m eindelijk den wagen aarna zij a' hollende iet voertuig geleidde, dwars ondergeraaki, >amer' de eerste'hulp iaï gekneusd aan ge il' toestand naar zijne i 10 Junij 11. alhier vee en werktuigen, 3 hengsten, 8 stuks erde werktuigen, be- 'erktuigen. Itegenstaande het on- regen, die er gevallen en; de staat der veld- i) rogge is bloeijenó, id en zijn goed bezet; ren plant, die warmte vaten struik en staal sginnen te rijpen, Van met het maaijen van n het hooijen, en gaal emeen geroemd en de k eene groote massa best er gebruik van te er gezond, en voormiddag is óp kschen weg alhier, de er ingewijd, in tegen- arochiaal Armbestuur, H. Vineen tius vaa itliarina van Dooreu's Als zeker wordt gemeld dat koning Ferdinand van Por tugal, vader van den regerenden koning Lodewijk II, dezer dagen een morganatisch huwelijk heeft gesloten metde danseres llaiisler, eu dat koning Lodewijk en andere leden der familie de kerkelijke inzegening van den echt bijgewoond hebben. lu den iloniteur Universel leest menJI. Zaturdag heeft de koningin der Nederlanden den Zoölogischen tuin van accliuiatatie in liet Bosch van Bourlogne bezocht, waarbij H. g, werd rondgeleid door den heer Drouyn de Lhuys. H. M. heeft hare belangstellende aandacht ook tot de minste bijzon derheden uitgestrekt en herhaalde malen hare levendige voldoe ning te kennen gegeven, een onwaardeerbaar getuigenis voor de direkteuren van den accliinatatie-tuin, want koningin Sop hia is zoo als bekend is, geen vreemdelinge op welk gebied van wetenschap ook, en Nederland is beroemd om den schoenen aanleg en de pacht van zijne openbare tuinen." H. M. de koningin heeft Maandag namiddag ten 5 ure Parijs verlaten en is vertrokken met den trein naar Keulen. H. M- heeft zich, zoo men weet, naar het Loo begeven. H. M. heeft Zondag aan de hertogin van Madrid een tegenbezoek ge- bragt en daarna een bezoek van den onderkoning van Egypte ontvangen. Dien dag heeft H. M. bij prins Napoleon gedineerd. H. M, heeft op hare reize huiswaarts Dinsdag morgen 5 ure te Keulen het dejeuDer gebruikt in de localen van het station van den Rijn-Centraal-Spoorweg, en vertrok met den expres- trein van den Köln-Minderueweg ten 7'/4 ure naar 's Hage. De Spaansche Cortes behandelen thans het ontwerp van wet betreffende het regentschap. Een voorstel, dit nit vijf leden te doen beslaan, is verworpen; een ander voorstel, strekkende tot het benoemen van een regentschap, bestaande uit drie leden, zal waarschijnlijk hetzelfde lot hebben en ten laatste zal Serrano tot regent van Spanje geproclameerd worden. Bij de discussie heeft maarschalk Prim aan den heer Navarro, die in zijne rede jongens Weeshuis vai de Mexicaansche republiek had aangetast, een antwoord gegeven issie voor de begraaf dat de aandacht verdient. De Spaansche minister van oorlog gevestigde parochie! Bax, H. Looman Tï, etaris.) lerw. heer G. G. Bon te Kraliugen, inge- Haarlem, die zicbzï u het H. Vormsel, eu woordig te zijn. De sijne toespraak mede, Roomseh Katholieken fcewenscht bezit eenet bragt vervolgens een ich zoo ijverig betoont eg geheel tot stand I: en offers dit doel had] tdewerken. Deze reiii Berg, der parochie vai wederkeerige dankt» en volvaardige hulp it pgetrokken, heeft komen en harmónieertl iade boven de rij graf-I g alsnu verder rondos! Ral worden voortgezet,! hof is aangelegd. Ge-I elc plan van aanlegt'I Munohen. D. Raken was presvl ijn stoffelijk overscliolj ouderlijken grafkeltój zeide hoofdzakelijk liet volgende: „De republiek Mexico is boven eiken aanval verheven. Wat toch heeft zij