1SS9. PK 339. Zaturdag 34 .Mij. T' Jaargang. VLISSINGEN. POLITIM OVERZIGT. UUR. BISNEKLANDSCIIB TIJDINGEN. oger betaald. Aanbiedingen nd. Voor hoogst beuoodig- gekocht. onder handel. !an heden over acht dagen) aad. In Zuid-Beveland en VLISSINGSCH WEEKBLAD Nieuwendijk H no. 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te renden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cent9. BUREAU: F. H. SCH1FFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegftveo. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. U U1UC1JJLCJLU liclilUl Mevrouw vijlen den Heer erd Hoofd-Officier ving. AD de Heer r* van Vlissingen. 1 TE VLISSINGEN. Het nieuwe Pransche ministerie, waarin vijf leden van het lorige üittiug hebben, en dat in zijne Maandag gehouden verga- lering zon hebben besloten het Wetgevend Ligchaam tegen Ictober a. s. weder bijeen te roepen, vindt niet overal algemeen lijvaU Dat het een ministerie van overgang is wordt van ver killende kanten erkend. Het behoud van eenige der ministers hunne portefeuilles ter beschikking van den keizer hadden teld, merkt men aan als een concessie waarop de oude meer heid aile regt meende te hebben, en de benoeming van den :er Alfred Leroux, voor wien, om hem in het kabinet te ibben, de heer Gressier twee van de drie onder-afdeelingem ii zijn departement heeft moeten missen, wordt aange lerkt als een middel om de 55 afgevaardigden tevreden te stel- m, wier geloofsbrieven nog niet onderzocht zijn. Leroux toch, beweren thans sommigen, in strijd met hetgeen vroeger is berigt, deelt niet het gevoelen des voorzitters, den heer ihneider, dat de keizer tot schorsing moest overgaan alvorens tt onderzoek der geloofsbrieven van alle leden ware afgeloo- in, Om nu den heer Schneider, op wien de nog niet toege- eu leden verbolgen zijn, voorbij te gaan, zou de keizer zijne ■uze op Leroux hebben gevestigd. Over de talenten van den ra, die aan het hoofd van het departement koophandel en land nut is geplaatst, luidt het oordeel overigens zeer middelmatig, iar men zegt dat hij schatrijk is, en deze eigenschap betee- md in onze dagen niet weinig. Wat den nieuwen minister nopenbaar onderwijs betreft, den heer Bourbeau, eender ieuwe leden van het Wetgevend Ligchaam, bij de jongste v izingen voor de eerste uiaal gekozen als officieel kandidaat, hij was vroeger déken der juridische faculteit te Poitiers en maire van die stad. Hij behoorde tot de 116 onderteeke ten van de bekende interpellatie, en zijne benoeming heeft lisschien ten doelde 115 mede-onderteekenaren tevreden te (ellen. De heer C'hasseloup Laubat, die ter vervanging van a lieer Yuitry, als minister-president fan de raad van staten itreedt, heeft 19 Januarij 1867 de portefeuille van marine idergelegd, en staat in hooge gunst bij de keizerindeze heeft ir men wil, zeer ijverig gearbeid om hem weder Exellentie te en worden. Zijn beheer van het marine-departement heeft iter veel te wenschen overgelaten; gebrek aan zorg voor de 'komst wordt hem venveten; hij vergat het morgen voor het len, en gaf daarvan tijdens den Mexikaanschen oorlog blijk, stede van credieten aan te vragen, gebruikte hij alles wat in arsenalen voorhanden was, vulde deze niet weder aan, en liet oo aan zijnen opvolger de zware taak over de fransche zee- gtte redden uit den toestand van verval waarin zij was ge kt. Dat prins La Tour d'Auvergne noode zijnen gezant- post verlaat om als minister van buitenlandsche zaken op heden, en dusdoende aan een bij herhaling en dringend door o keizer uitgedrukten wensch gehoor geeft, wordt steeds iOeld. De heer de Lavalette, wiens plaats in het kabinet hij [neemt, wordt zijn opvolger als gezant bij het Britsche hof. heer Duvergier, de nieuwe minister van justitie, reeds 77 at oud, is een bijzonder verdienstelijk man, met veel be- hamheden en eene rijpe ouderviudiug. Met betrekking tot den heer Duruy, afgetreden minister van onderwijs, meldt de Presse, dat hij zijn ontslag niet zou hebben verlangd, indien zijn eisch om verhooging van het cijfer der begrooting van zijn departement, met zes millioen, ware inge willigd geworden. De Magne, minister van financiën, heeft deze verhooging geweigerd niet alleen, maar tevens zijn voor nemen te kennen gegeven aanmerkelijke bezuining te maken op alle begrootingen, die hem zullen voorgelegd worden. De officieuze bladen bespreken ten stelligste de in omloop zijnde geruchten tegen, dat de in beslag genomen goederen van den koning van Hannover en den keurvorst van Hessen door graaf von Bismarck alleen beheerd worden, die van de opbrengst de gelden zou afnemen, welke hij voor de geheime uitgaven noodig acht. Thans zou het beheer voor het grootste deel aan den minister van financiën zijn overgedragen, en van goed onderrigte zijde wordt verzekerd, dat den direkteur van policie van de hoofdstad eene som van 1000 thalers ter beschik king gesteld is, om de onkosten voor geheime maatregelen der overheid veroorzaakt, te dekken. Men verneemt thans dat in de volgende zitting van den Landdag de regering geïnterpelleerd zal worden over deze geheime uitgaven. Vlissingen, 23 Julij. Eergisteren had alliier de opening der stembriefjes plaats ter verkiezing van 5 leden voor den Gemeenteraad, ter aanvulling van de vacaturen, ontstaan door de aftreding van de Heercn W. A. de Gelder, A. Ruysch, W. van der Os, G. J. van der Hijden en A. Schraver. Van de 181 kiezers waren 177 geldige stemmen ingekomen (meerderheid 89 stemmen), hiervan was de verhouding als volgt: De Heer W. A. de Gelder118 stemmen. a W. van der Os112 u A. Schraver99 a H. B. Klemhens65 n C. J. van der Hijden63 J. A. de Wolff.37 n C. Mortier36 n N. A. van Goethem34 P. II. Maertens31 De overige stemmen waren op verschillende personen uitgebragt. De drie eerstgenoemde Heeren zijn alzoo gekozen, terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de Heeren tl. Engelsclnnan Kleinhens, G. J. van der Hijden, C. A. de Wolff en C. Mortier. Heden nacht bij het verhalen van het schip Maria Adv!- pjiina viel een der matrozen, genaamd J. d. B., door een nood lottig toeval uit de boot in het water, en zou, daar hij niet kon zwemmen, zeker zijn verdronken, indien een zijner makkers niet het gevaar waarin hij verkeerde bemerkende, de tegenwoordig heid van geest had gehad hem een riem toe te stoken, en hem daarmede te redden.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1