BU1TENEANDSC11E TIJDINGEN. geschonken. Zoo zijn voor Nederland jhr. mr. W. M. de Brauw met de Stanislas-orde 2' klasse, de heer J. H. Krelage met de St. Anna-orde 3° klasse en dr. N. W. P. Rauwenhoff met de Stanislas-orde 3e klasse begiftigd. Bij gelegenheid van de plegtige uitreiking der medaljes zijn aan de bnitenlandsche ge delegeerden, welke die plegtigheid bijwoonden, en waar Neder land door den heer J. H. Krelage werd vertegenwoordigd, de insigniën dier ordeteekenen overhandigd door den heer A. Zélë- noy, aide-de-camp-generaal van Z. M. den keizer en minister der domeinen, terwijl die aan de andere heeren werden ter hand gesteld op een later gegeven feestmaaltijd, door den voorzitter der Maatschappij van tuinbouw, den luitenant-generaal Greig, aide-de-camp-generaal van Z. M. den keizer. IMiddeltmrg'7 Junij, Het Zeeuwsche muziekfeest is eergisteren afgeloopen en daarmede waardig besloten de werk kring der Vereeniging voor Zeeuwsche muziekfeesten aan wier bemoeijingen de steden Middelburg, Goes en Zierikzeeeen acht tal muziekfeesten te danken hebben, waarop zoo menig heerlijk toondicht werd ten gehoore gebragt, die niet ligt uit het geheu gen van uitvoerders en toehoorders zullen zijn gewischt, en waardoor zoo veel is bijgedragen tot bevordering van de kennis van en den lust voor de beoefening der toonkunst. Het nu in onze stad gevierde (het achtste) sloot zich waardig bij zijne voor gangers aan. De eerste avond was gewijd aan de uitvoering van Mendelsohns oratorium Elias, en voor de tweede avond bestond het programma uit: 4® symphonie van von Beethoven, Lorelei van Heller, ouverture Euryanthe van von Weber, Lie Heilige Nacht van Niels W. Gade en 3e deel van de Schöp/mng van Haydn. Beide avonden vulde een zeer groot aantal toehoorders de Koorkerk. De directeur, de heer H. J. Kirrwald, die voor het eerst als zoodanig optrad, verdient allen lof voor de wijze waarop hij zich van zijne inoeijelijke en veel omvattende taak kweet. Hij heeft zijnen naam als orchest-directeur gevestigd. De solisten, mej. Weyringer, sopraan, mw. Collin-Tobisch, alt, dè heeren Göbbels, tenor en Dekkers, bas, verwierven onver deelde toejuichingen en hun werd met den directeur op beide avonden door fanfares en bloemen bewijs daarvan gegeven. Het orchest was zamengesteld uit 50 personen en daaronder bekende virtuozen uit Nederland. Het koor, uit p. m. 120 personen be staande, hoofdzakelijk dilettanten, kweet zich met lust en ijver en de uitvoering was krachtig. Alles werkte mede tot een schoon geheel, waardoor aan zeer velen een waar kunstgenot is ver schaft. Het eergisteren avond in het schuttershof de Edele Handboog gegeven concert door het muziekcorps der schutterij van Rotterdam, onder directie van den heer flulschenruyter, waarbij alle medewerkenden aan het feest werden uitgenoodigd, vond een zeer druk bezoek. Oostfoiar-g- 9 Junij. Ter heden alhier gehouden varkensmarkt waren aangebragt 73 stuks, die weder vlug werden weggekocht. TTegfelen. 