ng bewusteloos was n de geneeskundige nacht vóór haren ter verdere beha». Ie mishandeling wan k nog niet met de niet in handen der ïdt. irtement Saóne-et- d tegen een onder- der stembus en ver- ig, is de man vr'ijge- goed bij zinnen te door te ijveren voor inspecteur van zijn e onderwijzer is vrij- ■oces is weder geble- ren werken op allen, en tak ook van de minister van Staat, au tet Wetgevend inhoud er van kout irszattjug te kort zo» ;n tevens de gelools» a, heeft de regering noieten besluiten, die rieven ten doel heeft, 11 boven hare voorae- eeigend zullen voor- lor de verkiezingen klimming van sultan ïtinopel zeer plegtig hrijft, was de sultM nis van zijnen zoo» vieren. Hij had tot som -van 2.87,5.00,0 ia eu de grootvizier ve zulke ernstige be- aanvankelijk daaro- ggekoinen is. n 30 April jl. scheen eringsstelsel in het an den sou-vereln ei de l'Europe afstapten, terwijl zij op het policie-register naam, stand en geboorteplaats invulden. Den zelfden dog huurden zij met eenige Franschen eene kales en zonden hun kaartje naar het hoofdkwartier van den maarschalk Bazaine. Op bet oogenblik dat zij zich gereed maakten om naar het kamp te rijden, voegde rich een derde Pruissische offioier, kolonel v. Vorgts-Rhetz, bij hun gezelschap; ook hij had zijn kaartje naar liet hoofd kwartier gezonden. Terwijl nu de manoeuvers in vollen gang waren, traden gendarmen op her. toe en vroegen: ijjjt gij vreemden, mijne heereti? Ja. Uit welk land? Pruissen. Weest dan zoo goed ons naar het hoofdkwartier te volgen! Daar aangekomen, werd hun het reglement be kend gemaakt, dat aan eiken vreemde dep toegang tot de kamp oefeningen ontzegt, zoo hij door zijn gezantschap daartoe niet is gemagtigd. In gev.al hun die volinagt ontbrak, werden zij ver zocht zich te verwijderen, 's Namiddags begaven zich de officie ren naar generaal Besson, chef van den generalen staf van maar schalk Bazaine, om hem het gebeurde mede te deeleii, en voegdi er bij dat zij het verzoek om zich te verwijderen als een bevel beschouwden; dat zij zouden afreizen, doch er op stonden eerst hunne on voorziene tegenwoordigheid in het kamp te verklaren. 0et antwoord van den generaal Besson was, dar er een misver stand had plaats gehad, dat de maarschalk de zaak zóó niet be doelde, daar de manoeuvers niets geheims hadden en bet vol doende was de dagbladen te lezen, om te weten wat er omging de gendarmen hadden hunne zending verkeerd begrepen. Ver raadde hij hnn aan te blijven, daar eene dusdanige verwijdering eene beleediging was, die hun ten onregte was aangedaan. De Pruissische officieren waren zeer verstoord, den generaal Besson de gansche schold op de schouders der gendarmen te zien wer pen en antwoorden in de volgende termen: Verontschuldig ons, generaalmen heeft ons uit het kamp gejaagd en ons deze beleediging voorbedachtelijk willen aandoen, daar zoo even een kapitein van de kavaleria bij ons gekomen is met het bevel van den minister van oorlog om Mourwekm te verlaten. Generaal Besson en zijne stafofficieren stonden als van den donder getrof fen. Dienzelfden avond nog reisden de Pruissen af. Volgens de Gazette des Trïbimaux bedraagt het geheele aantal, wegens der laatste ongeregeldheden te Parijs in arrest genomen personen, die desw.ege zullen teregt staan, 173. Dit cijfer is minder dan dat hetwelk vroeger was opgegeven, Elngeland. Volgens den Builder werd in Lancaster (Staat Pennsyl- vauie) een buis van achttien voet breed en veertig voet hoog in negentien en een half uur gebouwd, en drie dagen later be woond. Er werden 42.550 steenen voor gebruikt, De oprigting der gebouwen voor daglooners, die door de