I860. YL »n, CANDIDATUUR. P. H. Maertens, hadden feestelijk geluid voor M. Coppieters, die als priester zijn eerste-misoffer had gedaan, aan welke plegtigheid Mgr. de bis schop assisteerde. „De genoemde Leopold Spillebeen, oud 34 jaren, timmer- mansgast en winkelier in de Nieuwe Gentweg, had over eenige dagen aan het klokkenstelsel helpen werken; gisteren tegen den middag voor het eindigen der bovengemelde plegtigheden, wat beschonken zijnde, is hij naar het beifrood in den toren geklom men, niettegenstaande men reeds verscheiden maal getracht had hem van zijn voornemen te doen afzien, en is door de groote klok (Petrus) doodgeslagen. „Spillebeen, die door de klokluiders niet bemerkt werd, wilde eens gausch de beweging van het geluidsel afzien en sloop langs eenen balk, op zeer enge afstand der groote klok, die hem onvermijdelijk treffen moest; de luiders hadden wel, op het oogenblik dat zij gingen stilhouden, een soort van tegenwerking gewaar geworden, waardoor het stelsel een weinig uit zijn haak schoof, doch zij konden niet denken, tusschen het oorverdoovend gebrom, aan de verschrikkelijke ramp welke er plaats had. De eerste die het ongeluk bemerkte, was den smid mecanicien Pie- ter Schoonooghe, die aan de ophaling en plaatsing der klokken heeft gewerkt en die zich nog daar bevond voor het volmaakte in orde brengen; hij zag een voet uitsteken en vond de ongeluk kige hangende met een been in het kruishout, derwijze dat de slag welken hij van de klok ontving, hem doodelijk moet getroffen hebben. Spillebeen blies juist den laatsteu adem uit, toen hij door Schoonooghe ontdekt werd. Zijn hoofdschedel was ver brijzeld. „M. den politie-commissaris Van de Water, met zijns agen ten, was weldra ter plaatse. Het verminkte lijk is bij middel eener koorde tot beneden de plaats der klokgaten gelaten, waarna het door twee mannen langs de trappen omlaag is ge- bragt en verders naar S. Jans-hospitaal is overgedragen. „Spillebeen laat een weduwe en twee kinderen achter." Men leest de volgende advertentie in de Courrier de la 3IeVj.se: „Aan de kiezers! Door een groot aantal kiezers daartoe nit- genoodigd, heb ik de eer mij bij de aanstaande verkiezingen voor den gemeenteraad als candidaat voor te stellen. Pierre Joseph Ekérjian, Barlier te hlaastricht." Onlangs werd in het Theatre de la Monnaie te Brussel met den besten uitslag eene proef genomen door de aanwending van eene zelfstandigheid, bestemd om geweven stoffen, bont, tou wen, tooneelschermen enz. onbrandbaar te maken. De proef nemer wandelde langs de gaslichten tusschen het tooneel en het orchest, en plaatste stukken neteldoek, linnen en andere ontvlambare, vooraf naar zijne uitvinding bereide stoffen boven de lamp- of schoorsteenglazeu. Niet één vatte vnur. Zeetij dingen. "Vlissingen. 16 Julij. Binnengekomen: den 13 dezer de Nederlandsche bark S. van Heel, gezagv. von Meinehens, komende van Banjoewagnie, met een lading koffij, suiker enz., bestemd voor Middelburg. Den 14 in het dok gekomen om te lossen. 14 dezerhet Nederlandsch kofschip de Zwaan, komende van Old Calabar, mede voor Middelburg bestemd; den 15 door het Sloe naar Middelburg gevaren. 12 dezerals bijlegger de Fransche schoener Jeune Anguste, gezagv. Plisson, bestemd naar Maassluis; den 14 binnendoor naaf zijne bestemming vertrokken. 