BINNENLANBSCHE TIJDINGEN. BlITENLANDSCHE TUBINGEN. L steden hebben zich ongeregeldheden voorgedaan, ten gevolge I van den indruk, voortgebragt door de tijding van den moord aanslag op den heer Lobbia. De telegrammen in de laatste dagen uit Florence ontvangen, maakten melding van rustver storing te Milaan, Padua, Reggio en elders, doch volgens de jongste berigten zou de orde overal hersteld zijn. Vlissingen, 25 Junij. Gisteren avond zijn alhier gearriveerd de generaal-majoor J. C. Launspach, directeur van het materieel der artillerie, en deszelfs adjudant de lllc luitenant J. W. Hoogenboom, ter inspectie van Breskens, Vlissingen, Neuzen en Ellewoutsdijk. De gemeenteraad alhier heeft Maandag middag in de ge- houdene zitting met algemeene stemmen tot gemeente-ont vanger benoemd de heer T. C. Dommisse alhier. Tot hulpon derwijzeres op de school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs is met 11 stemmen benoemd Mej. J. A. van Werdt, te Nijmegen. De heer F. V. de Groof is erkend en toegelaten als con sulair agent van Belgie te Hansweert. De drie compagniën van het 3® regement infanterie, die sedert de onlangs voorgevallen ongeregeldheden alhier in gar nizoen hebben gelegen, ter sterkte van 128 man, zijn eergiste ren morgen per stoomboot Stad Vlissingen naar Wolfaartsdijk vertrokken om van daar naar Goes te marcheeren en verder per spoor naar Bergen op Zoom te worden overgevoerd. De Belgische bladen maken met voldoening melding van de benoeming van een hunner iandgeuooten, den heer Antoine de Coster, tot ridder der perzische orde van den Leeuw en de Zon, ter belouning van de hem opgedragen taak om den troonopvolger van den schach in de photogratie iu te wijden. Die artist, welke te Teheran als Photograaf schijnt gevestigd te zijn, houdt zich, gelijk tevens gemeld wordt, bezig met het ver vaardigen van een groot photografisch album van perzische landschappen en stadsgezigteu, hetwelk voor koning Leopold II bestemd is. Ambt Vollenhoven 20 Junij. Toen dezer dagen zekere K. R. R. bezig was een stuk land, in Kwa- doelen, omtespitten, vond hij een vrij zwaar goudstuk ongeveer ter grootte van een guldeu. Het stuk voert aan de eene zijde het gekroonde en geharnaste borstbeeld van den vorst, die vol gens liet gevoelen van bevoegde beoordeelaars geen ander dan keizer Karei V kan zijn met een zwaard in de regter- en een kruis in de linkerhand, en het randschrift: „kaeouos d. g. itost imp, hispa-eex." De keerzijde bevat een wapen en heeft het volgende randschrift: da - mihi - vjetutem contka - hostes - tuos." Amsterdam 13 Junij. Gisteren namiddag, om streeks 127s ure> kwamen door de Weesperbarrière binnen deze gemeente 2 zigeuners met hunne vrouwen en kinderen, twee beeren aan kettingen en een ezel met zich voerende, komende van Rotterdam, en voorgevende naar Engeland te willen ver trekken, doch blijkbaar met het doel om in deze stad te bedelen De policie heeft echter, aangezien het rondloopen met wilde dieren bij de gemeenteverordening verboden is, en zij geen ander middel van bestaan konden opgeven, die ongenoode gas ten naar de zijde van Duitschland, op hun daartoe te kennen gegeven verlangen, de stad doen verlaten. Het behoeft wel niet vermeld te worden dat de ongewoon smerige en armoedige klee ding, en het haveloos voorkomen dier vreemdelingen eene aan zienlijke menigte nieuwsgierigen om hen heên verzamelde, doch door gepaste maatregelen werd de orde niet gestoord. Zondag morgen is door het Signaalfluiten de Weeeper stoomboot, bij het doorvaren der Hoogesluis alhier paard, voor een rijtuig, waarin zich eenige personen bevonden, schichtig geworden en doorgegaan, aan de andere zijde der brag tegen eene kar aangereden, waardoor een der zich in het rijtuig bevindende heereu er uitgevallen en belangrijk in het aangezicht verwond is. Hij heeft zich in het Amstel-Hötel be geven, alwaar hij werd verbonden; het bleek dat bet neusbeen was gebroken. Ook een meisje is uit het rijtuig gevallen, doch heeft slechts eenige geringe kneuzingen bekomen. Blerili (Limburg.) Maandag avond omstreeks 9 ure is een trein gederailleerd, die van Eindhoven kwam. De trein liep op eenige daar staande rijtuigen, die, evenals de locomotief, zwaar beschadigd werden. De machinist en de stoker zijn bij tijds van de locomotief gesprongen, Eenige passagiers zijn ligt gewond. Men zegt dat het ongeluk veroorzaakt is, doordien de wachter verzuimd had den wissel te verleggen. Er is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Hiililx. Zondag avond had de stationschef Roobol, aan het station van den staats-spoorweg, iets aan den machinist te zeggen. Hiertoe op de locomotief gestapt zijnde, sprong hij daarvan af op eene andere lijn, waarop juist eene locomotief van spoor werd verwisseld. Dit niet opgemerkt hebbende, kreeg hij de machine tegen zich aan, met het ongelukkig gevolg dat hem een arm, een been en een gedeelte van het