VLISSIN6SGH WEEKBLAD. ERS RS. 1869. N°. 337. Zaturdag 10 Julij. 7de Jaargang. POLITIEK OVERZIGT. .drukker. BINNENLANDSCBE TIJDINGEN. cent, en Koolzaad 60 cent Ir middelbare en ordinaire b om, en bepaalde het ver. r kwaliteit. jwten en "Witteboonen. rsche Paardenboonen werd ntergerst f 7.a f 6.60. [iwe erwten f 8.10 a f 8.—, [5 a f 8.Winter Kool. h f 10.50. Rogge 8.40 7.a f 7.60. Boekweit a f a f Paar- -. Witte Erwten f I f a f Kool- «D rten. 2I/a Pct- 56 3 M'l» 4 87 4'/2 5 95 4 67')g 5 76 '1, 6 5 234. 4j/2 82';, 4 n 63'/, 2"l, 29'/, 3 25",» 5 47"/» 5 SS''),, 5 54 2'L ,i 3 a 2'la 59'fj neer plaatsen riKEL, dat in den loop van toekende, hiertoe Franco hunne [ader de Letters et Bureau dezer Nieuwendijk H no. 101. VLISSINQEN. Adverteiitiën gelieve men aan den Uitgever in te lenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs wa 1—4 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. i«.' BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelyks, des Zaturdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franoo per post 75 Cents. Afzonderlijke nnmmers 5 Cent, Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Bost* directeuren. Te Parijs wil men weten dat tusschen nu en November, door het initiatief des keizers, een volksbesluit zal ontworpen worden, strekkende tot herziening der grondwet in liberalen 'EBS, tevens kunnen dadelijk HIFFER, te Vlis- IE VLISSINGEN, De Prttissische Staatsameiger bevat een koninklijk kabinets- schrijven, waarbij graaf von Bismarck voor den tijd van eenige maanden van het presidium van bet ministerraad vrij gesteld wordt. De heer von Bismarck is naar Varzin vertrokken. Te St.-Etienne zijn tusschen de werklieden, die den arbeid in de mijnen hebben gestaakt, en de directeur der mijnwerken onderhandelingen aangeknoopt, welke schijnen tot een schikking te zullen leiden. Volgens den Madridschen InpciTcial hebben zich eenige manifestatiën op verschillende punten van Cataloniën voorge daan. De kreet: „Leve de republiekI" werd daarbij gehoord. In Turkije schijnt een kabinetskrisis ophanden, als een gevolg van een verschil van meeuing, dat tusschen den grootvizier en den minister van binnenlandsche zaken is ontstaan. Volgens berigten bij de Indépendance beige uit Konstantinopel ontvangen, moet het tegenwoordige Ottomanisehe ministerie niet berekend zijn voor de taak welke het te vervullen heeft, en zouden de laatst ingevoerde hervormingen niet beantwoord hebben aan hetgeen men er van had moeten verwachten. Andrew Johnson, de onlangs afgetreden president der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, heeft dezer dagen nog eens Washington bezocht, en daar werd hem den 1 dezer maand door zijne aanhangers een serenade gegeven. Bij die gelegenheid hield hij een toespraak, waarin hij 's lands politieken toestand beklaagde en zijne overtuiging te kennen gaf dat de Vereenigde Staten op den weg zijn die tot een militaire dictatuur of tot eenmonarchie voert! Karakteristieker bewijs der verbitte ring van den ex-president is wel niet denkbaar. Brieven uit Spanje melden, dat de toestand van het minis terie met den dag hagchelijker wordt. Onmachtig voor de groote taak, niet in staat Spanje uit de grenzelooze verwarring te red den, waarin het verzonken ligt, hebben de ministers het behoud liunner zetels te danken aan de tweedragt, welke onder hen heerscht, die eene nhnisteriëele portefeuille najagen. Volgens sommige zou Prim alles in 't werk stellen om de bestanddeelen tot een nieuw ministerie bij elkander te zoeken, eene moeijelijke taak onder zoo vele