14 dezer in de haven gekomen de Nederl schoener Clemens, gezagv. Beijnhout, en den 16 de Nederl. schoener 31aria Adol- phina, gezagv. Le Boij, beide komende van Engeland en met steenkolen geladen voor deze stad. Burgerlijke Stand. Van 3 tot 10 Julij 1869, Vlissingen. Gehuwd: D. J. Lausen, jm. 27 j. en C. M. J. Ghesellen, jd. 25 j. L. van Essen, weduwenaar van J. Schoonakker, 59 j. en T. Mortier, weduwe van C. Geldhoff, 48 j. P. Schout, weduwenaar van L. de Wijze, 45 j. en L. la Soe, weduwe van A. Grootjans, 52 j. Bevallen: S. C. Pcnvez, geb. Maas, d. M. G. Merks, geb. Block, d. L. de Boo van Uijen, geb. Koppejan, d. N. S. Neijt, geb. Leunis, d. Overleden: C. J. Mommaas, man van P. Mannie, 57 j. C. C. Kokelaar, vrouw van F. Guillaume, 72 j. W. Weijermans, weduwenaar van J. M. Meeuwse, 80 j. D. Droogendijk, man van E. Bongers, 63 j. J, C. Stein, z. 11 m. ÏVXarktfoerigten. Rotterdam 12 Julij. Rogge 20 cent hooger. Overigens onveranderd. Meekrap. Handel levendiger. Prima soorten hooger betaald. Aanbiedingen klein. 3 Middelburg 15 Julij. Even als voorgaande week was de handel onbeduidend. Voor hoogst benoodig. den werd Walchersche Tarwe tot 1' 10.75, enkele f 11.—gekocht. Rcgge f 9.a f 9.25. Winter- en Zomergerst niet ter markt. Walchersche Bruine-, Witte-en Paardenboonen zonder handel. Groeue Erwten niet ter veil. Ook hier in Walcheren (ingevolge mijn berigt van heden over acht dagen) is men druk bezig met het snijden van het Koolzaad. In Zuid-Beveland eo het 4e en 5e district van Zeeland, waar men vroeger dan in Walcheren ge sneden heeft, zal in het begin der volgende week reeds vrij wat aanvoer te wachten zijn. Het voortdurende mooijs drooge weder belooft puik droog en olierijk zaad. Goes 13 Julij. De aanvoer was secleft eenige weken afnemend, ook heden bestouden de aan biedingen hoofdzakelijk in Tarwe, van overige waren slechts klussen aan, met weinig gezindheid om tot meerdere verlagiug af te geven, waardoor alleen voor consumtie werd gekocht. Van Wiutergerst is dc voorraad geheel en van Zomer- gerst op enkele partijtjes na, alles opgeruimd. Het Koolzaadsnijdcn is in vollen gang, zoodat bij aanhoudend goed weder, met 14 dagen, daar van vrij wat aan de markt te wachten is. Men noteerde: Tarwe f 10.20 a f 10.—. Rogge f 9.a f 8.50. Wintergerst f 6.a f 6.25. Zomergerst f 6.25 af 6.50. Haver f 4.a f 5.Paardenboonen f 7.50. Winter Koolzaad f Meekrap. Onveranderd. Boter f 1.08 a f 1.12 per Ned. pond. Eijers 1380 a de 100 stnks. Oostburg 14 Julij. Jarige Tarwe f -.ii f Nieuwe dito f 10.a f 10.75. Rogge f8.— a f 8.50. Wiutergerst f 8.30 af 8.Zpinergerst 1'8.a f 7.50.-Boekweit f-.a fHaver f4.a f 4.75. Bruiucbooncn fafPaar denboonen f 7.50 a f 8.—. Duivenboonen f -.a f-.Witte Erwten f a f Groene dito f -.a f -.Graauwe dito f ai' Kool' zaad f a f N Brijzen van ellecten. Amsterdam 15 Julij. Nederland. Certeficaten werkelijke schuld21 /2 pet, dito Nationale dito3 dito dito dito4 n Aand. Handelmaatschappij41/,, Oblig. 179S1S165 Certelicaten Hope C°4 dito dito 1S55, 6de serie 5 dito 6 Aand. Spoorweg5 Leening 1S604 ,/2 Schatkistob ligatien4 Obligatien2^/4 dito Binnenlandsche. 3 Oostenrijk. Obligatien Weener metaliek5 dito Amsterdamsche5 dito Nationale5 dito 1847/1852 2,/2 Bank actiën3 Belgie. Certeficaten bij Rothschild 2l/2 Rusland. Polen. Spanje. 56'/,. 63'*/, 95'), 67'ls 76'I» 42 236';4 81'/, 64>;lt 30"/, 26'ls en, 541/. 271 59'ls Heden h verkiezing i van de vacs W. A. de lijden en A Van de Is I meeiderheio <%t' Pe Heer W. W. A. H. C.J 1/ JJj C.I u N. P. I De overid tgebragt. De drie ei ene herstem: Kieinhens, Den 12 Julij 1S69 overleed te Vlissingen, in den ouderdom van 6S jaren, tot droefheid harer kinderen en verdoe betrekkingenMevrouw M. W. CAES, Weduwe van wijlen den Heer M. WELS, in leven gepensioneerd Hoofd-Officier der Marine. - Eenige en algemeene kennisgeving. Wordt voor Lid van den GEMEENTE-RAAD alhier, als zeer geschikt aanbevolen, de Heer Rijks-Ontvanger. Eenige kiezers van Vlissingen. DRUKKERIJ VAN 1'. H. SCHIEFER, TE VLISSINGEN. Dru ilen. De 1 heer Vui reedt, heef lergelegd, i I men wil, ai worden, der veel te S ekomst wore den, en gaf van c arsenalen v 'o aan zijn 'o"e reddei I fit. Dat pi »st ver 'reden, en tl keizer ui reld. De h jieemt, word heer Duv, r oud, is Hemlieden e

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 4