gedaan Zij heeft het beginsel barer zelfstandigheid en onafhankelijkheid gehandhaafd tegen een overweldiging van buiten. Welk volk draagt in gelijke omstandigheden er niet roem op tot zulk een uitkomst te zijn geraakt? Spanje verdreef den Franschen inval, eu het repnbliekeinsche Frankrijk verloste zelf zich van de aan randing door geheel Europa. Zijn dat niet de schoonste blad zijden in de jaarboeken dezer twee volken?" Ten slotte ver klaarde Prim, onder de toejuichingen der vergadering, dat de diplomatieke betrekkingen met Mexico onverwijld moeten hervat worden. ad met een soldaat de Woordenwisseling, vilde ill costuum pi»' ie conducteur wildé A dat ook een olficier en. Werkelijk tefbïé soldaten op de le klaS Engeland. Men zal zich herinneren, dat uit New-York is gemeld, dat de republiekeinsche partij in Amerika de bekende eischen van den senator Summer ten aanzien der Alabama-kwestie tot wacht woord wil maken bij de verkiezingen in den aanstaanden herfst. De. New-York Times berigt thans, dat de hoofden dier partij geweigerd hebben onder deze vlag den strijd aan te Hemen. Dat is in zoover een gunstig verschijnsel. Indien het waar is, dat de heer Motley, gelijk gezegd werd, de instructie heeft ontvangen, om in Engeland niet het initiatief te nemen tot nieuwe onderhandelingen over de Alabama-kwestie, dan zullen de onderhandelingen waarschijn lijk vooreerst achterwege blijven. Er wördt althans gemeld, dat de Engelsche regering ook van hare zijde zieh tot afwachten zal bepalen. En er is wel reden om dit berigt als juist aan te mer ken. Immers is het tractaat, waarbij de kwestie geregeld werd, door Amerika verworpen. Niets natuurlijker dus dan dat van die zijde nieuwe voorstellen gedaan worden. Wanneer na, door het besluit van elke regering, om het initi atief aan de andere partij over te laten, de quaestie een gerui- men tijd blijft rusten, dan zal ten minste een zeker voordeel be haald worden. De opgewondenheid aan geeue zijde van den Oceaan, die nu reeds veel verminderd is, zal verder tot bedaren kotnen, en zoo zal de dag 'aanbreken, dat onder veel gunstiger voorwaarden de onderhandeling kan plaats hebben, en dat mits dien elke partij, met ter zijde stelling van andere overwegin gen, de aarzeling om het initiatief te nemen, laat varen. *i- De vélocipèdomanie verschaft aan vele nijvere handen brood. In Birmingham heeft men dezer dagen eene bestelling wan3000 üwieligerijtuigen ontvangen diein dat tak van indus trie een groot vertier brengt. In den aanvang waren dp fabrie kanten in groote verlegenheid wegens gebrek aan nqteflboomeq-: hout, want juist deze houtsoort is wegens hare sterkte en ligt beid zoo geschikt voor de wielspaken, en wordt daartoe veelal gebruikt; doch spoedig werd hierin voorzien en nu gaat het fabrikaat geregeld door. Dat men in dit reeds zoo eenvoudige zamenstel nog verbeteringen kon aanbrengen, bewijzen de 69 veranderingen van velocipedes, die reeds onder voorloopige be scherming der patentwet zijn gesteld. De Britsche regering heeft de lijnen der Electric and Inter national Tellegraph Company aangekocht voor k 2.938.000. JDuitscliland. Berlijn 16 Junij. Een van de correspondenten der Röln. Zeitung meldt dat graaf Perponcher, Prnissisch gezant te 's Graven hage die thans met verlof op reis is gegaan, door Z. M. den koning der Nederlanden begiftigd is met het groot kruis der orde van de Eikenkroon,en voegt hierbij: „In de diplomatieke kringen alhier wil men het zal spoedig blijken in hoever dit juist is uit deze onderscheiding afleiden, dat de graaf