5 Junij. Dezer dagen had zich een dief in de kerk laten opsluiten. De offerblokken had hij reeds geledigd, en hij wilde zich juist met den inhoud daarvan en verscheidene zilveren voorwerpen, die hij op het altaar verzameld had, ver wijderen, toen hij eensklaps hoort roepen: „Moeder, moeder! sta op, ik moet u wat zeggen," waarop eene stem antwoordde: „Ik kom, ik kom." Door deze geheimzinnige samenspraak ver schrikt, daar hij meende dat die op hem doelde, nam de dief, met achterlating der gestolen voorwerpen, langs eeu klokken- touw ijlings de vlugt door het venster. Doch die stemmen midden in den nacht zal een ieder zich afvragen. De oplossing is zeer zonderling. Een inwoner dezer ge meente die ten gevolge van veel oud bier te drinken het dik wijls in zijn bed te benaauwd krijgt en naar frissche lucht snakt, is alsdan gewoon aan het graf zijner moeder een bezoek te brengen en haar luide al zijne tegenspoeden mede te deelen. Dien nacht kwam hij aan zijne moeder vertellen dat zijne zus ter bevallen was en had zich zeiven geantwoord. "Vla.ard.mgen 8 Junij. Gisteren, tegen den avond, is een persoon (Amsterdammer), behoorende bij het personeel eener draaimolen, terwijl hij zich in de vaart alhier vermaakte met zwemmen, jammerlijk verdronken. Het werd zeer spoedig ontdekt en even spoedig had men hem op den wal, doch alle pogingen, door den chirurgijn Vermeulen in het werk gesteld, tot opwekking der levensgeesten, baatte niet, hij was reeds een lijk. De ongelukkige was slechts 22 jaren oud, Zutphen 6 Junij. Een treffend voorval is in de afgeloopene week te Wehl (graafschap Zutphen) gebeurd. Bij het begin van een onweder, miste een landbouwer, vader van een talrijk gezin, eeu zijner kiltdereu. Hij zocht het op, vond het spoedig en keerde met het knaapje naar zijne woning terug. Het onweder duurde intusschen voort. Op eens trof de bliksem den landman en doodde hem. Het kind dat hij aan de hand met zich voerde, ziet zijnen vader op den grond storten, en blijft zelf ongedeerd Frankrfjk. Keizer Napoleon moet niet voornemens zijn thans tot ieet de Arke di Sen regt roijaal nag men ven irins en de pr 20.000 flesscli [talie organise inwijding; het reizigers behoi stelde prijzen, aan boord van rende, en deze, bet Suezkanaal De 43 sc fr. opgebragt. van Greuze is van Paulus Pot pieer opgebragi 100,000 fr. of c 50.000 fr. Geduren millioen gedru soin van 400.0 naren en 20 a a met zooveel zo onnaauwkeurig Verschil per rid of per ieder rijtuig eei dat dit voor d goed paard hee terwijl hij vroe, houden alleen ben de afstandi eenige buitengewone maatregelen over te gaan, hetzij van reac- tionnairen hetzij van progressistischen aard, maar heeft besloten in den uitslag der verkiezingen te berusten. Diegenen welke hem het denkbeeld toedichten een nieuwen coup d'état te doen tegen de oppositie-afgevaardigden, bedriegen zich evenzeer als zij die zéggen dat de keizer der Eranschen een constitutionneel, verantwoordelijk en bepaald liberaal ministerie zal doen optre den. Voor het oogenblik zal Napoleon III niets doenhij heeft besloten te wachten tot das hst nieuwe Wetgevend Ligchaam zijne eerste handelingen zal hebben verrigt en zijnen geest door zijne eerste besluiten zal hebben doen kennen. De kleine rustverstoring, waarvan Parijs Zondag avond het tooneel was, is Maandag a /oud gevolgd geworden door eene van ernstiger beteekenis. Er ontstond nl. eene opschudding, waardoor op verscheidene punten, inzonderheid op den boule vard Montmartre, het verkeer bemoeijelijkt is geworden, en die tot twee uren des nachts heeft voortgeduurd. Oproerige kreten werden aangeheven, politie-agenten met steenen geworpen en een politie-commissaris is aan het hoofd gekwetst. De kotfij- huizen en winkels op den Boulevard werden gesloten. Op den Boulevard St. Michel was de ophooping van volk insgelijks groot; maar nergens heeft men ernstige onheilen te betreuren gehad. Eenige personen hebben verwondingen