heterogeene elementen. In enkele politieke kringen daarentegen wil men, dat hij zich eenigen tijd zal terug trekken en weldra, onder voorwendsel van herstel van gezond heid, zich naar Vichy zal begeven om het weinige prestige, dat hem nog overblijft, te redden. Te midden van die rninisteriëele verwikkelingen zetten de Cortes hare werkzaamheden voort; de leden zijn overeengekomen niet uit een te gaan voor dat het budget en alle aan ue orde zijnde wetvoorstellen zullen zijn afge handeld. Dit verhindert echter niet dat elk lid liefst die werk zaamheden aan zijne ambtgenooten overlaat, zoodat het getal aanwezige afgevaardigden, tot op twee derde is gedaald en met eiken dag meerdere leden huiswaarts keeren om hunne eigene belangen te gaan waarnemen! Tot wering dier talrijke desertiën is door de overblij venden eene motie voorgesteld, om elk afgevaardigde, die zonder verlof der Cortes Madrid verlaat, of, gedurende acht dagen, de zittingen niet zal bijwonen, van de betrekking van volksvertegenwoordiger vervallen te ver klaren. Vlissingen, 9 Julij. Maandag is alhier ter reede geankerd Zr. Ms. ramschip de Schorpioen, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee W. K. van Gennep. Het schip heeft alhier steenkolen ingeno men en zal aanstaanden Maandag de reis op de Schelde voort zetten. Gisteren is genoemd ramschip de Schelde opgestoomd tot Bath en weder alhier ter reede teruggekomen. Eergisteren heeft alhier brand plaats gehad in de Lange Noordstraat, ofschoon het vuur zonder tusschenkomst der brand weer is gebluscht, was toch een oogeublik tijds voldoende om de inwoners groote schade te berokkenen, door het verbranden van beddegoed enz. Indien niet spoedig eenige personen waren toegesneld, had het onheil ernstige gevolgen kunnen hebben, daar drie nog jonge kinderen in de kamer aanwezig waren, welke groot gevaar liepen te verbranden. Da oorzaak is onbekend. Dingsdag 11. arriveerde alhier eene Engelsche familieeen heer met eene dame, vier kinderen en eene bonne. Deze heer scheen onder kwade verdenking te staan; den daaropvolgenden dag kwam een andere Engelsche heer bij den EngelscheD con sul, die beiden met den commissaris van politie des avonds om 9 uur zich naar Middelburg begaven en des nachts om een uur reeds retourneerden, terwijl inmiddels bevel was gegeven om op dien persoon en zijne goederen een wakend oog te honden. Gisteren werd hij op het politie-bureau ontboden en na ver hoord te zijn mogt hij naar zijn logement wederkeeren, maar moest onder toezigt der politie zijn verblijf daar houden. Zijne goederen werden onderzocht en een klein koffertje naar het politie-bureau gebragt. Heden is die familie onder begeleiding van den Engelsehen consul en der politie naar Rotterdam ver trokken. Volgens het Vaderland, is van wege het ministerie van marine order gegeven, dat het stoomschip Vice Admiraal Koop man zoo spoedig mogelijk gereed moet worden gemaakt ten einde 21dezer te kunnen vertrekken naar de Kust van Guinea. Met ingang van 8 dezer is een rijks-telegraafkantoor met beperkte dagdienst geopend te Monster. De gemeenteraad van Arnhem zal eene leening van 350.000 sluiten om de gasfabriek voor eigen rekening te exploiteren. Het gerucht is in omloop, als zouden eenige uit Leeuwar den ontvlugte gevangenen zich in de omstreken van Amersfoort bevinden. Dit gerucht is van allen grond ontbloot, want uit Leeuwarden of uit andere gevangenissen zijn in den laatsten tijd geene gevangenen ontvlugt. Echter bevonden zich, naar men

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1