rijke gift van den heer George Peabody tot stand kwam, schijnt het doel te missen, omdat de kamers gehuurd worden door ambachtslieden, die vroeger meer betaalden aar tevens verlam! i voor minder goede vertrekken, zonder eenige voordeelen van eren. Ook de vorst 11 der drie geslachte» 1 gekozen, bad ziet lke overeengekome» le regering van de» ;en behoorde ook d» ltgermagt. Br ware» reenkomst waren toe» «slacht Takugawa e« eding werd verwacht, irgadeiing van rijk»' n, met het doel 0« ichtigen en de nietiM te vestigen, een vrouw zich echtth rd eu aan poging ;tot zij doodelijk of bijttt ree san hare kinder® Bamiefoy. Peze-vt»" ui in minder dan worden in de gevoigrt helsche vron-w liet fie» in bet leve», ring der 3 PruissisHu olgemle mede. de heer van Stuckradt de afreis des keizeIj «y-.pndt.si, begaven t\ waar zij in het 1)M" woonplaats. Het oogmerk was, en is nog om aan dezulken, ■verpligt zijn in donkere morsige achter- of bovenkamer tjes te leven, eene gelegenheid te geven om zieb betere lucht en zindelijkheid, met een geschikte woning vereenigd, te ver schaffen, voor hetzelfde geld, of voor minder dan zij in die holen betalen. De voorwaarde is dat zij zich onderwerpen aan de regelen der inrigting, die hen ook van goed toebe- Kid middageten voorzietj doch het schijnt dat de ellende en -dagelijksehe zorg van hier en daar wat voedsel te moeten oploopen, zonder aan eenig beheer onderworpen te zijn, meer aantrekkelijks heeft, dan orde, zindelijkheid en gezonde kost, ■onder zekere -voorschriften of voorwaarden na te komen iietgeep met betrekking tot de Peabody-woningen geschiedt Wltmoet men ook i,o andere gevallen eu is dikwyls de verklaring van armoede. De Times ontvangt het volgende telegram uit Dublin, ge ilagteekend Zondag avond jl.." i/Br werden heden te Cork, Limerick, Ennis, Mullingar, Drngheda en andere plaatsen bijeenkomsten .gehouden, ter ondersteuning van een voorstel tot vrijstelling van alle politieke gevangenen. Men verklaarde geen vertrouwen in de zooge naamde vrede-aankondigingen -te stellen zoo lang de gevange nen niet losgelaten wierden. Te Cork vergaderden vyfdaizend personen, en trokken de ambachten, door drie muziekkorpsen voorafgegaan, in gelederen op. Ben logementhouder, de heer flealy, was voorzitter, en de heer Merriman, van Londen, vpr- hgdehet voorstel. Volgens hem wenschte de Engelsche natie het ontslag der gevangenen en had de minister van binnenland de zaken niet de waarheid gesproken. De heer G'SMlivan, een tweede logementhouder, kondigde aan dat wanneer de rege ring thans de invrijheidstelling niet gaf, zij daartoe alsdan ge dwongen zou worden wanneer de gelegenheid gekomen was. Hier ter stede werd heden avond eene vergadering gehouden. Over drie weken aldus schrijft de te Philadelphia geves tigde 'berigtgever van den Times in een brief van den 11 der- vorige maand zal hetloopende fiscale jaar der Vereenigde Sta ten gesloten worden, en het gewone opmaken der rekeningen ge schieden. Bij den aanvang van het jaar zag het er somber uit: de inkomsten wareu verminderd, en er was vrees voor een tekort; maar het einde is zeer bemoedigend. De inkomsten zijn bevonden ten volle voldoende te zijn oin de uitgaven, daaronder begrepen die voor den oorlog tegen de Indianen in den jongsten zomer, te dekken, en tot delging der staatsschuld is een aanzien lijk batig saldo ter zijde gelegd. Gedurende de met den 1 Mei verstreken elf maanden van het fiscale jaar hebben de inkomsten 302 inillioen dollars bedragen. Hieraan is reeds ge durende de vorige maand een en ander toegevoegd, zoodat het voor zankkundigen mogelijk is, met eenige zekerheid de