1S69. N°. 333. Zalurdag 12 Junij. Tle Jaargan POLITIEK 0VEUZI6T. BIMENLANBSCBE TIJDINGEN. tr. VLISSINGSCH WEEKBLAD. Nieuwendijk H no 101. V LIS SINGE N. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. BUREAU: F. H. SCHIFFEB. Dit Blad wordt wekelijks, des Zatnrdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nummers 10 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Jules Favre is herkozen; circa 5000 stemmen heeft hij meer bekomen dan Henri Rochefort, die zijn naam alleen te danken heeft aan de Lanterne. Thiers is herkozen met een aantal stemmen, nog iets grooter dan de beide candidaten Devinck en d' Alton Shee, die met hem in herstemming kwamen, gezamelijk erlangd hebben. Gamier Pagès, een der sieraden san de Parijsche oppositie, heeft zijn mandaat teruggekregen, met eene meer derheid van omstreeks 5000 stemmen op zijnen mededinger Raspail. Men zal zich herinneren dat de koning van Pruissen het voor nemen had om Noordelijk Duitschland te bezoeken, maar tot nu toe, gelijk werd opgegeven, daarin werd verhinderd door eene ongesteldheid. Men weet ook dat die ongesteldheid niet als serieus werd beschouwd, en dat den Koning, weinig voldaan over de stemming der gemoederen in Hannover, het voornemen werd toegeschreven, om de reis derwaarts te laten varen, en alzoo op uitstel afstel te laten volgen. Dit schijnt echter niet het geval te zijn. Uit Berlijn wordt als stellig gemeld, dat de Vorst aanstaanden Zondag naar Bremen zal vertrekken, van waar hij aan zijn plan, gelijk dit aanvankelijk was beraamd, verder gevolg zal geven. Het bij den Bondsraad te Berlijn ingediende ontwerp eener I belasting der spoorwegreizigers bepaalt, dat te beginnen met 1 Januarij 1870, op alle spoorwegen in Noord-Duitschland van elk plaatsbiljet eene belasting geheven zal worden, waarvan het bedrag, nevens den vrachtprijs, op het biljet is afgedrukt. Van de bagage zal insgelijks eene belasting worden geheven, wier be- drag op elk goederenbiljet aangeduid zal ziju. De belasting wordt alzoo door de spoorweg-maatschappijen geïnd, die haar aan de Bondskas overmaken en 3 pet. van het geïnde bedrag als perceptie-kosten bekomen zullen. Strekt de reis zich verder uit dan de grenzen van het Noord-Duitseh-Verbond, dan zal de be lasting alleen over het traject tot aan de grens verschuldigd zijn. Uit St. Petersburg wordt berigt dat de minister van binuen- landsche zaken aldaar zich thans bezig houdt met het vervaar digen van een ontwerp van wet betreffende de instelling van gemeenteraden, wier leden door de stemgeregtigde burgers ge kozen zullen worden. Tot dusverre werden de gemeenten be staurd door raden of commissiën, door de regering benoemd De nieuwe maatregel zal echter, naar men verneemt, niet toege past worden op Poien, Litthauen en Volhynië. Alvorens zijne reis in Europa aan te vangen, heeft de onder koning van Egypte het besluit onderteekend, waarbij de heer Baker (Engclschman) met onbeperkte volmagt gesteld wordt aan bet hoofd eener gewapende expeditie tot uitroeijing van den slavenhandel in Midden-Afrika. De schepen van die expeditie tollen in Julij a. s. van Cairo naar den Boveu-Nijl gaan; Baker tal hen in September volgen. Vlissingen, 11 Junij. Gisteren heeft te Middelburg de opening der stembriefjes plaats gehad ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Middelburg. Er waren 1929 geldige stemmen uitgebragt. De heer ar. D. van Eek is herkozen met 1204 stemmen. De heer jhr. mr. J. G. H. van Tets van Goudriaan verkreeg 422, de heer mr. C. Th. Baron van Lijnden van Sandenburg 262 stemmen. In het kiesdistrict Tielzijn gekozen de heeren J. J. Hassel- mari met 1055 en van Lijnden van Sandenburg met 1048 van de 2066 geldige stemmen. De Heer J. J. van Kerkwijk te Zierikzee is met 728 stemmen ;ekozen. Gisteren had hier het volgende ongeval plaats. De stoom boot Stad Vlissingen, komende van Rotterdam, had bij het bin nenkomen der dokhaven, het ongeluk in aanraking te komen, met den aldaar werkzaam zijnden stoombaggermolen, waardoor de stoomboot zoodanige averij bekwam aan den raderkast, dat de planken vloer, waarop de keuken rust, uit elkander viel, en de keukenmeid, eene reeds bejaarde vrouw, welke zich er juist in bevond, met het gelieele keukengerigt in het water stortte. Door spoedig aangebragte hulp mogt het gelukken, de vrouw, welke erbarmelijk schreeuwde, te redden; de schade welke de hofmeester lijdt,door het verlies van ziju inventaris, moet nogal belangrijk zijn. De stoomboot is heden morgen weder naar Rotterdam ver trokken. Dingsdag, bij het binnenkomen in de westerhaven alhier van eenige vletters, kon de schipper van een dier scheepjes niet spoedig genoeg zijn hoorn uit den grond krijgen, bleef hem echter vast houden en viel over boord; indien zijn zoor. hem niet spoedig een haak had toegestoken zou de man door den sterken stroom zijn inedegesleept, de jongeling aldus mogt het geluk smaken zijn ouden vader van een wissen dood te redden. Bij de beraadslaging in de Tweede Kamer der Staten- Generaal over eene aanvullingswet der begrooting van Ned. Iudië, is laatstelijk met het oog op de steeds toenemende uitga ven gesproken over de wenschelijkheid eener reorganisatie van de algemeene landsdrukkerij te Batavia. Thans verzekert men, dat de regering den heer Mieling, directeur van de algemeene landsdrukkerij te 's Hage, zou hebben uitgenoodigd zich naar Nederl. Indië te begeven, ten einde zich met de taak tot reor ganisatie der landsdrukkerij aldaar te belasten. De Jury ter beoordecling en bekrooning van schilder stukken, ingezonden op de thans te 's Hage geopende tentoon stelling, en, wier vervaardigers naar de uitgeloofde stedelijke medailles dingen, is dezer dagen benoemd, en bestaat uit de heeren E. Jacobson, mr. C. Vosnaer, Jacob de Vos Jz. en mr. J. Piepers als kunstvoorstanders, en uit de heeren J. W. Bil- ders, B. de Poorter en C. Springer, als kunstenaars. Bij gelegenheid der internationale tentoonstelling van tuinbouw te Petersburg, zijn door Z. M. den keizer van Rusland aan alle gedelegeerden der vreemde gouvernementen ridderorden

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1