\KM. ikt is, doordien de en. Er is van het schef Roobol, aan l den machinist te ijnde, sprong hij me locomotief van bbende, kreeg hij ig gevolg dat hem laat werd verbrij- rgvollen toestand van den heer van men een rozen- irroos, nog geen roeg 400 rozen in loei bevinden, be- les huizes heeft in izen, welke uitge- igeknipt. Ervaren oor iets zeldzaams. De arme vrouw weende bitter en riep luide om wraak, j'l'es bleef echter rustig. Slechts bij het nederlaten van de ten in de aarde werd'de menigte andermaal onstuimig, en orderde dat er bij het graf eene redevoering zou gehouden lorden. Aarzelend en op aandrang van den commissaris van lolicie nam nu de correspondent van den Moniteur het woord, ia Wees er op dat thans niet aan wraak, maar aan ondersteuning van de ongelukkige weduwen en weezen moest gedacht wor- jen en stelde daarom eene collecte voor. Dit maakte op de Ben'igte diepen indruk; ieder bragt zijn penning bij, en daarna «big de menigte rustig uiteen. Volgens de Palrie zijn vele mijnwerkers met hunne meesters ia onderhandeling getreden, ofschoon er tot nog toe niet ge- fferkt wordt. Men hoopt echter dat binnen 8 dagen de arbeid tveral hervat wordt. Men leest in den Petit Moniteur: Dezer dagen werd een man, welke over de leuning der pont iet Arts geklommen was om in de Seine te springen, hierin door een voorbijganger belet. Door zijnen redder ondervraagd over de reden, welke hem tot die wanhopige daad hadden aangedreven, antwoordde hij „Ik ben voor eenigen tijd getrouwd met eene weduwe, welke eene 18jarige dochter had. Mijn vader, welke mij dikwijls kwam bezoeken, werd verliefd op de dochter mijner vrouw en Itrouwde haar. „Op die wijze werd mijn vader mijn schoonzoon, en mijne stiefdochter mijne moeder, dewijl zij de vrouw van mijnen n den onderkoning rader was. i te Versailles. Men „Eenigen tijd later beviel mijne vrouw van eenen zoon lesloten is, om het welke de schoonbroeder van mijnen vader en terzelfder tijd e openen. De kei- mijn oom werd, in de hoedanigheid van broeder mijner stief moeder. „Mijne stiefmoeder, welke terzelfder tijd mijne schoonzuster is, omdat zij de zuster van mijnen oom was, bracht op hare beurt eenen zoon ter wereld welke mijn broeder en mijn loon was. „Mijne vrouw was mijne stiefmoeder, dewijl de vrouw van nijnen vader hare dochter was; ik was de man mijner vrouw haar kleinzoon, en dewijl de man der schoonmoeder van tnen persoon, de schoonvader van dien zelfden persoon is, komt het dat ik thans mijn eigene stiefvader ben. „Het zijn die betrekkingen van bloedverwantschap, welke mij Wellen en hebben doen besluiten een einde aan mijn leven emaken." n zich regtstreeks lijldal bezoeken en pening tegenwoor- at eerst ook in het ebben. De Patrie e opening van het ok niet bevoegd is e noodigen. Dat is |t, en hierover, als- lans met de Porte p de neutraal-ver- londen vertrokken, n deel gevallen. vergezeld van den »en in het ig concours te Beau- le keizer wel tegen- lijft het rustig. De raadsleden te St.- ir, waarin de ver- regement van linie, i hunne chassepotsj rift in ontvangst te erigt aangaande het in waren de muiters hunnen kant geen eti vreesde men een i nieuw zouden uit- hunne gesneuvelde eischten dat het 4e e gevuurd had, hun ,ige commissaris van oen en zond een be nkomst daarvan ver tegen de aanwezige c trad de correspon- :n door eene warme hunne dooden naar den weêrklank in de eide eene kist opna- f rigtten. Gelukkig n alle kanten in het van de vrouwen en en. Intnsschen had oten, waarin het lijk der was doodgesclio; Spanje. Madrid. Toen het leger den eed op de nieuwe Con stitutie had afgelegd, heeft de generaal Prim, minister van oorlog, de volgende toespraak tot de soldaten gehouden „Gij hebt thans trouw gezworen aan de staatsregeling der Spaansche Monarchie. De pligten, die door dezeplegtige be handeling op u rusten, rnoogt gij nimmer uit liet oog verliezen. „De vrijheid der natie, ten koste van zulke groote opofferin- verkregen, is aan uwe bescherming toevertrouwt, deze 'baren schat legt u vau dit oogenblik af de verpligting om dien tot uw laatsten ademtogt te verdedigen. Hierdoor gij in vredestijd, zoowel als door uw moed in den strijd, nen, dat onder uw militaire uniform het hart van den irger klopt. „Ik hoop dat niemand de vermetelheid zal hebben om de »r ons bezworen Constitutie te schenden; maar indien onver- |opt iemand dit zou willen doen, dan zou u het land, de bur- |imilitie, deze groote reserve van het leger, in de ure des ge ts te hulp snellen in het roemrijke pogen om 's lands instel den te redden, en allen zouden aan uwe zijde strijden, tot •'lediging der vrijheid en des vaderlands. IBngeland.. [In een der Amerikaansche bladen wordt het volgende ""haald. Een goochelaar kwam te Omaha, om zijne kunsten leen publiek, meerendeels uit arbeiders aan de Pacific-spoor- übaan bestaande, te vertoonen. Den eersten avond, bij den !