geldboete van ƒ8 en de kosten, ter zake van het moedwillig toebrengen van slagen en stooten zonder dat daardoor ziekte of beletsel om te werken is veroorzaakt, en zulks na reeds vroeger tot gevangenisstraf van langer dan 1 jaar te zijn veroordeeld geweest. Genoemde persoon had op 27 April jL aan het hoofd van een dertigtal met stokken gewapende polderwerkers de over geblevene Belgische arbeiders opgespoord en mishandeld. Z. M. heeft 1. pensioen verleend ten laste van den Staat, aan J. Nauta, gewezen bode-concierge ter provinciale griffie van Zeeland, ten bedrage van f 423 's jaars. 2. benoemdtot dijkgraaf van den Krabbendijke polder en van den Maagspolder (Zeeland) C. C. Welleman; tot dijkgraaf van den Loven» en Willemskerke polder (Zeeland) P. Scheele; tot gezworen van den polder te Perpouoher (Zeeland) J. M. Kakebeeke: 8. de commissarissen der loodsen, tevens ontvangers der loodsgelden, M. J. van Oosten en J. Dregmans, de eerste ter standplaats Verre en de andere ter standplaats Neuzen, met den laatsten der vorige maand eervol uit die betrekkingen ontslagen, behou dens aanspraak op pensioen. Ier hunner vervanging met den 1 dezer maand zijn bij gemeld hesluit henoemd de heeren D. Turf boer en 3. L. IJsselstey-u, eerstgenoemde ter standplaats Veere en de laatste te Neuzen. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 1 Julij jl. bevorderd tot opzigter vao den waterstaat 3e klasse A. Góllestelle, thans opzigter 4e klasse. Nog is bij gelijke beschikking inet '1 Julij jl. aan den opzig ter van den waterstaat 3s klasse J. Scbraver op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De directeuren der postkantoren te Amsterdam, Rotter dam, VGravenbage en Utreeht hebben zich tot den Minister van Financiën gewend met een verzoekschrift, waarin zij wijzen op de groote nadeelen, die de postkantoren in bet algemeen en zij in het bijzonder zullen ondervinden, ten gevolge van de afschaffing der zegelregten, zoowel, door het verlies van per- ceptieloon op de geheven zegelregten, en de mindere verdien sten, die het gevolg zijn zal van den verlaagden prijs der dag bladen, als door de winstderving, die voor hen uit vrije concur rentie met den boekhandel ten opzigte der levering van buiten- landsche nieuwspapieren, zal voortvloeijen, en uit dien hoofde op den grond der aangewezen bezwaren aan zijne Exc. ernstig voorstellen de ambtenaren der posterijen door eene billijke ver goeding voorde te lijden schade te willen vrijwaren. Het thans te Kampen vergaderde 23e Nederlandsch huishoudkundig congres heeft Dingsdag besloten, dat het 24e congres zal worden gehouden te Arnhem. Tot leden van het bestuur zijn benoemd de navolgende heeren, daartoe door burgemeester en wethouders van Arnhem opgegeven met bijvoeging van den heer K. G. W. baron van Wassenaer van Catwyck: mr. J. J. A. A. baron van Pallandt van Westervoort, burgemeester te Arnhem, eere-voorzitter; E. L. Voorst tot Voorst, te Elden, voorzitter; baron B. E. van Ver- schuer, Arnhem; mr. B. W. A. E. baron Sloet tot Oldhuis, Zwolle; dr. L. Mulder, Arnhem; mr. G. J. van Hasselt, Velp; J. Nagel Z., Arnhem. Gravenhage 29 Junij. De heer Dunkier, die zich onlangs te Parijs bevond, heeft op het binnenplein van de Gendarmerie de la Garde eene militaire muziekuitvoering gegeven, waar het muziekcorps der gendarmes, met groot suc ces en voor een uitgezocht auditorium verscheidene stukken van Dunkler's compositie