bekomen, doch het berigt van den Rappel, dat niemand zou zijn omgekomen, is onwaar. Het aantal gearresteerden op beide avonden is niet gering. Zondag avond moeten, volgens den Temps, 200 perso nen in hechtenis genomen zijn; de Public spreekt echter van 70, waarvan velen waarschijnlijk Maandag avond weder om slagen zouden worden, hetgeen echter denkelijk niet is ge beurd, ten gevolge van de herhaling der ongeregeldheden. In de hoofdstad niet alleen, ook elders in het keizerrijk werd, bij de gelegenheid der verkiezingen, de openbare orde gestoord. Te Nantes veroorloofde het volk zich over den afloop der verkiezingen manifestatiën voor het gebouw der prefectuur; de gensdarmen zijn met steenen geworpen, maar de beweging duurde slechts kort en werd bedwongen, zonder dat men tot maatregelen van geweld behoefde over te gaan. Bij een volksoploop te Bordeaux zijn een politie-commissaris en ver scheidene agenten ernstig gekwetst geworden. De gendarmerie Z-spelei] moest tusschenbeide komen. Vijftig personeu zijn in arrest ge- etens,lur m0ow nomen. Tegen 2 ure des nachts was de rust hersteld. De Constitutionnel twijfelt aan de juistheid van het gerucht dat de Egyptische regering een voorstel heeft gedaan tot onzij- digverklaring van hetSuez-kanaal; dit kanaal blijft het eigendom der groote maatschappij die het heeft aangelegd, en wel schier uitsluitend met Fransch kapitaal. Voorts meldt genoemd blad dat onlangs te Weenen met den vertegenwoordiger des onder- konings van Egypte gehandeld is over de vraag van de opheffing of, juister gezegd, wijziging der kapilulatiën, en het besluit weii genomen, dat, vermits Oostenrijk daarover met de Porte ondn- handelde, de uitkomst hiervan behoorde afgewacht te worden. De lndépendance Beige geeft registreeksche berigten uil Mexico van 28 April, volgens welke de gesteldheid van dat ge meenehest allengs beter werd, doch nog steeds veel te wenscben overliet. Verder wordt daarin gemeld dat de diplomatieke be trekking metPruissen en met den Noord-Duitschen Boud her vat was. De inwijding van het Suez-kanaal is tegen 16, 17 en 18 October en het vertrek der boot van Marseille is bepaald op den 9, om den 13 of 14 aan te komen. Het Fransche bewind heeft, zegt men, op zich genomen zeker getal vertegenwoordigers dut pers uit te noodigen bij de opening van dien waterweg tegen woordig te zijn. In Egypte aangekomen, zullen de bezoekt» de gasten zijn van den onderkoning; eene volledige karavau- serah zal ten hunnen behoeve worden ingerigt, zoomede ezels en kameelen voor diegenen, die een of ander uitstapje wenscben tu maken. Daarnevens wordt eene zeer comfortable boot in gereed heid gebragt, om de bezoekers den Ntjl op te voeren en hun gelegenheid te geven Opper-Egypte te bezoeken; het scliif Er wordt g in de nabijheic Niet minder d: tigde spijkerfai op grond van t aan den bande andere spijl graafschap, die 25.000 in de gullen aansluitf - Een Don pm zijn eigena; Andrew Malke heeft een verm heeft door ged huizen waar, ge daar of men he: en men een ve tiend, dan ver« zijn aanbod aai hij groette met den disch en at too fatsoenlijk ontving hij var soms ook wel t en van het ge nit met stipt lie tot klagten geg dungs, en gebri een lekker sou j>ezel. Zijne m. hij was op een hfuikte hem t« zouden gaan, e 'Veertiende" di dom van 54 jar In verba Nederlandsche 'uighebbenden gozondsheidpas: Ptellen. j,De heerl re, kreeg in tlch metecbige; v

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 2