge, voor 3180; G. T. Kampsehreur, te Vlissingen, voor 2980; J. Sonius, te Middelburg, voor ƒ2798; J. Pilis, te Vlissingen, voor ƒ2680; K. J. Kuiler, te Middelburg, voor ƒ2595; A. Rinders, te Bres kens, voor 2581; P. Monjé, te Breskens, voor 2381. De laagste inschrijver is alzoo de heer P. Monjé, te Breskens, voor 2388. Beide aannemingen zijn goedgekeurd. Men verneemt met. genoegen dat Z. H. Pans Pius IX, door tusschenkomst van den Nuntius mgr. A. Bianchi te's Gra- venhage eene gift van ƒ500 heeft gegeven ten behoeve der door hongersnood noodlijdenden op het eiland Aruba, in onze yvest-indisclie kolonié'u. Delft 17 Julij. jl. Donderdag viel de jongeheer v. N. op de Voldersgracht in het water en verkeerde, daar niemand het ongeluk had opgemerkt, in groot gevaar, toen juist mej. M. B. aldaar voorbij kwam en den in het water plassende knaap ontwaarde. Onmiddelijk had zij den moed en de tegen woordigheid van geest aan den waterkant op knieën te gaan liggen en den jongen haar parasol toe te reiken, waardoor zij hem tot zich kon trekken en verder, met medehulp van nog een voorbijganger, op bet drooge kon helpen, Mevr. de. wed. v. N., de moeder van den knaap, heeft uit erkentelijkheid voor het kordaat gedrag van inej. M. B. haar een kostbaar souvenir geschonken. Franeker 17 Julij. Als eene bijzonderheid kun nen wij melden, dat in deze gemeente, van ruim 5000 zielen, de ambtenaar van den burgerlijken stand al zeer weinig drukte ge had heeft, aangezien er in de vorige week zijn ingeschreven geen gehuwden, geen overledenen en alleen ééne geboorte. Kampen 19 Julij. Als waarschuwing tegen on voor- zigtigheid met brandstoffen, vooral met petroleum, dieue het volgende. Een man en vrouw alhier werden dezen nacht gewekt door de angstkreten van hun kind dat voor het bed in eene wieg lag. Zij hadden op den kap van de wieg een nachtlicht geplaatst, hetwelk waarschijnlijk door het woelen van het kind omsloeg, waardoor het kleed en beddegoed van de wieg, als mede de gordijnen van de bedstede-vlam vatten. Gelukkig werd het kind spoedig door deu vader uit de wieg genomen, zoodat het geen letsel bekomen heeft. Oostburg 21 Julij. Tpr veemarkt 11. maandag alhier gehouden, waren slechts 9 stuks runderen, 3 paarden en 28 varkens aangebragt,- varkens en runderen waren goed te verkoopen, doch de paarden bleyen onverkocht door gebrek aan vraag. Steenwijls-19 Julij. Een ontzettend voorval heeft alhier in den afgeloupen nacht plaats gehad. Zekere K., kleer maker, heeft ill twist met een ander persoon, deze met zijn schaar op vreeselijke wijze in het onderlijf gestoken, zoodat men vveest dat het leven van den gekwetste er mede gemoeid zal zijn. De dader is in arrest genomen. Tiel. Bij het omyeder van 19 dezer is onder de ge meente Venray, naar men verneemt, de bliksem in een der kloosters geslagen en heeft brand veroorzaakt. In de gemeente Broekhuizervordt werd een windmolen getroffen. GTjlbni-g-. LI, Vrijdag gebeurde alhier een ongeluk ju dofabriek van de lieereu G. Boogaarts ep Zoon, Een jongeling ruim 14 jaren oud iu die fabriek weikzaum, is met zijn kleedereh aan een der riemen van de machine blijven hangen en zoodoende tegen de balken en planken van den boven- en beuedenzok|et geslagen, zoodat zijn ligchaam van het hoofd tot de voeten aai, stukken gescheurd en na het stilstaan der machine geen mei,, schelijk gedaante meer had. Warmond. Ten gevolge van het hevige broeije# van hooi heerscht eene gfoote bedrijvigheid bij vele landbou wers, die thans aan het einde van den hooibouw zijnde, gewon, neu hooi uit de bergen moeten halen, het verspreiden en wede, op nieuw bergen. De oorzaak van dit broeijen moet worden toegeschreven aan het niet droog genoeg binnenhalen van Ik; hooi dat tijdens den veelvuldigen regen in het begin van den hooibouw is gevallen. (X. Cl.) Zwolle 20 Julij. Dat hevige gemoedsbeweging den krachtigste!) mensch plotseling kan dooden, is gisteren hierop treffende wijze gebleken. Een man, die bij zijne nicht inwoonde, was getuige van een bij haar ontstallen twist, welke zoo hoog liep, dat zij het huis uitsnelde onder den uitroep„Ik ga m verdrinken!" Werkelijk was zij de gracht reeds nabij en zouei zich waarschijnlijk hebben ingestort, indien de oom, die haai in hoogst gespannen toestand was