7LISSINGSCH WEEKBLAD. 1869. N°. 331. Zaturdag 29 Mei. T5® Jaargang. VLISS1NGEN. F. H. SCHIFFER. 1 - Schietoefeningen. POLITIEK OVEUZIGT. YAN LIAAN BINNENLAMDSCIIE TIJPiMEl |eij, geb. de Krijger,z. P. er, geb. Willernse, C. Knijpers, z. J. C. \an vrouw van A. van Uriël, Pt- eilanden, terwijl die uit ïvhandeld. .ia. er dito f 6.35. 3.50 betaald. itergerst f 6.a f 6.50. erwten t' 7.50 a f 8. a f7.25. Wiuter KóoU a f 9.50. Rogge f 7.- f 5.50 a f 5.80. Boekweit f a f Paai' Witte Erwten f [f a f - W Nieuwendijk H no 101. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Ceuts, voor eiken regel meer 10 Cents, behalve 35 Cents zegelregt voor elke plaatsing. BUREAU Dit Blad wordt wekelijks, des Zatnrdags uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 80 Cents, franco per post 95 Cents. Afzonderlijke nummers 10 Cent. Men abonneert zich hij alle Boekhandelaren en Post directeuren. ten. 21|aPct- 55* fa 3 63% 4 v S63I16 4'|2 5 93*/8 4 663J4 :ie 5 75V< 1. 6 - 5 216«|, 4i/2 82 4 63 23|4 29 3 5 47 5 60 5 w 53 2 2'/3 De Burgemeester van Vlissingen, Gezien de mededeeling van den Majoor garnizoens-Kom- mandant van den 24e dezer maand, N° 52; Gelet op de publicatie van den 20° Mei 1869 (Gem.- blad N° 46 Maakt bekend dat de nieuw aangelegde schietbanen in liet reduit van het midden kroon werk gereed zijn en mits dien voor de. schietoefeningen ook van dat terrein zal worden gebruik gemaakt; en dat bij liet aanleggen dier schietbanen in voldoende mate is gezorgd voor de veiligheid van den omtrek der schietplaats zoodat liet verkeer langs den openbaten weg zonder gevaar en ongehinderd kan worden onderhouden. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27 Mei 1869. De Burfemeester, "WINKELMAN. ,pene Dochter MEREN, gelïefde| CHIFFER. 'ing Zeel»»'1 hap der TWEED! DELBURG) - [enomeii. lesvereeniging föorzitter. K HURG®OïtJ!| Secretaris. liet aantal gekozen en herkozen candidaten der oppositie in Frankrijkbedraagt 28. 1 Maandag en Dingsdag avond is het over 't algemeen overal ernstig geweest. Echter hebben er in sommige steden agitatiën plaats gehad. Te Amiens zijn in den avond van Dingsdag, 1800 arbeiders in beweging gekomen; zij hebben de ruiten in de fabriek van den herkozen candidaat Cosseret verbrijzeld eu de lantaarns aldaar vernield. De gendarmerie heeft echter de orde hersteld. Te Angers hebben voor de gebouwen der mairie en der prefectuur zametischolingen plaats gehad, waarbij de Mar seillaise is gezongen en 17 personen gearresteerd zijn. Te Bijs zijn eemge personen gearresteerd, die al schreeuwende de kruisramen der centrale post- en politiebureaus hebben ver nield. Te Dyon zijn de vensters der drukkerij van de Bien Public verbroken; drie personen zijn hierbij aangehouden. Te Toulouse had een oploop plaats naar de Place Capilale, alwaar de wachtpost met steenen werd geworpen. Een officier en een foldaat werden daardoor gewond. Na tweemaal gesommeerd te Izijn, is de menigte uiteengegaan. Dertig personen zijn aldaar in rerzekerde bewaring gesteld. Te St. Etienne was Maandag sen groote troep volk op de been en liep onder het zingen der Marseillaise en het aanheffen der kreet: „leveDorian!" naar het Jezuitenklooster, alwaar de menigte zich aan ernstige wan ordelijkheden schuldig maakte. Op de beneden-verdieping was in het lokaal van den concierge vuur tot brandstichting nederge- %1, hetwelk nog in tijds werd weggenomen. Toen de