°gst belangrijken en wondervollen toer met de karabijn, 'r hij het geladen wapen aan een der toeschouwers die op hem 'e en vuur gaf, waarna de goochelaar met een glimlach den ,el toonde, dien hij in de hand scheen opgevangen te befa ll1, De halve wijde stond verstomd en versteend; na eenige louden echter roept hij uit: „Bij den donder! ik mistte mijn nooit tweemaal," trekt vervolgens een revolver uit zijn Fel en doorboort den schouder van den armen goochelaar. Eerstdaags zal een Engelsch eskader, bestaande uit zes oorlogschepen, die niet van nieuw maaksel en niet van de eerste grootte zijn, een kruistogt van 16 maanden langs Brazilië, in den stillen Oceaan en rondom Azië en Afrika aanvangen, vooral met het doel om de bemanning te oefenen. Dat dit met nut geschieden kon, zonder merkelijke verzwakking der in Europa beschikbare zeemagt en zonder te mishagen aan andere mogendheden, werd door den minister van marine jl, Vrijdag in het Lagerhuis betoogd; en de vergadering nam genoegen met zijne opheldering. De Transatlantische Kabelmaatschappij heeft den 14 Junij hare jaarlijksche vergadering gehouden en bepaald, dat over 1868 een dividend van 24 pet. aan de aandeelhouders zal worden uitgereikt. Niettegenstaande de herstelling van den be schadigden kabel eene uitgave van 10.000 heeft veroorzaakt en het tarief aanzienlijk verminderd is nemen de ontvangsten belangrijk toe. Zij bedroegen in de eerste 10 dagen van Junij 607tegen £442 in hetzelfde tijdvak van 1868. De maatschappij is bezig met het leggen van een nieuwe lijn van Londen naar Valencia en hoopt door middel daarvan de dienst tusschen Ame rika en Europa reeds in de volgende maand aanzienlijk te kunnen bespoedigen. In het graafschap Yorkshire wordt berigt, dat jl. Vrijdag sneeuw op de heidevlakten lag, en dat, volgens berigten uit het noorden van Engeland, daar zeven duim sneeuw gevallen was Zaturdag ochtend joeg eene hevige onweersbui, van zware regens vergezeld en met onophoudelijk weerlicht, door Yorks hire van het noorden naar het zuiden. Het veldgewas werd weggespoeld en de pachters hebben vele schapen verloren, ten gevolge van koude en gebrek. Ook het te veld staande graan zeer achterlijk en de korenmarkt rees. Het gemis van den winter gedurende den wintertijd doet zich gevoelen. Vroegere graansoorten staan redelijk wel, doch de roode tarwe is, naar men zegt, zeer achterlijk. J>ni tselilainl. ~VVeenen 20 Junij. In Hongarije heeft men, nadat het in de meeste deelen des lands geregend heeft, goede uitzigten op den oogst van tarwe en rogge. De berigten van daar over de opbrengst van den koolzaadoogst, welke ten deele reeds is afgeloopen, luiden daarentegen ongunstig. Men heeft gemid deld slechts van den gewonen oogst bekomen. Uit Gratz wordt gemeld, dat den 15 dezer door het Duitsch-natiouaal genootschap eene vergadering gehouden is, waarin zekere graaf Athems een rede heeft gehouden, om te be- toogen dat de aansluiting van Zuid-Duitschland bij den Noord- Duitschen Bond eene noodzakelijkheid is en de Duitseh- Oosteurijkers alles moeten beproeven om deoprigting van een Zuid-Duitschen Bond met Oostenrijk aau het hoofd te beletten. Berlijn. Maandag nacht is de koning ten 1 ure van zijne reis naar de geannexeerde gewesten teruggekeerd en heeft zich des morgens terstond weder met zijn gewone bezighe den onledig gehouden. In zuidelijk en westelijk Duitschland heeft de koude weers gesteldheid der jongste weken de verdere ontwikkeling van de plantengroei tegengehouden. Het te velde staande gewas staat evenwel zeer gunstig. Italië. Florence 17 Junij De correspondent van een der bladen merkt op dat de toestand van Italië herinnert aan Babels toren: ministers noch afgevaardigden, partijen noch openbare meening verstaan elkander. Bij die onbeschrijfelijke verwar ring vindt men toch één ding, dat bij den torenbouw ontbrak den dolk, en deze speelt de voornaamste rol in de staatkundige kwestiën van het schiereiland. Na den te Livorno aangevallen Oostenrijkschen consul Crenneville was het een Romeinsch uit gewekene Mortalie, die onder het mes der moordenaars viel in de straten der hoofdstad, en weinige dagen later is de afgevaar digde Lobbia het slagtoffer van een verraderlijken aanval ge worden. In al deze aanslagen erkent men de hand der geheime genootschappen; de stooteu worden op dezelfde wijze toege- bragt. Het schijnt, zegt de correspondent, dat de vrienden van Crispi en Lobbia vermoeden, dat hunne tegenpartij niet vreemd is aan die poging tot moord en de hand van den misdadiger heeft gewapend. Te Milaan heeft men de zaak in denzelfden zin opgevat. Zoodra de telegraaf het berigt bragt dat de heer Lobbia, afgevaardigde voor Loinbardije, door het staal van een sluipmoordenaar getroffen was, begaven zich talrijke burgers, Ju groepen verdeeld, waaronder zoowel dehoogere als de lagere.

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3