nageloopen, haar niet bij J, kleederen had gegrepen; zij hield stand, maar de hand, wells een zelfmoord had verhoed, liet weder los, en de man stort, dood ter aarde. In de nab gekomen, wa menigte erns De G I Spaariscben s volgens welk bnijen en ork voorzegt teve koude en hit Frankrij k. In de beschouwing van de Moncle over liet onderivijssteisi van den oud-minister Duruy dat reeds algemeen de klagtn wekte van de ouders dér leerlingen, wordt de opmerking gt maakt dat dit stelsel ook voor de onderwijzers geen zoete vrué ten afwerpt. Na het oproer in het lyceum van Straatsburg» den opstand in het lyceum Louis-le Grand in de hoofdstadyell opstand, waarbij de studenten zich nog wilder en razender gf droegen dan de onruststokers bij de straaloproeren, waarli alles door de verbitterde leerlingen werd kort en klein geslage onder het zingen der Marseillaisena deze weinig stiehteud tooueelen komt thans een nieuw tumult in het lyceum van Bi bijzonder on sancon. Het voorwendsel is ook- hier, gelijk elders, de slecht doen van den en soms onzindelijk toebereide spijzen. Een verzoekschrift, doe deren graad, 76 studenten onderteekend, eischende verbetering in den aati van October en de toebereiding van het voedsel, welk verzoekschrift uil 1 - De tur gunstig door den direkteur werd ontvangen, gaf aanleiding te 7 heeft, is voo; openlijk verzet en baldadigheid onder den gewonen kreti I wegmaatscha „leve Rochefort!" waarmede het rumoer in de scholen een aaiging van vang neemt. Ten gevolge van deze tooneelen, zijn twas - Ook d leerlingen naar huis gezonden, Bij gelegenheid van het oproil zijn voorged in het lyceum der hoofdstad, moest een nog grooter aantai sti man, die een denten worden weggejaagd, waarvan sommigen op het piuj beweerde, stonden hun examen af te leggen. verrieden, en Den 28 Junij jl. werd de Mont-blanc bestegen door Pi - ringen van e mer Gaunon, Engelschman, en Joseph Nicolet, uit Lyon. 1 1 tingen, moest reizigers met hunne gidsen verlieten 's morgens ten 6 ure Ck die vermeend mounix en kwamen 's namiddags ten 4 ure op de Grands-Mm Iets. Tegen l'/£ ure den volgenden morgen werd de opstijgii voortgezet en ten 7 ure was het groote bergvlak bereikt. Te gevolge van den sneeuwval was de gewone weg onbruikbai en dus moest men ziel* onder den Döme de Goute met gewei een doortogt banen, en 800 voet in het ijs houwen. Eindelij kwain bet gezelschap op de „bult van de dromedaris." De wil blies scherp. Meermalen waren de twee touristen en hum gidsen in gevaar naar beneden te storten in den afgrond; dot zonder ernstige ongevallen gelukte het hun tegen 12 ure di voet te zetten op den top van den Mont-Blanc. Palmer Gauw werd daar bewusteloos en moest in een ijsgrot gebragt wordei waar hij met in rum gedoopte sneeuwballen gewreven wei Den terugweg legde het gezelschap gelukkig at en 's avow ten 8 ure waren de moedige reizigers weder teChamounix, In Tyrol zijn dezer dagen de eerste tijdingen ontvangf aangaande het lot der gezinnen, die in Maart 1868, als landvn huizers naar Peru vertrokken. Deze berigten luiden zeer ongw stig. Ten gevolge van slechte behandeling en aanhouden honger lijden stierf een aantal personen, deels reeds op zee, dee op de langdurige landreis. Den overgeblevenen bevalt li nieuwe vaderland in geenen deele. Het klimaat is bun onve dragelijk, de bewerking van den grond is uitermate moeijelij en het' is nu reeds aan te nemen, dat de vruchten van dien zwari arbeid alles behalve zoo ruim zullen uitvallen als:den laudvt huizers voorgespiegeld is. Gelijk sterk in, aller; Dezer dagt van dergelijk eerste klasse, „Op een 1 blad, „venna niet een of ar trictor op de diep bedroeft een diamante duizend (pom ven) en dit s dus vervolgd deel aan die j heel verzuim' Een ze gewend, om expeditie, die gezien hij de ras van men met geen enk niet veel, nj drijven en ve en ook om, ii ras levend in naar het moe en dat die 7 réaux. Men 1 eene meeting welke wijzigu dert werd dei geen schrijve, titel van Ort hij tracht aa schreven wor poging gewa axioma, dat d die de Saturi Engelschen, i Newman, was typen te vind het kort eeni lenswaardig a houdens eeni; soort van Gri geaccentneeri net het teeki zal vervangen mail het, dat schrijft ho, g< "ten de in w

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 2