uitgevoerd heeft, waaraan alle lof werd toegezwaaid. De kolonel der gendarmerie had zijne salons voor het publiek geopend, waar verschillende notabiliteiten der kunst en uil het leger waren bijeengekomen. Oostburg 3U Junij. Ter heden alhier gehouden varkensmarkt waren aangebragt 82 biggen, waarvoor op nieuw bijzonder hooge prijzen werden besteed. Eaamsdonk 2S Junij. De hooibouw alhier en in de geheele Langstraat is in vollen gang. De kwaliteit en kwan titeit valt over het algemeen nog niet tegen. De te velde staande vruchten, vooral tarwe, en rogge, hebben in geen jaren beter gestaan en beloven veel, terwijl andere producten tamelijk goed zijn, waarover den landbouwer niet kan klagen. Van ongedierte verneemt men in liet veld alhier niets, Get oud hooi is zoo goed als opgeruimd in deze en andere gemeenten, W aalvt-ijIr 29 Junij. Zekere schipper alhier in den avond van 23 dezer verregaande beschonken te buis komende werd daarover door zijne zuster onderhouden, zoodat tusscjieu hen eene woordenwisseling ontstond, die zoo hoog liep, dat de beschonkene een stok, die voor de hand stond, pain en daarmede zijne zuster zoo vele en hevige slagen op het hoofd toebragt, dat zij binnen vier dagen daarna overleed. Hoewel d verwonde van het oogenblik der mishandeling bewusteloos was heeft men, om de zaak verborgen te houden de geneeskundige hulp niet ingeroepen, dan in den laatsten nacht vóór baren dood, zjjnde zij bevorens nog naar Capelle ter verdere beban- deiling vervoerd. De dadar die zich kert na de mishandeling van huis .heeft begeven, en aildns waarschijnlijk nog niet met de gevolgen zijner misdaad hek-end is, is nog -niet in handen der justitie, die zich thans met de zaak bezig houdt. BUITENLANDSCHE TIJDINGEN, Frankrijk. Voor bet hof van assises in het departement Saóne-et- Loire is een belangrijk regtsgeding gevoerd tegen een onder wijzer, die beschuldigd was van schending der stembus en ver- valsching van stembriefjes. Hoewel schuldig, is de man vrijge sproken: 1. omdat hij verklaard werd niet goed bij zinnen te zijn en 2. omdat hij meende goed te doen door te ijveren voor den officiëien candidaat, dien de school-inspecteur van zijn arrondissement hem had aanbevolen. Dat de onderwijzer is vrij gesproken, moge verrassend zijn, uit het proces is weder geble ken, hoe verderfelijk de officiële candidaturen werken op allen, die in eeuige betrekking staan tot welken tak ook van de regering. De redevoering van den ITanschen minister van Staat, waarmede bij Maandag de korte zitting van bet Wetgevend Ligcbaam opende, is weinig belovend. De inhoud et van komt hierop neer. Daar de tijd gedurende de najaarszitting te kort zo» zijn om alle noodzakelijke wetsvoorstellen en tevens de geioofa» brieven der afgevaardigden te onderzoeken, heeft de regering gemeend tot deze buitengewone zitting te moeten besluiten, die dan ook alleen ,d,e verificatie dier geloofsbrieven ten doel heeft. Bij de gewone najaarszitting zal zij daarenboven hare voorae- mens kenbaar muken, .die baar het meeat geeigend zullen voot- komen om de wensciien van het land, door de verkiezingej kenbaar gemaakt, te vervullen. De achtste verjaardag der troonsbeklimming van sultan Abdul-Aziz is den 25 Junij jl. te Konstantinopel zeer plegtig gevierd geworden. Naar men van daar schrijft, was de sultan voornemens geweest het feest der besnijdenis van zijnen zoow Yussuf-Izeddin met ongemeeneu