reke ning voor het geheele fiscale jaar op te maken. Zij brengen het totaal der ontvangsten op 360 miilioen en het totaal der uitga ven op 325 miilioen dollars, zoodat 35 miilioen dollars of reeds besteed zijn of nog zullen kunnen besteed worden tot het del gen der schuld. De vorige ministers van financiën, de heer M'Culloch, 'had dit batig saldo op 5, de commissaris der belas tingen, de beer Wels, had het op 30 miilioen dollars begroot. De laatste was het naast aan de waarheid, doch de officiële opga ven logenstraffen beide, daar het schijnt, dat de uitgaven gerin ger en de ontvangsten en bet batig saldo grooter zullen blijken te zijn dan een van beiden berekend had." De berigtgever meldt voorts, dat de president Grant ia den avond van den 9 der vorige -maand aan een groot -gevaar is ontkomen, doordien hij zich toen met zijn gezin en met den heer Boiitwell, deji minister van financiën, op den trein naar Boston bevond, die, ten gevolge van eene belemmering op de baan. Ontspoord is, waardoor de voorste twee wagens verbrijzeld en verscheideae personen, ouder anderen eeu doodelijk, gewond zijn. De presi dent en de zijnen bevonden zich in den laatsten wagen van den trein. Men zeide, dat de gebeurtenis den president diep heef» getroffenen zij had veel opsehudding in het land en voorname lijk in de dagbladpers verwekt, die er zich mede bezig hield wat zou gebeurd zijn, indien nogmaals een vice-president ware aan het bewind gekomen. Te Londen werd jl. Maandag in een huis van Hosierlane (Smithfield) een geheele familie, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen (van 14 maanden tot 14 jaren oud), dood gevonden. Eeu flesch, ten de.ele nog gevuld met gif, stoud op een tafel. Duitschland. Berlijn. 28 Junij. Uit de beschouwingen der bladen, die gewoonlijk mededeelingen van de regering ontvangen, blijkt dat de houding der afgevaardigden van den Rijksdag en het Tolparlement, die zich tegen de vermeerdering der belastingen om het deficit te dekken, hardnekkig verzettedeu, in niet ge ringe mate de verbolgenheid van het ministerie heeft opgewekt. Een dier organen bevat over de nationale liberale partij, wier aanhangers alle tot de oppozitie behooien, een uiterst heftig arti kel, waarin o. a. de bedreiging geuit wordt dat de partij, die „tot nu toe alleen van de milddadigheid eu genade der regering ge leefd heeft," in de volgende zitting wel ondervinden zal, welke gevolgen het heeft, deze genade te verliezen. Men maakt hieruit de veronderstelling dat de regering niet ongeneigd zou zijn, ingeval zij in de volgende zitting weder tegenstand mogt onder vinden, den Rijksdag te ontbinden. In de politieke kringen heeft het zeer de aandaoht gewekt, dat de Fransche regering blijkbaar de oplossing van liet spoor- weggeschil met Belgie zoekt te vertragen, middelerwijl de Bel gische regering met allen spoed de vestingwerken aan de Schelde in staat van verdediging doet brengen, om bij mogelijke gebeur tenissen in staat te zijn den aanval van de zijde der Nederlan den te kunnen weerstand bieden. In verband hiermede wordt door de Köln. Volks-Zeitung beweerd, dat tusschen de Nederlan den en Frankrijk in de laatste weken drukke onderhandelingen plaats hebben, en iu Nederland de vrees voor een aanval van Pruissen zeer is toegenomen. Te Bern zijn den 24 der vorige maand de Bernsclie leden der eedgenoots.ehappelijke raden bijeengekomen ter be raadslaging over de houding, welke zij ten aanzien van da herziening der bonds-constitutie zouden aannemen. Het resul- I taat dier beraadslaging was bet besluit zich in beginsel vóór

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3