niet naar zijn post zal terugkeeren, maar eene andere be trekking zai verkrijgen." Aangaande de houding der nationaal-liberalen ten opzig- te van het krijgswezen wordt in de Köln. Zeitnng het gevoelen te kennen gegeven, dat zij evenmin als de meerderheid in den Rijksdag er aan denken, oui de Regering in 1871, door middel van een deficit, tegen haren wil te noodzaken tot eene vermin dering der uitgaven voor het departement van oorlog. Het ia noodig telkens in herinnering te brengen, dat het budget voor oorlog naar evenredigheid te hoog is, maar met het oog op do Bonds-Constitutie kan er op geene loyale wijze sprake zijn van werkelijken dwang tot effectieve vermindering. Inzonderheid verdient hierop gelet te worden, dewijl er alle reden bestaat tot de verwachting dat er in 1871, als gevolg eener voorgenomen reorganisatie, eene verhooging van uitgaven zal worden voorge steld. Zoodanig voorstel zal de liberale partij zeker verwerpen, doch niet om de regering dwang aan te doen, maar alleen om dat de zaak in strijd is met den geest van het compromis van 1866. Zij heeft de tegenwoordige hooge belastingen ook slechts goedgekeurd in de hoop dat deze bij verdere vestiging van den Europeschen vrede zullen verminderd worden. Dit is van te meer belang, na het blijkt, dat de regering niet zeer ingenomen is met eene uitbreiding van het onbepaald verlof aan mili tairen, gelijk die ten gevolge der tegenwoordige geldmiddelen noodzakelijk is geworden. Ofschoon door die uitbreiding de gemiddelde diensttijd nog geen halfjaar wordt ingekort, schijnt de regering evenwel daaruit aanleiding te willen nemen, om in 1871 eene vermeerdering der gewone uitgaven ten dien ste der armee voor te stellen. Als nu de Pruissische minister van financiën, onder zulke omstandigheden, bij den Rijksdag eene memorie inzendt, die op alle punten in tegenspraak is met hetgeen hij zelf vóór weinige maanden in den Pruissischen Landdag omtrent Pruissen's financiën heeft medegedeeld, dan is het de vraag, of men het den liberalen ten kwade kan duiden, dat zij omtrent deze aangelegenheid een nader naauwkeurig onderzoek verlangen, en tegelijk verklaren, dat zij niet kunnen bewilligen in eene dekking van het deficit door eene boven de behoeften stijgende belasting. Men schrijft nit Munchen„De internationale tentoon stelling van schilderijen en kunstvoorwerpen, welke hier op 15 Julij geopend wordt, beloofd zeer schitterend uit te vallen. De koning van Beijeren heeft deze tentoonstelling onder zijne directe en persoonlijke bescherming genomen, en er is een jury benoemd, die uitspraak zal doen welke kunstenaars na afloop der tentoonstelling gedecoreerd of met gouden medailles ver dienen bekroond te worden Er zijn reeds 2000 schilderijen, grooteudeelsvan levende meesters, aangemeld; Frankrijk, België, Zwitserland, Italië, Engeland en Rusland hebben groote zendin gen geadviseerd, en ook de Nederlandsche kunst zal door veleer» degelijke werken der voornaamste Nederlandscne meesters op waardige wijze vertegenwoordigd zijn. Een bezoek der tentoon stelling te Mnncheu, die tot October duurt, kaD derhalve in den loop van dezen zomer ten sterkste aanbevolen worden." Uit Weeueu wordt gemeld dat de gewezen souverein der Beide Siciliën, koning Frans II, te Praag aangekomen is en voornemens schijnt eerlang zijn duurzaam verblijf in Oosten rijk te vestigen, Italië, Het is hekend hoe de II. Vader op allen, die hem naderen een Qtibeschrijfelijken indruk uitoefent; meermalen heeft men,

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 3