luister te vieren. Hij bad tot dat eiudede beschikking gevraagd over eene som -van 2.875.00(1 fr. Zijn minister van financiën Sadyk-pacha en de grootvizier Ali-paeha hebben echter tegen deze uitgave zulke ernstige be zwaren ingebragt, dat de sultan, ofschoon aanvaukelijk daaro ver verstoord, van zijne plannen geheel teruggekomen is. Volgens de berigten uit Jokohama van 30 April jl. scheen de heerschappij van het leenregtelijk regeringsstelsel in het Japansche rijk, waardoor de oppermagt van den sou-vereis a sedert eeuwen onder toezigt gehouden, maar tevens verlsmil was, thans werkelijk haar einde te naderen. Ook de vorst van Kiu-siu, het opperhoofd van een der drie geslacl waaruit vroeger de taikoen steeds werd gekozen, had ziek laatstelijk gevoegd bij die daimioos, welke overeengekomen zijn om hunne territoriale regten aan de regering van dsn mikado over te dragen; onder die regten behoorde ook df bevoegdheid tot het houden eener eigen legermagt. Er waren nog rijksgrooten, welke niet bij die overeenkomst waren toe getreden zij behoor,en lot het groote geslacht Takugawaea tot het geslacht Myto, doch hunne toetreding werd verwacht Alsdan zou te Jeddo eene algemeene vergadering van rijks grooten en leenvorsten worden gehouden, met het doei ota de vreedzame revolutie definitief te bekrachtigen en de nieuw# orde van zaken door bepaalde regelen te vestigen. Te Marseille heeft voor eenige dagen een vrouw zich schul dig gemaakt aan een yiervondigen ntoord en aan poging tot zelfmoord. Met pistoolschoten wondde zij doodslijk of bijnl doodrlijk eerst hare zuster, vervolgens twee van hare fciiiderefl en eindelijk haren man, restauratieboud.er Bomtefoy. Deze v,W selijke misdaad werd door haar bedreven in minder dan fM kwartieruur, en de oorzaak moet gezocht worden in de gevolge# van het zedeloos gedrag dier vrouw. De helsche vrouw lietMt van hare kindereu, haren oudsten zoon, in bet leven. - De Gaulois deelt over de verwijdering der 3 Pr uissisrtli officieren uit het kamp *a» .Chalons,het .volgende mede. Daar de kapiteins baron v. Bülo.w, en de heer van Stuckradt beide in Pruissische (Jienst, zich daags voor de affeis des kejzett tiaar het kamp van Chalons to Parijs beynoden, begaven zich pertrein tiaar de Grand Mourmelon, waar zij in het hal» de l'Europe Stand en geb met eeltige F: hoofdkwartie dat zij zich g< zich een der bij hun geze kwartier ge: gang waren, Zijt gij vreen: Pruissen. te volgen 1 - kend gemaak oefeningen ot is geraagtigd. zocht zich te ren naar gene schalk Bazaiti er bij dat zij beschouwden hunne cm noot Het antwoor stand had pit doelde, daar doende was d de gendarmet raadde hij ha eene beleedig Pruissische ol de gansclte se pen en antwi ons, generaal bnleediging v kapitein -van den minister Besson en zijt feu. Dienzelf Volgen aantal, wegenl genomen pers cijfer is mind Volgens c vanië) een hu in negentien - woond. (Er w De opi de rijke gif kwam, schijnl worden dooi voor minder t woonplaats. I die verpligt i tjes te leven, en zindelijkhe schaffen, voor holen betalen aan de regek Mid middagel de .dagelijkse! oploopen, zor aantrekkelijks onder zekere iletgeen met fiatmoet men 'an armoede. De Tilth tlagteekend Zo //Er werdet Drqgheda en ondersteuning gevangenen, vtaatnde vrede- Tteti niet losge personen, en t voorafgegaan, Healy, was vot J'gde het voor net ontslag dei sclte zaken nie T

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 2