prefect, hemaire, de keizerlijke procureur en de commandant der gen darmerie meteen piket gendarmes en infanterie ter plaatse ver benen waren, is de menigte teruggegaau, terwijl eenige perso on in hechtenis werden genomen. De pogingen om een der gevangenen te bevrijden, zijn mislukt. Een politie-ageut is bij pie gelegenheid ligt gekwetst. De geruchten, in de laatste dagen in omloop gebragt omtrent eene vermindering van het leger en vrijgevige hervor mingen in het binnenlandsch bestuur, blijken, volgens de be- rigten uit de departementen, niets anders geweest te zijn dan een middel der regering om de bevolking vóór de verkiezingen gun stig voor de officiëele kandidaten te stemmen. De wapenrustin gen worden met den msesten spoed voortgezet, dag en nacht ziet men krijgsbenoodigdheden naar de vestingen vervoeren, en op de oostelijke grenzen vooral worden de magazijnen van alles voorzien, wat voor den oorlog noodig is. De minister van oorlog, maarschalk Niel, die tegenwoordig bij den keizer in hooge gunst staat, en zijne ambtgenoot, de minister van marine, zijn krijgszuchtiger dan ooit; de marine wordt, even als het leger, van alles voorzien, wat voor een oorlog noodig is, en door de officieuze Patrie wordt in een nota van den minister van oorlog het gerucht tegengesproken, dat de organizatie van de nationale garde moeijelijkheden ondervond. De drie eerste afdeelingen van de garde is reeds geheel uitgerust en weldra zullen de wapenoefeningen een aanvang nemen. De heer von Beke, minister van financiën in het kabinet voor de gezamenlijke Oostenrijksche monarchie, zal als gezant naar Konstantinopel gaan. Van deze benoeming is reeds voor lang sprake geweest en het blijkt nu, dat de wijziging van het kabinet eene bijzondere beteekenis heeft. Men zal zich namelijk herinneren, dat men in Hongarije steeds geklaagd heeft over de uitsluiting van het Hongaarsch element in het gemeenschappe lijk ministerie. Die klagt nn heeft te Weenen gehoor gevonden, en de portefeuille van financiën zal aan een Hongaar worden opgedragen. Door deze concessie zal de invloed van Hongarije op de gemeenschappelijke aangelegenheden natuurlijk toenemen, en die invloed kan krachtig bijdragen tot het behoud des vredes, want Hongarije is bovenal vredesgezind. In Pruissen zal men deze wijziging van het kabinet ook met groot genoegen zien. "Vlissingen, 28 Mei. Zaturdag avond werd te Neuzen aangebragt de walviscb, welke de vorige week bij Borsselen was aangedreven, üe tegen woordige eigenaars, de. heereti E. van den Bent, G. van de Vrede en schipper A. Leunis, welke de viseh hebben gekocht voory'SUO, hebben dien naar Neuzen vervoerd, om het te ont leden. Oin het zeldzame nogtans stroomen talrijke nieuwsgie rigen van heinde en ver daarheen, en hebben die van Borsselen een aardig sommetje binnengehaald met het laten bezigtigen van den visch aldaar, ook die van Neuzen hopen mede op zulk een buitenkansje. Reeds Zondag dan ook wemelde het aldaar van vreemdelingen, en verwachtte men een talrijk bezoek uit Belgie. Dingsdag namiddag ten 4 ure is aan de werf der Neder- landsche stoomboot-maatschappij te Feijenoord met goed gevolg te water gelaten-het, sphroefstoomschip Frans Naerelout N". 2, besterad Vöor hel loodswezen in Ned. fndië. Dén 17 dezer ialdtflnternatiouale tuinbouwtentoonstelling te St. Petersburg geopend geworden. Het aantal bloemkwekers

Vlissings Weekblad | 1869 | | pagina 1