gelaat werd verbrij zeld, ten gevolge waarvan hij thans in zorgvollen toestand verkeert. Zutphen 20 Junij. In den tuin van den heer van D., gelegen aan de zuidzijde dezer stad, kan men een rozen boompje zien, zijnde een zoogenaamde treurroos, nog geen zeven jaren oud, aan hetwelk zich thans nagenoeg 400 rozen in aanvankelijken, meer gevorderden of vollen bloei bevinden, be nevens een groot aantal knoppen. De vrouw des huizes heeft in de zes laatste weken reeds over de 3100 rozen, welke uitge bloeid hadden, van dit zelfde boompje afgeknipt. Ervaren bloemenkenners houden deze vruchtbaarheid voor iets zeldzaams. Frankrfjk. Parijs. Jl. Zaturdag heeft ter eere van den onderkoning van Egypte een diner plaats gehad op het paleis te Versailles. Men beweert dat in gemeenschappelijk overleg besloten is, om het kanaal van Suez plegtig den 16 November te openen. De kei zerin zou den 15 October Parijs verlaten, om zich regtstreeks naar Caïro te begeven; van daar zou zij het Nijldal bezoeken en alzoo tijdig te Suez arriveeren, om bij de opening tegenwoor dig te zijn. Van een togt naar Jeruzalem, dat eerst ook in het reisplan opgenomen was, moet zij afgezien hebben. De Patrie beweert echter, dat alle opgaven omtrent de opening van het kanaal voorbarig zijn en de onderkoning ook niet bevoegd is om tot de bijwoning dezer plegtigheid uit te noodigen. Dat is eene zaak, die regtstreeks den Sultan aangaat, en hierover, als ook over andere aangelegenheden, wordt thans met de Porte onderhandeld. Blijkbaar doelt de Patrie op de neutraal-ver klaring van het kanaal van Suez. De onderkoning is Maandag avond naar Londen vertrokken, alwaar hem eene schitterende ontvangst is ten deel gevallen. De keizer is naar Chalons vertrokken, vergezeld van den keizerlijken prins. De keizer zal vijf dagen in het kamp blijven. Bij de opening van het landbouwk nndig concours teBeau- vais, die op 27 dezer zal plaats hebben, zal de keizer wel tegen woordig zijn, maar g eene rede houden. In de kolen-bassins aan de Loire blijft het rustig. Dé Eclaireur maakt een door twaalf gemeenteraadsleden te St.- Etienue geteekend verzoekschrift openbaar, waarin de ver wijdering gevraagd wordt van het vierde regement van linie, welks soldaten gebruik gemaakt hebben van hunne chassepotsl De maire heeft geweigerd dit verzoekschrift in ontvangst te nemen. De Moniteur bevat een particulier berigt aangaande het oproer te St. Etienne. Volgens dit schrijven waren de muiters slechts met steenen gewapend en viel van hunnen kant geen enkel schot. Bij het begraven der gevallenen vreesde men een oogenblik dat te Rieamarie de onlusten op nieuw zouden uit breken. De mijnwerkers weigerden namelijk hunne gesneuvelde kameraden ter rustplaats te dragen, en eischten dat het 4® regement soldaten, hetwelk op de menigte gevuurd had, hun de laatste eer zou bewijzen. De daar aanwezige commissaris van policie kon echter aan dezen eisch niet voldoen en zond een be rigt naar St. Etienne om lijkwagensde aankomst daarvan ver bitterde de menigte, en dreigend viel zij tegeu de aanwezige gendarmen uit. In dit kritieke oogenblik trad de correspon dent van den Moniteur voor, en poogde hen door eene warine en hartelijke toespraak er toe te bewegen, hunne dooden naar het kerkhof te drageD; zijne woorden vonden weerklank in de gistende gemoederen, toen hij en zijn geleide eene kist opna men en hunne schreden naar het kerkhof rigtten. Gelukkig kwam men eindelijk daar aan, ofschoon van alle kanten in het dorp het weeklagen en de jammerkreten van de vrouwen en kinderen der gesneuvelden gehoord werden. Intusschen had zioh bij den togt eene tweede kist aangesloten, waarin het lijk van een kindje, dat aan de borst der moeder was doodgescho ten. De arme v (Hes bleef eclu ,isten in de aart ,orderde dat er worden. Aarzeh policie nam nu gij wees er op da de ongeluk! gen, en stelde d menigte diepen i ging de menigte Volgens de P, in onderhandeld werkt wordt. JV »veral hervat wc Men leest Dezer dagen ia Arts geklon door een voorbij Door zijnen r tot die wanhopig „Ik ben voor eene lSjarlge c kwam bezoeken, trouwde haar. „Op die wijz stiefdochter mij vwder was. „Eenigen tijc welke de schooi mijn oom werd, moeder. „Mijne stiefm is, omdat zij de beurt eenen zo toon was. „Mijne vrouw pijnen vader ha haar kleinzc Caen persoon, komt het dat „Het zijn die rellen en heb! maken." Madrid. itutie had afgt de volgei „Gij hebt tha Spaansche Mona handeling op u r „De vrijheid d en verkregen, lierbaren schat >p, om dien tot i fit gij in vredes men, dat on itger klopt. «Ik hoop dat lor ons bezwori lopt iemand di irmilifcie, deze tra te hulp sne! gen te redden tdediging der 1 In een der 'baald. Een g een publiek, j ,jbaan bestaam 'ogst belangrijl 1 bij het gelade ;'e en vuur ga igel toonde, dit en. De halve w iCt®den echter i 111 nooit tween ttlel en doorboc

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 2